Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vampiri

Creat de pri3st3ss, 17 Iunie 2006, 21:07:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

xennon_2000

Scuze Calina! mes-ul era pentru pri3, dar vad ca ai raspuns u....dupa ce ca sunteti cateva fete va si :oops: confund

darkness

well,sahowman,se vede ca nu te-a lovit,ca altfel nu luai in ras totul...

adevaratii bioenergeticieni  ar trebui sa ia si ei bani ca doar asta le e meseria si nu sunt multi cei "alesi",nu sunt multi cei care intr-adevar fac treaba si nu mint omul in fata,jucandu-se cu forta gandului uman si efectul placebo...ar trebui sa ia bani pentru (ca asta le e meseria si trebuie sa traiasca si ei..asa nici doctorii nu ar trebui sa ia bani,dar....)

in plus, fiecare persoana ar trebui sa fie capabila sa isi reechilibreze aura ,sa si-o curete etc,dar nah, suntem atat de prinsi in repezeala vietii,in fete gigea si religie abordata ipocrit,incat uitam sa ne mai uitam in oglinda...

xenon,exsta si vampiri ca cei din filme care consuma sange,dar in alt mod, priestess a mai spus-o...
simptome:
- "consuma sange" - nu il beau, ci li se pun perfuzii
- prezinta arsuri atuinci cand sunt expusi mai mult de 2 minute in lumina soarelui /prezinta  sensibilitate la lumina- explicatie stiintifica: pigmentul pielii lor este foarte slab si nu poate proteja pielea de razele uv,ub si ce mai exista
- se simt bine noaptea si ziua dorm_ explicatie stiintifica: exact ce am spus mai sus...nu ii poti pune in soare,ca mor

explicatia stiintifica a tuturor acestor simptome? simpla: o boala numita PORFIRIE!!!

PORFIRÍE s.f. Boalã care se manifestã prin erupþii de vezicule pe pielea expusã luminii. [Gen. -iei. / < fr. porphyrie, cf. gr. porphyra – purpurã].

xennon_2000

PORFIRIE...se poate!..da dar nu sunt violenti ca vampirii descrisi in filme sau literatura! :-D

darkness

e asta-i! filmele fac si ele reclama, omul eminamente este o fiinta violenta,care are novoie sa vada sange ca sa se simta bine!
sa se simta puternic, sa isi dezvaluie violenta din momente ce regulilesociale si morale nu ii permit sa ucida doar ca sa se simta el puternic..nu comentez totusi faptele unor criminali ca ramaru sau altii....

vampiriii sangvini,daca ar exista, sunt sigur ca nu ar face tam-tam si  ar fi ceva de genul ET-ilor

xennon_2000

Nu am intalnit pana acum bioenergeticieni!...ma refer la cei adevarati!..dar sunt dispus sa-i cunosc! :?

darkness

nici eu nu am intalnit, insa am auzit ca exista cabinte...acum nu stiu care din ei sunt escroci si care sunt  buni..

xennon_2000

Cazurile sunt discutabile!...no comment!!!!!

Shadowman

#67
Citat din: darkness din  25 Ianuarie 2007, 14:37:02
well,shadowman,se vede ca nu te-a lovit,ca altfel nu luai in ras totul...

   In tara lui Oblio si a "capetelor tuguiate",n-am auzit pe cineva care sa ne explice cum sta sta situatia cu "bio-cimpurile" si "bio-energiile"...Ce inseamna "cimp","cimp bio-energetic" ,prin ce se caracterizeaza acesta,in raport cu cimpul electric,magnetic,gravitational...Cu ce aparatura il detectezi si ii masori parametrii...Cu urechile,cu sirme,cu "aparate" din Salonul inventiilor traznite,cu furnicatura din palma sau talpa...? S-a acordat vreun Nobel in fizica pentru descoperirile din acest domeniu...?
  Studii s-au facut pe persoane cu calitati "curative"...Unde sunt rezultatele...? Ce aparatura s-a folosit...? La ce concluzie au ajuns...? Pot fi reproduse...?In ce conditii ? Sunt necesare posturi si rugaciuni,tratamente speciale...? Au girul institutiilor serioase,al oamenilor de stiinta sau sunt speculatii si nascociri...?
  Sau "vorbim vorbe"...?
   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

#68
  Un exemplu : bioenergoterapeutul "X" vindeca si lipeste becuri,carti,scrumiere ,coacaze si aparate radio de palma,piept,frunte sau buric...Cercetatorii il baga in laborator,masoara,analizeaza si incearca sa inteleaga,sa explice,sa reproduca fenomenul...Ca doar asta face omul de stiinta..
  Intrebare : Au realizat si ei aparatul "adeziv universal"...?   

  PS : Se preda "biocimpul" la lectiile de fizica...? Sunt formule...? Se cere la examenul de bacalaureat...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

pri3st3ss

nu se cere,dar asta nu inseamna ca nu exista..
asta poti spune si despre ozn-uri..
daca ti-as spune ca biocampul e "inregistrat" cu ajutorul celor doua chakre care se afla in palme si ca simti cu ajutorul temperaturii, ai crede?
orice om are un biocamp/aura
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

Cred ....numai demonstrate stiitific!..cu ajutorul aparatelor ca si Shadow

darkness

atunci cum de crezi in vise???
nu le poti masura si nici inregistra si totusi ele sunt!

xennon_2000

Visele se simt.....si rar sa constientizezi ca esti in ele!sau , ma rog, se traiesc!

darkness

pai si energia se simte!!!
si rar constientizezi ..constientizezi at cand un vampir energetic isi face pranzul cu energia ta...

xennon_2000

Poate si eu ssau u putem fii vampiri energetici fara sa stim si luam din energia altora mai slabi ca noi cand stam in preajma lor :-(