Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vampiri

Creat de pri3st3ss, 17 Iunie 2006, 21:07:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vladtheodor

De la copiii neastimparati si hyperdinamici se poate "fura" multa energie.
(Poate se mai potolesc odata...). Asa se "incarca" bateriile la oamenii in virsta. :D
ECHILIBRU
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

kindred

Va pot asigura ca exista,iar eu sunt unul 'vapir energetic',cum se zice;)...pot sa cauzez dureri de cap ameteli,oboseala,sa schimb starea de spirit oricarei persoane normale...daca aveti intrebari va voi raspunde,app,stiu,e greu sa ma credeti insa nush cum v as convinge?daca vreti sa credeti bine daca nu NU

Stefy1994

Kindred,eu te cred pe cuvant.Si oricine a trecut prin ce-am trecut eu,te va crede.Nu ne-ai spus cum e felul tau de a fi:esti o persoana vesela,cu mult optimism,sau dimpotriva,depresiva,te plangi de orice?Depinde de starile tale,poti gasi si ''leac'' la ''boala'' numita vampirism energetic.
Friendship is the greatest treasure

mr

Citat din: kindred din  27 Mai 2010, 01:24:30
Va pot asigura ca exista,iar eu sunt unul 'vapir energetic',cum se zice;)...pot sa cauzez dureri de cap ameteli,oboseala,sa schimb starea de spirit oricarei persoane normale...daca aveti intrebari va voi raspunde,app,stiu,e greu sa ma credeti insa nush cum v as convinge?daca vreti sa credeti bine daca nu NU

Iata ce zicea Lazarev despre aceasta "anomalie":
"Vampirismul energetic este o ocupatie nu tocmai inofensiva. Influnietarea oamenilor la un asemenea nivel al campului este cu mult mai dificila decat ne putem inchipui. Vampirismul inseamna nu doar furtul unei anumite cantitati de energie, incalcarea invelisului campului si crearea conditiilor pentru pierderile ulterioare de energie dar si prejudicierea structurii fine a campului care poate duce la deformarea liniilor karmice ale destinului, sanatatii, psihicului. Dupa un furt masiv de energie apar devieri psihice. Omului care incepe sa se foloseasca de energia altuia i se inchid canalele de comunicare cu Universul iar el este nevoit sa ia din ce in ce mai multa energie. Astfel pot aparea boli grave si chiar moartea. Inceputul acestui proces sta in egoismul exacerbat manifestat in ganduri, emotii sau fapte, in neintelegerea unitatii lumii. Aceasta blocheaza canalele de legatura cu cosmosul si provoaca o cadere energetica. Acest proces e greu de oprit. El condamna copii "vampirului" la niste boli grave intrucat acestia se nasc cu canalele de legatura cu Universul inchise si atunci fie ca sunt supusi vampirismului fie ei insisi vor deveni vampiri si vor continua ruinarea propriului suflet.

Cum procedeaza oamenii care au nevoie de energie? Ei infurie, chinuie victima, cauta diferite mijloace de a subjuga omul pentru ca a lua de la unul egal tie e complicat. E mai usor sa iei de la acela pe care l-ai subjugat."

Daca te regasesti in aceste explicatii...ar fi cazul sa te gandesti mult mai serios asupra acestui "dar" pe care-l ai, si mai ales asupra efectelor care le provoci celor din jur. Iti este dat cu un anumit scop...si ar fi un prilej f bun sa inveti sa te controlezi. Nu-l privi ca pe o povara ci ca pe un test al vointei tale :)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

elena78


elena78

.Rog moderatorii  sa nu-mi stearga acest mesaj ,el  apartine unui mare  intelept ezoterist cunoscut la nivel international  in care ne explica  foarte clar ce semnifica  cate ceva despre vampirii energetici  ...il expun aici ca sa aveti asa o  idee  despre ce este vorba si sa va protejati la nivel energetic !
Se pare vampirii se mai numesc  si  victime  profesioniste ,ele nu sunt puternice ,au nevoie de atentie  si de drama ,
sunt lenese ,ca multi altii ,vor sa fie ridicate in brate  sa fie intretinute si salvate .Nu vor decat sa-si spuna povestea  si sa planga  sa se smiorcaie  si sa dea vina pe lume .Nu sunt usor de convins  intrucat victimele au investit in povestea lor .Este  un bun  de pret .Povestea este valoroasa  pentru ele  pentru  ca le ajuta sa atraga atentia  si sa le faca sa se simta speciale .E greu  sa le faceti sa vada ca  de fapt este  doar o poveste Este o poveste despre o experienta de om  vazuta prin ochii unei singure persoane .Adeseori este un ochi destul de cetos ,care nu vede celelalte directii -nici macar calea de iesire!
...Victimele profesioniste  pot fi nemiloase  intrucat sunt ca niste aspiratoare  (vampiri),le cunoasteti  -va intalniti cu ele  pentru cateva minute la magazin  si v-au si epuizat energetic .Va sug energia .Au nevoie de forta voastra vitala ,deoarece etericul lor  este intors inspre interior ,nu se exprima in exterior ,ca sa le protejeze .Etericul lor este neputincios  si instabil  si din acest motiv se simt nevoiase .In general  acesti vampiri sau victime profesioniste ,nu va vor da drumul  pana nu va iau si ultima picatura  de vitalitate  si pana cand nu cadeti in genunchi ,epuizati . De aceea se simt putin mai vesele  si gonesc spre alta sursa ,de unde sa-si faca plinul .Oameni  buni trebuie sa va protejati la nivel  fizic de victimele profesioniste .Evitati contactul fizic apropiat ,deoarece energia eterica sare .Cand  va vorbesc ,stati la distanta -la cel putin  50 de  centimetri  distanta .Daca puteti sta la 50  de kilometri ,e si mai bine!
Nu le credeti cand se plang  si niciodata sa nu va fie mila de ele . Daca o faceti ..e fatal! Vor sari in ceakra inimii  voastre  si se vor instala acolo .NU va trece mult timp pana sa  doarma  pe canapeaua voastra  imprumutand bani de la voi  si va veti trezi cu un   orfan  emotional  in carca -beneficial de ajutor social eteric .
Bineinteles ca  puteti ajuta  pe un prieten care se afla intr-o perioada mai rea  dar nu e acelasi lucru  cu a deveni un infermier  pentru cazuri pierdute,nu-i asa?Victimele au nevoie de simpatizanti  si de ascultatori .Ii agreaza pe aceia care impartasesc  ideea ca viata  este o strachina  cu noroi ,dens  si vascos  cam la  fel ca psihologia lor de altfel .

Victima este o bucla energetica emotionala  des intalnita  in care intram cu totii uneori .Obosim sau se intampla  ceva  iar energia  noastra scade .Dintr-o data  ne simtim amenintati  am trecut de la siguranta  si vitalitate  la nesiguranta  si pericol . Incepem sa ne preocupam de lucruri  neinsemnate .NI se pare o mare nedreptate  si simtim ca trebuie sa ne sprijinim de cineva .Uneori starnim o cearta  sau ne luam la bataie cu cineva  pentru a ne simti mai bine .Incepem sa pompam adrenalina  si ne simtim energizati  si in siguramta.Cuplurile casatorite  se cearta mereu fara  motiv .Este un razboi energetic ;ii da relatiei  cate o doza de energie .Cearta este  adeseori un  inlocuitor pentru sex.