Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Controlul mintii

Creat de mircea68, 13 Iunie 2006, 16:19:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vali12

Razboiul parapsihologic - Dezvaluiri uimitoare (documentar RO) Razboiul Parapsihologic, Dezvaluiri uimitoare; aici spune ca electronica este foarte dezvoltata incat se poate manevra harta oxigenarii creierului, asta se face cu toti cu care eu vorbesc, fiind determinati sa nu inteleaga, sa fie indiferenti sau rai, ca si la controlul fiziologic si in cazul controlului psihic+mental combinatiile programelor pe computere (super computere) sunt infinite.

SLEAH19

#136
 V-aţi dus un pic pe link-ul dat de vali12?

http://prosistemhaha.wordpress.com/tag/arme-psihotronice/

Citiţi măcar prima parte. Se pare că fenomenul nu e chiar atât de izolat şi sunt similitudini. De gândit!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

alx

Mda...
Am citit si eu,pe sarite,materialul din linkul de mai sus...am 3 cuvinte: prosti,tampiti si ignoranti! 4,de fapt,pentru ca trebuie sa adaug si manipulatori! E tare simplu sa pui vina pe tehnologia americana,care poate absolut orice,si sa inventezi cu ocazia asta principii si arme care functioneaza pe baza acestor principii,FARA SA AI HABAR DE UN MINIM DE FIZICA ELEMENTARA! 
In fond,se pare ca baietiii chiar isi fac treaba foarte bine,atata timp cat au reusit sa induca aceasta frica...atavica fata de tehnologia unchiului Sam...atentie,eu nu zic ca nu exista astfel de tehnologii,insa de acolo pana la a pretinde ca un fascicul de microunde poate sa se propage precum un fascicul laser,fara sa-si piarda coerenta...e cale atata de lunga,ca DOAR unele minti "iluminate" pot sa o patrunda...
   Ca sa ne lamurim...microundele sunt absorbite de apa,de frunzele si trunchiurile copacilor,de oameni,de pasari,de insecte,de rame,de pamant si de mai ce vreti voi...o amarata de creanga care se interpune intre emitator si receptor dauneaza transmisiei fascicolului...
   In plus,pentru a crea un fascicul atat de concentrat de microunde ai nevoie de campuri magnetice succesive uriase de-a dreptul...lucru care exclude din start portabilitatea "in valiza" a unei asemena...unelte.   Mai mult,efectul principal al microundelor(a alora "daunatoare",ca de microunde suntem inconjurati in fiecare milisecunda a vietii noastre) este fenomenul de agitatie al moleculelor de apa din compozitia "tintei".

Ca sa fac o paranteza,exista metode de a induce anumite...senzatii/sentimente in tinte vii,tot cu ajutorul undelor,insa cu a celor...sonore.Am mai amintit candva de treaba asta...insa nici acest sistem nu este de tipul "point-to-point",ci se supune legilor propagarii...

PS  Din pacate,am avut ocazia sa colaborez o perioada foarte scurta cu o persoana care suferea de o anumita boala,insa eu nu stiam asta.Si am fost socat de-a dreptul cand am vazut ce putea sa-si imagineze persoana respectiva,si ce scenarii ii treceau prin tartacuta.Si cat de reale i se pareau...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Da de gandit ca ne impuscam unii pe altii cu microundele din bucatarii... in rest, politica si tendinte schizoide. La ordinea zilei.

Xanadron

Hai sa mai fiu un pic mitocan :-D cu citeva extrase din "serioasele coincidentze" cu care madam @vali12 (ma enervasi deja, cucoana - ai reusit o performantza, te asigur) a venit p-aici de parc-ar cita din Biblie si nu de pe un blog habotnicesc-extremist. :evil: (de fapt si citatele din Biblie-s vax albina - parerea mea doar si asta, evident.)

Asaaa deci: Ce fac ei pentru a ma impiedica sa practic sporturi – in general :
- Fac in asa fel incat sa ploua cand ma pregatesc sa plec de acasa  :-o
- Aproape imposibil de detectat dar de fiecare data cand depasesc o persoana pe strada sau cand cineva ma depaseste, nu persoane ci masini, biciclete de asemenea in timpul alergatului sunt atacat cu arme cu microunde de inalta tensiune pentru a ma face sa ma scarpin in cap, sa elimin gaze (Base p-aproape oare?), sa sughit. :lol:
- Incearca sa imi distraga atentia pentru a uita sa merg la piscina la timp - hai, nu ma-nnebuni! :-D
- In ultimii ani cand mergeam sa alerg eram urmarit de avioane militare si impuscat de arme cu microunde de inalta tensiune din avioane
  :-o :ufo: :rocket:  (da' pilotii aveau permis de port-arma? si cum de te nimereau din supersonice? vreun deltaplan nu era mai ieftin/lent/precis? sau un alt jogger...)
In fine, n-are rost sa-mi mai tocesc deshtele p-aici...


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Pentru toti cei care se simt agresati - justificat sau nu  :lol:  - de arme psiho, cea mai simpla metoda de verificare : pune o planta sau niste flori sensibiloase in dreptul geamurilor . Iar daca nu se ofilesc intr-un ritm alarmant inseamna ca @alx are dreptate maxima si trebuie sa puneti mana sa cititi ceva fizica - vreo 3-4 manuale  8-)
  Interesant cum cei vechi se inconjurau de flori si plante  :roll:
Parerea mea..

daos

In multe din postarile mele la diverse teme de pe rufon, mai ales legate de subiectul paranormalului, am tot vorbit despre dublul astral al omului si mai ales despre importanta acestuia in simbioza pe care o are cu omul propriu-zis (la nivel mental). La majoritatea oamenilor ce n-au urmat o practica mistica sau asa-zis spirituala si nu doar, acel dublu astral este partea constienta a omului. Nu despre acelasi lucru se poate vorbi la un om ce a practicat Raja Yoga, zen, rugaciunea inimii sau chiar practici de ganul respiratiei holotropice din psihologia transpersonala (ca sa adaug si ceva cu iz asa ... mai stiintific)si a trecut dincolo de un anumit nivel. La un asemenea om partea constienta devine omul propriu-zis (acea parte divina din OM -  "si Dumenzeu l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea Sa" etc etc). Dar pentru asta trebuie sa se produca o disociere intre OMUL propriu-zis si dublul astral care de regula este pozitionat in corp in alt loc decat cel standard din cap (numita glanda pineala la cativa centimetri mai in spatele fruntii intre sprancene). La un practicant de meditatie de diverse facturi, ce s-a retras dincolo de furnicarul lumii si dincolo de patimile lumesti, de regula nu exista probleme atunci cand dublul astral iese din locasul sau pastrand totusi o anumita legatura cu acel loc. De ce? Pentru ca un asemenea om nu trezeste suspiciunile "baietilor rai". La categoria asta ii bag pe toti cei ce au ajuns la abilitati "paranormale" gen telepatie si nu doar si, care nu au nici cea mai mica legatura cu lumea de sus, ci doar cu tot ce este mai abject in sufletul unui om. Sunt pur si simplu diavoli cu chip de om. In mare parte la sensul propriu al cuvintelor.
Multi din cei cu probleme de genul celor semnalate de vali12 de fapt nu sunt chiar asa sub stresul si efectul permanent al unor arme reale creatie tehnica. Problema lor este ca in cazul in care realmente cineva i-a atacat cu un dispozitiv ce permite emiterea de unde electro-magnetice pe aceeasi frecventa cu cea a undelor cerebrale ale personei in cauza, acea emisie nu trebuie sa fie permanenta, decat pana la puncrul in care dublul astral al persoanei este fortat sa iasa din locasul sau standard in care rezida. Etse arhi-suficient pentru a-l face "varza " pe om. Pe termen scurt trezeste anumite capacitati paranormale gen clarauditie (telepatie la nivel doar auditiv). In multe astfel de cazuri un psihiatru ar spune ca e vorba de schizofrenie pura ("auzi voci deci esti nebun" - asta intr-un limbaj mai colocvial). Dar e aproape totalmente fals. Abia dupa un timp mai indelungat se instaleaza ceea ce in limbaj medical este numita schizofrenia: auzi voci si, mai ales nu mai poti controla impulsurile psihice negative. Dar nici asta nu se intampla la toti cei supusi unei asemenea proceduri. Exista oameni cu convingeri puternice, in special religioase care fac fata unor asemenea situatii. Dar nu doar starea aceea de credinta (cum o numesc cei religioasi, in speta crestinii - vezi ortodoxia) sau ancora (cum o denumesc de regula ateii ce au urmat un antrenament de tip paranormal de serie pentru fabricare de abilitati telepatice).
Pe acel site dat de vali12 se vorbeste de anumite simptome pe care le au cei supusi agresiunii armelor psihotronice. Printre altele simt ceva de genul unor intepaturi ijn inima sau pusee de caldura pe corp in diverse zone.
Pentru prima situatie, dincolo de faptul ca veti crede sau nu, este vorba de demoni. Da. Demonii aia pomeniti des de mine in postari mai vechi. De regula sunt mici de marimea unor graunte si negri si ... urati ca dracu. De ... Doar sunt draci. Dar forma asta nu o au decat dupa ce intra in inima unui om ce are deschidere spre lumea de jos. De ce intra in acea deschidere? Pentru a transfera energia furata de la omul propriuzis, mai ales in momentele cand acesta este terorizat psihic, sau atunci cand face "pacate", adica incalca propriul cod moral acceptat. Pacate face si un crestin cand incalca ce este moral acceptat de el, dar si un musulman ce greseste conform perceptelor Coranului, acceptat in mintea sa ca norma morala fundamentala. Cand omul incalca perceptele sale morale acceptate demonul preia din energia acestuia si, in afara energizarii si puterii dobandite, isi schimba si infatisarea: devine umanizat, in cel mai rau caz de genul unui ET grey, dar de regula pare chiar cu "fata umana". Cei obisnuiti nu vor in mod normal sa isi piarda acea energie dobandita, dar in anumite situatii persudati de altii, mai aproape de lumea de jos, o fac. Cand un asemenea demon intra in acea deschidere catre lumea de jos a inimii unui om, senzatia este destul naspa. Ceva de genul unei bradicardii puternice ce parca prevesteste un infarct iminent. Medicii de regula pun diagnostic de genul polip de valva mitrala sau cam asa ceva. Nimic mai fals. Acel om nu are de fapt nicio boala de inima propriuzisa.
Legat de puseele de caldura pe corp (gen arsura in zona intestinelor sau stomacului, etc etc). La un om ce are dublul astral de la nastere deschis din locasul sau in care in mod normal sta blocat si inchis sau, mai rau a iesit fortat de un demon sau ... de efectul pe care il trezeste in acesta o arma cu energie dirijata (am numit-o astfel ca sa fiu in ton cu tema subiectului dezbatut) apar astfel de simptome. Cauza nu este neaparat una tehnologica, ci "pungile de energie" constiente reprezentate fie de demoni, fie de cei pe care-i numesc dublu astral alunor persoane decedate sau chiar vii dar de care s-au desprins la comanda si, ... care au un nivel de nergie destul de mare. Dar nu in orice situatie. Pentru ca acele "pungi de energie" sa creeze efectul unei calduri extrem de intense trebuie ca omul sa iaba deschise nodurile de la inima spre lume de sus sau pe cel din plexul solar. Nodul din plexul solar este cel in care practicantii de tumo din Tibet isi concentreaza "energia" pentru a obtine efect de incalzire. Nu exclud totusi posibilitatea ca un dispozitiv cu sursa de energie permanenta sau portabila sa fie folosit pentru a crea aceste stari. Chiar in situatia plecarii dublului astral de la nastere pentru o perioada lunga de timp din capul persoanei suferinde, nu stiu sa existe efecte atat de puternice ca sa fie descrise drept ARSURI. Mai sus am descris situatia in care apar senzatii de caldura foarte puternica (si aici fac o paranteza: de exmplu la un practicant relativ avansat de rugaciunea inimii, ce a coborat-o in inima, in perioadele de transa sau semi-transa temperatura corpului creste cu 1 pana la chiar 2 grade, uneori si mai mult, zona pe care se concentreaza fiind inima intai si mai apoi intregul corp). Dar in asemenea situatie nu pot apare senzatii de genul arsurii decat la un psihic foarte slab, lipsit aproape total de vointa si de constiinta proprie. La genul acesta de persoana e posibil ca sugestia data de "demoni" sau chiar plasata la nivelul cutiei craniene prin mijloace tehnologice simulatorii sa aiba efecte de genul unei arsuri.
Revin cu un sfat: macar meditatie de genul zen budism sau ... Falun Gong. Aceasta din urma practica mi se pare destul de OK  daca se trece peste bariera ideologica data de propaganda anti. Asta daca nu accepta rugaciunea inimii, dincolo de posibila aversiune la ce este legat de religia crestin ortodoxa (larg raspandita la generatiile tinere mai americanizate). Psihicul omului, dincolo de ce spera unii si altii ce vor distrugerea rasei umane din considerente intelese doar de ei in prostia lor crasa, se poate reface inclusiv dupa asa-zisele atacuri psihotronice. Dar trebuie sa vrei. Orisicat de singura te-ai simti vali12, orisicat de te-ai crede slaba si poate chiar invinsa, sa stii ca in Univers exista o forta colosala ce este de partea ta: Dumnezeu. Daca vrei sa fii doar atee pur-sange, ia-L macar ca pe o ancora sa poti merge mai departe.
Si inca ceva: cainii latra caravana trece (in varianta romanesca - cainii latra, ursu' merge). Incearca sa fii un urs. Fa tot ce poti.
Pentru colegii de forum: sa nu dea Domnu' Dumnezeu sa ajungeti in locul ei, indiferent care este adevarul ei. Atunci sa va vad facand bascalie. Basta.

fiulploii

Eu zic ca nu face nimeni bascalie in acest caz, @daos.
Foarte amanuntita postarea ta insa eu cred ca ''sufera'' fiind mono- si nu stereo- ( ca sa folosesc si eu ceva termeni tehnici  :-D ) Inainte de a cauta explicatii ezoterice , eu cel putin caut explicatii mai ''terestre'' ca sa zic asa. Aruncand deoparte si nebagand in sama explicatii non-spirituale , pur si simplu renuntam la o parte insemnata din universul in care traim . Nu totul este mistic , ezoteric . Mai precis , prin faptul ca traim '' in fizic'' ca sa interactionam cu universul fizic si simtim '' in spiritual'' cu cealalta parte a Realitatii inchise in ''orizontul conului de lumina'' nu putem renunta la explicatiuni de un anumit gen .
  Lumea nu se imparte in credinciosi si atei asa cum lasi sa se inteleaga  :lol: - evident doar parerea mea.
  Zici ceva de o disociere intre omul-propriu zis si dublul sau astral asociind cumva implicit acest lucru cu practicile zen, rugaciunea inimii si altele. Eu cred ca nu ai inteles prea bine . Se practica de fapt o centrare a celor 7 corpuri-interfete . Nu mai explic acum de ce corpurile sunt interfete si cu ce anume fac ele legatura - au facut-o altii mult mai bine decat mine.
  Atunci cand omul ajunge in Centru se produce o anumita '' transmutare'' exact ceea ce urmareau alchimistii vremurilor apuse . Nu transmutarea elementelor era scopul lor ci transmutarea Omului . Transmutarea elementelor era doar un efect colateral.
  Cat despre demoni , sa nu uitam ca omul , asa cum bine aminteai, este facut dupa chipul si asemanarea Creatorului - oricare a fost El. Deci, fiecare isi creeaza proprii demoni si uneori devine '' absorbant'' si pentru demonii altora prin rezonanta .
  As fi curios cum iti explici tu faptul ca prin respiratie poti accesa diverse nivele de realitate - prefer sa le numesc asa.
  Faptul ca fiecare are opinii proprii , divergente de ale celorlalti nu face decat sa imbunatateasca cautarea si gasirea Adevarului ultim sau a ''frontierei finale '' .
   Pot sa iti confirm ca mare este capacitatea creierului - sa zicem  :-D - de a crea monstri . Mai explicit , orice om poate crea cu usurinta demoni , piedici sau negativisme in drumul sau ori al altuia . Si asta fara nici o pregatire spirituala sau de alta natura . Ceea ce ma duce cu gandul ca e ceva nativ aceasta putere de creatie insa e slobozita doar la partea cu minus.
  Daca pe acelasi om il pui sa isi foloseasca exact aceeasi cantitate de energie ca sa creeze ceva pozitiv sau sa elimine negativismele- sau demonii cum preferi sa ii numesti - din drumul lui personal - ca sa nu zic ca etapa urmatoare e sa elimini ''demonii'' din drumul altuia - ziceam deci ca respectivul se simte mic, neajutorat si fara putere/energie sa faca asa ceva .  :lol: De rasul curcilor - asta ca sa nu plangem de necaz ca cineva ne-a pus o sama de bariere .
  Dar poate ca asta este '' Pragul'' sau acel faimos '' Filtru'' for escape .
Evident, subliniez inca o data, doar parerea mea..

Aseneth

Citat din: daos din  17 Aprilie 2013, 00:09:18
Psihicul omului, dincolo de ce spera unii si altii ce vor distrugerea rasei umane din considerente intelese doar de ei in prostia lor crasa, se poate reface inclusiv dupa asa-zisele atacuri psihotronice. Dar trebuie sa vrei. Orisicat de singura te-ai simti vali12, orisicat de te-ai crede slaba si poate chiar invinsa, sa stii ca in Univers exista o forta colosala ce este de partea ta: Dumnezeu. Daca vrei sa fii doar atee pur-sange, ia-L macar ca pe o ancora sa poti merge mai departe.
Si inca ceva: cainii latra caravana trece (in varianta romanesca - cainii latra, ursu' merge). Incearca sa fii un urs. Fa tot ce poti.
Pentru colegii de forum: sa nu dea Domnu' Dumnezeu sa ajungeti in locul ei, indiferent care este adevarul ei. Atunci sa va vad facand bascalie. Basta.

1. Atacurile psihotronice nu sunt altceva decat filme americane care au avut un efect foarte puternic asupra unor firi mai labile psihic. De obicei filme de razboi, cu violente extreme, cu experimente pe oameni, cipuri implantate, vointa anihilata, etc. Chiar cei in cauza recunosc asta cand compara ceea ce simt cu diferite filme ( cele mai mentionate sunt Matrix, Candidatul Manciurian, The Jacket sau Etajul 13), si afirma ca vocile pe care le aud sunt in engleza. Norocul mare este ca filmografia coreeana nu are trecere la noi pe piata, ca daca ar fi vazut Old Boy, de exemplu, probabil s-ar fi sinucis imediat dupa.

2. Consider ca este periculos sa ii vorbesti unui anume tip de  bolnavi psihic despre Dumnezeu. In primul rand ca aceasta exclusivitate, inducerea gandului ca numai Dumnezeu e de partea sa, nu face bine nimanui. In al doilea rand, daca e in criza, i-ar putea trece prin cap sa se duca singur la pretenaru lui, adica sa renunte la viata.

3. Nu face nimeni bascalie, toti puncteaza acelasi lucru. Nu poate exista control al mintii acolo unde nu exista minte.

Xanadron

#144
Receptat dojana ta, colega daos! Si fara indignare/respingere orgolioasa etc am inteles-o, sincer iti spun... Trebuie sa intelegi insa si tu ca aprinsesem "treapta a doua a bascaliei" :-D abia dupa postarea anterioara anterioarei - pe care poate n-ai citit-o si-n care puneam sub semnul indoielii mai ales motivatia - lipsa - a respectivelor "atacuri psihotronice" operate cica de agenturi, echipe de soc etc -  toate, cu presupuse conexiuni de psy-ops sugerate pe laturi oficiale, statale s.a.m.d.

OK, viziunea ta (veridica pina la un puct)  implica si considerarea "indracirii" ca o chestie ilogica/aleatorie-n definitiv si care nu necesita motivatii in alegerea "tintelor". Deci, gindind si pe alte coordonate decit cele mentionate si de colega Aseneth ("Nu poate exista control al mintii acolo unde nu exista minte."), inclin sa cred acum ca invadatorii astia astrali taman spiritele astea slabe/debusolate etc le aleg... poate. :roll:
Nu asta era insa... tabloul prezentat de @vali12 & Co. si analizat de JE si altii.
In fine, n-am timp acum, dar mai revin, ca tema-i interesanta.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

#145
Citat1. Atacurile psihotronice nu sunt altceva decat filme americane care au avut un efect foarte puternic asupra unor firi mai labile psihic.

Sa nu cadem acuma dinr-o extrema in alta si de la "extazul" lui vali12 sa ajungem la negarea existentei atacurior psihotronice.

1. Daca ar fi sa luam numai "padurea de antene" a carei utilitate nu prea o vad (ca telefonia merge sub acelasi regim rudimentar) si tot ai putea spune ca esti atacat. Sub conul de emisea al antenelor de langa casa ta ( asa cum a explicat alx) se intampla lucruri ciudate -- oamenii au aceleasi simptome de suferinta (in special lal urechea interna), atacuri de panica , aritmie, atacuri cerebrale. Astfel nu putem spune ca pe scara unui bloc, oameni care nu sunt ruda de sange, au boli/suferinte similare asa, intamplator. Chestia e ca n-avem cui ne plange si daca ne plangem prea tare vine un "nene" si ne sfatuieste sa "facem ciocul mic" ca am semnat un contract de colaborare cu ... difuzorul de servicii al antenei - mai bine zis cu "moartea care vine prin antena". Asta e - dam un ban dar "merita".
Partea cealalta a relatarilor - cu indivizi care te vaneaza pe strada si "iti intorc matzele pe dos " e exagerare si aici sunt de acord = vali12 e mai mult un forma de manipulare care arunca in derizoriu o problema reala tocmai pt ca aceasta problema sa nu ia amploare si sa deranjeze prin coagularea mai multor opinii similare.

2. Arma nonletala cu microunde exista si o puteti vedea in actiune aici - fiind folosita in general lal disiparea manifestantilor. simptomele sunt unele din cele dscrise de vali12 - intepaturi, arsuri, stari de voma etc. Ea a mai fost parca prezentata in forum : Non-Lethal Weapon: Active Denial System (ADS)

Vehicle-Mounted Active Denial System (V-MADS)

Probabil exista si arme de acest gen portabile, cu o actiune cu raza mai mica - fara ca asta sa insemne ca e point-to -point cum bine a explicat alx mai sus, ci doar ca acel con de actiune activ al propagarii undei este mai restrans si poate afecta mai putine persoane. Dar in nici un caz nu cred ca armele portabile de acest gen arata ca "pinguinul portabil" ce poae fi vazut pe site-ul recomandat de vali12. - ceea ce ma duce iar cu gandul ca cineva doreste coborarea in derizoriu a subiectului.
Sunt mai multe de spus dar acum nu prea e timp...


P.S. - Spunea vali12 ca sunt mai multe relatari despre oameni care "sufera ca el/ea". e o singura relatare multiplicata pe mai multe site-uri sub diferite forme - iar asta spune ceva...

fiulploii

http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/04/15/lsd-discovery-anniversary_n_3086115.html?utm_hp_ref=mostpopular#slide=2339360

Mai sus este despre experimentele cu LSD , o serie de 9 mini-filme documentare de CIA , MI-nu-stiu-cat , etc.

Mai jos este acelasi ziar insa editia franceza in care se arata un gen mai special de arme :
http://www.huffingtonpost.fr/2013/01/25/le-pistolet-a-adn_n_2549121.html

Iar aici , ca o noutate , poti face cursuri specializate in arme non-letale in modul on-line - cursurile si nu armele  :lol:
http://jnlwp.defense.gov/

Enjoy !

Citat
Demonii aia pomeniti des de mine in postari mai vechi. De regula sunt mici de marimea unor graunte si negri si ... urati ca dracu. De ... Doar sunt draci. Dar forma asta nu o au decat dupa ce intra in inima unui om ce are deschidere spre lumea de jos
Fara suparare colega, insa ce zici tu in citat reprezinta tot ''ancore''. Acelasi tip de ancore atat de blamate de unii ca fiind '' mijloace ateiste''  :lol:
  Parerea mea..

vali12

http://www.catavencii.ro/Cofetarie-secreta-a-cia-descoperita-la-bucuresti_0_2169.html
Cofetarie secreta a CIA descoperita la Bucuresti- cetatenii desemnati pentru experimente la distanta devin 'subiecti', 'subiectii' devin 'suspecti', 'suspectii' pot oricand deveni 'dusmani ai statului' = teroristi
Cofetărie secretă a CIA descoperită la Bucureşti
12 decembrie 2011 Radu C. Crahmaliuc 0 comentarii
Cofetărie secretă a CIA descoperită la Bucureşti

Şoc şi groază în comunitatea internaţională după ce agenţia de presă Associated Press a anunţat astăzi că se află în posesia unor documente clasificate care probează prezenţa secretă a CIA la Bucureşti sub mai multe forme secrete, nu numai cea a închisorilor secrete, unde terorişti anonimi erau aduşi în secret şi torturaţi pînă începeau să secrete.

Astfel, potrivit jurnalistului de origine spaniolă Popo Catepetl, CIA avea chiar şi o cofetărie secretă în cartierul Militari unde îi schingiuia în moduri inimaginabile pe terorişti, dar şi pe ceilalţi clienţi dornici de ceva dulce, cu prăjituri, torturi şi creme mustind de zahăr şi calorii, care în timp li se depuneau acestora pe coapse şi pe smalţul dinţilor conducînd la carii sfîşietoare şi chiar obeziate de grad I.

"M-au forţat să beau trei băuturi carbogazoase şi 300 de grame de pricomigdale", povesteşte Ahmed Ghiorgiu, unul dintre supravieţuitorii calvarului din Cofetărie. "Era mai rău ca în iad. Mai întîi m-am simţit balonat, apoi mi s-a făcut sete. Apoi au început să-mi fluture prin faţă o felie de tort doboş cu multă cremă. Nu sînt oameni americanii ăştia. Sînt cîini! Cum să faci aşa ceva. Mai am şi acum microcarii care mă dor! Am smalţul sensibil! Mă doare de fiecare dată cînd beau cald sau rece! Nici măcar Asociaţia Medicilor Stomatologi din România nu poate să mă ajute".

Pe lîngă torturile prelungite cu frişcă, fructe confiate şi blat însiropat în rom şi caramel, americanii se pare că nu se dădeau în lături, la cofetăria secretă din Militari, nici de alte practici abominabile, interzise de tratatul de la Geneva, precum manelele. Astfel, peste 800 dintre cei 1500 de terorişti străini încarceraţi în România spun că zi de zi, şi oră de oră, au fost torturaţi în continuu cu ajutorul unei game extrem de largi de manele. "De fiecare dată cînd intra "Nebunia lui Salam vol. 2" simţeam că o mengină îmi strînge creierul în timp ce o veveriţă cu unghii lungi îmi extrage ochii din orbite şi îi foloseşte pentru a se împerechea cu ei. A fost groaznic!"

Lucrul care i-a traumatizat însă cel mai mult pe teroriştii torturaţi la cofetărie pare să fi fost serviciul execrabil ospătăriţelor românce. "Am fost torturat şi la Guantanamo şi pot să vă spun că nimic nu se compară cu daunele psihice pe care mi le-a indus serviciul din România. Mereu să trăieşti cu incertitudinea că poate ţi-a scuipat cineva în tort, niciodată să nu ştii dacă ai lăsat suficient bacşis, privirile lor reci care treceau prin mine. Asta nu e viaţă!".

Potrivit informaţiilor deţinute de AP, se pare că punctul de alimentaţie publică din sectorul 6, nu este singura de afacere alternativă de acest gen menită să-i tortureze pe terorişti în Bucureşti existînd de asemenea o grădiniţă secretă cu program prelungit a CIA, covrigăria CIA, cizmăria CIA, ghişeul RATB al CIA precum şi o groază de funcţionari publici antrenaţi să distrugă nervi şi să zdrobească vise.

mr

Dupa mine lucrurile sunt relative simple: cine practica (si nu neaparat intr-o scoala de yoga sau altele asemenea - ci intre oameni, in viata obisnuita), intelege despre ce este vorba. Cunoasterea de sine implica automat cunoasterea exteriorului. Cunoscand tiparele de comportament, legile care guverneaza mediul fizic etc nu mai poti fi usor pacalit, manipulat si mai ales lipsit de reactie in fata unor astfel de agresiuni energetico-informationale.

Cunoscand, iti creezi un mecanism natural de aparare in fata atacurilor venite de la un apropiat, care este invidios pe succesul tau, pana la grupari care vor sa te tina la nivelul de molusca prin mijloace dedicate acestui scop. Este o problema de frecventa. Principiul e acelasi. Ca si cunoscator practicant, un atac te poate afecta pana la un anumit nivel, dar fiind activ conectat la aceasta zona nepalbabila de actiune, tot gasesti mijloace prin care sa eviti/respingi agresiunile. Repet, fiind activ, inveti!

Pasivitatea in aceasta zona provoaca multe discutii fara finalitate si, mai rau, generatoare de polemici. Asa ca doamna/domnul vali12, incearca doar sa-ti muti atentia de la postura de victima permanenta la cea om activ, cu simt critic. Comunitatea agresatilor de acest gen exista, dar nu cereti pentru ea atentie. Pentru simplul fapt ca fiecare membru al ei trebuie sa-si mai faca si treaba reala pentru care se trezeste in fiecare dimineata.

Cum bine spunea colegul Aseneth, ca acolo unde nu este minte nu exista nici control, as completa ca si dupa ce dovedesti ca ai minte, trebuie sa lupti continuu pentru a avea controlul asupra ei.
Parerea mea..

 
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Aseneth

Citat din: Ganditorul din  17 Aprilie 2013, 11:38:06
Sa nu cadem acuma dinr-o extrema in alta si de la "extazul" lui vali12 sa ajungem la negarea existentei atacurior psihotronice.


Partea cealalta a relatarilor - cu indivizi care te vaneaza pe strada si "iti intorc matzele pe dos " e exagerare si aici sunt de acord = vali12 e mai mult un forma de manipulare care arunca in derizoriu o problema reala tocmai pt ca aceasta problema sa nu ia amploare si sa deranjeze prin coagularea mai multor opinii similare.


Nu le neaga nimeni. Eu m-am referit la "atacurile psihotronice" la care a fost "supus" vali. Este una din victimele televiziunii. Mai sunt si victime ale antenelor parabolice, ale firelor de inalta tensiune, ale scurgerilor necontrolate de mercur si a multor alte fenomene. preponderent artificiale, dar care nu au legatura cu gandirea magica.
Mediul poluant si periculos in care traim este o realitate pe care o stim cu totii. Marile corporatii nu se mai feresc demult sa ne puna viata in pericol, sau cel putin scurtarea perioadei de viata. Daca il denumim "atac psihotronic" este doar un titlu mai pompos, e ca si cum le-am zice la extraterestrii, ingeri superiori din lumina intergalactica.

Ce vreau sa punctez este ca e o diferenta intre a demonstra si a trage semne de alarma asupra deversarilor toxice in rauri si intre a afirma ca niste omuleti negri nu te lasa sa intri in piscina.