Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sã ne pregãtim pentru 2012

Creat de IONUT, 12 Iunie 2006, 23:27:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alinutzu

eu tot cred ca se va intampla ceva, poate chiar un razboi(de ce tip nu stiu...) ... sunt ceva indicii care duc spre asta ... cu toate ca fiecare le poate interpreta in modul pe care doreste sa il abordeze ... daca mai punem la socoteala si puterea de a influenta pe care o are omul si inmultim acest lucru cu ~6,675,655,500(Septembrie 2007) ... pfff ... cam greu sa iti dai seama ce se poate intampla si in minutul urmator ... si asta numai vorbind de realitatea vizibila de zi cu zi ... ca sa nu mai vorbesc de extraterestrii ca deja se complica lucrurile ...
can't stop the signal ...

HAWK

De intamplat tot timpul ne asteptam sa se intample ceva si nu neaparat pentru ca vine 2012 ce daca vine,si anul 2000 a venit - a trecut si ..........fas nimic,si bibliile erau pline de armaghedon preotii s.a.m.d.,acum a descoperit nu stiu cine magicul calendar al maiasilor care este mai credibil decat biblia. De fapt prin asta recunoastem ca fara o tinta finala fara o apocalipsa ceva nu putem sta. A cazut prezicerea bibliei ? traiasca prezicerea maiasa,cade si asta nu-i nimic vine randul tribului cindo din insulele Chatam ori vreunui vraci din Chiribathi care au si ei o varianta a lor si uite asa ne vom schimba pe pamant generatii dupa generatii tot visand ca poate odata se va potrivi ori se va intampla ceva cumva. Parerea mea copii ar fi ca pentru anul 2012 ar trebui sa ne pregatim cu muraturi fripturi si vin ca aniversam 5 ani de UE. Apropo ce fac cei care au rate pe 10 - 20 de ani ?

StarDust

#362
Ceva se va intampla sigur, dar nu stiu daca in 2012. Deja multe lucruri nu prea merg bine in lume, ma refer si la situatia politica, si la fenomenul de incalzire globala care e real...Vom trai (sper) si vom vedea.Eu zic sa nu va panicati, 2012 e  o data la fel ca si cum a fost 2000... Am cam repetat ceea ce a zis si HAWK, dar asta e si parerea mea...Inca ceva... fenomenul OZN eu il consider foarte real, nu am idee ce ar putea veni din spatiu, e discutabil ramane de vazut :)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Eko

Acum pe bune , este adevarata faza cu Nibiru ?
Eu de cand am vazut niste documentare pe youtube ieri , tot caut niste contra-argumente, vreau sa vad si parerea altor oameni,insa pana acum nu am gasit nimic  :cry:

In 2012 voi avea 25 ani cu facultatea terminata.Tocmai cand  sa ma bucur de viata trebuie sa ma astept la apocalipsa ??

Eu vreau sa cred ca toata povestea asta cu niburu,planet x este ceva inventat de niste autori pentru a-si vinde cartea

HAWK

"Acum pe bune , este adevarata faza cu Nibiru ?
Eu de cand am vazut niste documentare pe youtube ieri , tot caut niste contra-argumente, vreau sa vad si parerea altor oameni,insa pana acum nu am gasit nimic   

In 2012 voi avea 25 ani cu facultatea terminata.Tocmai cand  sa ma bucur de viata trebuie sa ma astept la apocalipsa ??

Eu vreau sa cred ca toata povestea asta cu niburu,planet x este ceva inventat de niste autori pentru a-si vinde cartea"


Citeste postul meu mai de sus si zi-i ca nu sunt cel mai aproape de realitate

lylyt_ice

 Nu stiu de unde scoateti teoria ca au cazut prezicerile Bibliei ? Stiu este mult mai simplu sa vorbesti din auzite, in loc sa pui mina sa te documentezi...si nu stiu unde sta scris in Biblie ca va fii sfirsitul lumii in 2000 ? A-ti confundat sursele de informare; voi v-a referiti la ce vorbeau oamenii fara cultura si ce au inventat unele secte...fara nici o baza !!! daca aveti bunavointa sa rasfoiti putin mai atent paginile acestui forum, nu mai aruncati cu intrebari care nu ne fac decit sa repetam ceea ce s-a discutat deja foarte clar si amanuntit...Asa ca dragi colegi, spor la citit si unde aveti nelamuriri......!!!dar!!!numai dupa ce a-ti parcurs tot materialul disponibil, puneti intrebarile respective !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

toma

Citatslylyt_ice scribit:... nu stiu unde sta scris in Biblie ca va fii sfirsitul lumii in 2000 ?
Corect, in Biblie nu scrie pe nici unde ca va veni cindva sfirsitul lumii. Si apoi, dupa Biblie suntem in anul Domnului...7515!
Citatstimabile...daca vrei sa vezi ceva ca..vrei tu sa vezi ceva..o sa vezi pana la urma..si daca despici firul in....miliarde...o sa iti dea fel si fel de combinatii si o sa vezi nu numai 666 ci si ...777 si..mai zii tu ce vrei sa vezi..
lucrurile sunt mai subtile decat par..si ..o sa vezi..cand o sa vezi.. 
Si cam ce o sa vad stimabile Lupin al treilea? Pe dracu? Imparatia cresaca? Nu ti se pare ca vorbesti ca un popa de tara care vrea sa bage frica in enoriasii ce nu vin duminica la slujba?
Citatdemonstratia ta nu aduce nimic nou sub soare! se bazeaza pe supozitii si aberatii, probabil ai vazut filmul "Numarul 23" si te-ai inspirat de acolo!
Daca lungimea ecuatorului si lungimea pantofului meu sunt supozitii si aberatii iar alinierea Soarelui cu centrul Galaxiei nu, zau daca mai am ceva de comentat.
Chiar daca este o supozitie si o aberatie imi permit sa ma autocitez:
Citatcei mai in virsta isi aduca aminte de "alinierea" planetelor din anii 80. O liota de "savanti" isi dadeau doct si cu emfaza parerea: din cauza alinierii palanetelor, forta de atractie a Soarelui va scadea iar Pamintul va fi smuls/deplasat/miscat/isi va schimba orbita mai aproape/mai departe de Soare (functie de "calculele" efectuate de "savanti"). Toata lumea "stiintifica" (ba uneori se pomenea si numele de "NASA" in treaba, ca sa fie cit mai credibil ) fierbea la aflarea "dezastrului", "sfirsitului umanitatii", aducind "argumente" ca vezi doamne, o astfel de "aliniere" a dus la extinctia, fie a  dinozaurilor, fie a unor civilizatii "stravechi"!
Sara buna si sa auzîm de ghine!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

lylyt_ice

  despre 2012 se vorbeste mult si fiecare isi da cu parerea...OK; este si de inteles ca orice om sa discute cum il duce mintea. Numai ca dupa cum vad eu, cam de prin anii 2004-2005, nu mai apar nici un fel de noutati pe aceasta tema...noi, nu facem decit sa rumegam ceea ce s-a scris pe ici pe colo cu ceva timp in urma. Dar de ce nu mai apar informatii noi(?) pina si ziarele, repeta la nesfirsit aceleasi informatii pe care l-e stim de citiva ani. Cum sa inteleg(?) cu schimbarea asta de ADN(?)de acum citiva ani, nu mai spune nimeni nimic(se mai schimba sau nu ?)... si cu timpul; ca a ajuns la 16 h, asta au spus-o tot cu ani in urma, inseamna ca acum suntem deja la 10-13-ore reale ...SAU? ce-i cu fregventa nu mai creste? a stagnat din 2004 ? Totul este atit de timpit!!!...ori suntem luati de papagali, ori intradevar ceva ni se ascunde cu buna stiinta. Chiar fac un apel la voi toti...!!! daca mai aveti informatii noi in legatura cu anul 20012 si "SCIMBARILE MAJORE" de care s-a facut atita vilva, anuntati-ne si pe noi...ca eu, nu am mai gasit nimic nou pe aceasta tema, in afara de reportajele vechi preluate si altfel formulate de la autor la autor, nu este nimic nou...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

Citatinformatii noi in legatura cu anul 20012
---- Ha, ha, lasa Lylyt ca nici nu mai e mult si vedem !!
----Dupa cum zici tu numa putin peste 18.000 de ani ....
---Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

  Ha...ha...Vezi ca nu te-ai prins (?) Citeste mesajul lui alx de ieri,ora 10.30.34.! alx a inceput cu caterinca pe aceasta tema, eu m-am luat numai dupa el...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Serban M

Citat din: lylyt_ice din  31 Octombrie 2007, 21:58:41
  despre 2012 se vorbeste mult si fiecare isi da cu parerea...OK; este si de inteles ca orice om sa discute cum il duce mintea. Numai ca dupa cum vad eu, cam de prin anii 2004-2005, nu mai apar nici un fel de noutati pe aceasta tema...noi, nu facem decit sa rumegam ceea ce s-a scris pe ici pe colo cu ceva timp in urma. Dar de ce nu mai apar informatii noi(?) pina si ziarele, repeta la nesfirsit aceleasi informatii pe care l-e stim de citiva ani. Cum sa inteleg(?) cu schimbarea asta de ADN(?)de acum citiva ani, nu mai spune nimeni nimic(se mai schimba sau nu ?)... si cu timpul; ca a ajuns la 16 h, asta au spus-o tot cu ani in urma, inseamna ca acum suntem deja la 10-13-ore reale ...SAU? ce-i cu fregventa nu mai creste? a stagnat din 2004 ? Totul este atit de timpit!!!...ori suntem luati de papagali, ori intradevar ceva ni se ascunde cu buna stiinta. Chiar fac un apel la voi toti...!!! daca mai aveti informatii noi in legatura cu anul 20012 si "SCIMBARILE MAJORE" de care s-a facut atita vilva, anuntati-ne si pe noi...ca eu, nu am mai gasit nimic nou pe aceasta tema, in afara de reportajele vechi preluate si altfel formulate de la autor la autor, nu este nimic nou...

O informatie de ultima ora ,calendarul mayas este posibil sa nu coincida cu cel contemporan (Gregorian) ,facand astfel ca 2012 al lor sa fie 2008 al nostru

Nu sariti cu pietre ! am citit in 3 parti diferite asta.E doar o teorie.

lylyt_ice

 cu pietre nu sar... dar sa nu se ia cu ciomagul dupa amindoi ca despre asa ceva am mai citit si eu pe undeva...numai ca nu mai stiu unde...! In orice caz...! de vreo trei ani nimic nou...cu cresterea fregventei, care normal, ar trebuii sa fie mult mai ridicata decit atunci cind se spunea ca zioa are 16h... parca ceva opreste total sa sa mai publice ceva nou...nu cred ca au renuntat cei care erau asa de ahtiati pe aceasta tema sa caute noi informatii.........dar pe undeva parca voit se evita sa se mai comenteze,,,DE CE OARE ? Sa fie mult mai grav decit se crede si se evita o panica totala ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: lylyt_ice din  06 Noiembrie 2007, 00:09:04
Sa fie mult mai grav decit se crede si se evita o panica totala ?
sau adeptii teoriei si-au dat seama ca nu e vorba decat de o alta teorie care prevedea sfarsitul lumii...si care,ca si cele dinaintea ei,nu are nici un fundament stiintific...si au renuntat sa faca tam-tam pe tema asta,pentru a nu se face de ras in 2012...cand lucrurile vor merge mai departe fara sa se intample nimic...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

DA !!! Nici ce spune alx nu-i exclus...altfel nu cred ca nu s-ar fii publicat in continuare noi date referitoare la schimbarile, care de fapt in acest moment ar trabuii sa fie in plina desfasurare, iar masuratorile nu au cum sa fii ramas aceleasi ca in 2003, de exemplu...Mai sunt numai 5 ani, operioada f. scurta, care-i fregventa pamintului actuala(?) de ce nu mai se spune nimic(?) In afara de TOBIAS care a batut cimpii, dupa cum am vazut, altii si-au inghitit limba...DE CE ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Serban M

#374