Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pre(a)facutii

Creat de indo, 20 Martie 2022, 11:34:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

indo

Nu acuz, constat.

Voi, admini si moderatori sunteti autorii terminarii acestui forum.
Singurii ramasi pe adevar  sint:  Fiulploii si Grifon, ultimul vad ca nu mai scrie.

Ce asteptati?

alx

Citat din: indo din  20 Martie 2022, 11:34:14
Ce asteptati?
Poate să apară un...geniu aici, care să ne salveze! Merge?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Bravo. Fara troli ruși
There is the milky way, the big dipper, and the north star. They are all still there Dad, shining brightly throughout the night. You may be gone but you will never be forgotten. Shine bright Father, shine bright...

Grifon

Citat din: indo din  20 Martie 2022, 11:34:14Singurii ramasi pe adevar  sint:  Fiulploii si Grifon, ultimul vad ca nu mai scrie.

Lasând la o parte malițiozitatea acestui acuzator fantomatic, fac niste precizări:
- nu e vorba că nu mai vreau să scriu aici, nici pe departe;  în ultimii ani mi-a făcut reală plăcere să schimb păreri cu membrii RUFOn, pe unii ajungând să-i respect și chiar să îî simpatizez;
- am decis însă o focalizare pe o platformă proprie de discuții, ce am deschis-o cam acum 9 luni (și care îmi ocupă destul timp cât să nu mai apuc altele);  nu e o platformă similară RUFOn, nu are legătură cu UFO, FAN sau alte linii de interes prioritare aici (fiind vorba de chestiuni mai lumești, precum geopolitică, războaie, revoluții, etc).
- asta e toată explicația, nu-i vorba de dezinteres din partea mea;  în măsura în care voi găsi timp sau voi mai citi aici lucruri interesante, sigur voi mai posta (doar că...mai rar).
Igitur cogito

zamotrak

Maestre @Grifon, daca nu e un secret,unde pot sa va mai citesc materialele realizate de dvs. ?

Grifon

Nu e niciun secret, am atasat chiar si la profil un link.
Am si invitat unii colegi de aici sa activeze si acolo, iar vreo 3-4 au agreat ideea.
Doar ca am decis sa fiu relativ restrictiv, prefer sa-mi aleg totusi interlocutorii.
In cazul dumitale nu cred ca va fi o problema.
Igitur cogito