Author Topic: Intelesul Artei  (Read 950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Enz

• Cool
Intelesul Artei
« on: 18 June 2021, 03:20:35 »
Contemporane lol. 

Ezit de ceva vreme sa deschid sau sa scriu un subiect despre asa ceva. Campul 'magnetic' ce se formeaza te poate trage in jos ^^ ... dupa el. Se pare ca va trebui sa fiu mai tare. Daca imi vor da adminii acceptul, ma voi apuca de subiect. Promit ca nu e despre NA SA, decat tangential cu insignele si intelesul perceput al ceremoniilor lor.

Titlu alternativ. Filme si cer/emonii...

Madona la Eurovision 2019... inainte de Pandemie.

https://youtu.be/VG3WkiL0d_U

Offline Enz

• Cool
Re: Intelesul Artei
« Reply #1 on: 20 June 2021, 00:07:23 »
Colegul Abyss, inteleg ce zici si ai dreptate... si nu pentru retorica am deschis topicul asta, o sa vezi... dar, cat ar fi de Breakaway, cei mai buni ai nostri... nu te lasa sistemul frate. ZEII "'''"' au murit ? Cand... ?

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
« Reply #2 on: 21 June 2021, 19:16:24 »
Nu am zis nimic. Sau poate tăcerea spune mai mult câteodată...

So
Madona la Eurovision 2019... inainte de Pandemie
Ce zeiță pare sa impersoneze?
A  burning  aspiration  can  overcome  all  obstacles.

Offline Enz

• Cool
« Reply #3 on: 09 July 2021, 21:31:15 »
Scuze. Am fost oleaca cu vaca... cum se zice. De lantz....

Nu impersoneaza o zeita anume, ca noi nici nu o cunoastem chiar daca är fi... dar e / Panteonul / de la care astia de la 'putere' primesc ordine... si apoi tre sa tina reverente, la orisice... Superball, deschid un tunel... trebuie spus ceva la Vatican in premiera pentru mase... trebuie facut cu  - aprobarea - si umilinta lor / in acelasi timp  / cu aprobarea Panteonului. Zeitza Daiana... cine stie nu... cate capete are aia... DAR. INTOTDEAUNA, INTOTDEAUNA... TREBUIE...

Impacati Zeii... si Panteonul... de obicei 'grecesc' nu ? Dar intotdeauna...  Frate... astia nu pot trai fara binecuvantarea Panteonului !! E ca si cum, si eu am de inteles aici... uitati ce show-uri complexes si reverente va facem. Va rugam, inca, nu ne striviti !! Asa e...

Offline Enz

• Cool
« Reply #4 on: 09 July 2021, 21:43:42 »
Inca nu ne resetati civilizatia... uitati / :) suna bine / inca ce putem sa facem !! Facem reverente incontinuu... si proslaviri... si incercam sa mai transmitem si un mesaj printe randuri... ca asa ati spus ca trebuie lol...

Din perspective mea, nu o sa putem 'evada' si zbura in spatiu niciodata pentru ca suntem, sub un fel de cupola a filozofiei lui Schopenhauer...  lol... Suntem, sub indrumarea zeilor :)... suna mai bine parca, dar nu...

Zeii astia, din UAP- uri... tot ii streseaza pe conducatorii nostri, devotati lool... cu ce trebuie facut !! 
« Last Edit: 09 July 2021, 21:47:58 by Enz »

Offline Enz

• Cool
« Reply #5 on: 09 July 2021, 21:57:06 »
SI... Aici e faza !!

Din ce pot eu sa inteleg. AU DREPTATE !! ... Nu merita nimeni sa plece de pe planeta asta  !!!!!!!!!!!!.... Sa sarbatorim !! :)

Suntem intr-o colonise penitenciara - spirituala... UNDE, sa ne lase cineva.... ?!!

Offline Enz

• Cool
« Reply #6 on: 09 July 2021, 22:21:48 »
Madonna... in vid. asta e fix vocea Panteonului... se vrea explicita... pentru ca urmeaza varianta Delta / 4 / death... nu ?

Nu am apucat inca sa intru in subiect - dar are dreptate... au dreptate, oamenii astia de mai sus. Suntem niste, feluri :/, de maimute ignorante... ce ne uitam la telefon ca si la monolit... si ce am facut cu el. Respiraaaa... inspiraas