Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Abisul răului

Creat de Ganditorul, 23 Martie 2021, 13:57:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

horia2008

Citat din: zamotrak din  12 Aprilie 2021, 14:12:56
Cumva,acea "forta a raului" a asteptat si cred ca a si cultivat,intr-o anumita masura "adversarul/tinta/victima"
Categoric...
Pe de altă parte, mai mulți oameni raportat la ce ? Pentru că numărul celor ignoranți și adormiți a crescut mai mult... fiind și cultivați; contează ponderea, numărul mai puțin...
Cum zice colegul @mr, mai avem de coborât (eu cred că încă mult), impactul va fi hotărâtor...


abyss

Sunt de părere ca nu coborâm ci urcăm. Este o lume minunata.  Iar noi suntem cei mai inteligenți și mai capabili oameni de pe pământ. Cei mai capabili exponenți ne conduc, avem toți un scop comun,  suntem solidari  si știm mai bine ca oricine sa ne apărăm interesele . Avem in față un viitor de aur, un lider de vis, un avatar divin, fiul universului care are alături consiliul înțelepților prin care esența neamului nostru milenar isi  manifestă vocea . Lumina noastră va străluci pururea!

horia2008

Citat din: abyss din  13 Aprilie 2021, 09:23:11
Sunt de părere ca nu coborâm ci urcăm. Este o lume minunata.  Iar noi suntem cei mai inteligenți și mai capabili oameni de pe pământ. Cei mai capabili exponenți ne conduc, avem toți un scop comun,  suntem solidari  si știm mai bine ca oricine sa ne apărăm interesele . Avem in față un viitor de aur, un lider de vis, un avatar divin, fiul universului care are alături consiliul înțelepților prin care esența neamului nostru milenar isi  manifestă vocea . Lumina noastră va străluci pururea!

:rainbow: :rainbow: :rainbow:

pe ce esti boss ? vreau si eu !!  :-D :-D
astept mesaj  :-D :-D


abyss


zamotrak

Citat din: abyss din  13 Aprilie 2021, 13:51:07
... sa fac o faptă creștinească. Adica sa crăp capul cuiva./
Ar putea fi utila fapta ,racoreste nitel psihicul.Si atat.In schimb,daca celebra masa critica ,ar face Fapta,atunci ,da ,ar fi posibila o glisare a termenelor si jaloanelor ,fortei aceleia.
Si revin la intrebarea,din postarea mea initiala,ce anume a declansat aceasta precipitare a agendei(cel putin aparent)?

@Horia,ai dreptate.

abyss

O scindare din interior?

zamotrak

Citat din: abyss din  13 Aprilie 2021, 21:39:26
O scindare din interior?

Ai putea,daca timpul permite,sa dezvolti versiunea ta?

socrate

Citat din: abyss din  13 Aprilie 2021, 09:23:11
Sunt de părere ca nu coborâm ci urcăm. Este o lume minunata.  Iar noi suntem cei mai inteligenți și mai capabili oameni de pe pământ. Cei mai capabili exponenți ne conduc, avem toți un scop comun,  suntem solidari  si știm mai bine ca oricine sa ne apărăm interesele . Avem in față un viitor de aur, un lider de vis, un avatar divin, fiul universului care are alături consiliul înțelepților prin care esența neamului nostru milenar isi  manifestă vocea . Lumina noastră va străluci pururea!
Da,cei ma inteligenti si capabili .... numai ca, inteligenta se poate utiliza atat in bine/fericire cat si in rau/nefericire,fiind vorba  despre actuala era a umanitatii (era sistemului social patriarhal/misogin sclavagist,razboinic cotropitor,inuman,imoral),este incontestabil,inteligenta a fost folosita/utilizata in rau si nu in bine,de la accederea la putere a printului consort,impostor,creator de ideologie si legislatie patriarhala pana la ora actuala.Evidenta solidaritatea spiritual patriarhala in apararea intereselor spiritual/legislativ patriarhale pe toata durata erei patriarhale pana in momentul de fata.In alta ordine de idei,de acord cu ideia viitorului de aur (dat fiind trecutul de aur,epoca/era de aur a umanitatii),adica,revenirea la starea naturala a umanitatii,posibil doar prin repunerea in dreptuiri/vigoare a prevederilor dreptului natural,drept abrogat,falsificat in era paterna,ca, va fi prin avatar divin fiul universului fiinta vie care a nascut naste si renaste viata sub toate aspectele,posibil si asta varianta data fiind imposibilitatea readucerii la normalitate prin printul consort tradator/impostor,criminal,ticalos ordinar,inuman,imoral,asta,asa ca sa se demonstreze ca nu toti barbatii sunt masculi inteligenti si tradatori/impostori,criminali,inumani... :wink:

abyss

Nu toți suntem si masculi si inteligenți, ce-i drept. Unii sunt și dame și inteligenți sau mame ori curve. Incet incet adevăratul matriarhat se va reîntoarce,  probabil.  O noua renaștere. Susțin.

@zamotrak
Deocamdată e doar un sentiment vag. Insa bruscarea, înfrângerea voinței umane e un act foarte grav mai ales în prezent. Cu repercusiuni sigure și greu de calculat. De aici si nevoia impunerii unui control strict. Care la rândul său va genera alte ramificații de necunoscute.
Sa vedem cum va fi 2022-2023.
Nu sunt de părere ca cineva vrea sa omoare lumea. E ridicol. E altceva la mijloc. Cand voi avea mai multe date si lucrurile imi vor fi mai clare mai povestim. Cheia descifrarii ar putea fi înlăturarea lui Trump si înlocuirea sa cu ... nimic. Asta după ce o parte a DS a fost alături de el fiindca l-a instalat in 2016. Terapia genomica ce a primit undă verde acum e un câștig fantastic.

SLEAH19

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

hoinar

the older I get, the faster I was


SLEAH19

Citat din: abyss din  16 Aprilie 2021, 08:43:35
https://m.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/ccp-virus-variant-affects-vaccinated-people-more-than-unvaccinated-people-study_3770982.html?utm_source=Morningbrief&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-04-12&mktids=2f40035469c85954779811da687374cc&est=hRRITKub8M%2FqeEDw0d3SNieeYiYjObSJ36UWIcxNnmP19jBat8CYA6grsUJtjO8%3D

  Postarea mea arăta că omul în chestie, Mike Yadon a spus ,, un țânțar,, și spusa lui a fost tapetată devenind armăsar, tehnic, el nu vedea rostul celei de-a treia inoculări, pentru că variantele nu ar exista ori Theepocthimes spune taman că Vaccinul Pfizer nu ar acoperi varianta africană.

   Cele mai dureroase sunt studiile reale, făcute pe tine sau pe cei pe care îi cunoști. Lucrez într-o firmă în care eu sunt cel care am înregistrat pe platformă societatea, am fost ,,Esențiali,, de Tip 2B, suntem 54 de angajați și la vaccinare s-au înscris 22 . Mulți dintre colegi m-au întrebat ce să facă, le-am recomandat să facă ceia ce le dictează conștiința, eu nu le recomand nici un sens, nici să se vaccineze nici să nu o facă,   ... înțelegeți de ce. Eu personal m-am vaccinat, cu Astra Zeneca, chiar cu lotul problemă, din 22 de vaccinați 4 au avut febră și grețuri pentru 36 de ore , 3 dureri de cap și mușchi pentru 24 de ore , unul a avut o reacție urâtă cu febră și probleme de respirație întra 9-a zi  și medicul lui de familie a catalogat-o ca reacție la vaccin. Toate reacțiile au fost raportate de către mine în sistem. 
  Povestea este că unul din angajați nu s-a putut vaccina atunci, la nivel de luna martie deoarece nu se găsea în Timișoara decât Astra Zeneca și el avea peste 55 ani, soția lui care este colegă cu noi s-a vaccinat.  Datorită campaniei împotriva vaccinului Astra, Mihai colegul nostru a renunțat la Astra atunci când sau eliminat restricțiile  și s-a hotărât să aștepte Pfizer dar la începutul lui aprilie a contactat de undeva Covid care a acționat fulgerător de la o zi la alta iar în 10 aprilie la ora 21 la Spitalul Victor Babeș din Timișoara la secția ATI s-a constatat decesul. Soția, care s-a vaccinat, are probleme de sănătate cu inima dar și cu niște alergii. Locuind împreună  cu soțul Mihai ( fost boxer și sportiv ) a fost imediat testată, a fost găsită Pozitiv și carantinată , dar fără simptome.

  Posibil faptul că era vaccinată deja de aproape 4 săptămâni să o fi  ajutat?
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

socrate

Citat din: abyss din  15 Aprilie 2021, 16:33:54
Nu toți suntem si masculi si inteligenți, ce-i drept. Unii sunt și dame și inteligenți sau mame ori curve. Incet incet adevăratul matriarhat se va reîntoarce,  probabil.  O noua renaștere.
D-le abyss,ai scris o fraza cat cuprinde o "carte" despre cartea vietii(studiile rationalist/logice despre viata), cercetata impartial prin prisma principiilor logicii,respectate,Toata stima!.Evident,o opinie realist/logica nu este si o certitudine a persoanei care gandeste,posibil,o varianta realista....  :wink:,sunt imperios necesare argumentele pro 'au contra iar acestea sustinute,imperios necesar,prin respecaarea principiilor logicii.In alta ordine de idei,adevaratul matriarhat ar fi,adevarata dreptate din dreptate,fericirea inerenta si nu, patriarhat, nedreptatea ridicata la rang de dreptate si inerenta nefericire.Cu o floare nu se face primavara si nici cu un rationalist autentic un form rufon cu persoane rationaliste ..... speranta e mereu un sens/scop al vietii si mereu o mare dezamagire ....  :|

abyss

Citat din: SLEAH19 din  16 Aprilie 2021, 15:24:20
  Postarea mea arăta că omul în chestie, Mike Yadon a spus ,, un țânțar,, și spusa lui a fost tapetată devenind armăsar, tehnic, el nu vedea rostul celei de-a treia inoculări, pentru că variantele nu ar exista ori Theepocthimes spune taman că Vaccinul Pfizer nu ar acoperi varianta africană.

   Cele mai dureroase sunt studiile reale, făcute pe tine sau pe cei pe care îi cunoști. Lucrez într-o firmă în care eu sunt cel care am înregistrat pe platformă societatea, am fost ,,Esențiali,, de Tip 2B, suntem 54 de angajați și la vaccinare s-au înscris 22 . Mulți dintre colegi m-au întrebat ce să facă, le-am recomandat să facă ceia ce le dictează conștiința, eu nu le recomand nici un sens, nici să se vaccineze nici să nu o facă,   ... înțelegeți de ce. Eu personal m-am vaccinat, cu Astra Zeneca, chiar cu lotul problemă, din 22 de vaccinați 4 au avut febră și grețuri pentru 36 de ore , 3 dureri de cap și mușchi pentru 24 de ore , unul a avut o reacție urâtă cu febră și probleme de respirație întra 9-a zi  și medicul lui de familie a catalogat-o ca reacție la vaccin. Toate reacțiile au fost raportate de către mine în sistem. 
  Povestea este că unul din angajați nu s-a putut vaccina atunci, la nivel de luna martie deoarece nu se găsea în Timișoara decât Astra Zeneca și el avea peste 55 ani, soția lui care este colegă cu noi s-a vaccinat.  Datorită campaniei împotriva vaccinului Astra, Mihai colegul nostru a renunțat la Astra atunci când sau eliminat restricțiile  și s-a hotărât să aștepte Pfizer dar la începutul lui aprilie a contactat de undeva Covid care a acționat fulgerător de la o zi la alta iar în 10 aprilie la ora 21 la Spitalul Victor Babeș din Timișoara la secția ATI s-a constatat decesul. Soția, care s-a vaccinat, are probleme de sănătate cu inima dar și cu niște alergii. Locuind împreună  cu soțul Mihai ( fost boxer și sportiv ) a fost imediat testată, a fost găsită Pozitiv și carantinată , dar fără simptome.

  Posibil faptul că era vaccinată deja de aproape 4 săptămâni să o fi  ajutat?
Cu siguranță a ajutat-o. 
Eu personal am reacții urâte la vaccin antigripal obișnuit. Care ma țin intre 10 zile și uneori au durat o luna și jumătate. Adica simptome de gripă care se dezvolta lent culminând cu o manifestare de gripă in toată splendoarea. De aceea cand am auzit de "vaccinuri" am ciulit urechile... Apoi am studiat opțiunile si m-am oprit la Pfizer sau Moderna. Nu m-am grăbit,  acum sunt pe lista de așteptare. Probabil in 1-2 săptămâni rezolv.
Am vorbit cu mulți specialiști. Care mai de care bat câmpii ca fiecare om.
Tipul acela Yadon a explicat corect. Si a prezentat și minusurile care pot fi exploatate de catre răuvoitori. Sunt multe păreri desigur insa eu am ales sa ma vaccinez fiindcă am nevoie. Lucrez in zone diferite prin țară,  echipe multe... expunerea e mare.
O mătușă batrana ne-a nenorocit trei familii mari. O ruda a murit, un om ca un zimbru. Umbla de la unii la alții. Întâmplător am trecut pe la ea înainte sa toarne baba filmul Busan cu toate neamurile.  M-au invitat sa întru în casa și ea și unchiul mai ceva ca niciodată... mi s-a părut bizar. Si cu un presentiment nasol i-am zis ca nu întru fiindcă daca pățește ceva nu vreau sa zică ca este de la mine infectarea. Eu/noi deocamdată am scăpat.  Dar nu stiu pentru cata vreme.
Cine se poate feri, proteja si nu e expus la aglomerație sa nu facă vaccinul.
Eu m-am hotărât sa termin cu ruleta asta ruseasca si ma vaccinez. Majoritatea pe care ii știu s-au îmbolnăvit. Unora le-a caxut parul din cap. Cică reacțiile la covid. Altii au glandele oprite/încetinire... testicule, suprarenale, tiroida.
Si multe alte rahaturi.