Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Abisul răului

Creat de Ganditorul, 23 Martie 2021, 13:57:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ganditorul

Nu forumul se stinge ci societatea in ansamblul ei. Am ajuns mai rau ca in vremea comisarilor sovietici cand ar fi multe de spus dar nu putem discuta ca "ne asculta si ne inchid". Atunci ne inchideau la canal - acum ne inchid in case ...

Am cateva intrebari, de final : Ce forta, oculta sau nu, este atat de puternica in prezent incat impune grobianismul, a-normalitatea, anti-umanismul, distrugand flacara civilizatiei umane, forta care are "priza" ...de la amaratul de sergent de strada, asistent medical sau militar, pana la ministrii, premieri, generali, presedinti de stat,  etc etc ?? Cine credeti ca e in spatele acestei imense actiuni anti-umane la nivel global ?? Ce interese ar putea fi in joc si ... cui foloseste aceasta manevra care distruge societatea umana si care are totusi "priza" la orice responsabil social = fie el cat de mic mic sau cat de mare in ierarhie ??  Ce parghii credeti ca sunt folosite pentru a impinge acesti "responsabili sociali" modesti ca ierarhie
(enumerati mai sus : sergent de strada, asistent social/medic, militar etc etc ) la violente si crime mascate ??

mr

#1
Ce forta?
Una veche, pomenita prin mai toate scrierile fundamentale, disimulata in insasi perversitatea ei, acceptata si intretinuta asiduu, ca normal sau "nou normal", de masele hipnotizate si incapabile sa inteleaga dincolo de gratiile gandirii in care au fost proiectate cu subtilitate de mii de ani.

O forta care, a devenit din ce in ce mai evident, si-a demonstrat siesi maestria manuirii abile a tuturor viciilor pe care le poate manifesta umanitatea - fiind dusa departe de maretia creatiei din care a izvorat.

Ca sa intelegi binele inalt, musai trebuie sa traiesti - chiar si pentru o vreme - abisul raului.
Societatii, in ansamblul ei, i se deschide o fereastra de oportunitate unica in care sa se trezeasca brusc si sa aleaga in cunostinta de cauza. Este un moment asteptat de mult timp. Vom vedea ce anume va determina socul acestei treziri dintr-un somn de milenii.

Mai avem de coborat, dar nu cred ca mult. Impactul va fi hotarator...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

#2
"Adâncul trage la adânc..." atenție cu fereastra!!
Am creat acest topic ... cu un titlu cam "ultimate" fiindca aparent  așa par a fi vremurile. Totusi românii sunt fericiți. Eu consider ca sunt fericit. Față de 1989 .... viața de acum e un rai. Cu "r" mic. Dar e.


abyss

Desi nu sunt fan trebuie să recunosc ca are dreptate.

https://www.facebook.com/IubireasiAdevarul/videos/714065865953711/

hoinar

Citat din: mr din  23 Martie 2021, 22:01:16
Ce forta?
Una veche, pomenita prin mai toate scrierile fundamentale, disimulata in insasi perversitatea ei, acceptata si intretinuta asiduu, ca normal sau "nou normal", de masele hipnotizate si incapabile sa inteleaga dincolo de gratiile gandirii in care au fost proiectate cu subtilitate de mii de ani.

O forta care, a devenit din ce in ce mai evident, si-a demonstrat siesi maestria manuirii abile a tuturor viciilor pe care le poate manifesta umanitatea - fiind dusa departe de maretia creatiei din care a izvorat.

Ca sa intelegi binele inalt, musai trebuie sa traiesti - chiar si pentru o vreme - abisul raului.
Societatii, in ansamblul ei, i se deschide o fereastra de oportunitate unica in care sa se trezeasca brusc si sa aleaga in cunostinta de cauza. Este un moment asteptat de mult timp. Vom vedea ce anume va determina socul acestei treziri dintr-un somn de milenii.

Mai avem de coborat, dar nu cred ca mult. Impactul va fi hotarator...

Elegant scris.
O astfel de trezire nu survine decat in urma unui soc pe masura. Nu cred ca am vazut nimic deocamdata, piesele inca sunt mutate in pozitie. "Mai avem de coborat"
Insa accelerarea impingerii luciferiasmului - "noul normal" - in mainstream este inspaimantatoare.
the older I get, the faster I was

abyss

Înainte de "trezire" sunt curios cu ce alternativa vor veni acesti marxisti globaliști. Fiindcă vor veni cu ea. Sa vedem atunci ce trezire va fi.

hoinar

Citat din: abyss din  02 Aprilie 2021, 19:58:22
Înainte de "trezire" sunt curios cu ce alternativa vor veni acesti marxisti globaliști. Fiindcă vor veni cu ea. Sa vedem atunci ce trezire va fi.

Un pasaport legat la sistemul bancar, medical si educational. Totalitarism global.
the older I get, the faster I was

abyss

Probabil in România acest lucru va fi perceput ca un semn al civilizației. Dar in afară,  lucrurile cum vor sta?

socrate

Citat din: mr din  23 Martie 2021, 22:01:16
Ce forta?
Una veche, pomenita prin mai toate scrierile fundamentale,
.... despre era patriarhala a umanitatii si masculul impostor creator global al ideologie/religiei si legislatiei patriarhal/misogin,sclavagiste,razboinic cotropitoare,inumane,imorale ... evident,nu au prea mare relevanta "stilurile" de manifestare patriarhaliste,cre.tine 'au precre.tine ...   :wink: :|

Ganditorul

#9
Am pus o intrebare ... se pare ca tot eu o sa dau un prim raspuns. Fantastic, evident.

Am realizat multe prin retro- inginerie. Teoretic totul a inceput cand omul a gasit pe camp o parte dintr-un vehicol extraterestru si a incercat sa reproduca invers si sa puna in slujba umanitatii (unii ar spune in slujba puterii si profitului) ceea ce s-a gasit pe camp.
Unii au incercat sa reproduca vehicolul, altii au incercat sa reproduca eventualele arme, altii sitemele de aparare si scuturi energetice.

Chestiile filozofice, de existenta si functionare a vehicolului - considerate de slaba importanta in lupta pentru dominatia lumii - au fost date civililor, unor tineri studenti, atent selectati, din familii cu origine cunoscuta. Unul din studenti a "descoperit" logica primara de functionare a dispozitivului din siliciu, a descoperit o fereastra ... "windows"
Prin retro-inginerie, an de an up=gradarea acelui sistem initial a dus la dezvoltare - dezvoltarea puterii de calcul, dezvoltarea ratei de transmisie a datelor, dezvoltarea capacitatii de stocare a datelor, dezvoltarea capacitatii de transmisie a datelor etc .

Incet incet omenirea se dezvolta si isi dezvolta capacitatile creative pe scheletul de siliciu a unei filozofii importate din adancul Universului. Am crezut, si inca mai credem, ca  facem retro-inginerie, ca invatam sa dezvoltam un ajutor indispensabil civilizatiei umane - computerul.

In realitate a fost un "Cal Troian", am fost manati sa creem civilizatia siliciului, aici, pe Pamant. Nu Inteligenta Artificiala, nu inteligenta siliciului - ci civilizatia siliciului care isi cere dreptul acum la teritoriu, ecosistem, conditii de viata, care ne depaseste si preia controlul. A preluat controlul si, cum vedeti, de la "varf" lucrurile se intorc impotriva umanitatii. Tot, sau aproape tot ce se gandeste ca strategie umana de viitor este menita sa distruga bazele umanitatii .

Vorbeam pe acest forum acum cativa ani de A.I. ... o ipoteza instigatoare care ne dadea dureri de cap cand o luam in discutie. Azi nu se mai aude nimic de aceasta ipoteze - desi ea este atat de prezenta in viata noastra. Cine e forta de care vb ? Cine poate schimba oamenii "de la varf" atat de radical in cateva saptamani ? Cine poate schimba mentalitatea miilor, sutelor de mii de oameni care lucreaza in fortele de ordine in asa fel incat sa actioneze impotriva intereselor umanitatii ?
Cine poate face peste noapte sa fie respectate niste protocoale, de oameni care au jurat sa apere viata, protocoale care duc clar la deces ? Cine mutileaza evolutia umanitatii prin schimbarea educatiei copiilor in lucrurile grotesti care se prefigureaza a fi "educatia viitorului" ? Cine transforma, incet dar sigur, prin mii de idioti utili, PAMANTUL, dintr-o planeta verde intr-un desert de siliciu, intr-o planeta bolnava si poluata ? Cine are o capacitate atat de mare, atat de imensa de a gestiona aceste schimbari si de "a pune la punct" orice urma de rezistenta ?? Cine poate DICTA fara teama ca exista cineva in lume care sa nu se supuna ??
Unii spun "iluminatii", altii spun "reptilienii", altii spun "elita care traieste de mii de ani printre noi" ...
Probabil toti au dreptate ...si nu au, in acelasi timp. Pentru ca, dupa parerea mea, toate acestea se puteau intampal cu sute de ani inainte, cand eram "o mana de oameni cu arcul si sabia". Nu spun ca acele tendinte, acele "forte ale abisului" n-au existat sau nu exista ... Dar acum e ceva care le-a insumat pe toate, le depaseste si le gestioneaza cu o forta la care e aproape imposibil sa opui rezistenta. Si totul a inceput cu acel eveniment al anilor '40. Trump si acum Rusia lui Putin sunt doar exeple de "punere la punct", de "punere sub ascultare" date de singura forta capabila de acest lucru : A.I. si tradatorii speciei umane... Dar o sa mai vb despre asta

hoinar

Citat din: abyss din  04 Aprilie 2021, 12:13:32
Probabil in România acest lucru va fi perceput ca un semn al civilizației. Dar in afară,  lucrurile cum vor sta?

Lasandu-i la o parte pe cei needucati, care sunt ceva mai conectati la natura si mai alerti la perversiunea de orice natura in cazul romanilor, va pot spune ca intelectualii cunoscuti de mine in tari hyperdezvoltate din Europa dar si din Canada, US si Australia sunt cookie cutter dupa aceeasi formula, indoctrinati perfect, cu o aversiune naturala la teorii care contrazic mainstream-ul. Occidentul este pierdut de mult  :evil:, raman civilizatiile vechi, cu traditii, instinct si bun simt inca existent sa opuna mai multa rezistenta.

Iar de la pasaportul covid, la social credit system, este doar o aruncatura de bat.
the older I get, the faster I was

diluna_coa

Nu stiu daca s-a mai postat acest interviu cu Catherine Austin Fitts (merita citita si pagina ei wikipedia)
Aici este varianta integrala cu traducere in romana si cred ca se potriveste la subiectele atinse aici pe topic - desi ar merge in egala masura si la "Macaz la paradigma" de exemplu
Trebuie putina rabdare ca nu este scurt insa foarte interesant:
https://www.bitchute.com/video/OtSBmlTljqXn/
Daca crezi si nu exista n-ai pierdut nimic, dar daca nu crezi si exista atunci ai pierdut totul.

zamotrak

Citat din: diluna_coa din  10 Aprilie 2021, 00:11:17
Nu stiu daca s-a mai postat acest interviu cu Catherine Austin Fitts (merita citita si pagina ei wikipedia)
https://www.bitchute.com/video/OtSBmlTljqXn/

Am vizionat interviul,de altfel interesant ,iar pentru multi oameni ,ar putea fi o imagine integratoare a evenimentelor in plina desfasurare.
Ma preocupa o intrebare.Oare de ce aceasta forta:

"Una veche, pomenita prin mai toate scrierile fundamentale, disimulata in insasi perversitatea ei, acceptata si intretinuta asiduu, ca normal sau "nou normal", de masele hipnotizate si incapabile sa inteleaga dincolo de gratiile gandirii in care au fost proiectate cu subtilitate de mii de ani",
a devenit atat de activa ,acum in timpurile acestea si nu cu mult mai devreme ,cand gradul de rezistenta/opozitie era mult diminuat iar nivelul de intelegere al oamenilor,scazut.
De ce acum?


horia2008

Citat din: zamotrak din  12 Aprilie 2021, 10:14:40
...a devenit atat de activa ,acum in timpurile acestea si nu cu mult mai devreme ,cand gradul de rezistenta/opozitie era mult diminuat iar nivelul de intelegere al oamenilor,scazut.
De ce acum?

Dupa parerea mea tocmai acum nivelul de intelegere al majoritatii covarsitoare este mai scazut prin manipularea evidenta din mass media si social media; mi se pare infricosator cum se iau de bune toate "informatiile" propagate pe mai toate canalele media (tv in special) si social media in aceeasi masura fara un minim discernamant si gandire critica si agresivitatea si hate-ul cu care apara aceste "opinii" ca fiind ale lor...



zamotrak

Citat din: horia2008 din  12 Aprilie 2021, 11:13:17
Dupa parerea mea tocmai acum nivelul de intelegere al majoritatii covarsitoare este mai scazut prin manipularea evidenta din mass media si social media...

Da,posibil,dar,mult mai multi oameni,acum ,au ajuns la un nivel de intelegere de ansamblu al evenimentelor si cursului acestora.Cumva,acea "forta a raului" a asteptat si cred ca a si cultivat,intr-o anumita masura "adversarul/tinta/victima"