Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Stiri... despre OZN-uri si extraterestri!

Creat de jackie28t, 25 Mai 2006, 00:25:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Protector

Citat din: paleoastronaut din  14 August 2006, 23:48:13

dar sa compui materiale studiate este mai greu decat sa aberezi pe teme aparent filozofic generoase....[/b]
Mda, asta cam asa este......

maya

Official contact with aliens to take place within next 4 months
Front page / Science / Mysteries
18.10.2006    Source:    http://english.pravda.ru/science/mysteries/18-10-2006/85107-aliens-0
   

Well-known Brazilian UFO researcher Jan Val Ellam is convinced that by next year humanity will have an official definite contact with the extraterrestrial creatures from other galaxies.
   

Aliens will make contact within 4 months
   
Jan Val Ellam is a bestselling author of 15 books about Spirituality and its connection with Ufology. According to Ellam's own words he has been maintaining contact with the representatives from the outer space for the past 20 years and taking detailed notes in a special notebook.

It was they who warned him about the earthlings' upcoming encounter with several alien races some time between November 15, 2006 and April, 2007.

Ellam explained that the aliens are nice and kind beings radically different from humans. The UFO enthusiast also added that the reason our Earth has had no contact with the other galaxies was due to the widespread violence that dominated the planet.

Brazilian UFO Magazine reports that Jan Val Ellam gave specific details of things to happen and made an announcement, "The contact will leave no doubt to anyone in this world that 'they' exist and are watching us. No government, no media, no scientific, religious or military organization will have a chance to deny it."

Ellam admits that his predictions may appear completely absurd, but he again highlighted that his task was simply to serve as a bridge between civilizations.

Source: agencies

Natalia Vysotskaya
Pravda.ru

pri3st3ss

Extraterestrii, gata de atac!
11 Noiembrie 2006
Constantin Vlad

Un fost inalt oficial al Ministerului britanic al Apararii, Nick Pope, a avertizat ca Pamantul ar putea fi atacat "in orice moment" de extraterestri, care, in opinia sa, ar vizita frecvent planeta.





Potrivit cotidianului "The Daily Mail", Pope a fost seful unui proiect militar insarcinat cu studierea Obiectelor Zburatoare Neidentificate, in perioada 1991-1994, si a continuat sa lucreze pentru Ministerul Apararii intr-o functie "clasificata", pana la mijlocul acestei saptamani.
Pope se declara ingrijorat de faptul ca multe cazuri OZN, de "inalta credibilitate", sunt pur si simplu respinse de autoritati.

Mai mult, adauga el, toate proiectele care studiau cazuri OZN au fost, "practic, inchise", lasand tara descoperita in fata unei posibile invazii extraterestre. "Consecintele ignorarii acestei probleme pot fi uriase. Daca semnalati acum un caz OZN, sunt absolut convins ca veti primi o scrisoare oficiala standard, prin care vi se spune sa nu fiti ingrijorati. Suntem complet expusi, iar daca un obiect zburator nu se comporta ca un avion conventional, el va fi ignorat", a declarat Pope.

Daca afirmatiile de mai sus ar fi apartinut unui fan SF, ele ar fi fost lesne de respins de sceptici. Dar Pope a fost el insusi un sceptic fata de "fenomenul OZN" pana a ajuns la conducerea "Secretariatului", un departament al aviatiei militare regale insarcinat cu studierea OZN-urilor.

Accesul la informatii secrete si mai multe cazuri spectaculoase, neexplicate oficial nici pana astazi, l-au convins pe Pope ca extraterestrii exista. Si cu toate ca Pope recunoaste ca nu a vazut niciodata intentii ostile din partea presupuselor nave extraterestre, el spune ca o astfel de posibilitate nu poate si nu trebuie sa fie exclusa.

Incidente inexplicabile

Unul dintre incidentele care l-au socat pe Pope s-a produs in 1993, cand "o aeronava vasta, de forma triunghiulara" a survolat doua baze militare din West Midlands. "Cea mai mare parte a martorilor au fost politisti si personal militar", spune Pope.

Intr-un alt incident, din 1980, langa o baza RAF din Suffolk, anchetatorii militari alertati de posibila prabusire a unui avion au gasit in padurea din apropiere un modul de asolizare, asezat pe trei picioare, care a decolat la aparitia oamenilor.





sursa: http://www.evz.ro/article.php?artid=279857 , azi, 11 noiembrie
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

dedeiu

Superb, i-au luat cazurile de sub nas si acum face spume.

jackie28t

Citat din: pri3st3ss din  11 Noiembrie 2006, 18:01:43
Extraterestrii, gata de atac!
sursa: http://www.evz.ro/article.php?artid=279857 , azi, 11 noiembrie

NU va faceti griji.Extraterestrii nu au nevoie sa ne atace.Ei au nevoie de noi ca sa se hraneasca.
Defapt cum pot ei sa ne atace odata ce ei sunt in tratat cu noi de mult timp.
Ba mai mult.....Ei pamanteni adica (NWO) a-i pun pe extraterestrii in spate inselandui ca la bazar. :-D LOL
Deci stati linistiti.

darkness

dra priestess se pare ca apare mereu cu stiri fierbinti..ziarele vin mai intai la tine?ca eu am citit pe 11 EVZ,dar se pare ca am sarit acel articol...

bravo,oricum, te mai asteptam cu stiri calde!

am vazut ca si la emisiune, diaconescu tot cu asta a inceput... :lol:

darkness

heh,iata ca postez stirea inaintea priestess-ei :lol:
lucky me!

am vazut ieri la stiri ca Basescu a refuzat stirea raelitilor de a le acorda gratis pamant in bucuresti pt a construi un aerodrom , baza si hotel intergalactic... :lol: :lol: :lol:
cica ET vin in 2035 :roll:

pri3st3ss

Mister spulberat
27 Ianuarie 2007

La inceputul acestei luni, in Statele Unite facea valva stirea ca un fost colonel din aviatia americana a observat pe cer, in vestul statului Arkansas, niste lumini misterioase, pe care le-a descris drept nepamantesti.
Pozele facute de el au fost publicate in diverse ziare si pe internet, insa ipoteza unei vizite a extraterestrilor a fost spulberata de oficialii de la o baza militara din apropiere.
Acestia au declarat ca in noaptea cu pricina au efectuat teste cu avioane A-10, luminile care apareau si dispareau fiind cele ale cartuselor de semnalizare utilizate de parasutistii care au participat la acele zboruri.


sursa:http://www.evz.ro/article.php?artid=289523

si apoi am mai gasit in presa staina:

http://www.chicagotribune.com/classified/automotive/columnists/chi-0701010141jan01,0,5874175.column?coll=chi-newsnationworldiraq-hed

http://www.actualaliens.com/

insa nu am gasit acea poza de care se tot vorbeste...o are cineva?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Arckadii

CitatAm citit si eu despre asa-zisii hackeri care intrau cu indrazneala in computerele guvernamentale. Nu stiu daca erau atit de mari hackeri, daca Gary se folosea in 2001-2002 doar de un biet modem de 56K, cind existau conexiuni mult mai puternice.

Modemul de 56 k - dialup probabil este folosit pentru ca la fiecare conexiune se genereaza un alt ip address...sper ca te-am lamurit cat de cat:)

Dreamy

Citat din: Arckadii din  29 Ianuarie 2007, 15:16:01
CitatAm citit si eu despre asa-zisii hackeri care intrau cu indrazneala in computerele guvernamentale. Nu stiu daca erau atit de mari hackeri, daca Gary se folosea in 2001-2002 doar de un biet modem de 56K, cind existau conexiuni mult mai puternice.

Modemul de 56 k - dialup probabil este folosit pentru ca la fiecare conexiune se genereaza un alt ip address...sper ca te-am lamurit cat de cat:)


Arckadii da-mi voie sa-ti spun ca o asa mare prostie ai spus ca mai bine taceai!!!
Cum sa genereze modemul de 56K sau orice alt modem IP???
Hackerii folosesc conexiunile dial up  pentru ca folosesc ip-uri date de dhcp(Dynamic Host Configuration Protocol ), deci nu fixe, pina se ajunge la nr  de tel de unde se face conexiunea ... au si sters-o de acolo ...mai pe inteles folosesc DHCP pentru creerea de IP-uri dinamice, greu detectabile...sper ca m-am facut cat de cat inteleasa..

Arckadii

#25
Exact la lucrul asta ma refeream Dreamy...:) iti multumesc pentru explicatia mai exacta...mi-a fost mai greu sa ma exprim in domeniu.
Ma refeream doar la faptul ca modemul de 56 este asociat unei legaturi dialup care nu genereaza un ip static...asta e tot..stiu ca modemul nu schimba ip-uri:))) lol

Dreamy


terraflorin

Nick Pope despre venirea extraterestrilor , Revista Magazin, joi, 10 octombrie 2013, Dan D. Farcaş

Nimic nou sub soare...

SLEAH19

#28
Edward Snowden a prezentat serviciilor speciale ruse dovezi incontestabile nu numai despre existenţa unei inteligenţe extraterestre, dar şi despre faptul că America este condusă de o rasă de extratereştri încă de la mijlocul secolului trecut.
.

De asemenea, ca urmare a ,,eşecului" Germaniei naziste în timpul celui de-al Doilea Război Mondial, extratereştrii, care i-au ajutat pe nazişti să ajungă la putere, au trecut Atlanticul şi au preluat controlul asupra Americii, considerând că această ţară are un potenţial mare.


http://www.evz.ro/detalii/stiri/a-fost-dezvaluit-adevarul-despre-extraterestri-dovezi-incontestabile-video-1078267.html
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

abyss

"extraterestrii au trecut atlanticul.." asta e nouă :))