Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Stiri... despre OZN-uri si extraterestri!

Creat de jackie28t, 25 Mai 2006, 00:25:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Stiri.....despre OZN'uri si extraterestrii!
Voi deschide acest topic pentru a putea expune uneori stiri importante in ufologie pentru cei care nu au sesizat in trecut stirea respectiva.Deoarece timpul este scump si limitat,scuzati daca uneori va fi prezentat doar un mic text dar linkul la sursa originala este cred cea importanta pentru informarea stirii. :wink:

Voi incepe cu o stire a unei posibile prabusiri unui Obiect Zburator Neindentificat adica un OZN (posibil ceva pamantesc sau chiar ceva extra-terestru)  ce a fost observat prabusinduse in mare.Investigatiile continue...................

Stirea intreaga o puteti citi de la sursa: http://www.ufocasebook.com/kznsea.html

Protector

Hacker cautase dovezi ptr Etraterestrii.


Gary McKinnon dupa arestarea sa.
Foto: AP


Celui mai cautat Hacker din Sua il asteapta pana la 70 de inchisoare.Avocata lui incearca sa opreasca trimiterea lui  din Marea Britanie in SUA
Gary McKinnon, a fost cel putin 97 ori in Computerul Regimului Sua , a cautat dovezi in legatura cu existenta extraterestriilor. McKinnon se afla deocamdata arestat in Londra. Se asteapta hotararea judecatoreasca daca va fii trimis in SUA.
Avocata lui afirma: Clientul ei era convins ca Regimul american ascunde dovezi cu existenta extraterestriilor.El se declara ca un pacifist,si a dorit sa arata si in plus cum sistemul PC al armatei americane, care este cam slabut.
McKinnon este vinovat de 20 de acte criminale.Printre acestea si intrarea flaudaroasa in sistemul de PC.al NASei.Pagubele au ajuns la 700.000 $
Hackerul este somer si locuise pana de recent in nordul Londrei.Hoararea judecatoreasca va fii in 27 julie, daca va fii trimis si judecat in SUA.
El afirma: Bineinteles am intrat in PC ptr a dezvalui existenta extraterestriilor.Nasa avea poze cu pixeri extremi de mari.Modemul meu de 56-k era prea incet ca as poata incarca pozele.Dar faptul ca avea sub control un calculator de-a acolo a putut o singura poza sa o descarce.Era vorba de un obiect argintiu in forma de tigara.In datele de excel, se aflau nume cu extraterestrii.In timp ce vroia sa copieze datele fusese depistat de NASA. care acestia au intrerupt legatura.
O data am putut depista o intrare in tabelul cu excel.Era cu numele : Ofiteri extraterestrii.Aici erau nume de personalul US-Airforce care nu erau nicaieri inregistrati.Se descria si tehnologia care se gasise la navele extraterestrilor.Navele au fost reconstruite dupa tehnica "lor" si se facusera si cateva teste. Apoi pozele cu extra. au fost retusate inannintea de-a fii date public.
Hackerul afimase : « daca era vorba numai de o vrajeala nu ma ocupam de ufologie, deoarece era posibil sa fiu luat in ras.

                 Tradus din presa germana Netzeitung 22.06.06/www.netzeitung.de/internet/409859.html

ps: de atuncea nu s-a mai scris nici un cuvant.!!!!!!!





AdiM

Citat din: Protector din  13 August 2006, 02:34:07
Gary McKinnon dupa arestarea sa.
Celui mai cautat Hacker din Sua il asteapta pana la 70 de inchisoare.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_McKinnon

Cazul lui Gary e vechi de vreo 4-5 ani.
Am citit si eu despre asa-zisii hackeri care intrau cu indrazneala in computerele guvernamentale. Nu stiu daca erau atit de mari hackeri, daca Gary se folosea in 2001-2002 doar de un biet modem de 56K, cind existau conexiuni mult mai puternice.
Admir indrazneala lor, dar numai atit, fiindca nu au dat dovada si de intelepciune sau macar de inteligenta deosebita, daca rezultatele faptelor lor ii arunca in inchisoare pentru o indrazneala stupida, caci asta nu demonstreaza decit cum poti sa ajungi in puscarie la 20 de ani, lucrind de acasa pe PC, fara sa fi realizat nimic de fapt.

Parerea mea.




AdiM

Citat din: paleoastronaut din  13 August 2006, 20:02:06
ESTI UN NIMIC NENOROCIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Retrageti urgent ultima afirmatie la acest topic!cere-ti scuze pentru lasitatea ta de doi lei!


Din Nimic s-a nascut Totul, daca nu stiai... :-D

As putea, teoretic, sa fac si ce imi ceri tu, sa imi retrag afirmatiile.
Dar de ce sa retrag ceea ce am spus sincer, din convingerea mea?
Tu personal ai face asta doar ca sa faci pe placul unui semen furios?
Iar daca tot imi ceri asta, oare crezi ca asta te va ajuta pe tine sa ai o viata mai buna, sa fii un om mai bun, mai capabil sa cooperezi amiabil cu altii, sau macar sa tratezi fenomenul ET intr-un mod mai putin fanatic, mai rezonabil si mai obiectiv?
Sau imi ceri asta doar ca sa simti ca iti dau dreptate?
Pai daca ai dreptate, de ce sa ti-o mai dea altcineva?!
Nu iti este suficienta dreptatea pe care deja crezi ca o ai?

pri3st3ss

ma doare sufletul,paleoastronaut...te cert eu inaintea lui ryn si te rog sa ai macar minimul de respect pt toti membrii...
azi ma simt prea "inaltator" ca sa va las sa va certati :-)
nu va mai insultati va rog si iertati-mi incercarile de pacifista :-D
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Protector


pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

paleoastronaut

Daca pe acest forum unul din membri nu are nici o umbra de respect fata de un tanar care nu doar a vorbit vorbe pe net ca noi ci chiar si-a pus libertatea si viata in joc...
Ce ar trebui sa-i spun?Sa-l felicit pentru INALTA TRADARE fata de idealurile si scopurile acestui forum?
Care sa fie scopul forumului atunci?Sa-i desconsideram pe cei care au curajul sa lupte efectiv cu sistemul?
Si sa nu mai vina nimeni cu ABERATII PACIFISTE!!!!
Cu flori nu poti determina o putere asupritoare sa-ti dea dreptate!!!!!
Daca sa zicem aflati maine la stiri ca eu am fost arestat si predat FBI-ului de politia romana pentru ca am spart serverele NASA si PENTAGON ce ati zice?Si daca incep si eu sa declar la stiri ca baietii sterg pixel cu pixel imaginile ozneurilor din filmele transmise de roboteii martieni si de alti sateliti?
Dupa care primesc 70 de ani de parnaie in comfortabilele puscarii din USA....
Si apare AdiM si spune:"Pai cine l-a pus pe fraierul asta sa intre in serverele NASA?Un fraier..nu a realizat nimic..nu asa se face!"
..Dar cum se face AdiM?Sa ne asezam cu totii in pozitia LOTUS si sa asteptam sa intram in NIRVANA?????
Si voi ce ati zice?"Asa este AdiM..Dar hai sa ne intoarcem la dezbaterea noastra...Ciuciulete ai aflat parametrii exif la poza aia din orasul X?
Aaaa..Daa..interesant..si ce crezi era un ozn sau O BASINA DE VACA FLAMBATA DE UN VACAR FUMATOR???Parca stiam ca BASINILE DE VACA AU IN COMPOZITIE MULT  GAZ METAN...Nu?"
Si discutile vor continua tot asa de steril in timp ce un IDIOT FANATIC(saracu`)va putrezi in parnaie sau va fi nevoit sa faca o intelegere cu FBI ul si sa taca tot restul vietii..DOAR PENTRU A IESI DE LA PARNAIE....
Norocul meu ca INCA nu sunt atat de bun la computere....
Ar fi misto sa ajung la parnaie si sa-mi dea voie la biblioteca sa accesez RUFON-ul si sa vad cum un individ ABULIC ma umileste....

udar

Dar totusi, paleoastronaut, ce mare finalitate a avut faptul ca individul a spart serverele NASA...? Faptul ca EL a vazut ceva, si asta tot? Pai tipul poate sa zica ca a vazut si marmote care vorbesc ca in reclama cu ciocolata, ca tot nu-l poate verifica nimeni...

De data asta Adim are dreptate... Nu se face asa daca vrei sa aflii adevarul sau sa realizezi ceva maret. Iar in serverele respective poate intra cam orice pusti de 16 ani cu cateva cunostiinte de hacking si cu mult talent. Problema nu e sa INTRI ci sa nu FII PRINS!!!

Faptul ca a intrat acolo pe mine nu ma incalzeste cu nimic. Daca aducea si ceva poze, era CEVA. Asa el ramane doar un individ pe care oamenii ca tine il cred pe cuvant, orice ar zice, fara dovezi palpabile care sa-i sustina afirmatiile...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

paleoastronaut

UDAR..De ce ai renuntat la propria poza?ti-e frica sa nu te recunoasca cineva?in mod sigur tu nu ai avea niciodata curajul sa faci asta....si nu este deloc adevarat ca orice pusti poate sparge serverele NASA..Pentru ca nu e vorba de serverele oficiale ci de un fel de supercomputere din zona dedicata strict arhivei si personalului cu nivel maxim de acces!Uneori aceasta arhiva secreta este pusa online pentru a transmite pachete mari de date catre PENTAGON si daca stii momentul doar atunci te poti arunca sa spargi reteaua de protectie si sa citesti date!ADMIR CURAJUL ACESTUI BAIAT!Si daca te intereseaza UDAR sa stii ca mai sunt multe astfel de cazuri..doar ca presa nu are nici un interes sa le dezgroape..ci sa le ingroape de tot..pentru linistea constiintei tale Udar!si pentru linistea stapanilor lor intunecati...care au inventat presa doar spre a inlocui biciul dictaturii cu pixul manipulator de destine...

udar

Nu imi tine mie morala despre faptul de a fi sau nu recunoscut...
Te-am rugat sa elimini acele poze pe care le-ai postat la un topic anterior cu mine dar bunul simt se pare ca te-a ocolit, de aceea am decis sa-mi schimb poza in ceva mai haios... Spre deosebire de tine, care te ascunzi in spatele unui pseudonim si asa poti sa te dezlantui in voie, eu am oferit pe acest forum date extrem de multe despre mine, incat cineva care citeste forumul nu numai ca ma poate recunoaste dar poate afla si adresa mea de acasa... Asa ca nu-mi fa mie morala despre ce inseamna sa te ascunzi.

Cat despre acei hackeri, sunt doar niste pusti teribilisti... Nu se face asa... Daca vroiau sa realizeze cu adevarat ceva, se strangeau vreo 5-6 prieteni pasionati, vreo 3 se preocupau de spargerea efectiva a computerelor, si altii de devierea traseelor de urmarire a sursei de hacking... Si sa stii ca exista multe tari in care nu numai ca nu exista tratat de extradare cu SUA, dar nici macar nu exista legislatie calumea in ceea ce priveste hackingul. Unul dintre cei mai mari hackeri a fost descoperit udeva prin Filipine. Deoarece nu au o legislatie pe tema aceasta, nu i-au putut face nimic... Asa ca sunt multiple modalitati prin care oamenii sa acceseze acele informatii si sa nu atraga asupra lor atatea probleme legale. Nu este un act de eroism acela de a lua o baioneta si de a te arunca cu pieptul gol in fata inamicului. Act de eroism este acela cand, intr-adevar, iti dai viata, dar salvezi pe multi altii de la moarte...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Protector

Citat din: paleoastronaut din  13 August 2006, 23:54:10
Daca pe acest forum unul din membri nu are nici o umbra de respect fata de un tanar care nu doar a vorbit vorbe pe net ca noi ci chiar si-a pus libertatea si viata in joc...
Daca sa zicem aflati maine la stiri ca eu am fost arestat si predat FBI-ului de politia romana pentru ca am spart serverele NASA si PENTAGON ce ati zice?Si daca incep si eu sa declar la stiri ca baietii sterg pixel cu pixel imaginile ozneurilor din filmele transmise de roboteii martieni si de alti sateliti?
Dupa care primesc 70 de ani de parnaie in comfortabilele puscarii din USA....
Si apare AdiM si spune:"Pai cine l-a pus pe fraierul asta sa intre in serverele NASA?Un fraier..nu a realizat nimic..nu asa se face!"

Eu totusi as incerca sa te scap.

paleoastronaut

Pentru LASUL UDAR nu am nimic de spus..sau poate totusi...Baietas sa stii ca l-am RUGAT PRIN MP pe RYN sa SCOATA cu totul acel post cu pozele tale dar nu a dorit sau nu a avut timp s-o faca ..AI AUZIT BAIETAS?
Iar tie frate Protector iti multumesc pentru intentie...si eu as face la fel pentru un camarad,pentru un luptator contra sistemului manipularii si minciunii!
cat despre unii de pe acest forum printre care UDAR si AdiM...m-asm lamurit de asa zisa lor pasiune pentru acest domeniu si pentru aflarea ADEVARULUI care ne este cu perfidie ascuns de atat de mult timp..De nepermis de mult timp!

udar

Citat din: paleoastronaut din  14 August 2006, 17:26:13
Pentru LASUL UDAR nu am nimic de spus..sau poate totusi...Baietas sa stii ca l-am RUGAT PRIN MP pe RYN sa SCOATA cu totul acel post cu pozele tale dar nu a dorit sau nu a avut timp s-o faca ..AI AUZIT BAIETAS?

Nu stiu cine e mai las, eu care mi-am dat si numele, si poza, si locul unde invat si poze de la mine de pe geam, sau tu care te ascunzi dupa un pseudonim, si care arunci incolo si incoace vorbe si injurii sub protectia anonimatului?

Cat despre "baietas", sa stii ca nu sunt mai mic decat cu vreo 8 ani decat tine, dar spre deosebire de dumneavoastra "domnule", am decenta de a nu ma manifesta verbal asa cum o faceti dvs. Si sa stii ca nu m-ai jignit oricum cu sintagma "baietas" asa cum ti-ai dorit, chiar imi place sa mi se spuna asa... Cat despre activitatea ta pe forum, de acum esti trecut pe lista mea de ignore...

Revenind la subiect, mi se pare o inutilitate pentru comunitatea UFO ca un anumit hacker sa sparga stiu eu ce servere (de fapt, sa spuna ca le-a spart), atata timp cat nu exista nimic lasat in spate. Daca omul acela spargea serverele, lua informatii si le publica imediat pe internet, pentru ca toti oamenii sa le cunoasca, atunci ar fi fost un adevarat erou, iar comunitatea UFO ar pune mana de la mana pentru a-l salva... Dar asa, el nici macar de stadiul de mincinos nu poate trece... Ca nu are probe pentru afirmatiile sale...

P.S.: La data cand am scris mesajul omisesem faptul ca userii nu pot edita mesajul dupa ce el a fost postat. AM vrut sa vin si sa retrag cuvintele. Dar la vederea veninului pe care l-ai aruncat din nou practic pentru nimic, m-am razgandit... Ti-ai dat arama pe fata din nou. Tu esti un om care pur si simplu nu poate accepta alte opinii, si care iese din sarite atunci cand e contrazis si nu sta toata lumea drepti la cuvintele sale. Cu ce esti tu mai bun ca exponentii noii ordini mondiale, atata timp cat si tu bagi, ca si ei, pumnul in gura fiecarui om care te contrazice si care nu-ti accepta ideile?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

pri3st3ss

si se duse pacea....
parca se vorbea de ajungerea macar  pe acelasi drum,nu unul hais si altul cea?!...dar imi bat gura de poamana....pacat si de topicul asta :-(
nu ar trebui sa il feliciti,dar nici sa il faci cu ou si otet in fiecare topic..poate unii membrii nu au chef sa va vada pe voi certandu-va aiurea,ca m-am saturat si eu,credeam ca macar caldura v-a venit de hac si v-a linistit....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.