Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Gripa aviara (H5N1)

Creat de spooky, 24 Mai 2006, 23:25:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Pentru ca pute a conspiratie... :)

va invit sa comentati pe baza articolului intocmit de mine:

http://www.rufon.org/articol/54/ce-nu-stiti-despre-gripa-aviara.html
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

udar

Excelent articol, felicitari...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

DepthOfField

si eu cred ca in cazul gripei aviare de la noi, suntem cam impinsi sau manipulati sa reactionam asa isteric...uneori, scopul scuza mijloacele.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Roxana B

Da' pute rau... E clar ca o sa ne trezim cat de curand cu tone de "ajutoare" din partea americanilor sau altor binefacatori, pe care o sa le platim din greu. Isteria asta prinde foarte bine la noi, caci romanii au deja obsesia bolii, asa ca nici macar nu trebuie cine stie ce munca de lamurire pentru a distruge o ferma sau o gospodarie.
Eu am 2 mari nelamuriri:
1. Din cate stiam, pasarile migreaza de la nord la sud si inapoi. De unde ideea ca ar veni din Asia in Europa, deci est-vest? Si chiar daca ar fi un caz particular, cum de ajung din China in Turcia si apoi direct in Europa de est, ocolind Rusia, Ucraina si tarile NATO si UE? Acolo oamenii mai si judeca inainte de a aplica orbeste indicatiile "fratelui cel mare"? Sau fermele de acolo sunt ale "cui trebuie"?
2. In Romania, pasarile migratoare acuzate au fost cele din Delta. De ce nu si ciorile, sau vrabiile, sau porumbeii, ca doar nici lor nu le pasa de granite? Oare din cauza ca in Delta exista atatea resurse pe care unii le-ar vrea exploatate? Poate ca dupa invinovatirea pasarilor salbatice urmeaza decimarea lor, apoi constatarea inutilitatii rezervatiilor naturale si declararea lor zone exploatabile economic.

jackie28t

#4
Mi-a placut foarte mult la filnal si chiar da de gandit.... :roll:
Bine spus!

CitatTeoriile sunt doar ni?te idei care plutesc în min?ile oamenilor.

Conspira?iile? sunt politici oficiale.

Revenind la o întrebare de mai înainte, de ce nimeni nu se întreab? de ce se îmboln?vesc aceste p?s?ri?

?i nu uita?i: O pas?re bolnav? nu zboar? prea mult... iar cele moarte nu zboar? deloc!

baaron

#5
Respectele mele pentru articolul cu gripa aviara...Excelent din toate punctele de vedere..

assiris

Un alt material despre H5N1 la adresa: http://www.ziarullumina.ro/articole;273;1;9331;0;Afirmatia-existentei-vreunui-virus-provocator-de-boala-este-o-inselatorie.html
Se pare ca traim pe  marginea unei conspiratii mondiale si habar nu avem.
Cine ne poate ajuta sa dovedim asta?

prosecco

voi ati observat ca nu se mai vorbeste absolut de loc despre gripa aviara?dupa ce ne-au intoxicat cu boala asta inventata......acum se pare ca si-au gasit subiecte mai bune de tampit lumea....off....m-am saturat

ryn


lory

asta va fi mereu prosecco,credeam ca te-ai obisnuit..
pri3st3ss spunea bine in nu -stiu-ce post de-al ei : " paine si circ"... 8-)

prosecco

lory m-am obisnuit......off ce rau imi pare ca oamenii sunt atat de naivi si nu privesc incolo de aparente :(.eu zic ca nu-i asa de  greu sa-ti dai seama ce se intampla cu adevarat...numai ca trebuie sa stii unde sa te uiti.

as avea un mesaj pt toate televiziunile care difuzeaza stiri in Romania: "MAI LASATI-NE ODATA IN PACE,VOI ATI INDOBITOCIT POPORUL ROMAN CU STIRILE VOASTRE BUNE DE ARUNCAT LA GROAPA CU GUNOI!!!!!!!!" .....gata,ma simt mai bine :D

ma oftic tare cand vad ca ni se promoveaza incultura pe tava....ehh...ce ma zbat ...si romanul e vinovat pt ceea ce se intampla ca doar el o asimileaza cu bratele deschise.....cine are ochi ,vede,cine are urechi, aude....cine nu......

in rest...numai bine :D

Elvin

scuza-ma, dar nu televiziunea indobitoceshte, ci poporul se imbecilizeaza singur. Doar nu ii forteaza nimeni sa se uite la tv, sa asculte idioata muzica de la radiourile astea comerciale, sa stea ca nishte lepre fara sa sa documenteze, sa refuze lectura cat de cat si sa-si formeze mintea. Vina fundamentala a 'poporului' e comoditatea

prosecco

ai dreptate partial Elvin :P

dar ganteste putin te rog la omul de rand care vine saracul acasa dupa 8-10 ore de munca si aprinde televizorul in speranta sa se mai relaxeze putin,poate cu gandul sa vada o stire de calitate....cum ca pensiile au mai crescut,cum ca alimentele de baza sau mai ieftinit,medicamentele sunt mai multe si mai ieftine pt oamenii bolnavi,adevaratii hoti din tara asta raman la puscarie nu se plimba cu iahtul pe mediterana,ca avem strazi mai bune,diguri mai solide,etc......dar NU.....el vede gripe invizibile aviare,sarlatani care au furat si si stau in libertate,rozboaie inventate,cate femei  au tatuat numele adrian Mutu pe coapsa,cum fiica lu basescu s-a stropit cu apa din marea neagra pe sutien,etc,etc,etc....acum ma intreb oare cu ce a gresit el,omul de rand?de ce urmareste mass media sa-l INDOBIDOCEASCA ,sa ne transforme pe toti in zombii care sa zica incontinuu "work,work,work!!!"?poate e un cuvant cam dur dar e cel mai potrivit.....

nu zic....ai dreptate,nimeni nu-l opreste sa se documenteze cum spui tu,sa deschida putin mai mult ochii.....dar eu ma refer la oamenii de rand,care poate nu au fost "educati" in sensul asta......se pare ca romanul s-a obisnuit cu barfa,smecheria,maneaua etc si ii place comoditatea,acceptando ca un adevarat lifestyle....adevarul ca acolo sunt "adevarate senzatii tari".....

in fine....poate vor aparea odata si odata adevaratii deschizatori de drumuri si pentru poporul nostru drag.

am cam fost off topic.scuze :D


pace :)

Alethia_Spitz

Este specific omenirii sa creeze virusi in laboratoare prin mutatia altor virusi si dupa ce inventeaza boala o scapa intentionat de sub control apoi spun ca a fost o gresala omeneasca fiindca toti oamenii gresesc. Apoi de pe urma virusului creat se gasesc distui care sa se imbogateasca peste noapte.
Ceea ce a spus Roxana B este perfect adevarat.

Anna

Am gasit in prefata cartii "Culisele istoriei"-Dana Simedrea, o referire la articolul de mai sus.
Prefata este scrisa de editor.