Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Re: Incidentul Dyatlov(off-topic)  (Citit de 7471 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,167
  • Gen: Bărbat
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 758
  • Likes Given: 1742
Re: Incidentul Dyatlov(off-topic)
« : 25 Noiembrie 2019, 01:28:57 »
Cel mai complet sait in problema asta:
https://dyatlovpass.com/

Dupa unele stiri neconfirmate ( inca ) armata rusa pregateste o noua expeditie in zona pt cercetarea cazului.

Plus comentariul sters :)

Offline xperyens

• Veteran
Re: Re: Incidentul Dyatlov(off-topic)
« Răspuns #1 : 25 Noiembrie 2019, 01:58:22 »
Din cauza ca mi-a fost sters comentariul, democratic, il redau asa cum a fost scris:

Citat
Domnule fiu al ploii, ati capatat un singur vot (like) insa va lafaiti pe aci ca sunteti MARE MAISTRU. Probabil ca sunteti, MARE, maistru (as vrea sa nu jignesc maistri).

Am auzit din aceleasi surse neconfirmate (inca) ca dvs. ati fost invitat la investigatia ruseasca datorita experientei dvs. pe teren si ca veti aduce un aport important. Asta se vede si pe forum, ati adus un aport important in diferite cazuri, fara discutii. M-as fi bucurat daca ati fi candidat pentru o functie publica, ati fi aratat ca aveti aceleasi atuuri ca cei care ne-au guvernat si ne vor guverna de acum inainte.

PS: Singurul laudator, domnul Robert, arata ca in Cugir lumea este in delir dupa afirmatia dvs. Cred ca o sa va voteze, pardon, "likeze".  :mrgreen:

Domnule fiu al ploii, ati capatat un singur vot (like) insa va lafaiti pe aici ca sunteti MARE MAISTRU. Probabil ca sunteti, MARE, maistru (as vrea sa nu jignesc maistri).

Am auzit din aceleasi surse neconfirmate (inca) ca dvs. ati fost invitat la investigatia ruseasca datorita experientei dvs. pe teren si ca veti aduce un aport important. Asta se vede si pe forum, ati adus un aport important in diferite cazuri, fara discutii. M-as fi bucurat daca ati fi candidat pentru o functie publica, ati fi aratat ca aveti aceleasi atuuri ca cei care ne-au guvernat si ne vor guverna de acum inainte.

PS: Singurul laudator, domnul Robert, arata ca in Cugir lumea este in delir dupa afirmatia dvs. Cred ca o sa va voteze, pardon, "likeze".  :mrgreen:

« Ultima Modificare: 25 Noiembrie 2019, 02:07:37 de xperyens »

Offline horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 908
  • Liked: 304
  • Likes Given: 5184
« Răspuns #2 : 25 Noiembrie 2019, 09:43:47 »
Amice, esti idiot ?

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #3 : 25 Noiembrie 2019, 10:00:37 »
Amice, esti idiot ?

Nu, insa doar idiotii pun intrebari fara sa inteleaga. Sa aveti o zi buna, daca intelegeti ceva din ea  :wink:

Offline horia2008

• Senior
« Răspuns #4 : 25 Noiembrie 2019, 10:39:50 »
Ok, am inteles; esti idiot

Forum RUFOn

« Răspuns #4 : 25 Noiembrie 2019, 10:39:50 »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #5 : 25 Noiembrie 2019, 10:48:28 »
Ok, am inteles; esti idiot

Spuse pitbull-ul fiului. Domne de cand vorbesc cainii? Asta e buna, chiar se intampla treburi paranormale pe aici  :lol: :lol: :lol:

Offline horia2008

• Senior
« Răspuns #6 : 25 Noiembrie 2019, 12:29:02 »
Spuse pitbull-ul fiului. Domne de cand vorbesc cainii? Asta e buna, chiar se intampla treburi paranormale pe aici  :lol: :lol: :lol:

hmm, inteleg acum ca tu esti de fapt in dilema cainelui: nu sti daca dai sau iei

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #7 : 25 Noiembrie 2019, 12:33:41 »
hmm, inteleg acum ca tu esti de fapt in dilema cainelui: nu sti daca dai sau iei

Cred ca doar dvs. aveti dileme de genul acesta, se vede ce va umple capul. Oare fiu al ploii se supara daca ii spun ca cine se aseamana se aduna? Cred ca da!  :evil:

Offline horia2008

• Senior
« Răspuns #8 : 25 Noiembrie 2019, 12:48:55 »
eu nu cred ca se supara, pe cine dracu' sa se supere ? pe un latrau cu capu plin de besini? nu vezi ca nici nu te baga-n seama?

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #9 : 25 Noiembrie 2019, 12:59:32 »
eu nu cred ca se supara, pe cine dracu' sa se supere ? pe un latrau cu capu plin de besini? nu vezi ca nici nu te baga-n seama?

Ma faceti sa ma consider un geniu, va multumesc pentru asta!

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #10 : 26 Noiembrie 2019, 02:09:22 »
"Curtea scolii", sa vedem ce inseamna aici pe forum. Cateva citate scrise de niste domni dupa anuntul unei investigatii:

[...]
Si ce au servit la birt? Chestii de coneseori cum ar fi "Nuts & bolts" sau ... delicatese pamantene a la Dinescu: "pi_dulice de caprioara cu tacamul potrivit". Glumesc desigur, sper sa fie un raport interesant.
[...]

Și eu. Sau măcar amuzant.
Altminteri, și pe mine m-a amuzat debutul "gazetăresc" al cronicii ASFAN. Pare inconfundabilul stil grandoman al "colaboratorului extern"...care fu și pe aici, până l-a "externat" administrația....hahaha !
La OZN aș aiura zicând că "mă pricep", dar la interpretarea subtilităților lingvistice mai știu una-alta.
Formularea finală (că argument la "soliditatea" speței) e că au găsit "numeroase elemente de stranietate". Asta înseamnă că n-au fost excedentare (c-ar fi zis "multe" / "foarte multe" sau...hm..."cele mai multe elemente din istoria investigațiilor românești"...hahah ! Iar meșteșugita formulare "elemente de stranietate" arată că, maxim, au colectat câteva ciudățenii sau inadvertențe.
Corolarul e că, de-ar fi găsit mai mult, trâmbița "mirabilă" ar fi vuit pe toate dealurile. Și alea rase, și alea care mai străjuiesc împrejurimile.
[...]

Bun. Acum inteleg.
V-ați facut publicitate la assfan folosind platforma noastra.
Pe aici se umblă cu demistificari, trolling subtil, si linkuri spre  ass.fan.
Acolo insa nu. Operatorii sunt serios pe treaba. Un soi de Corey Gode & D. Wilcok

Lasa Rayden ca au ei subiecte destule si mult mai serioase.

[...]
Și știu foarte bine și zona, și multe altele...și n-am plătit chiar așa mult pe pălincă și vinoase, chiar asortate cu slănină și ceapă ca cei doi...operatori! Acum, după zeci de ani, mai poți smulge de la martori doar amintiri alterate rău de tot de timp...de aceea, dacă s-au cheltuit banii ăia, s-au cheltuit degeaba! Să mai spun de unii...martori care așteaptă să se scrie o carte și să primească bani mulți din treaba asta? Ați vorbitără cu ei? Cât despre dealuri rase de fața pământului, martori, investigatori și alte alea...ei bine, raportul meu nu e gata! Da să știți că am cheltuit muuuulți bani și muuuult timp prin zona aia...au niște vinuri și o crama jos pălăria! ;D ;D ;D ;D 
[...]

[...]
S-au făcut așadar, descinderi în zonă - fie ele vechi sau noi. Totuși, indiferent de abilitățile celor ce s-au deplasat...cum s-ar fi putut obține, după cca.40 ani, mai multe detalii decât a obținut atunci, "la cald" ziaristul Zăgrean ? Sau, ulterior, colegul Săsărman (cel dedicat azi...turismului zonal)?
[...]
Daaaar...fără a pofti să mă ciondănesc cu colegii ptr.asta...hahaa !

[...]
pai, de ce draq sa mai contribui cu ceva? cand scopul lor pare ca e tocmai sa ingroape astfel de "contributii"?! numai informatiile si concluziile lor sunt bune si de valoare si "the real deal"!
[...]

Nu ar fi mai interesante, de exemplu, cazurile: februarie 1913 România, iulie 1997 Otopeni, ...
Cu aceeași mențiune finală.
 :roll:

[...]
Cand albul devine negru si adevărul se oferă pe bani... ce ar mai putea fi spus? asistăm la o reala inversare/bulversare a polarităților.

[...]
Dupa unele stiri neconfirmate ( inca ) armata rusa pregateste o noua expeditie in zona pt cercetarea cazului.

Va las sa trageti concluziile...

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 893
  • Liked: 399
  • Likes Given: 143
« Răspuns #11 : 26 Noiembrie 2019, 08:26:50 »
Lasa modestia la o parte si citeaza-te si pe tine; nu fi partinic.   :roll:
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline horia2008

• Senior
« Răspuns #12 : 26 Noiembrie 2019, 08:49:15 »
sa-i dam deci lui cezar ce este al lui cezar, zic ;  ca-n curtea scolii...

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #13 : 26 Noiembrie 2019, 11:51:50 »
[...]

Un lucru mai am de spus. Acest fiu al ploii este foarte parsiv dar cred eu... si cam incet... la rotite. A creeat acest topic nou, fix pentru fraza citata de mine, el crezand ca asa isi demonstreaza inteligenta. Asta la 3 saptamani de la anuntul investigatiei - va dati seama cat s-a perpelit el pana si-a facut curaj sa faca acest gest.  :lol: :lol: :lol:
Problema e ca este foarte previzibila miscarea lui, destul de liniara, ne-a obisnuit cu aceste abordari. Dupa ce am comentat ce am comentat a dorit sa-i dea o nuanta de interes, sa incerce sa-si protejeze intentia vadita, si au intrat in joc al de horia2008 (cu obisnuitele lui reactii), abyss si mr - fiecare a facut ce a putut. Nu-i mentionez aici pe Grifon si pe Stardust care desi au inteles de la inceput intentia de trolling a fiului, ei s-au aruncat in a parea interesati de subiect inainte de a scrie eu. Grifon apoi a continuat sa se dea interesat, s-a facut ca studiaza cazul cu interes mai abitir decat o facuse la inceput -  a pus chiar si o imagine :-D - insa totul doar de ochii lumii.

Totul e la vedere si ati decazut cu inca o treapta in ochii mei, desi asta probabil ca nu va intereseaza, inca.  :wink:

« Ultima Modificare: 26 Noiembrie 2019, 11:57:23 de xperyens »

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,032
  • Liked: 2402
  • Likes Given: 5626
« Răspuns #14 : 26 Noiembrie 2019, 12:27:49 »
Crezi ca e bine ce faci? 
Vezi ca incepi acum sa derapezi in lucruri minore. Esti un tip deștept si foarte capabil. De ce te comporți ca un  :star: ???

« Ultima Modificare: 26 Noiembrie 2019, 13:46:42 de abyss »

Forum RUFOn

« Răspuns #14 : 26 Noiembrie 2019, 12:27:49 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.