Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Observație obiect neidentificat 22/23 11 2016

Creat de kefren, 24 Noiembrie 2016, 19:01:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Grifon

Am priceput.
Păi așa, si eu sunt de acord că Cineva/Ceva ne.."are".
E și logic, de vreme ce, oricât ne-am fuduli, nu ne-am creat singuri.
Dar, să nu intindem filosofia, căci deviem de la ceea ce pare a fi studierea unui caz concret (sau filosofăm, cu plăcere, pe vreun alt subiect...)

kefren

Făcând abstracție de toate informațiile(mai puțin una)pe care le-am expus, pe mine ma frământă o întrebare care, la un moment dat poate da cheia rezolvării acestui caz!
Desenul de pe burtă! Nu e unul obisnuit, eu unul nu l-am mai intalnit! Poate vreunul dintre voi l-a mai văzut pe undeva si in felul acesta ne-am mai lumina!

StarDust

Din tot ceea ce am citit in legatura cu fenomenologia, nu imi amintesc de vre-un caz cu asemenea aspect.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Arhanghelul

#33
Citat din: kefren din  04 Decembrie 2016, 15:35:30
Pentru colegul @Stardust, sper sa fie de folos poza cu adnotările făcute.

In poza observ ca sageata ce indica directia de deplasare ... este pe o latura a triunghiului format prin unirea (imaginara a) celor trei puncte rosii ... adica mergea de-a latul ... nu cu varful inainte ... cum suntem noi invatati(obisnuiti) cu aerodinamica clasica ...

Apropo ... din desenele (schitele) atasate de mine ... care se potriveste(apropie) ca viraj "" spre dreapta" ... ???

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

kefren

Eu am specificat intr-o postare anterioara ca deplasarea se făcea pe o latura- imaginară, bineînțeles - si nu pe vârf!
Ultima poza, doar ca săgeata trebuie îndreptată  spre dreapta, nu spre stânga cum ai desenat-o!

Grifon

Luminile acelea (tip neon) de pe "burtă", cât de strălucitoare erau ?
Mă refer la eventualitatea ca difuzia lor să fi dezvăluit, cumva, textura materialului de construcție.
Dacă nu s-a putut remarca o așa difuzie, inseamnă că altitudinea obiectului era poate mai mare...

kefren

Le-am văzut f bine, semănau perfect cu tuburile de neon, si ca structură și că luminozitate! Vizibilitatea a fost f buna si obiectul neverosimil de jos!

Grifon

Ințeleg, dar eu eram curios dacă, din lumina răspândită de acele "neoane", s-ar fi putut distinge vreun detaliu alăturat - precum textura carcasei.

E posibil să fi fost un dirijabil. Ăștia de la Lockheed Martin scot mai nou tot soiul de modele, chiar și "hibride", si nu mai au clasica formă de "havană lunguiață".
Asta ar putea explica mărimea si silențiozitatea...