Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Avioane pe cer  (Citit de 41949 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 888
  • Liked: 336
  • Likes Given: 142
Re: Avioane pe cer
« Răspuns #45 : 04 August 2016, 15:02:14 »
Nu, trena a aparut brusc dupa ce am facut prima fotografie(cea decupata dreapta jos e prima). Pe fotografia cu trena, se vede si umbra avionului proiectata chiar pe zona de inceput a trenei. Evident, avionul a intrat intr-o zona cu temperatura mai joasa de aceea a aparut dara de condens.

Cum ar putea apare umbra avionului pe trena de condens?
Eu nu realizez geometria (optică) a evenimentului.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,164
  • Gen: Bărbat
  • Archaean soul
  • Liked: 505
  • Likes Given: 1195
« Răspuns #46 : 04 August 2016, 15:48:14 »
@prodcomb
Am incercuit zona care eu cred ca ca e umbra avionului proiectata pe trail. Regret ca nu am mai facut si o a treia poza, era mai clara treaba.
@Xanadron
Nici vorba de chemtrail, daca te uiti bine dara apare pe toata latimea avionului si e generata de condensarea rapida a vaporilor de apa care au fort prinsi in zonele de portanta a avionului. Avionul a intrat pur si simplu intr-o zona de aer mai dens, rece.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16.
http://themillenniumreport.com/2016/03/the-flat-earthers-

Offline prodcomb

• Senior
« Răspuns #47 : 04 August 2016, 16:19:25 »
Am văzut umbra avionului pe trena lui. Dar eu nu îmi pot explica geometria evenimentului; fenomenul optic de umbră pe propria urmă. ;)

De asemenea se vede că avionul a schimbat direcția: Soarele la stînga, Soarele la dreapta, și nu numai.

Poate încearcă cineva un desen (să văd dacă am timp).

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Archaean soul
« Răspuns #48 : 01 Septembrie 2016, 21:59:19 »
Inca doua poze. Prima putin defocalizata din cauza grabei... :(
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16.

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Archaean soul
« Răspuns #49 : 29 Septembrie 2016, 18:24:39 »
Un avion pe cer, si fenomenul optic produs (glory). Poza imi apartine.

Forum RUFOn

« Răspuns #49 : 29 Septembrie 2016, 18:24:39 »

Offline prodcomb

• Senior
« Răspuns #50 : 30 Septembrie 2016, 07:50:19 »
Dece crezi că cercul este excentric față de avion?

Îndică poziția observatorului în avion, de unde s-a făcut observația. Să nu zici că erai pe aripă!  8-)

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Archaean soul
« Răspuns #51 : 30 Septembrie 2016, 15:52:39 »
Da, centrul haloului puncteaza pozitia observatorului, deci, aia e aura mea!!!  :mrgreen: (glumesc, normal, asta ar fi explicatia unica care se preteaza f. bine pe forumurile despre planetele plate)  :lol:
Nu eram pe aripa caci de data asta n-aveam cum sa exercit sarcini de mentenanta, in schimb escamotajul trenului de aterizare din partea de sus a pozei releva pozitia mea avuta in avionul de tip Bombardier Dash 8-400.

Forum RUFOn

« Răspuns #51 : 30 Septembrie 2016, 15:52:39 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.