Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"SRI disclosure" sau "Cine vrea să sape masoneria română?"

Creat de Tamerlan, 24 Martie 2016, 01:22:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tamerlan

De câteva zile au apărut pe piață niște înregistrări explicite cu desfășurarea unor ritualuri masonice în România. Cutremurul generat în masonerie de acestea este greu de cuantificat. Cert este că, filmările ne arată persoane publice (de altfel foarte discrete în ceea ce privește apartenența la masonerie) participând activ la ținute masonice, ritualuri de inițiere în diverse grade, etc.)
Pentru profani, ele par un spectacol de teatru absurd, cu rădăcini medievale, chiar neserios pe alocuri. Pentru inițiați însă, imaginile reprezintă o reală surpriză (amestecată cu teamă) prin faptul că s-au încălcat legăminte prin devoalarea lor.

Mesajul prin care au fost făcute publice aparține unei grupări denumite Anonymous (coincidență de nume, filială sau lipsă de imaginație???  :roll: ). El spune așa:

"Noi, cei din gruparea Anonymous le dam celor din SRI 5 zile calendaristice pentru a face publice documentele, inregistrarile audio si video pe care le detin si care ascund adevaratii infractori ai acestei tari care guverneaza dincolo de structurile statului care conduc Romania dintr-un alt plan si care nu ies niciodata la vedere. 5 zile si dupa aceste 5 zile vom dezvalui noi dovezi ce au fost sustrase de pe serverele SRI.

Consideram ca intr-un stat democrat, minciuna, ilegalitatea, frauda, si crimele nu trebuiesc niciodata ascunse sau trecute cu vederea si din acest motiv noi credem ca orice cetatean al acestei tari are dreptul sa cunoasca adevarul despre aceasta cumplita grupare diabolica.

5 zile!

In cazul in care vreunul dintre cei implicati in aceste dezvaluiri va fi afectat fizic sau moral vom dezvalui fara drept de apel tot ceea ce este necesar sa fie cunoscut de intreaga lume, la libera noastra considerare.

Am creat canalul Riglasicompasvatrebe SRI Disclosure (https://www.youtube.com/channel/UCU9HL0bQwutSClRl7U-PujQ/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd) unde vom tine la curent populatia acestei tari in privinta trusturilor media care au curajul sa dezvaluie aceste adevaruri avand in vedere ca informatia a fost trimisa in exclusivitate la toate canalele media (toate ziarele si toate televiziunile) din Romania. Pana in momentul prezent doar B1Tv si Nasul Tv au fost cele care au avut curajul sa distribuie aceste informatii, ceea ce arata ca Romania are inca o presa majoritara aservita masoneriei romane si prin urmare PRESA ROMANA NU ESTE INDEPENDENTA!!!

PS. Partile C din ambele ritualuri lipsesc din anumite motive ce tin mai degraba de intriga. In aceste parti ale ritualurilor masonii romani sunt obligati sa-si spuna numele cu voce tare. La momentul oportun vom pune si aceste parti insa vrem pentru inceput sa vedem ca in Romania presa devine libera (se elibereaza de acesti sobolani ai masoneriei care se erijeaza in mari conducatori si comandori).

Informatia trebuie sa fie libera!

(Anonymous )"

Mi se pare că acest timp începe să se scurgă de pe 21 sau 22 martie. Nu știu sigur când au fost trimise inițial.

Ritual de inițiere în grad de Cavaler Kadosh (Ritul Scoțian Antic și Acceptat):
https://www.youtube.com/watch?v=MitSm4s3JRo
https://www.youtube.com/watch?v=H0LZX5TPGAo
https://www.youtube.com/watch?v=eNCFBVUgkvE
https://www.youtube.com/watch?v=QGcbM4Z2Ovw
(le vom diseca un pic mai încolo - cei prezenți, elemente de ritual, cunoscuți/necunoscuți, etc.)

Supremul Consiliu de Grad 33:
https://www.youtube.com/watch?v=yWDdxH5PDJQ
https://www.youtube.com/watch?v=iKvVm4GeMWk (acest filmuleț va face ravagii  :roll: )
https://www.youtube.com/watch?v=RGNM3YpHwb8
https://www.youtube.com/watch?v=ba2VWDhNLAo

CÂTEVA OPINII STRICT PERSONALE
Evenimentele prezentate sunt vechi. Aproximativ 10 ani. De ce oare există interesul de a le prezenta acum?  :?

Lăsând la o parte, latura lor de inedit, filmulețele prezintă în mod clar "nește băieți", care între timp au devenit comisari, mari avocați, persoane de decizie în DNA, MAI, diverse ministere, alimentând "credința populară" că apartenența la organizația potrivită, chiar face bine carierei ( :roll:). Oare nu cumva lovitura mediatică se adresează lor? Cert este că unii au inceput să intre în fibrilație de când cu publicarea acestor imagini.

Mi-ar plăcea să discutăm un pic și pe marginea simbolisticii (pentru cei ce au răbdarea de a urmării filmele în intregime) sau a protagooniștilor. Evident, nu exclud orice altceva ar putea fi interesant în zonă.
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

fiulploii

Ce era in filmulețul ăla de ai zis ca face ravagii ca nu e disponibil  :|

Nu am urmărit toate deocamdată dar mi se pare interesantă filmarea ca tehnica : nici pe ascuns , nici profi ci undeva pe la mijloc dar cu acceptul celor de acolo . Seamănă cu o filmare de nunta sau botez in biserica cand ai voie sa filmezi dar nu peste tot si fără sa deranjezi ritualul  :wink:

Părerea mea ..

Tamerlan

Citat din: fiulploii din  24 Martie 2016, 03:21:01
Ce era in filmulețul ăla de ai zis ca face ravagii ca nu e disponibil  :|

Nu am urmărit toate deocamdată dar mi se pare interesantă filmarea ca tehnica : nici pe ascuns , nici profi ci undeva pe la mijloc dar cu acceptul celor de acolo . Seamănă cu o filmare de nunta sau botez in biserica cand ai voie sa filmezi dar nu peste tot si fără sa deranjezi ritualul  :wink:

Părerea mea ..

Am verificat și văd că ESTE disponibil. Acum nu știu pentru cât timp.  :lol:
Și raportările astea la Google necesită și ele un timp... nu stă un Gigel acolo să vadă când pune cineva un film cu masoni...  :lol:  :lol:  :lol:

Legat de filmulețul acela, ce este interesant este faptul că e prezentată cu nume și pronume ( :lol: vorba unui vecin  :lol:) toată conducerea - de atunci - a masoneriei române (Ritul Scoțian Antic și Acceptat din România și Republica Moldova). Între timp, masoneria a fost decapitată la vârf, Suveranul Mare Comandor fiind dat jos (fără surle și trâmbițe). În fine... Ca fapt divers, șeful masoneriei din Rep. Moldova (Ritul Scoțian Antic și Acceptat) va fi o surpriză pentru mulți. (Nu vreau să vă stric surpriza!  :-D ). Vă spun doar că respectivul s-a născut la București, vorbește 9 limbi străine, este colonel în retragere în armata americană, pilot de avioane de vânătoare F16, a lucrat la Casa Albă în vremea regimului lui Ronald Reagan și este membru al Partidului Republican din SUA.  :roll: (Am uitat să precizez ceva... "conform declarațiilor oficiale ale acestuia" :-D )
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

fiulploii

Citat din: Tamerlan din  24 Martie 2016, 09:26:46
Vă spun doar că respectivul s-a născut la București, vorbește 9 limbi străine, este colonel în retragere în armata americană, pilot de avioane de vânătoare F16, a lucrat la Casa Albă în vremea regimului lui Ronald Reagan și este membru al Partidului Republican din SUA.  :roll: (Am uitat să precizez ceva... "conform declarațiilor oficiale ale acestuia" :-D )

Cum ziceai tu de atatea ori, :lol:
Citat din: Tamerlan din  24 Martie 2016, 07:22:30
Dacă nu știi CHEIA în care să citești acele informații, ele nu sunt altceva decât DEZINFORMARE CRASĂ cu privire la subiectele importante.

http://www.flux24.ro/exclusiv-cine-se-ascunde-in-ambasada-romaniei-la-madrid-legatura-cu-cosa-nostra/

Ctez:
''Potrivit CV-ului său oficial, primul contact al lui Niels Schnecker cu elita politică americană a avut loc pe când acesta avea numai 27 de ani. El susţine că a fost numit consilier special la Casa Albă în 1987, perioadă în care preşedinte era Ronald Reagan, dar documentele aflate în arhiva de la Casa Albă, publicate online, îl contrazic.

Conform vechiului CV, în aceeaşi perioadă, respectiv în 1987, omul de afaceri se afla în Colorado, unde a deţinut funcţia de CEO al International Investment Bankers Group Inc. În acelaşi an, obţine şi un MBA în cadrul National Center for Business Studies din Washington D.C. Însă ultimele două instituţii nu pot fi găsite de motoarele de căutare şi nici nu există nicio referire la ele. Numele său nu apare, ulterior, nici printre membrii echipelor de campanie ale lui George Bush Sr., George W. Bush, Rudolph Giuliani, deşi CV-ul său pretinde că  ar fi fost consilier al candidaţilor la campaniile prezidenţiale derulate în perioada 1984 - 2008. Şi nici în Comitetul Naţional Republican, din care acesta susţine că face parte, nu figurează.''


Deci?

   

Ganditorul

Surpriza e ca "ghici, ciuperca ce-i ?"

Filmarile pot fi facute ca "garantie" pentru un anumit nivel al organizatiei. Daca spui ca a fost schimbata conducerea masoneriei s-ar putea ca filmarile sa vina exact de acolo, dezarhivandu-se aceste informatii tocmai pt a da o replica celor care au schimbat conducerea fara drept si intr-un anumit abuz, ce tine de nerespectarea doctrinei masonice.
Pana la urma daca actiunile masoneriei sunt pur filantropice si normale - asa cum autodeclara de multe ori - aceste filmari nu afecteaza pe nimeni. Ei cred in ceea ce cred, e libertatea de credinta a fiecaruia. Daca insa acrtiunile masoneriei vizeaza - sau vor viza sub noua conducere - aspecte concrete din viata societatii romanesti si a Romaniei - aceste filmari pot face oarecum lumina in ceea ce se intampla, in previziunea evenimentelor ce vor urma.
Pacat ca am trecut de la o "cumetrie de partid" din 89 la o cumetrie de ritual in 2016, cu atat mai mult cu cat aceasta din urma calca in picioare ritualul pentru a genera o "conducere" pe alte criterii. Parerea mea.

Xanadron

Baronul Muenchhausen e mic copil pe linga Niels-sulica :-D asta, da' pina si lui Crin i-a luat ceva timp sa realizeze gaunosenia mascariciului (supra-platit o vreme si pe post de consilier in vederea alegerilor prezidentiale... ras-sucite de Antonescu din multiple motive nespuse, dar asta-i alta tema oricum.)

Interesat e cum de sfertodoctul alogen, dar hiper-tupeist care si-a tras doar poze-n F-16 a fost (anti)selectat sa fie "strecurat" de stim-noi-bine-cine (nomina odiosa ca au si Uzi-n traiste) in miezul esaloanelor pseudo-puterii din Romania-Colonia. Ca scopurile le putem banui.

In fine, bravo lor daca-s capabili. Dureros e doar ca pot miscula practic orice p-acilea, fiindca am ajuns sat fara dulai.. :x
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tamerlan

Nu-s de acord cu: "Bravo lor!", dar sunt de acord ca am cam ramas fara dulai. ;-)
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Tamerlan


Vă propun mai jos un interviu realizat în data de 23 martie 2016 cu Secretarul General ad interim (interimar) al Agenţiei Masonice. Agenţia se află sub o conducere interimară din data de 30 august 2015, atunci când Secretarul General de la acea vreme şi-a prezentat demisia. Contextul este mai larg, neclar și cred că pierderea într-un noian de amănunte irelevante, mai mult ar dăuna înțelegerii situației.

Iată interviul apărut azi:

-----------------------
Domnule Secretar General, aţi fost desemnat în această funcţie imediat după demisia fostului Secretar General. De ce dumneavoastră şi nu colegul dvs. de la SeCTI?

Răspunsul este foarte simplu: conform Constituţiei, locţiitorul Secretarului General este coordonatorul Cancelariei pentru Afaceri Externe, iar eu, la acea vreme, eram cel care ocupa această funcţie.

Imediat după preluarea atribuţiilor a fost sistată activitatea editorială a Agenţiei. De ce?

Pentru că un anume context de la acea vreme m-a obligat să fac acest luru. Totuşi, Agenţia a continuat să funcţioneze pănă în luna decembrie a anului trecut. Însă acest context a apătur încă din luna martie 2015.

Şi prin prisma acestui lucru Agenţia nu a mai funcţionat tocmai într-un moment important. Care este motivul?

Motivul a fost prezentat în raportul prezentat în faţa Consiliului recent. Cert este un lucru: demisia Secretarului General a fost provocată, chiar dacă, aparent, motivaţiile sunt reale pentru o demisie, aceasta nu a fost decât rezultatul unor acţiuni externe bine gândite.

Domnule Ivan, s-a decis recent realuarea activităţii Agenției. De ce acum și care este motivul?

Despre motiv nu am a vă spune multe, ci doar că a fost o chestiune necesară în acest context local. Am hotărât să fie acum pentru că în ultima vreme s-au concretizat o serie de aspecte apărute în acel raport.

Consiliul a aprobat o cerere a dvs. dea aplica o politică de intervenționism. ce înseamnă acest lucru?

După ce Agenția a renunțat la statutul de neutralitate la finele primăverii trecute, acum a hotărât că este nevoie de o implicare mai mare în mai multe cazuri. Puteți observa foarte bine ce se întâmplă în cotidianul nostru, însă foarte puțini, mai ales cei care nu fac parte din Ordinul Masonic, nu înțeleg cu adevărat substratul. Se încearcă și se reușește o intervenție în panoplia masonică românească.

Cine face acest lucru?

Bună întrebare... Să spunem că factori externi.

Domnule Ivan, ce înseamnă factori externi?

Poate să însemne foarte multe lucruri. Externi adică non masonici, externi adică din afara jurisdicției, poate să însemne politici sau geopolitici, economici sau geo-economici, instituționali... Poate să însemne foarte mult, însă nu este treaba noastră să definim acest lucru. Pe noi ne interesează doar să prezentăm un context, iar concluziile să le tragă cine dorește sau cine are interes să o facă.

Iar acum care sunt următorii pași? Mă refer la Agenție.

Pentru moment ne-am reluat activitatea internă și, după cum se poate observa, a fost reluată și activitatea acestui satelit. În continuare o să procedăm la a continua strângerea de informații și la a lega lucrurile, unul câte unul, urmând apoi să dăm publicității, mai întâi în România și apoi în străinătate, tot ceea ce noi considerăm că trebuie.

Ce părere aveți despre ceea ce se întâmplă în România acum?

Mai bine spus de ceva vreme! Nu am nicio părere! Agenția, în schimb, are argumente pentru a crede că tot ceea ce se întâmplă este foarte bine gândit în anumite laboratoare. Acum, dacă mă întrebați de cine, nu am să vă răspund până când nu o să începem să publicăm materialele. Este simplu să observați ce se întâmplă în anumite organizații... Nu dau nume, dar cine știe, observă că în ultimele opt luni au avut loc niște evenimente majore, să le spunem. Și vă propun să vedem ce se va întâmpla în continuare...

Și, totuși, motivația?

Motivele pot fi înțelese diferit dacă luăm în calcul multe aspecte precum cele enumerate acum câteva minute. Care este masterplanul? Cred că răspunsul poate fi dat un cuvânt simplu: interese! Ce fel de interese? De tot felul, ca cele enumerate mai devreme.

Ce așteptări aveți?

Agenția are în plan câteva lucruri. În momentul în care se materializează se va observa o modificare în politica editorială, însă până atunci ne axăm pe ceea ce ne-am propus. O să oferim și ajutor și o să și deranjăm. Am eliberat o parte a arhivei și acum așteptăm doar momentul oportun.
-----------------------

Așteptăm și noi acest moment oportun, ca să avem parte de frunzărirea acestei arhive.  :lol:
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

sunnyboy

In prima inregistrare (de-abia am vazut-o si pe aia) se vede Florian Pittis si George Ivascu- un actor de comedie mai tanar. Se mai vad si scandurile scenei unui teatru. Ma lamureste si pe mine cineva?

Tamerlan

Ținutele masonice respective au avut loc (și au și azi) loc la Teatrul Odeon, pentru că pe atunci nu erau așa multe temple masonice care să îndeplinească condițiile de bază, în ceea ce privește spațiul, decorul ,etc.. Prezența actorilor în masonerie este ceva extrem de banal. Florian Pittiș a fost purtatorul de cuvant al Marii Loji Nationale din Romania. Înmormântarea sa a fost un ritual masonic. Câteva imagini de la această înmormântare aveți în filmulețul de mai jos. În el veți putea recunoaște și alți masoni care deja au fost desconspirați, dintre care Sorin Ovidiu Bălan sau (același!) Niels Schnecker.

https://www.youtube.com/watch?v=8RU7mDrakpU
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

sunnyboy

Multumesc pt. lamuriri, Tamerlan! Ca idee, ceremonia mi se pare de prost gust. Iar Balan si Schnecker aia ce sunt? Doi prezentatori TV amarati (din care unul cu un CV demn de Darth Vader, adica foarte fiction). Filmarile alea par facaturi, parerea mea!

Xanadron

Da, ceremonia-mi pare si mie de prost gust - ca si grosul masoneriei actuale de altfel, mai divizate ca niciodata, dar si infestata cu prea multi arivisti-oportunisti din tagma baietilor dashtepti, pe care-i doare undeva de vreo re-trezire la principii antice, renuntari altruiste la Ego s.a.m.d.

Prezentatorii TV (sau macar unii dintre ei) nu-s insa IMHO fara vreo importantza, fiind instrumente f. eficiente ca "formatori de opinie" prin aberatiile concepute-n 99% de cazuri de altii mai gradoshi-kadoshi :-D si eructate de ei "pe sticla", voluntar sau (cel mai adesea) inconstient. Actori sint si ei de fapt intr-o mare masura - parerea mea.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/