Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Soarele Locuit

Creat de Anduta, 23 Ianuarie 2015, 20:10:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anduta

Citat din: Urban din  20 Ianuarie 2015, 12:56:13
@Anduta
Soarele nu este al nostru, e al altcuiva, este locuit, e si portal interdimensional si statie de tranzit pentru fiinte interdimensionale.
Sunt peste 10000 de planete locuite DOAR in Calea Lactee dintre care cel putin trei sferturi au un avans de cateva sute de mii de ani inaintea noastra, Pamantul este o gradina zoologica a Universului, studiata de cel putin 30 de specii extraterestre (si intraterestre) si totodata o puscarie pentru "homo sapines" care se afla la primul pas din Viata lui Universala.
De asemenea Phobos e o "cutie" goala pe dinauntru iar Luna colcaie de viata.
Si bun venit pe Rufon!

Trebuie lasat topicul!
Ati sustinut cu minim 10 membri, asumati-va afirmatiile!
Argumentati, sa va vad...


horia2008

Citat din: Anduta din  23 Ianuarie 2015, 20:10:40... sa va vad...
pe langa obraznicia si artzagul cu care te afisezi si defilezi, tu vrei sa ne vezi? :?
prietena ta ce-o sa spuna? :roll:


prodcomb

Incredibil şi totuşi sunt câteva afirmaţii care pot fi dovedite (cu argumente ştiinţifice, aşa cum vrea fata).
Şi care pot fi asumate.
8-)
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

alx

Citat din: horia2008 din  23 Ianuarie 2015, 21:14:22
prietena ta ce-o sa spuna? ::)
n-are...e doar un test.Posibil lucrare de diploma,sau chiar masterat.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#4
Citat din: alx din  23 Ianuarie 2015, 21:27:31
n-are...e doar un test.Posibil lucrare de diploma,sau chiar masterat.
Posibil. Si totusi, ramin la parerea (la fel de offtopic ca ale voastre :-D) ca, de obicei, "bruiajele astea periodice nu-s voluntare in sens de personal-intentionate, ci produse de "vectori" susceptibili unei activari subliminale de catre Coana A.I." :evil:

Si cazul de fatza zic io c-ar respecta regula, desi poate fi si exceptia care-o confirma. Daca nu stiati pin'acu', aflati de la mine ca agenturili din trei litere sforaresc intelecte mediocre spre medii, dar coerente-consecvente "pe teren" si doar in putine pozitii-cheie minti redutabile, iar o sumara analiza semantica ar indica acum ceva... nici prea-prea, nici foarte-foarte.

Clar insa ca si fuga de idei cu target precis poate fi simulata, la fel cum sondajele psy-op de massa (comandate-n ultima vreme de unchiu' Sam, dar executate tot de baietii din Grozavesti) pot subcontracta diversi/e masteranzi etc.

P.S. Uitasem sa fiu si ontopic: Lou Baldin aka Sleeper spunea ca-n miezul Soarelui-Portal EM :star: ar vietui 300 de rase ET. E vorba insa de o greseala crasa, de care am aflat din discutiile cu John Lear, pretin la catarama cu L.B.: omu' a tastat din graba un zero-n plus - sint doar 30. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Anduta

#5

Astept sa argumentati, doar argumentele sa le vad.

horia2008

Citat din: Anduta din  23 Ianuarie 2015, 22:01:14
Astept sa argumentati, doar argumentele sa le vad.
'ai sa mori tu leano  :-o :-o
dovada... dovada...
si ce altceva vrei sa mai vezi :evil: :evil:
poate-tzi arata baetii de la tine de la unitate...
auzi tupeu
Citat din: Anduta din  23 Ianuarie 2015, 22:18:54
Pacat ca nu pot intra in amanunte, nici nu trebuia sa deschid topicul macar.
da' tu vrei argumente
inainte de asta poate vi si tu cu ceva de-acasa, da' ceva mai palpabil, nu aberatii cu lumina crosetata
a? cum iti suna?
nu-ti place?
nu-ti place, nu mananci...
nasol, ghinion de nesansa...
asa, ca sa iei niste apa la moara, desi conform tiparului, n-ai nevoie ca sa-ti vezi de treaba...


StarDust

Am rugamintea sa va adresati unii altora cu ID-urile de pe forum si sa nu le "pociti". Si fara exprimari de "cartier".
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

mariusvlad

Citat din: Anduta din  23 Ianuarie 2015, 22:01:14
Astept sa argumentati, doar argumentele sa le vad.

Hai sa-ti vand un pont.
In loc sa fortezi nota ai putea sa fi autodidacta. Explicitez:
Cauta site-uri, bloguri sau canale pe youtube care fac referire la Helioviewer.org.
Din aceste surse extrage informatiile referitoare la ozn-uri care intra, ies sau extrag energie din soare.
Cauta informatii despre pete reci cu forma regulata pe soare si vezi ce se intampla in preajma lor.
VERIFICA cu manuta ta toate aceste informatii (luna, ora, minut, filtru aplicat) in istoricul Helioviewer pentru a te convinge ca nu sunt fake.
Cred ca ai fi gasit cativa colegi de forum care te-ar fi putut indruma in acest sens dar la felul cum ai cerut-o...

L.E. Incerca sa iesi o clipa de la ora de fizica, sa gandesti cu propria-ti minte si sa cauti raspunsuri la problemele pe care nu ti le poate da profesorul care iti repeta dintr-un manual scris de unii care au invatat dupa un manual mai vechi...

L.E.2. Daca iti este teama sa-i explici prietenei despre convingerile tale inseamna ca ori inca nu esti nici tu convinsa si atunci e logic sa nu poti convinge pe altii, ori nu va potriviti.

terraflorin

Acest om (Marius) spune spre sfârşitul videoclipului de mai jos că Raiul (creştin) este pe/ în Soare...   :?  Câte stele atâtea paradisuri atunci...  :-D

https://www.youtube.com/watch?v=NUuUIwFTJyM

Anduta

Poate eu nu inteleg bine ce inseamna Locuit.
Una e sa vina o ruda in vizita, alta e sa Locuiasca la mine.
Daca ma duc in excursie la munte nu inseamna ca locuiesc acolo.

Si, admit ca au fost observate ozn-uri dar asta nu inseamna ca erau vietati in ele.
LOCUITORI.
Eu daca trec cu masina prin Ploiesti nu inseamna ca lociuesc in Ploiesti.

Eu sic sa fim mai prudenti cu afirmatiile si....cu like-urile.
Un like inseamna ca imi asum afirmatia respectiva.

Cum spuneti voi, parerea mea.

Rayden

eu zic ca ii acordati prea multa atentie, in detrimentul a altceva..precum "pacaleste" un magician, asa incearca si ea..  8-)

Xanadron

Pina la urma cred ca topicu-i binevenit, indiferent de orice eventuale excese pro- sau anti-habitatiune solara :star: - fiindca nu exista vreunul similar.
Las deci si eu bascalia deoparte si bag cele mai recente observatii "aberante" de OZN-uri gigantice pe linga Sol (18 ianuarie a.c.) - recomandind insa si alte surse de genul celei pomenite f. ontopic de colegul mariusvlad.
Dimensiunile obiectelor observate sint, ca si-n alte ocazii, enorme (si terifiante pt. unii), dar forma lor difera mereu, asa ca rotitele logice nu ni se pot invarti decit in sensul deducerii multiplicitatii civilizatiilor ET de la bordul lor - ca doar n-or fi drone de doua ori mai babane ca Terra !

https://www.youtube.com/watch?v=WM4rF1bjrzI

Evident ca nu se poate demonstra astfel ca ET-ii au viza de flotant p-acolo :-D si nici alte detalii legate de rasa, sexul, religia ori sistemul lor social. Nici macar scopul vizitelor pe linga... dar si PRIN Soare (ca s-au observat clarissim si manevre d-astea cu alte ocazii) nu poate fi decit banuit.

...Si totusi, dovezile astea "doar" circumstantiale atirna zic eu incomparabil mai greu in balantza "pro-Soare vizitat / exploatat... si, de ce nu, locuit" decit scepticismul chel de argumente.

O sa mai revin insa si cu alte informatii, dar abia dupa ce-mi termin plimbarea de weekend prin afara Matrixului. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Anduta

#13
@Rayden, va rog sa deschideti subiecte ce vi se par interesante, sau sa dezbateti ce va face placere.
Cine va impiedica? Eu?
Nu va confisc eu tastatura. Sau ignorati. Simplu, nu?
Uite, poate aflu ca e locuit Soarele, poftim! Nu am voie sa aflu?
Nemultumirile pot fi adresate adminilor si moderatorilor. Exista PM catre acestia.


@Xanadron, vad umbre in imaginea mica, inverzite in poza marita in photoshop.
Cauzele pot fi multiple. Umbre, nimic mai mult. Fara misto, fara rautate.

Si eu cred ca va acord prea multa atentie.

Xanadron

#14
Citat din: Anduta din  24 Ianuarie 2015, 17:09:56

@Xanadron, vad umbre in imaginea mica, inverzite in poza marita in photoshop.
Cauzele pot fi multiple.
La tehnicalitati d-astea (irelevante oricum, observatiile fiind 100% reale = confirmate din toate pdv-urile, incluzind detaliile principale... deloc interpretabile ca hoax-uri ) iti pot raspunde colegii mult mai specializati pe domeniul capturii imaginilor decit Je - inregistrarile originale suferind de obicei unele modificari de cromatica/pixelare cu ocazia transferarii lor pe Youtube.

P.S. Ai oricum 1-0 pe alta felie - postind o carcoteala minora, ai reusit... sa dai pagina topicului. :wink:
Bibliografie suplimentara - aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2137.15.html
The Gentleman's Guide To Forum Spies (spooks, feds, etc.) 8-)
1. COINTELPRO Techniques for dilution, misdirection and control of a internet forum
2. Twenty-Five Rules of Disinformation
3. Eight Traits of the Disinformationalist
4. How to Spot a Spy (Cointelpro Agent)
5. Seventeen Techniques for Truth Suppression

...Meciul e insa abia la-nceput.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/