Sectiune pentru limba româna > Tehnologii vechi și noi

CERN - posibila dracovenie high-tech pentru iesirea unora din Matrix?!

(1/6) > >>

Xanadron:
N-am deschis un alt (sub)topic pe tema posibilei iesiri din Matrix a lui Philip K. Dick (subiect la care am multe de spus inca, asa c-o sa revin la el cind oi avea timp), dar asta cu CERN-ul imi pare totusi demn de-o tratare separata, macar fiindca [mie cel putin] imi pare c-ar ascunde o tentativa de uscheala din Matrix a gashtii Omenirii 2.0 :-) (nu si "a noastra" deci, dar folosindu-se parshiv de energia/munca/banii nostri.)

Doar un mic, dar important "derapaj logic" al ipotezei asteia deocamdata: exact sefii Omenirii 2.0 imi par a fi cei... intemnitati/blocati cumva in zona noastra matriciala de catre altii de-mai-sus :star: - pomeniti in destule scrieri, inclusiv biblice.

Pina la dezvoltarea temei, citeva imagini sugestive simbolistic - cu Shiva, 666, [posibile] "porti temporale", inscriptii in lb. sanscrita etc - plasate doar aparent intimplator pe linga CERN, misterioasa mega-instalatie ale carei scopuri... oficial declarate ar trebui sa produca hohote de ris oricui. :lol:
Da' uite ca nu le produce.

Enz:
Invadarea Irakului a fost in 2003, executarea lui Saddam (ce se credea reincarnarea lui Nebuchadnezzar) a fost in 2006 iar LHC a fost construit in 2008. Vreo legatura ?

Saddam isi construia stargate... Si i-au furat americanii planurile ?  :planet: Octagonul fiind reprezentarea functionala a unui astfel de asa ceva.

Octagonul de la LHC.

Masinaria lui Saddam, inceputa in 2002.

Dar coincidenta, in anul urmator au navalit americanii si moschea :ufo: din Baghdad nu s-a mai completat. 

O ipoteza.

hanzo:
mai clar de atat...

Xanadron:
..Si mai clar decit si mai clar... :-D cupola tip STUPA a centrului CERN-ului (fiindca tot Shiva si nu vreun arhanghel "de-al nostru" pare sa fie zeitatea tutelara a mega-magaoaiei CERN, care consuma 200 megawati-ora continuu, pentru ...mai nimic).
Si asta-i doar parerea mea, evident, desi pina si-un amic fizician "pe bune", nu ca mine, crede la fel - inclusiv ca si mega-laserul UE-finantat de la Magurele e aparent construit fara vreo idee precisa. 8-) Dar asta-i o alta tema, la fel de controversata.

O sa revin insa si cu alte chestii mai putin vag-aluzive (asa-s pentru unii simbolurile... chiar clare, ce-i drept), imediat cum am timp.
Inclusiv cu... mai mult decit imagini ale sistemului complex de computere CERN, in care Coana A.I. :evil: se simte perfect.

http://home.web.cern.ch/about/computing/worldwide-lhc-computing-grid

Xanadron:
Cam greu, da-ncerc sa revin pe… cam multele topicuri deschise-n ultima vreme, inainte s-o tai din zona asta (matriciala, evident, ca pe RUFOn sint convins c-o sa mai pot posta si uschit din Matrix.) :lol:

Mai intai, merita trecute-n reviste unele opinii doar aparent SF – ca asta:
http://www.groundzeromedia.org/cern-the-mayan-doppelganger/
"There has been an ongoing conspiratorial dialogue about what really is going on at CERN and what the purpose of this collider really is. Is it a high powered dimensional tool to create star gates to welcome entities into the world and could the attempts at going such a thing destroy the earth?
The LHC at CERN is a particle booster, built to beam up protons in very high speed and opposite directions, until they collide creating a huge amount of energy capable to reproduce similar cosmic conditions that have creating such phenomena as dark matter, antimatter and ultimately the creation of the universe billions of years ago. It has also been rumored to be a device that can bend space time, open dimensional portals. Now anything is possible and anything the mind can conceive can appear in the material world as we bend the time line."

Si mai concret, eu cel putin continuu sa cred ca CERN-ul e un centru avansat al gastii Omenirii 2.0 (creat pe banii/munca noastra a amarastenilor insa – peste 10 trilioane fiind “derapate” anual, zic eu, pt Black Projects)  - centru de studiere a evadarii din acelasi Matrix-3D in care-s tinuti si ei-controlorii, condusi se pare chiar de catre “The Fallen” (ingerii cazuti) biblici.
Nici locatia CERN nu-i deloc intimplatoare – acelasi Joseph Farrell de ex. da pe goarna detalii interesante despre “retzeaua zeilor (The Grid) in  http://www.goodreads.com/book/show/11175865-grid-of-the-gods

La fel, nici cresterea gradate a puterii instalatiei nu-i intimplatoare (de la 8 terravolti la 14, din primavera lui 2015) DUPA presupusa descoperire a bozonului Higgs – un scurt clip e poate necesar pt. clarificari suplimentare:
https://www.youtube.com/watch?v=VVmtrKF0YHE

“Joaca de-a Dumnezeu” a… fostilor Lui colaboratori :evil: (acum subterani in toate sensurile) imi pare deci sinistra si mai ales periculoasa, chiar daca incearca aplicatii practice ale tezelor vedice (Purusha Suktam mai ales – imn cosmologic care destainuie puterea RE-creativa a anumitor tipuri de energie – rotativa si cu SPIN, obsesiv studiata cu mult inainte de preocuparile savantilor nazisti.)

…Mai sint mult mai multe de spus insa; inainte sa revin cu alte date, merita ascultata o opinie… si mai SeFistica (from Andrew Bartzis, the Galactic Historian :-P), dupa care CERN ar fi virful aisbergului dintr-o retzea de emisie a unei civilizatii A.I., conectata cu “mintea colectiva visatoare” a asteia – un sistem de dominatie si control al Terrei (e matrixu’, e matrixu’!) :-D

https://www.youtube.com/watch?v=uJsD762UM00&index=5&list=PLMNO_ps0CHd4OgyQ6xFy6oZU17BdyPXsP

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version