Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Culoarea Verde

Creat de Enz, 23 Noiembrie 2014, 21:50:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

Dacă verdele e punctul de confluența, de asamblare atunci nu poate fi considerat altceva decât lumina conștientei...reflectată și purtătoare de informații?

horia2008

Citat din: kenjiro din  28 Noiembrie 2014, 22:02:23





MOLDAVIT


INFORMATII DESPRE CRISTAL
* Tara de provenienta a cristalului: CEHIA
* Este o sticla naturala, ca si obsidianul, foarte rara si speciala datorita originii sale extraterestre, Este o tectita de culoare verde-masliniu, de natura meteorica. S-a format in urma cu 15 milioane de ani la impactul meteoritilor cu suprafata pamantului! Tara de provenienta: de unde isi trage si numele, este valea râului Moldau (Valtava) din Cehia.
* Duritate: 5-5,5 (din 10)
* Luciu: sticlos spre mat, grunjos, translucid spre opac
* Culori: verde-masliniu, kaki, verde inchis
* Nota: Poate fi confundat cu peridotul, verdelitul sau obsidianul.

ISTORIE SI LEGENDA
* Este singura piatra de origine extraterestra de pe pamant! * Este una dintre cele mai vechi pietre de pe pamant, gasindu-si originea odata cu formarea planetei.
* Pentru ca este o piatra de natura extraterestra, se spune ca mesajul sau pentru locuitorii Pamantului trebuie descoperit prin stimularea intelepciunii.
* Legende asiatice stravechi spun ca ar proveni de pe Sirius si legendele despre Atlantida fac deseori referire la acest cristal.
* Cele mai importante locuri cu incarcatura spirituala de pe pamant ascund in ele bucati de Moldavit: Mecca, Tibet, Israel.
* Se spune ca una din pietrele cu care era incrustata sabia Excalibur era Moldavit.
* Adeseori se vorbeste despre Moldavit ca despre Piatra Filosofala. Era folosit de alchimisti.

hmmm... si kriptonytul lui Superman era verde...


Arhanghelul

#92
Citat din: kenjiro din  17 Decembrie 2014, 22:35:00
Amoghasiddhi
Buddha Of Fearlessness



Interesanta coincidenta ... semnul din palma dreapta si cele 4 crucea (spada) de pe scut (666)  dispuse radial .... aka O taiat sau phi / psi...



P.S. Interesant soalele negru din dreapta sus (opus simbolului selenar) .... asta arata sursa cea influientat  doctrina oculta a nazistilor ...
P.S.S. poate este Luna ... dar de ce are atmosfera ... ?
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

Monstru verde ...e cineva care reflecta culoarea verde, care nu o absoarbe! un aport energetic mareste puterea de perceptie de intellegere si realizare a realitatii.

In filmul Lucy...verdele apare in multe ocazii cum ar fi si intr-o prezentare in care delfinii comunica cu ajutorul sonarului din dotare. Dar se mai arata ceva, o substanta numita CHP4 ...care elibereaza cantitati uriase de energie. Combinate numele Lucy+CHP4 = LU.CHP4 (fonetic...LUCIFER sau intr-o alta combinatie ''codul lui Lucy'')

Culoarea energiei eliberate era albastru-violet)

Enz

Cateva faze din Vrajitorul din Oz.





Si eu pot provoca accidente.




Nu cumva uiti de papucii rubinii ?




O da papucii. Da-i inapoi...





E prea tarziu... aici sunt si aici vor sta. La purtator.





Da-i inapoi. Numai eu stiu cum sa-i folosesc. Tie nu-ti sunt de folos. Da-i inapoi.






Da-i inapoi...
Tinte-te bine de ei. Magia lor tre sa fie foarte puternica altfel nu se tinea asa de tare !





:-)  :-)  :-)


Pe langa wicked vrajitoarea verde... si imbracata-n negru in Oz mai e si Oz.







Prin OsCorp. 




Compania lui Green Goblin si-a capului sau mov extraterestru.
   





Care se da cu OZNeul.







Goblinul asta este dupa Mary Jane.






Imbracata in rosu ca ea-i vitalitatea. Lui Spiderman.




Goblinul cu tehnologiile sale vrea sa o fure de pe oameni.









Ntz. Ntz. Ntz.




... Bad.

Enz

Antagonistii lui Spiderman par a fi toti mai multe variante ale aceluiasi raspuns.
Dupa Green Goblin vine Otto Octavius sau doctor Octopus. Cu referinta la octagon - stargate - alta dimensiune. Omul din spatele personajului astuia devine posedat de o inteligenta artificiala a unor brate robotice cu aspect serpelienesc. (Spiderman 2)





Sandman si Venom. Spiderman 3.
Inteligenta artificiala si posedare spatiala. Omul de nisip imbracat in verde cu dungi de sarpe e referinta la silica - silicon - a.i. iar simbiotul negru este reptila ce a venit din spatiu. Extraterestrul veninos.





Si mai urmeaza altii din universul Spiderman. Mysterio.




Scorpio.




Si bineinteles Lizard.




Desene animate si fantezie dar cum se zice... fictiunea e cateodata cel mai usor mod de a spune adevarul.


:-)  :-)  :-)


War of the Worlds. Razboiul Lumilor. Incepe pe un fundal verde si arata planeta noastra in rosu intr-un comentariu interesant de Morgan FreeMan.

Nimeni nu ar fi crezut la inceputul secolului 20
Ca lumea noastra e observata de inteligente mai mari ca a noastra.
...ca in timp ce oamenii erau preocupati de diferite treburi
ei observau si studiau
la fel cum un om cu un microscop ar inspecta
creaturile ce roiesc si se inmultesc intr-o picatura de apa.

In complacenta infinita oamenii s-au gandit incoace si incolo despre pamant
...confidenti de imperiul nostru asupra acestei lumi
desi peste abisul spatiului...
intelecte vaste si reci si nesimpatetice
priveau planeta noastra cu ochi invidiosi
Si incet dar sigur
si-au tras planurile impotriva noastra.
















O fi planurile cu inteles dublu, de unde au venit ? Primul contact a fost facut in fata bisericii iesind dintr-o gaura sub pamant dupa furtuna electromagnetica in care a fulgerat de (un octagon) 26 de ori. Si-au aparut masini.










Right ?

Masini ce trag cu ochiul si au brate-n forma de sarpe ce sasaie la deplasare. Sss.





Masinile vampir.







Am inteles ca Steven Spielberg e cel mai in tema cand vine vorba de extraterestrii dar la ce oare s-o fi referit in filmul asta de nu s-a pomenit vreo data cuvantul aliens.


Dar in E. T. cu mov ?





Care isi face aparitia in padurea cu ciuperci.
El si fratii lui cu surse de energie rosii.





Ce dialog interesant au copiii in asteptarea lui E.T.

- ai o sageata pe piept (inima)
- nu te teme am eu reinvierea (pustiul cu verde pe tricou)
- eu sunt deja undead. 
- dar pot inca sa arunc vraji de moarte. (?)
(An undead is a being in mythology, legend or fiction that is deceased yet behaves as if alive. A common example is a corpse re-animated by supernatural forces by the application of the deceased's own life force or that of another being (such as a demon).







- pot sa intru si eu in joc ?
- suntem in mijloc. (zice baiatul verde)
- nu poti sa intri in nici un univers prin mijloc. (??)




Primul contact are loc la granita matritzei rombice. Unde poarta este deschisa.





De Hallowen. Cand se va costuma in goblin.





poate era o iguana (soparla)
poate un crocodil (soparlozaur)
poate un elf sau spiridus






Ce avea 35 de pounds. Sau octagon. (stargate) Si cap extraterestru de green goblin.





Prima intalnire cu alta persoana. Octagon. (1+7).
Il mai tii minte pe goblin ? Si cand o sperie pe cea mica. Octagon. Pentru ca adultii nu-l pot vedea.







De unde esti ? (arata inspre rainbow) Este de dupa rainbow ca doar e goblin.





Pentru o contextualizare mai clara se spune povestea lui Peter Pan. Din Neverland.
Pan ca zeul naturii.





Daca nu a fost clar pana acum se costumeaza in fantoma ca doar a nimerit de Hallowen.

Si-l desconspira si pe Yoda.  :lol:






Dar nu e goblin e extraterestru.
Chiar daca isi poate sincroniza gandurile cu ale celorlalti - cu verde ca indiciu.






Face magii e bun la tehnica... si-o taie peste rainbow.




abyss

Tăblițele de smarald. Tot verzi....

Enz

Citat din: Guest din  20 Decembrie 2014, 16:36:58
Am revazut si eu filmul ET. Interesante aspectele subliniate de tine.

Ce nu am priceput foarte clar sunt urmatoarele:

ET-ul se prefacuse mort? Daca nu murise, inseamna ca era capabil sa faca ce doreste, inclusiv sa-si schimbe culoarea de mai multe ori in film. A fost "readus" la viata datorita lui Elliot? Adica datorita faptului ca micutul il iubea si ii parea rau sa-l piarda? Cand a emis acele sentimente de iubire, ET-ul le-a asimilat, si de aceea cand s-a trezit era foarte vioi si pus pe glume.

Iarasi in film am observat ca cei care nu credeau ca exista nu-l puteau observa... cel putin in prima faza. Copiii erau mult mai constienti decat adultii.
ET-ul folosise pentru comunicare, si invatase limbajul de pe acel joc plus benzile desenate?
La plecarea ET-ului, acesta i-a indicat lui Elliot ca va ramane cu el in minte. Asta inseamna ca se puteau sincroniza la voia lui Elliot? Elliot = Etoille (stea)?

Ai punctat bine. Nu stiu sa-ti raspund pentru prima parte a postarii tale.

Referinta la faptul ca adultii nu puteau sa-l vada se refera (cred eu) la modul cum creierul devine legat pe parcursul vietii pentru a bloca unele unghiuri ale realitatii. Copii nu au inca sistemul complet activat si mai pot sa perceapa prietenii imaginari.

Da din jocul ala si benzile desenate invatase limbajul. Cred ca au vrut sa sublinieze inteligenta sa. Am observat si faza cand ii arata cu degetul ca va ramane in mintea sa, dar tin minte ca l-a atins fix pe al 3 lea ochi. Deci la asta se referea. Ca o sa fie mereu acolo... in dimensiunea perceptibila cu ajna chakra. De unde cred si culoarea mov...

Enz

Citat din: abyss din  19 Decembrie 2014, 20:07:43
Tăblițele de smarald. Tot verzi....

Thoth care purta rolul de mentinatorul universului in mitologia egipteana si zeul care a introdus artele magice, scrisul si developarea stiintei... sau thought (in engleza) gandul. (?)



Aseneth

Doar 2% din populatia globului sunt oameni cu ochii verzi.

http://pumpkincat210.hubpages.com/hub/The-Origins-of-Green-Eyes

Xanadron

Citat din: Aseneth din  23 Decembrie 2014, 08:00:59
Doar 2% din populatia globului sunt oameni cu ochii verzi.

http://pumpkincat210.hubpages.com/hub/The-Origins-of-Green-Eyes
Interesant e ca proportia celor cu ochii verzi "rapiti" de ET :-( (abductees) ar fi de 48% - pe un esantion apreciabil, de 1400 persoane.
O la fel de ciudata deviatie statistica: din totalul rapitilor cu grupa sanguina 0 cu Rh negativ, 70% aveau ochii verzi.

"Here is a bit of interesting trivia, take it with a grain of salt. The International Community for Alien Research conducted a study of potential alien contactees and found that green eyed people were the largest group to report contact!
"Green/Hazel eyes make up 48% of the 1400 contactees that took part in this study and make up 70% of the O Neg. group. Blue eyes making up 36% of the blood types and 23% of the O Neg. group. Brown eyes make up 16% of the study group and 7% of the O Neg. group."


...Sa fie cei cu ochii verzi "produse" deja (semi)hibridizate si d-aia urmarite/modelate-n continuare pe parcursul vietii?!
Absolut orice gen de speculatie cred ca poate fi luata-n calcul pe tema asta nebuloasa, in lipsa oricaror date relevante din pdv. genetic - care ar putea fi livrate, zic eu, numai si numai de catre operatorii-rapitori. :-) 

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Dar cei cu ochii în 3 culori? Albastru/verde/căprui ?

Xanadron

#104
Citat din: abyss din  23 Decembrie 2014, 10:45:09
Dar cei cu ochii în 3 culori? Albastru/verde/căprui ?

In nemarginita-mi ignorantza pot sa-ti raspund doar... tot c-o intrebare, compadre: "Dar cei ceaciri? :lol:
(aka cu fiecare ochi de alta culoare)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/