Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum anume comunicam cu ET-ii - si la o bere poate?

Creat de Xanadron, 17 Octombrie 2014, 11:36:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Cred ca era nevoie si de-un topic pe tema modului/modurilor de comunicare cu ET-ii de toate rasele, culorile si intentiile, :martiansmile: :-( chiar daca a mai fost atinsa disparat pe alte threaduri.
Inutil sa mai adaug disclaimerul-truism: "ET-ii nu doar exista, ci sint aici printre noi de eoni."

Ideea mi-a trecut deci prin unicul neuron citind o stire aparent minora (din moment ce nu apare-n EvZ, Libertatea sau pe Hotnews - "surse de maxima incredere" :-D des folosite, culmea, pina si de unii colegi - hai sa nu mai fiu insa pro- sau anti-oricine, fiindca toti vindutii/cumparatii oricaror patzachine din mafiile politice ambidextre dr/stg sint la fel de condamnabili).

http://exopolitics.org/nsa-document-supports-whistleblower-claim-of-alien-ufo-communication-program/

Asta-i deci articolul lui nea' M. Salla care analizeaza un docoment sifonat de celebrul deja "defector" Snowden in conexiune cu alte marturisiri (mai vechi, din 1998 mai precis) ale unui anume Dan Sherman, in care respectivul sustine c-ar fi fost antrenat de NSA in comunicarea "empatica" cu ET-ii, in cadrul unui program aflat sub "umbrela" la fel de secretoasa a unui alt "Black Program".

Clar ca tabloul complet al problematicii asteia il stie doar V. Putin, :lol: dar si noi putem trage unele concluzii d-aici.
De care n-am insa timp acu-acu, asa c-o sa revin dupa postarea eventualelor voastre concluzii.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Cristian 1

Ca limba,eu cred ca engleza le place cel mai mult... :lol:

Xanadron

#2
Citeva detalii suplimentare despre terifiantul labirint al secretizarii oricaror domenii/informatii care-ar putea sa aduca si Turmei un pic de sperantza-n bine macar - aici:
https://firstlook.org/theintercept/2014/10/10/core-secrets/

ECI inseamna deci "Exceptionally Controlled Information" si cele 6 programe ECI de sub "umbrela" altuia non-ECI (Sentry Eagle in cazul asta) par sa nu fie cunoscute exhaustiv laolalta de... aproape nimeni. 8-)

Nu teoria compartimentalizarii informatiei pe principiul "need to know" e insa de interes aici, ci modul cum participantii la conversatii mai mult sau mai putin astral-eterice cu ET-ii :-( sint inclusi in alte programe... ceva mai putin secrete, dar care permit Sforarilor :evil: sa nege adevaratele targeturi si sa-i bage rapid la racoare pe eventualii "sifonatori", fara sa fie nevoie de vreo negare a contactului Lor real si continuu cu Hiper-Sforarii ET.

Si mai interesanta ar fi concluzia ca mintile diabolice (din NSA, dar nu numai) care orchestreaza tot circul asta nu-s chiar atit de mega-capabile cum ar crede unii, din moment ce au nevoie sa apeleze la diversi "supradotati" pina si ca sa primeasca (iarasi, pare-se) ordine de la EBEs. :martiansad:

Si-ar mai fi 13-14 concluzii, da' va mai las si pe voi sa le trageti, fiindca eu am acum cozile altor pisici de tras. :-D
Am zis - miaaauuu!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

rontzo

dupa ce am citit titlul dear master zen X, m-am repezit sa dau  un raspuns, care ar suna asa:
Q:Cum anume comunicam cu ET-ii ?
R: Asa cum vor ei  :wink:

Am mai citit dupa aia si continutul..
asa ca:
vis-a-vis de cele 13-14 concluzii
incep eu cu prima:
-mai mult ca sigur: canalul "supradotatilor" e una din metode pe principiul diviziunii sociale muncii

Xanadron

#4
Citat din: rontzo din  17 Octombrie 2014, 14:04:09
Q:Cum anume comunicam cu ET-ii ?
R: Asa cum vor ei  :wink:

vis-a-vis de cele 13-14 concluzii
incep eu cu prima:
-mai mult ca sigur: canalul "supradotatilor" e una din metode pe principiul diviziunii sociale muncii
:-D "Asa cum vor EI" e un raspuns... doar aproape de adevar totusi. Fiindca EI aleg modalitatile de comunicare si-n functie de reactiile receptorilor, cam la fel cum alegem si noi sa "discutam" c-un cal de ex. - cu biciu' sau altfel.

N-am insa timp acum sa dezvolt subiectul - mai complicat un pic de fapt, fiindca unii oameni din turma/herghelia aflata-n grija Veghetorilor :-( (si mai ales "supradotatii") sint mai mult catari decit cai. :lol:
(n.b: Colegu' abyss, dac-ar reveni din ceatza in care vaz c-a disparut de-o vreme, ne-ar putea lamuri unele chestii d-astea...)

Mai astept totusi si alte pareri - poate inclusiv unele despre experientzele personale pe felia comunicarii cu ET-ii, de ce nu?
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#5
Inclin sa cred ca lumea asta fizica, cel putin asa cum o percepem cu simturile trupului, este cumva privata de interactiunea directa cu ET-ii. Cel putin in versiunea asta de omenire. De ce? Pentru ca este vorba de evolutia mentalului colectiv prin sine insusi, prin experienta directa, prin invatarea asumarii tuturor deciziilor individuale si de grup si a efectelor acestora. In aceasta situatie de scolari, o afisare a unor entitati fizice avansate din toate punctele de vedere, cel mai probabil asa cum se si dovedeste in practica actuala, folosirea unor "cuceriri ale tehnicii" ne-ar distrage si altera tot procesul de invatare si evolutie directa spre un punct de convergenta (a se citi maturitate), de la care sa putem intelege dintr-o perspectiva lipsita de orgoliu, care este treaba in marea familie cosmica.

Eu comunic cu "ai mei" destul de des. Si de cand ma stiu. De la ganduri fulger care ma ajuta sa gasesc solutii echitabile in situatii mai dificile (in mod clar nu sunt atat de destept sa le pot "gandi" singur), pana la stari de somn semi-constient (unde stiu exact unde sunt, cat e ora, cu cine sunt) in care "lucram" impreuna la diverse treburi, uneori chiar ne amuzam de anumite situatii. Nu-i pot descrie dupa o infatisare, pentru ca nu o vad. Dar le simt amprenta, stiu ca sunt ei, stiu ca ma ajuta (mereu au aratat acest lucru), stiu ca implicatiile din viata mea au o legatura "mai sus". Cu toate astea, niciodata nu s-au bagat peste deciziile mele. Eu am decis mereu, ce-i drept si cu ajutorul unor indicii de la ei, uneori..
Nu m-au plimbat prin sistemul planetar (macar :) ) , dar mi-au dat mereu senzatia ca universul este viu si plin de viata.

Am o convingere ca forma fizica, asa cum o percepem noi, nu este decat varful varfului aisbergului. Iar ET-ii comunica sub multe si diverse forme cu fiecare dintre noi (binenteles, in functie si de cat de mult sunt ascultati), posibil chiar si la o bere ...virtuala  :star:
Parerea mea pasibila de incadrari de "specialitate"!  :-) :rainbow:
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

mariusvlad

Eu nu cred ca exista o comunicare, sau nu una asa cum o definim noi. Eu cred ca este un transfer sau o descărcare de informație, prelucrarea ei și reîncărcarea informației modificate.
Astfel vei lua apoi decizii, vei face lucruri care nu te definesc dar care "trebuie" făcute.
Schimbul de informații asa cum îl știm noi necesita timp urmat de analiza și decizie, deci mult prea complicat.

Xanadron

#7
Citat din: mariusvlad din  20 Octombrie 2014, 10:39:12
Eu nu cred ca exista o comunicare, sau nu una asa cum o definim noi. Eu cred ca este un transfer sau o descărcare de informație, prelucrarea ei și reîncărcarea informației modificate.
Astfel vei lua apoi decizii, vei face lucruri care nu te definesc dar care "trebuie" făcute.
Schimbul de informații asa cum îl știm noi necesita timp urmat de analiza și decizie, deci mult prea complicat.
Mda, plauzibila si ipoteza asta. Si Je de fapt ma-ntrebam intr-o vreme - pe linia f. veridicelor observatii ale prietenului mr - ce (sau cine?) ma motiveaza oare sa aiurez :lol: atit de mult pe RUFOn - o activitate "ilogica" din multiple motive (dintre care ala ca-i MOCA nu-i deloc important si se exclude implicit, la fel ca eventualu' motiv de-a aduna like-uri iluzorii ori de-a stringe oarece adepti... pentru ce insa?)

Sa fim seriosi; asta le ziceam si unor fosti detractori simpluti la neuron gen Calator_Astral - fiindca orice forum e o "fiintza" cu existentza efemera (nu si pentru omniprezenta/scienta A.I. totusi... :evil:), tocat de nea' Cronos odata cu fiecare schimbare de "pagina" si aducator mai mult de resentimente decit de simpatii - in spiritul adevarurilor (relative, desi rarele exceptii le confirma-n genere) tip "esti destept/fuge lumea de tine, esti prost/te ignora, generos/te spoliaza, egoist/te huiduie" etc etc.

Zic oricum "ma intrebam" fiindca mai nou NU ma mai intreb. Ar fi oricum cam dificila (si lung-plictisitoare) explicatia "trezirii" mele relative, dar, pe scurt, cred ca "aia" :martiansmile: care ma stimulasera subliminal pina la un punct sa scriu p-aici m-au manipulat (din nou :-D) transmitindu-mi de asta data ceva mai "in clar" recomandarea de-a nu mai face asta, ca-i inutil.
Schepsisu-i e ca s-au bazat sigur pe ...caposenia mea, convinsi c-o sa reactionez exact pe dos. :lol:
Ceea ce s-a si intimplat, dupa cum cititi. :-D
...Dar (iarasi cred) ca n-o sa se mai intimple, pe masura ce dilema asta (veche? noua? - incurcata-n orice caz) incepe sa mi se clarifice.

Concluzie (tranzitorie/relativa si ea): si cind facem, si cind NU facem ceva  - important, evident - parem a fi manipulati.
Am zis! :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

#8
Citat din: mariusvlad din  20 Octombrie 2014, 10:39:12
Eu nu cred ca exista o comunicare, sau nu una asa cum o definim noi. Eu cred ca este un transfer sau o descărcare de informație, prelucrarea ei și reîncărcarea informației modificate.
Astfel vei lua apoi decizii, vei face lucruri care nu te definesc dar care "trebuie" făcute.

Schimbul de informații asa cum îl știm noi necesita timp urmat de analiza și decizie, deci mult prea complicat.

Harisma înainte-vederii şi a străvederii ... sau tradus in termenii prezentului premonitie si clarviziune ...


Citat din: Guest din  20 Octombrie 2014, 17:31:40
Canalul de comunicare posibil sa fie realizat prin cel de-al 6-lea simt care se pare ca se poate dezvolta (fara numar). Nu stiu cum anume se codeaza si decodeaza mesajul, dar posibil sa fie la nivel de vibratie si sa poti accesa continutul cand se creaza sincronicitatea cu acea vibratie. Din pacate cred ca nu suntem capabili sa retinem toata informatia primita, sau poate cei cu care comunicam nu doresc ca informatia sa vina in mod constient, ci mai degraba din subconstient.

Sincronicitatea este o stare de sincronizare/acordare/asignare cu ... un flux informational /un cuantum al sistemului trinom trecut-prezent-viitor- ...

Deja-vu este tot o sincronicitate dar a altui sistem trecut-prezent-viitor ...

P.S.    Cand ingerii "buni" sau "rai" nu reuseau sa bage Kestiuni Kilindrice in capul patraT ... il vizitau si/sau rapeau ... si/sau posedau ... ca sa-l instruiasca si ajusteze ... scrie in Cartea Cartilor ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

#9
Un interviu recent luat de "The Dark Journalist" 8-) cunoscutului Joseph Farrell incearca sa raspunda la (prea :-D) multe intrebari si chiar reuseste partial, atingind volens-nolens si tema comunicarii Omenirii 2.0 cu ET-ii. :-)
Fiindca daca nici astia "breakaway" (adica pe picior de plecare ori deja uschiti prin galaxie dupa ce-au aiurit/spoliat Terra) nu stau la suete cu ET/IT/UT etc., inseamna ca sintem tratati chiar la gramada, ca o turma tembela.

Iar asta ar fi profund ilogic zic io, fiindca ar anula aberant eforturile Veghetorilor :martiansmile: intinse pe milioane de ani - fie si doar de-a ne tine-n tzarc si recicla continuu.

UFOs And The Breakaway Security State: Black Budget & ET Politics - Joseph Farrell & Dark Journalist
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/