Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO - IMPLOZIA ATOMULUI DE MERCUR - FULGERUL GLOBULAR

Creat de Dharanis, 25 Iunie 2014, 12:28:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dharanis

Bibliografie: mesajul meu precedent, MODELUL ETHERIC AL ATOMULUI


Implozia atomului = atomul de mercur se divizeaza in barioni, in urma procedeului de dubla torsiune aplicat in aparatul tachyonator (die glocke)

Vril = subquarks levogiri




Descrierea acestui procedeu, cea mai exceptionala lucrare pe subiect, HUNT FOR THE ZERO POINT:

http://www.bibliotecapleyades.net/archivos_pdf/hunt_zeropoint.pdf

Un citat scurt:

Following his capture, as much as Sporrenberg was able to divulge to Soviet intelligence and the Polish courts about the Bell was this, Witkowski said. The project had gone under two code names: "Laternentrager" and "Chroms" and always involved "Die Glocke"—the bellshaped object that had glowed when under test. The Bell itself was made out of a hard, heavy metal and was filled with a mercury-like substance, violet in color. This metallic liquid was stored in a tall thin thermos flask a meter high encased in lead three centimeters thick.
The experiments always took place under a thick ceramic cover and involved the rapid spinning of two cylinders in opposite directions. The mercury-like substance was code-named "Xerum 525." Other substances used included thorium and beryllium peroxides, code-named Leichtmetall.

Each test lasted for approximately one minute. During this period, while the Bell emitted its pale blue glow, personnel were kept 150 to 200 meters from it. Electrical equipment anywhere within this radius would usually short-circuit or break down.

During the tests, the scientists placed various types of plants, animals and animal tissues in the Bell's sphere of influence. In the initial test period from November to December 1944, almost all the samples were destroyed. A crystalline substance formed within the tissues, destroying them from the inside; liquids, including blood, gelled and separated into clearly distilled fractions.


A Guide to German Flying Discs of the Second World War:

http://www.tiono.com/model/FlyingSaucers.pdf



SS Brotherhood of the Bell (Joseph Farrell):

http://books.google.ro/books?id=ycsmUU0DXhIC&redir_esc=y


Reich of the Black Sun (Joseph Farrell):

google search with: whale reich of the black sun pdf


Haunebu flying disk:

http://discaircraft.greyfalcon.us/HAUNEBU.htm


German UFOs - superb documentation:

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/htmldosya1/NaziUFO3.htm



http://www.stealthskater.com/Documents/MagneticBell_04.pdf


SUPERDOCUMENTARUL VRIL IN ANTARCTICA:

Third Reich - Operation UFO (Nazi Base In Antarctica) Complete Documentary


In esenta, un UFO german devine un fulger globular, capabil de a ecrana undele gravitationale dextrogire.

Deci, un UFO nu poate functiona pe un pamant de forma sferica, in orbita un jurul Soarelui: la o viteza de 29 km/s ar fi lasat in urma imediat.

Atomii de mercur sunt divizati in barioni (ORMUS, sau M-state of metals); energia degajata este utilizata pentru roti doua discuri in rotatie opusa (double torsion plasma tornado); aceasta rotatie va atrage curentii telurici dextrogiri si levogiri in miscare de duble torsiune, ajungand in final la un fulger globular care inconjoara aparatul UFO.


UFO-urile americane si britanice utilizeaza un mic reactor nuclear la bord (deci, unde dextrogire) pentru a crea viteze foarte mari, dar nimic mai mult.


Blocurile de granit imense de la Baalbek au fost deplasate intr-un mod similar, insa prin utilizarea sunetului (cymatics).




SOARELE NEGRU, SURSA SUBQUARKS LEVOGIRI, VRIL

Fotografii senzationale facute de fotograful de renume mondial Fred Bruejes in Antarctica, 2003.

Luna NU CAUZEAZA eclipsa solara, ci acest Soare Negru.



http://www.moonglow.net/eclipse/2003nov23/index.html (expeditia fotografului de renume mondial Fred Bruenjes, in Antarctica)











Dharanis

Denumirile OZN, sau UFO, nu mai au nici un rost (Neidentificate sau Unexplained/Unidentified).

Stim deja totul despre OZI si IFO (Obiecte Zburatoare Identificate si Identified Flying Objects).

Stim unde sunt construite (Groenlanda, Canada, Antarctica, si pe timpul WWII in Germania), cum functioneaza (cele germane pe baza imploziei atomului de mercur, cele anglo-americane pe baza efectului Biefeld-Brown pentru a carui sursa de putere este utilizat un reactor etheric dextrogir (asa numit nuclear)).

Deci, de acum incolo, propun aceste noi denumiri, OZI si IFO, pentru ele nu mai sunt neidentificate/unidentified deloc.

alx

Citat din: Dharanis din  25 Iunie 2014, 12:28:59
SOARELE NEGRU, SURSA SUBQUARKS LEVOGIRI, VRIL

Fotografii senzationale facute de fotograful de renume mondial Fred Bruejes in Antarctica, 2003.

Luna NU CAUZEAZA eclipsa solara, ci acest Soare Negru.



http://www.moonglow.net/eclipse/2003nov23/index.html (expeditia fotografului de renume mondial Fred Bruenjes, in Antarctica)











Am si eu o intrebare: tu citesti ce scrie prin articolele astea de le citezi sau te uiti doar la fotografii?
  Nu de alta,dar uite ce afirma nenea ala,fotograful de renume mondial(apropo,e si astronom amator...) :
The seeing was absolutely terrible, on the order of several arcminutes. Extinction was about two stops (25% of the Sun's light was making it through the atmosphere, a really large amount and a testament to the extremely clean air here). David Levy spotted shadow bands around 10 minutes before totality, an exceptional amount of time. This is the fir st time I have ever seen shadow bands. They looked like a shadow of smoke. We could see the Moon's shadow coming in well to the left of the Sun (see right, darkening of sky). The anti-solar shadow was huge and black all the way to the horizon, I wish I could have gotten a picture of that (the camera died due to cold).
  Asadar,in traducere libere zice nenea asta ceva de umbra Lunii in stanga Soarelui...ptiu drace! Nu e soarele negru ala?

Citat din: Dharanis din  10 Octombrie 2016, 12:56:43
Denumirile OZN, sau UFO, nu mai au nici un rost (Neidentificate sau Unexplained/Unidentified).
Stimabile,o punga de palstic dusa de vant este un OZN atata timp cat nu a fost identificata si recunoscuta...asa ca eu zic sa o lasi mai moale cu...verdictele!


Citat din: Dharanis din  10 Octombrie 2016, 12:56:43
Stim deja totul despre OZI si IFO (Obiecte Zburatoare Identificate si Identified Flying Objects).
In momentul in care reusesti sa identifici natura unui OZN,el se transforma in OZI...si presupunem ca despre alea mai stim una-alta...
Sigur,am da dovada de vanitate sa afirmam ca "stim deja totul" despre tot ce zboara pe cer...da cine e vanitos pe aici?


Citat din: Dharanis din  10 Octombrie 2016, 12:56:43
Stim unde sunt construite (Groenlanda, Canada, Antarctica, si pe timpul WWII in Germania), cum functioneaza (cele germane pe baza imploziei atomului de mercur, cele anglo-americane pe baza efectului Biefeld-Brown pentru a carui sursa de putere este utilizat un reactor etheric dextrogir (asa numit nuclear)).
Ceva poze REALE din bazele alea,eventual un selfie al domniei tale de acolo m-ar convinge pe deplin...pana atunci,eu nu stiu nimic! Caut sa aflu,cercetez,dar nu stiu.  Dar cine sunt eu ? Nobody!


Citat din: Dharanis din  10 Octombrie 2016, 12:56:43
Deci, de acum incolo, propun aceste noi denumiri, OZI si IFO, pentru ele nu mai sunt neidentificate/unidentified deloc.
Eu propun sa ramai la pamantul plat si la alte asemenea care nu se pot demonstra si unde esti..."maestru"...nu te baga peste sectorul meu cu propuneri de astea de pionieri/cercetasi,scoase din burta,pentru ca o sa ma superi,si eu cand sunt suparat ma apuc de demolat...teorii,in cazul tau. Si nu-ti doresti asta,crede-ma!


In rest,numai bine. De pe pamantul plat. :)
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Dharanis

#3
Faptul ca asistentul fotografului a comentat, asa cum ai fi comentat si tu, dat fiind faptul ca nu exista o alta alternativa in comunitatea stiintifica cu privire la eclipsa solara, intr-un astfel de mod nu ar fi trebuit sa te surprinda deloc.

Fotografiile infatiseaza clar un corp ceresc care nu poate fi Luna deloc, mai mult se distinge forma discoidala si nicidecum sferica a planetei in cauza.

Fii bun si citeste documentatia pe tema efectului Allais, poate inveti ceva nou:

http://www.rufon.org/forum/general-ufo-discussions/allais-effect-vril-of-the-black-sun/

Cea mai sigura dovada ca NU Luna cauzeaza eclipsa solara; mai mult, vei gasi comentariile facute de astronomi celebri in legatura cu certitudinea lor despre faptul ca UN ALT corp ceresc, in afara de Luna, orbiteaza Pamantul (ei il numesc chiar "dark body").


si eu cand sunt suparat ma apuc de demolat...teorii,in cazul tau. Si nu-ti doresti asta,crede-ma!

Ai mai avut incercari de genul asta... dar nu prea ti-a iesit nimic, oricare ar fi fost subiectele abordate: intotdeauna ti-am raspuns astfel incat sa nu mai ai nici un fel de dubii.


Daca tot stim CE si CUM, de ce ar mai fi nevoie de neidentificate/unidentified, nu? Atata tot...

Dharanis

#4
Cateva detalii din biografia lui Nicholas Julien Cook (Nick Cook):

A fost editorul sectiunii de aviatie a prestigioasei reviste Jane's Defence Weekly in anii '90.

Intre 2003 si 2008 a contribuit, in calitate de consultant pe teme aerospatiale, pentru aceeasi revista.

Royal Aeronautical Society i-a acordat patru premii:

BEST BUSINESS OR FINANCIAL SUBMISSION (1997)
BEST DEFENCE SUBMISSION (1997)
BEST SYSTEMS OR TECHNOLOGY SUBMISSION (1999)
BEST PROPULSION SUBMISSION (2001)

In 2001 publica lucrarea clasica The Hunt For The Zero Point, rezultatul a peste zece ani de cercetari de exceptie pe tema IFO (Identified Flying Objects).


Documentarul UFOs The Secret Evidence, scris si prezentat de Nick Cook:

https://www.youtube.com/watch?v=B2h6RPcpxvM (descris ca fiind cel mai bun pe subiect, 9:00 - 16:00 incepe descrierea IFO germane)



http://www.bibliotecapleyades.net/archivos_pdf/hunt_zeropoint.pdf

ch3 21-35 T. Brown, efectul Biefeld-Brown
103
109
169
182

ch20 191-198
208-213
221
231-234


Norbert Ratthofer, Das Vril Projekt

https://archive.org/stream/DasVrilProjekt/Das%20Vril%20Projekt#page/n15/mode/2up (numai despre vril, soarele negru, ifo, o lucrare formidabila)


Exista si documentarele semnate Vladimir Terziski, pe tema IFO germane, dati google search pe: vladimir terziski ufo german

https://www.youtube.com/watch?v=MPBvHjuJtB8

StarDust

@Dharanis, am zis ca nu mai intervin... Dar ma mai uit pe aici si ma crucesc. Crede-ma n-am sa imi pierd ore sau zile din viata incercand sa iti demontez manelele stiintifice. Am treburi si cercetari personale mult mai importante (si bazate pe chestii reale) decat nimicurile prezentate de tine pe aceste topice.
Dar ai pretentii foarte mari prezentandu-te ca "demolator" de teorii pe aici. Vad pe topicele tale tot mai multe "monologuri" (care apropo, nu-s tocmai regulamentare), monologuri care spun multe despre tine, si despre "audienta ta pe forum" :)
Lasa-ne domnule, cum mai zicea cineva,... pe aici... nu s-a rasturnat caruta cu prosti, dimpotriva.
Daca ai impresia ca m-ai impresionat cu faptul ca scrii despre implozii de atomi de Mercur  :martiansad:, tot felul de particule subcuantice levogire, dextrogire sau androgine  :lol: , corzi care se impletesc ce stiu io' cum si se tot incurca si descurca :lol: te inseli amarnic!!!
Mai trist e ca toate cuvintele mari pe care le folosesti exista tot datorita stiintei traditionale pe care tu o blamezi.
Bag sama' ca nu prea iti merge operatiunea pe forum.

Te rog sa ma scuzi, dar eu de obicei cam spun verde-n fatza :) ceea ce cred. Nu te obosi prea tare sa-mi raspunzi chiar n-are rost.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Dharanis

#6
Audienta mea aici pe acest forum este una de exceptie, asa cum se poate vedea din statisticile acestui forum.

Cateva lucrari fundamentale care poate te vor ajuta sa-ti formezi o parere mai bine documentata:

Dr. Stephen Phillips, UCLA si Cambridge, descrie modelul etheric al atomului, ANU = subquark = UPA, de doua feluri cu spin dextrogir/levogir:

https://www.scribd.com/doc/100910030/1995-Stephen-M-Phillips-Percep%C8%9Bia-Extrasenzorial%C4%83-a-Particulelor-Subatomice-Eviden%C8%9Be-Istorice


Efectul Biefeld-Brown, traducerea in limba romana:

http://www.rufon.org/forum/ozn-generalitai/proiectul-montgolfier-efectul-biefeld-brown-in-vid/

Si versiunea updatata, cu NOI video-uri care prezinta efectul Biefeld-Brown in vid:

https://www.theflatearthsociety.org/forum/index.php?topic=30499.msg759935#msg759935


Asa cum ar trebui sa stii de pe acum, mesajele mele includ intotdeauna dovezi precum si cele mai bune/formidabile informatii pe subiect.

StarDust

Citat din: Dharanis din  10 Octombrie 2016, 15:45:29
Audienta mea aici pe acest forum este una de exceptie, asa cum se poate vedea din statisticile acestui forum.
...

Vad ca esti preocupat si de acest aspect (nici nu m-am uitat la asa ceva si nu ma intereseaza), dar sa stii ca lumea se uita si la circ, nu doar la chestii interesante.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Dharanis

#8
Oamenii vin si se apropie de valoare, de informatii pertinente superb prezentate, de idei inovatoare care rezolva probleme crezute a fi inabordabile.

Iar eu aici v-am rezolvat tot: si cum/ce sunt IFO, si cum functioneaza, ele nu mai reprezinta un mister deloc.

Mai mult, eu sunt singurul dintre cunoscutii tai, pe i-ai intalnit sau pe care ii vei intalni vreodata, care a publicat rezultate de nivel MONDIAL.

Iata formula mea pentru logaritmul natural, obtinuta fara analiza matematica:





Aceste formule au fost visul multor matematicieni, de la Gauss la Jacobi la Ramanujan...

Grifon

Propun să stăm cât mai aproape de serenissim-ul @Dharanis. In cazul trist in care o flotă de UFO va tăbărî asupra noastră (cu acest prilej devenind IFO), amãrâții nu vor avea nici cea mai firavă șansă - se vor face țăndări la ciocnirea cu EGO-ul său.

Dincolo de glumă (căci ne mai destindem, fără incrâncenări inutile), am o mică sugestie ptr. domnia ta, @Dharanis - ia rogu-te in calcul că, pe măsură ce "pilonii" teoriilor dumitale sunt mai recunoscuți și titrați oficial, cu atât e mai clar că sunt piloni de establishment. Adică, ăla, nenea establishment, trecu si XXXX pe acolo inaintea dumitale.

Ai menționat "prestigioasa" revistă "Jane's....". Bănuiesc că știi - tot ce e "Jane's...fie Military, Intelligence sau...Lonely Wives...are un singur comanditar (ce nu e deloc faimos pentru grija de a comunica adevăruri). Cel puțin nu ție/nouă.

Altfel, spor la argumentat. Prezinți, prin melanjurile d-tale, și aspecte interesante. Ai putea avea chiar și o (reală) priză - dacă le-ai propune, nu impune.

Dharanis

In Japonia antica, traia un maestru foarte cunoscut pentru intelepciunea sa si pentru abilitatile sale fizice. Desi era destul de inaintat in varsta, era in continuare in masura sa invinga orice luptator, iar discipolii calatoreau din toate colturile tarii pentru a studia sub indrumarea sa.

La inceputul primaverii, au aparut zvonuri despre un razboinic tanar care era pe cale sa-i conteste suprematia batranului. Dupa un deceniu de dueluri, tanarul ramasese in continuare neinvins. Deja se auzeau zvonuri cum ca acesta va fi cel care il va aduce pe maestru in genunchi.

Zilele si saptamanile treceau, iar zvonurile despre stilul de lupta uimitor al tanarului cresteau. Dincolo de puterea, viteza si de tehnica impecabila, acesta poseda si capacitatea de a exploata vulnerabilitatile oponentului in primele minute ale luptei, folosindu-se de jigniri pentru a-i provoca la lupta. Apoi, castiga de cele mai multe ori cu prima lovitura. Foarte putini luptatori, se zvonea, ca au trecut de acel moment cu acest luptator tanar. Prima lovitura era de cele mai multe ori si ultima.

Impotriva sfaturilor discipolilor sai, batranul maestru a acceptat provocarea razboinicului. In timp ce se pregateau de lupta, tanarul a inceput sa arunce insulte la adresa adversarului sau.  Il scuipa pe fata, ii arunca cu nisip in ochi si mai mult de o jumatate de ceas, l-a insultat pe batranul maestru cu fiecare injuratura si insulta posibila.

Maestrul era de neclintit. Nemiscat, calm, a ramas cu ochii fixati in departare, iar respiratia sa era constanta. In cele din urma, tanarul luptator era epuizat. Stiind ca a fost invins, si-a impachetat lucrurile si a plecat fara niciun cuvant.

Discipolii maestrului, cu toate acestea, erau furiosi. Abia puteau sa se abtina in timpul atacurilor verbale. La sfarsit, cu totii s-au adunat in jurul lui si l-au intrebat:

"Cum ai putut sa induri o asemenea marsavie? Cum de l-ai lasat sa plece?"

Intorcandu-se spre templu, maestru le-a raspuns:

"Daca cineva iti ofera un cadou si nu-l primesti, cui ii apartine?"

StarDust

Topic mutat la sectiunea "Idei Plate". Ceea ce s-a scris pe aici nu se incadreaza deloc la "OZN - Generalitati"
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Grifon

Foarte bine ați făcut, dle.@Star Dust. Pentru exagerarea răbufnirii imi cer scuze.

Aseneth

Slava lu Aria fiftiuan ca nu au sters mozii postarea aia, ca altfel nu dadeai pe aici.
Daca tot ai venit, zi si tu ceva destept.

horia2008

#14
Deci, se poate un raspuns, va rog ?