Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Bumerang format din lumini, Constanta, Mai 2012, dupa 22:00, NS

Creat de Guest, 03 Iunie 2014, 22:04:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

@abyss nu am posibilitatea de a viziona link-urile puse de tine. Flares-urile sunt de mai multe tipuri iar cele ce se vad in filmarea de care discutam au fost filmatevsi din alt unghi de unde se vedeau 7-8 lumini toate aparute in linie consecutiv. Acele flares-uri sint din punctul meu de vedere din acelea de mare putere suspendate cu parasuta folosite in caz de razboi pt iluminarea terenului inamic. In filmarea de care zic eu se vede clar cum toate acele lumini coboara usor cu viteze egale in spatele unui deal. Asa cum am mai scris, acel eveniment a fost ulterior V-ului vazut de martori si nu semana deloc cu cele vazute de martori inainte.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

Ai dreptate. Nu stiu cum de am retinut gresit.

https://www.youtube.com/watch?v=n_VlvHKgiK0

crileon

Am scris la acest mesaj, deoarece acelasi lucru l-am vazut si eu, impreuna cu sotul meu si cei doi copii, chiar unul dintre copii ne-a atrasa atentia asupra aparitiei. Noi de fapt ne uitam dupa stele cazatoare, in noaptea de 12 spre 13 august 2015 in Bacau. Intr-adevar stralucesc, nu poti confunda lumina lor proprie cu reflectarea vreunei surse de lumina. Erau cred vreo 20, doar ca mergeau in semicerc si mergeau dinspre sud inspre nord. Nu stationau ci mergeau. Noi ne-am uitat dupa ele pana nu le-am mai vazut , nu din cauza ca ar fi disparut ci din cauza ca se indepartasera.
Sunt novice, nu ma pricep la aceste lucruri, insa sincer, mi-au placut! ,

Arhanghelul

#18
Citat din: crileon din  07 Septembrie 2015, 07:55:58
Am scris la acest mesaj, deoarece acelasi lucru l-am vazut si eu, impreuna cu sotul meu si cei doi copii, chiar unul dintre copii ne-a atrasa atentia asupra aparitiei. Noi de fapt ne uitam dupa stele cazatoare, in noaptea de 12 spre 13 august 2015 in Bacau. Intr-adevar stralucesc, nu poti confunda lumina lor proprie cu reflectarea vreunei surse de lumina. Erau cred vreo 20, doar ca mergeau in semicerc si mergeau dinspre sud inspre nord. Nu stationau ci mergeau. ( :evil: probabil zburau  :evil:) Noi ne-am uitat dupa ele pana nu le-am mai vazut , nu din cauza ca ar fi disparut ci din cauza ca se indepartasera.
Sunt novice, nu ma pricep la aceste lucruri, insa sincer, mi-au placut! ,

Bine ai venit pe forum.

Dupa descriere foarte sumara (lipsa altitudine aparenta, dimensiuni aparente, etc.)  este vorba de un stol de pasari ... probabil lebede, cocori, etc. ... cand vor sa straga gramada (sa astepte si pe cei mai lenti ... eventual puii) ... formeaza spirale de asteptare ...


https://www.youtube.com/watch?v=G95b3NiCm2w
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

crileon

Buna ziua, multumesc pentru urari. O harta pot sa atasez, am facut un semn cu rosu unde eram noi. Nu pot sa va dau detalii de altitudine deoarece nu ma pricep. Insa , cu siguranta niciun stol de pasari nu ar straluci atat de puternic, nu ar merge atat de perfect ordonate. in cele 20-30 de secunde cat le-am vazut noi, niciuna nu s-a dus mai in dreapta sau stanga.
Ca si ora era 23.30, pentru ca dupa ce nu le-am mai vazut, fara sa vreau m-am uitat la ceas si era 23.30. Ce m-a impresionat a fost faptul ca straluceau, erau destul de sus, erau in semicerc si erau fantastice. A doua zi am cautat pe net sa vad ce-ar putea fi, am cautat si pasari care zboara noaptea, dar nu am gasit nimic asemanator pana cand am ajuns la acest forum .
Mai precizez inca o data : nu ma pricep la astfel de fenomene, insa am totusi 40 de ani si nu e ca pot fi impresionat chiar atat de usor.
In momentul in care copilul meu de 10 ani ne-a zis : ia uitati! Ce sunt acelea?, noi cautam Steaua Polara. Ne-am intors la 180 de grade si am vazut acele chestii. La un moment dat au trecut prin dreptul carului mare inspre nord si apoi treptat, treptat nu le-am mai vazut.
Ma bucur ca au mai fost persoane care le-au vazut. , chiar daca asta s-a intamplat acum 3 ani.

crileon

e o idee buna cu desenul. Diseara, cand ajung acasa, am sa incerc sa-l fac si apoi am sa-l atasez.

classic

Citat din: crileon din  08 Septembrie 2015, 13:49:45
Ce m-a impresionat a fost faptul ca straluceau, erau destul de sus, erau in semicerc si erau fantastice. 
In momentul in care copilul meu de 10 ani ne-a zis : ia uitati! Ce sunt acelea?, noi cautam Steaua Polara. Ne-am intors la 180 de grade si am vazut acele chestii. La un moment dat au trecut prin dreptul carului mare inspre nord si apoi treptat, treptat nu le-am mai vazut.
Ma bucur ca au mai fost persoane care le-au vazut. , chiar daca asta s-a intamplat acum 3 ani.

! No longer available
! No longer available
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

classic

Xperyens, martorii tai doresc sa-si pastreze anonimatul? Cred ca o inregistrare - macar audio - cu marturia acestora ar putea face putina lumina. Eventual sa-i pui in contact cu cineva de pe forum, cel mai indicat cu un anchetator de profesie, altmiteri fiece aberatie capata valentele "pixelului" din propriile tale cercetari prezentate aici, pe forum, in alte randuri. De multe ori varsta, ocupatia, studiile unui martor si la fel de important, profesia "ufologului" de serviciu, spun multe despre acuratetea celor relatate (vezi "Ozn-uri in Galati" sau "Cazul Certesti").
Exemplele de isterie in massa,  incepand cu  Balea-Lac, Certesti, padurea Baciu, Arad si culminand cu lacrimile de pe icoana lui Arsenie Boca de la Vaslui, spun destule despre cat de importanti suntem noi, romanii pentru aceste specii extragalactice, dar mai ales despre nivelul nostru de "trezire" spirituala.

Ozn-uri in galati: https://www.youtube.com/watch?v=IQNrlXqfeyA
Cazul Certesti: https://www.youtube.com/watch?v=nDD6mhrSym4
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)