Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Al treilea razboi mondial

Creat de Tyanu, 02 Martie 2014, 20:21:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

#165
HoHo ho ho...nu mai bine asteptam sa vina mosu cu armata aia?
Ca altfel...slabe sperante.Si o spune unu care a facut armata,si care crede cu tarie ca obiceiul ala..."prost" de a face armata ar trebui reintrodus.
  Nu am atractii spre...rasarit,si nici inclinatii...dosnice.In acelasi timp,nu prea cred ca tehnica de lupta pe care o posedam acum,si care e...inventariata pana la ultimul graunte de praf de pusca de stii-tu-cine,si care mai e si ultra-depasita ne-ar putea ajuta sa doboram barem niste camioane de transport,nu ditai tancurile...
   Mai apoi,avem o problema mult mai mare:tinerii din ziua de azi(hm...nu credeam s-ajung vreodata sa spun aceste cuvinte) nu mai au...dragoste de tara. Steagul nu mai reprezinta nimic pentru ei,de cand cu acesta...libertate de deplasare prin UE,si cu disparitia granitelor.Parca le mai pasa lor ca tara asta a avut si inca mai are o istorie? Asta inseamna de fapt globalizarea...si in 20-30 de ani,ceea ce ai propus tu in mesajul anterior va fi doar o gluma buna...de ce sa ne mai chinuim sa ne aparam,daca ne pot apara altii? De ce sa ne dam viata,daca putem privi la tv sau pe net cum fac altii,STRAINI,treaba asta pentru noi?


Cam asta cred eu...si de asta te intrebam,voalat,daca nu era doar un vis FRUMOS? Pentru ca realitate nu cred sa mai fie vreodata...
Si daca nu m-am exprimat suficient de clar...mea culpa.Stii doar ca ai precierea mea,si nu de acum...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

tractorbeam

Citat din: alx din  06 Aprilie 2015, 22:06:25
Ho
...si de asta te intrebam,voalat,daca nu era doar un vis FRUMOS?...

Tks. Recipoca. Visele pot deveni realitate, atunci cand exista vointa si ... putinta.  :-D
Daca nema putirintza 'geaba cacarshtoc galceava, nu?  :fullmoon:

Poate niste PzH2000 sau Archer nu ar strica acolo. Misca-te repede, musca si fugi. ISIL cam asa procedeaza, resursa fiind asimetrica. Mistretul cand este incoltzit de haita de caini (aia mici maro sau negri rasa teckel), cainii aia ii dau roata rapid si il latra in draci si mistretul se opreste, este dezorientat, asa ca vanatorul poate veni linistit pune pusca la ochi si da lovitura fatala.
Noi suntem mici de aceea trebuie sa fim al dracului de rapizi iar muscatura trebuie sa fie daca nu fatala macar foarte dureroasa.

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

panta_rh_ei

LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

fiulploii

Nu i se pare nimănui ca dacă nu pică comeata, nu S-apropie nibiruleasa sau nu explodează totuși stânca Galbena atunci sigur începe al treilea război mondial ?

   Întrebare mirata : de ce ai face sicrie de plastic ? Ca sa conservi mii de ani milioane de trupuri putrezite? Dacă nu sunt sicrie? Dacă e ceva analog comenzii CFR de mii de lopeți?  :roll:
Părerea mea...

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05


Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Up date ... cum arata inainte ... google maps ...



https://www.youtube.com/watch?v=pfF2j8tDzf0
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

#175
Fu oare accident, ori nuke adevarata?
Ei bine, asta nu vom sti-o niciodata... :-D

PS serious: Mici detalii strecurate printre mari gogosi  - si chiar de catre satanele de pe Strada Zidului (nu chinezesc, nu :lol:) pot sugera raspunsuri plauzibile:
http://www.wsj.com/articles/explosions-kill-dozens-at-warehouse-in-tianjin-china-1439449553

"China's National Supercomputing Center, located more than a mile from the blast site, told Xinhua that it shut down the Tianhe-1A supercomputer over security concerns stemming from the blast."

...Ce, cum, unde? Care supercomputer Tianhe? Vreo alta chinezarie ar zice unii - da-i de fapt al' mai puternic computer de pe glob, situat in plus doar la cca. 1,5 km distantza de artificiile tianjineze. 8-)

...Bubuiala a carei sursa nu-i deloc usor clasificabila - asa ca-i loc de multiple scenarii, ca asta de pe rense.com:
http://www.rense.com/general96/tianjinroro.html

...Ca sa nu mai facem si alte conexiuni cu sirul de bubuieli ulterioare (Rusia, Tailanda etc.) ca deja-i plictisitor.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

prodcomb

Ceva intre reacție chimica și reacție nucleara. Dar mai mult către a doua,  dar nefinalizata.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

"Prietenul KIM" face valuri .... pai asta e treaba lui de agent de vanzari la armament. Cum situatia din Europa stagneaza si nu se mai cumpara armament l-au bagat "in priza" pe "prietenul Kim".
Face valuri, se ratzoieste nitel atomo-mondial, se cumpara iar rachete de ultima generatie in zona si pe la vecini, Kim  tace ( la insistentele unui star tv ) si isi ia procentu' cu care isi mai hraneste populatia flamanda si buzunarele proptelelor din armata Coreii - end of story in aplauzele multimii care "jubileaza" la auzul victoriei celui mai iubit corean.
Sunt prea optimist ? Poate...
Dar cred ca propaganda prin difuzoare nu a fost inventata ieri ... si nici nu pot sa cred ca coreenii din nord n-au nici o arma cu luneta cu care sa linisteasca silentios, fara valuri, difuzoarele pacatoase (care ar trebui sa fie cat de cat "la vedere" ca sa se auda mesaju' destabilizator ). Dar in cazul asta "prietenul Kim" nu si-ar mai fi facut treaba de agent de vanzari...

Xanadron

#179
Citat din: prodcomb din  20 August 2015, 12:36:21
Ceva intre reacție chimica și reacție nucleara. Dar mai mult către a doua,  dar nefinalizata.
Cam da - ochiometric cel putin.
Linkul precedent de pe rense.com (ala cu presupusa explozie-n largul coastei Norvegiei din 1991 a cargobotului roll on/roll-off) sugereaza utilizarea unor chestii mai exotice, producatoare de EMP (impulsuri electromagnetice intense), dezvoltate de cind haul [si] de rusi - sovietici adica, posibil de manarit p-o filiera ucrainiana etc etc.
De unde si o lista scurtissima a posibililor executanti (pe veteranstoday gasiti mai multe - nu mai dau insa linkul, ca nu-i tocmai kosher ca si RUFOn sa fie luat in vizor de tracking-devices... mai mult decit e deja.) 8-)

Ipotezele neortodoxe apropo de Tianjin abunda oricum pe net (inclusiv una care aproximeaza la 20 kilotone bubuiala - cu sursa cica AIEA), asa ca n-are rost sa ne-ncarcam neuronii.
...Mai bine asteptam concluziile anchetei oficiale.  :-D :lol: :-D

P.S. Inca una si ma duc - mai clar, o noua mega-zdrumicare :star: (tot chimica cicatelea) a baunit in freza chinejilor alaltaieri, la Zibo-Shandong.
Dragutza ciupercutza si-aici, nu?!
http://www.bbc.com/news/world-asia-china-34029202

...Dar si la o baza 'merigana din Japonia le-a bufnit soba (nexam link si-aici, ca deja sar calu' cu informarile informale :lol: si-ncep sa ma cred... credibil, cind de fapt altii trebuie crezuti - doar sint platiti sa-i credem, nu?!) :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/