Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sedinta ASFAN

Creat de Arhanghelul, 15 Decembrie 2013, 00:28:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Citat din: prodcomb din  20 Iunie 2014, 11:11:59
Deci băieţii ca de obicei plictisiţi şi automulţumiţi.
...
Eu sunt doar unul singur si scriu doar in nume personal, plus ca imi cunosc limitele, nu sunt deloc automultumit ci doar mai pretentios. Nu acelasi lucru pot spune despre altii...

Citat din: prodcomb din  20 Iunie 2014, 11:11:59
...
Miştocăreala ieftină este este modul tău şi al colegilor tăi de abordare.
...

Din pacate asta pot sa spun eu despre postarile tale laconice pe aici... pacat

Citat din: prodcomb din  20 Iunie 2014, 11:11:59
...
Ca de obicei greşeşti; vezi că nu orice sferă zboară!
Să auzim de bine.

Aici iar gresesti (din punctul meu de vedere).
Si astept postari detaliate referitor la cele scrise anterior, asta binenteles daca ele exista si ai chef de asa ceva...

Si da! Sa auzim de bine!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

Citat din: prodcomb din  20 Iunie 2014, 11:11:59
Deci băieţii ca de obicei plictisiţi şi automulţumiţi.
Miştocăreala ieftină este este modul tău şi al colegilor tăi de abordare.
Ca de obicei greşeşti; vezi că nu orice sferă zboară!
Să auzim de bine.

Tipic pentru tine @prodcomb aka domAhon  :lol:  Aceeasi buzareala o practici aici ca si pe lovendal .
Vezi ca aici nu e mistocareala nici ieftina si nici scumpa . Esti in eroare .
Nu e prima data cand faci treaba asta pe acest forum. Nu ma intereseaza ce scrii sau cum scrii prin alte locuri insa aici lumea se straduieste sa caute, sa cerceteze asa cum poate si sa puna rezultatele cautarii personale la dispozitia celorlalti.
  Daca nu vrea sa faca asta este optiunea de a tacea si ..rezultatul ei tacerea.

  Da-ti o sansa si taci daca nu ai nimic de comunicat .
  Parerea mea..

P.S. Un sfat : ar fi indicat sa nu folosesti aceleeasi tactici ca si dincolo  :evil:

Xanadron

#32
Hmm, de obicei am o parere buna despre debunkerii "constructivi" (in sens de utilizatori ai unor argumentatii solide), fiindca fara ei si disectiile lor incomode, "believerilor" le-ar lincezi poate neuronu'. :lol:

Din pacate stimabilul nostru coleg @prodcomb nu pare sa faca parte din tagma pomenita - ba chiar lasa impresia unui gica-contrism :-D motivat nu numai de-o simpla caposenie structurala.
Fiindca mai toate postarile domniei sale prezinta simptomele expuse intr-un amplu material (postat si-n engleza, si-n romaneza) care sistematizeaza tactica si strategia unor Shills/Trolls atent targetati intru bulibasirea forumurilor "incomode". 8-)

E doar o parere strict personala oricum, care poate fi si 100% gresita - pe care mi-o asum totusi, cu riscul de a-mi umfla si mai dihai datoria karmica.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: prodcomb din  19 Iunie 2014, 22:44:04
Al doilea apărut pare să fie "călcâiul lui Achile". Piesa din aluminiu
a mai fost identificată, dar el nu ştie sau nu este iarăşi convins,
drept pentru care a prezentat "cazul" adunării.
Stimabile prodcomb
Nici eu nu stiu ca acea piesa sa fi fost identificata,drept care o sa-ti dau posibilitatea ca in 48 de ore sa vii cu...demonstratia.Altfel,tinand cont ca ai mai lasat in "coada de peste" multe(TOATE?) alte intrebari pertinente care ti s-au pus pe acest forum,intrebari care au aparut ca o urmare fireasca a afirmatiilor facute de tine,o sa te sanctionez si vei avea parte de o lunga perioada de moderare...la fel de lunga ca si perioda de timp care a trecut de cand ti-am pus ultimele intrebari la care nu ai mai binevoit sa raspunzi.  Si da,si eu consider ca esti un TROLL!
  Asa ca ai exact 48 de ore incepand de acum ca sa demonstrezi contrariul!
O seara buna!   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

#34
Citat din: fiulploii din  20 Iunie 2014, 12:57:04
Tipic pentru tine @prodcomb aka domAhon  :lol:  Aceeasi buzareala o practici aici ca si pe lovendal .
Vezi ca aici nu e mistocareala nici ieftina si nici scumpa . Esti in eroare .
Nu e prima data cand faci treaba asta pe acest forum. Nu ma intereseaza ce scrii sau cum scrii prin alte locuri insa aici lumea se straduieste sa caute, sa cerceteze asa cum poate si sa puna rezultatele cautarii personale la dispozitia celorlalti.
  Daca nu vrea sa faca asta este optiunea de a tacea si ..rezultatul ei tacerea.

  Da-ti o sansa si taci daca nu ai nimic de comunicat .
  Parerea mea..

P.S. Un sfat : ar fi indicat sa nu folosesti aceleeasi tactici ca si dincolo  :evil:

Citat din: alx din  20 Iunie 2014, 19:58:48
Stimabile prodcomb
Nici eu nu stiu ca acea piesa sa fi fost identificata,drept care o sa-ti dau posibilitatea ca in 48 de ore sa vii cu...demonstratia.Altfel,tinand cont ca ai mai lasat in "coada de peste" multe(TOATE?) alte intrebari pertinente care ti s-au pus pe acest forum,intrebari care au aparut ca o urmare fireasca a afirmatiilor facute de tine,o sa te sanctionez si vei avea parte de o lunga perioada de moderare...la fel de lunga ca si perioda de timp care a trecut de cand ti-am pus ultimele intrebari la care nu ai mai binevoit sa raspunzi. Si da,si eu consider ca esti un TROLL!
Asa ca ai exact 48 de ore incepand de acum ca sa demonstrezi contrariul!
O seara buna!   alx

Aparent ... off topic ... la ... Pagina coSmica ...

Stimabilul nostru întreprinzător ...  ... din lipsa de ocupatie (Forumul lui Lovendal  de cateva ore ... este restrictionat ... la postarea de comentarii si deschiderea de noi ... subiecte) ... ""grebleaza pi'ici ...

ON TOPIC ...

Urmatoarea sedinta pe 18.09.2014 ...  :-) :martiansmile: :evil: :ufo: :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

prodcomb

Calcaiul gasit la Aiud este o bechie de la inceputul secolului XX.
Pasionatii de aeromodelism sau de istorie a aviatiei pot indica
tipul de avion care o folosea. O informatie suplimentara este urmatoarea:
talpa mai avea o protectie peste ea, de aceea nu are urme de frecare ci
doar de lovituri.
Cei pasionati de mecanica auto pot confirma dimensiunile canalelor filtrului
catalitic ceramic de 1x1 mmp si depunerile cu irizatii colorate de pe peretii lor. 
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

fiulploii

Citat din: prodcomb din  23 Iunie 2014, 08:36:38
Calcaiul gasit la Aiud este o bechie de la inceputul secolului XX.
Pasionatii de aeromodelism sau de istorie a aviatiei pot indica
tipul de avion care o folosea. O informatie suplimentara este urmatoarea:
talpa mai avea o protectie peste ea, de aceea nu are urme de frecare ci
doar de lovituri.
Cei pasionati de mecanica auto pot confirma dimensiunile canalelor filtrului
catalitic ceramic de 1x1 mmp si depunerile cu irizatii colorate de pe peretii lor.

   Cata siguranta in expunerea ta  :lol: pacat ca tu  nu esti unul din pasionatii la care faci referire ca sa ne luminezi in privinta tipului de avion care a pierdut-o astfel incat piesutza s-a infipt pana la 10 m adancime .
    De altfel, subiectul a mai fost dezbatut acolo unde au indicat colegii insa tu nu esti pasionat sa studiezi referintele ci esti pasionat de discutii sterile  :lol:

   
Citat din: Xanadron din  20 Iunie 2014, 14:26:02
Hmm, de obicei am o parere buna despre debunkerii "constructivi" (in sens de utilizatori ai unor argumentatii solide), fiindca fara ei si disectiile lor incomode, "believerilor" le-ar lincezi poate neuronu'. :lol:

Din pacate stimabilul nostru coleg @prodcomb nu pare sa faca parte din tagma pomenita - ba chiar lasa impresia unui gica-contrism :-D motivat nu numai de-o simpla caposenie structurala.
Fiindca mai toate postarile domniei sale prezinta simptomele expuse intr-un amplu material (postat si-n engleza, si-n romaneza) care sistematizeaza tactica si strategia unor Shills/Trolls atent targetati intru bulibasirea forumurilor "incomode". 8-)

E doar o parere strict personala oricum, care poate fi si 100% gresita - pe care mi-o asum totusi, cu riscul de a-mi umfla si mai dihai datoria karmica.

  Subscriu .

Citat din: alx din  20 Iunie 2014, 19:58:48
Stimabile prodcomb
Nici eu nu stiu ca acea piesa sa fi fost identificata,drept care o sa-ti dau posibilitatea ca in 48 de ore sa vii cu...demonstratia.Altfel,tinand cont ca ai mai lasat in "coada de peste" multe(TOATE?) alte intrebari pertinente care ti s-au pus pe acest forum,intrebari care au aparut ca o urmare fireasca a afirmatiilor facute de tine,o sa te sanctionez si vei avea parte de o lunga perioada de moderare...la fel de lunga ca si perioda de timp care a trecut de cand ti-am pus ultimele intrebari la care nu ai mai binevoit sa raspunzi.  Si da,si eu consider ca esti un TROLL!
  Asa ca ai exact 48 de ore incepand de acum ca sa demonstrezi contrariul!
O seara buna!   alx

    Au trecut orele...pe toate fusurile orare si consider ca demonstratia nu a fost facuta ..nici pe subiectul asta si nici pe altele lasate in suspensie de catre @prodcomb.
   

alx

Citat din: prodcomb din  23 Iunie 2014, 08:36:38
Calcaiul gasit la Aiud este o bechie de la inceputul secolului XX.
Pasionatii de aeromodelism sau de istorie a aviatiei pot indica
tipul de avion care o folosea. O informatie suplimentara este urmatoarea:
talpa mai avea o protectie peste ea, de aceea nu are urme de frecare ci
doar de lovituri.
Cei pasionati de mecanica auto pot confirma dimensiunile canalelor filtrului
catalitic ceramic de 1x1 mmp si depunerile cu irizatii colorate de pe peretii lor.
Stimabile prodcomb
Oare aceiasi pasionati de aeromodelism ar putea indica si cam cate sute/mii de ani ii trebuiesc aluminiului ca sa "dezvolte" un strat de oxid de grosimea celui existent pe "bechia" de la Aiud?  Sau ar fi ei capabili sa ne indice chiar fabrica care face aceste...ce-or fi ele? Pentru ca presupun ca nu s-a facut doar o singura...chestie de aia,ci s-au produs in serie.Cu toate acestea,NIMENI nu a pus pe masa langa obiectul respectiv inca unul IDENTIC! Oare de ce? S-or fi pierdut toate in razboi,probabil...nu-i asa?

Citat din: fiulploii din  23 Iunie 2014, 12:11:01
    Au trecut orele...pe toate fusurile orare si consider ca demonstratia nu a fost facuta ..nici pe subiectul asta si nici pe altele lasate in suspensie de catre @prodcomb.
   
Mea culpa!
 
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

Conferință în București: ,,Fenomenul OZN între Adevăr și Mistificare". Conferință susținută de prof. dr. Dan Farcaș, președinte al ASFAN – în 19 aprilie


http://www.cunoastelumea.ro/conferinta-in-bucuresti-fenomenul-ozn-intre-adevar-si-mistificare-conferinta-sustinuta-de-prof-dr-dan-farcas-presedinte-al-asfan-in-19-aprilie/

prodcomb

Oare dece pe asfan.ro și asfanufo.ro nu se face anunțul?
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

jean

Gata s-a facut anuntul si pe ASFAN.
https://www.facebook.com/asfanufo/photos/a.792591444136165.1073741828.792587184136591/1398030973592206/?type=3&theater
S-a intarzaiat din motive de siguranta. Se pot intampla multe pana atunci.
Adevarul este dincolo de noi

jean

#42
Este gresit spus sedinta ASFAN, corect este ca in titlu de mai sus la care ar mai trebui de adaugat ca, invitatul de onoare este domnul Dan D Farcas presedinte ASFAN.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

jean

Care, unde, cum?...... :-) :martiansad: :rocket:
Da, tocmai s-a anuntat. Sedinta lunara se tine, joi 27.04.2017 ora 18.00
Adevarul este dincolo de noi