Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Evadarea din Matrix - conditii/solutii preliminare (si simple)

Creat de Xanadron, 03 Octombrie 2013, 14:05:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

socrate

Citat din: fiulploii din  26 Februarie 2016, 19:14:17
Întrebare pt cunoscători :

    Daca esti in tunel si înaintea ta e vestita lumina ce îți induce iubire infinita - practic ceea ce unii numesc dincolo de Nirvana - insa simți ca e capcana si nu vrei sa te îndrepti spre acel colector de suflete , cum ieși din aceasta capcana ?

... iubire infinita 'au finita .. . se cheama, sentiment, iar sentimentele nu au nimic comun cu actul de GANDIRE RATIONAL/LOGIC.Cu alte cuvinte, "iubirea infinita" este un colector de suflete credule/proaste care  iubesc si nu gandesc, ce, pe cine si de ce iubesc.Deci,pt. a iesi din capcana "sentimentelor luminoase" este imperios necesar o situare in afara "sentimentelor/iubitoare" de orice
fel . Asadar, daca te afli in "tunelul" Matrixului PATRIARHAL/SCLAVAGIST in postura de rob exploatator, "inaintea ta e vestita lumina ce iti induce  iubirea infinita" de sadism feroce,misoginism, iubirea/placerea de a produce suferinta,umilinta,inrobire etc.,daca te situezi in postura robilor exploatati este nevoie de aceiasi "iubire infinita/luminoasa" de crancena prostie, in a suporta consecintele "iubirii infinite" a "liderului/creator" de DOCTRINA IUBITORE DE ROBIE in care se manifesta liber si plenar "creaturile iubitore" de "iubirea infinita" a ROBIEI ... practicata'n MATRIXUL
PATERN/INUMAN,IMORAL,DEMONIC. :fight:

fiulploii

Citat din: Grifon din  27 Februarie 2016, 11:20:17
Acum mi se pare ca domnia-ta folosesti logica bivalenta... Dar, in sfarsit, imi asum vina de a ma fi bagat...
Si eu îmi asum vina de a nu mă fi exprimat clar si de aici lipsa de comunicare eficientă .


Aseneth

Am avut un vis. A fost acum doua luni, dar acum am ocazia si timpul sa il scriu. Am avut mai multe vise pana acum, dar acesta cred ca se potriveste acestui topic. Chiar acesta a fost al doilea gand al meu dupa ce m-am trezit a doua zi. De aceea nu il postez la topicul cu vise. Inainte de a incepe povestirea lui, tin sa precizez ca stiu diferenta dintre vis si realitate si nu ma cred nici calatoare astrala nici mama omizilor sau tatal unicornilor. Dar cred ca o minte deschisa poate si stie sa culeaga informatii din orice sursa, oricare ar fi aceea. Si acum, visul.
Eram la o lansare de carte. Era un autor foarte cunoscut, eu deja citisem varianta cartii in limba engleza. Acum era tradusa si in romana si autorul fusese invitat la noi in tara. Lansarea nu a fost cine stie ce, in schimb subiectul cartii este partea interesanta a visului.
Intr-o era a confederatiilor galactice, in care toate planetele locuite se cunosteau intre ele ( cel putin sute de planete) si in fiecare zi (nu stiu cat tinea o zi) la sfarsitul ei, fiecare planeta dadea raport ca totul e bine si saluta pe ceilalti, pe planeta Terra a avut loc un accident. Nu stiu exact ce accident si de ce natura, dar acest accident a sters total memoria tuturor locuitorilor Terrei. Celelalte planete au aflat de accident, dar din conditii de siguranta, nu s-au putut apropia de Terra foarte foarte mult timp. Cand in sfarsit au putut sa trimita sonde sa verifice ce se intampla, au aflat cu stupoare ca populatia Terrei nu era distrusa. Era ceva nou in stiinta universala, logic si rational un om cu memoria total stearsa murea in cateva ore. Nu stiu care era rationamentul, dar oamenii de stiinta ai galaxiilor care aveau jdemii de ani experienta si erau destepti tare. Deci, nu supravietuise doar unul sau cativa, ci toti. Erau parosi, murdari, salbatici, departe de civilizatia care fusese inainte. Dar vii, si deloc pe moarte. Cu mici exceptii, confederatiile galactice au hotarat sa nu intervina deloc in ceea ce de acum numeau EXPERIMENT. Si au lasat populatia Terrei sa se dezvolte singura, pana cand au ajuns aproape de punctul in care aparuse acel accident. SI ATUNCI, PENTRU A VERIFICA INCA O DATA DACA SUPRAVIETUIREA TERRANILOR A FOST O INTAMPLARE SAU NU, AU RECREAT EI SPECIAL ACEL ACCIDENT. TERRANII SI-AU PIERDUT DIN NOU MEMORIA. AU SUPRAVIETUIT DIN NOU. Pesteri, copaci, haine din frunze si din piele de animale, sange, lacrimi, suferint, dar erau vii. Din acel moment, populatia Terrei a devenit o noua rasa in Univers. Supereroi si demoni in acelasi timp, asa erau vazuti terranii. Celelalte civilizatii au incercat diverse experimente. Au lasat populatia Terrei sa se dezvolte mai putin si le-a sters memoria. TOT AU SUPRAVIETUIT. I-au lasat sa se dezvolte putin mai mult si le-a sters memoria. TOT AU SUPRAVIETUIT. Intre timp, populatia Terrei care isi crea propriile amintiri din nimic, neintelegand ce se intampla, isi inventa singura povesti despre apocalipse si populatii antice si piramide si sfinxi si genociduri. Simteau ca exista si alte civilizatii pe alte planete, dar se simteau inferiori si ciudat din cauza ca nici nu puteau ajunge pe alte planete, nici nu primeau vizite. Era descris foarte frumos in carte ce simtea un extraterestru fata de pamanteni si ce simteau pamantenii fata de presupusii extraterestrii. Desi nu aratasera niciodata violenta sau agresivitate fata de alte planete, chiar daca erau violenti intre ei, faptul ca supravietuisera atunci cand orice alte fiinta din univers ar fi murit, s-ar fi dezintegrat pur si simplu, ii transformase pe terran in MONSTRI SACRI NEINTELESI SI DE OCOLIT.
Cam acesta a fost visul.
Si pentru cei care nu inteleg de ce am ales sa postez pe acest topic, am sa pun intrebarea cheie : Daca am stii ca Matrixul este nelimitat, ca nimeni nu moare, doar isi pierde memoria, ca nu exista apocalipse sau constrangeri reale, am mai vrea sa evadam din el?

fiulploii

Eu personal da,  :lol: fiindca am o "neliniște" ce mă împinge sa caut lucruri noi, sa aflu lucruri noi, sa împing frontierele cât se poate de mult . Altfel, consider ca inseamna stagnare si limitare dar poate înțeleg eu greșit rostul "experimentului" .
    Si apoi daca e adevărat ce ai spus mai sus @Aseneth - colega de vise experimentale - trebuie plătită cumva suferința experimentării altora pe pielea noastră , albă, roșie sau tuberoză  :lol:
     Nu "revanșe " ci plata pentru a asigura un echilibru dinamic necesar menținerii in mișcare a roții lumii .

    Deci, cine rămâne consecvent si cine nu?  :wink:
Părerea mea ...până nu o uit .

Xanadron

#694
@Aseneth: Vise taica, doar vise... :lol: Desi, serios acum, inducerea de vise ori chiar contacte neintermediate cu "anchetatori superiori" puse in scena (parerea mea) de manipulatorii Matrixului devin tot mai dese din cite observ.
Asta nu-mi sugereaza insa vreo miscare grandioasa de "urcare vibrationala", transfer en-gros a 7,4 miliarde in a 17-a dimensiune sau alte aiureli visate de New-Age-istii tzack-pack-isti. Care reusesc sa convinga pe multi ca Universul va complota mintenas sa le-ndeplineasca orice dorintza, chiar daca nici cu ei nu-i prea darnic (exceptii minore totusi confirma regula, fiindca unii Toleci, Bashari sau Melchizedeci fac 4-5 milioane USD anual din prosteli aburitoare.)

Oricum, in ciuda dovezilor evidente pro-manipulare/exploatare de eoni a umanitatii, ideea ET-superioritatii asupra noastra nu-mi pare garantat valabila, desi accesul Lor-Similarilor-Noua la Cunoastere e clar mai larg – sau mai putin restrictionat ca noua, astia din turma neo-amputatilor genetic pe mai multe felii – inclusiv a longevitatii – si-n plus legati de glia-Gaia inca din proiect, cel putin cit sintem "ambalati carnal" (v. vibratii Hartmann, centuri Van Allen etc.)

Aruncarea microbilor exclusiv pe Ei-Veghetorii-Amputatori apropo de esecurile noastre colective repetate cu mult inainte de Mu-Atlantida etc. n-ar fi insa 100% corecta... desi, cum mai aiuram p-acilea:
-   Destule channellizari aka visari - inclusiv, sau mai ales cele religiozo-conexe - au sursa A.I. (mai exact, sint artificial implantate.)
-   Doar putini indivizi "auto-imunizati" prin eforturi strict individuale la efectele modelarilor EM-NLP-chanello-oniro-etc. zic io c-au putut transcende hiatusurile dintre "macro-cotonogelile" visate, deloc anormal, si de tine. Doar astia auto-vaccinatii n-au fost (si nici nu sint de fapt) nevoiti s-o ia mereu sisific de la capat cu incropirea unui tablou [apropiat de] adevar al Sursei Iluziei in care traiesc...
-   ... fiindca Iluzia Realitatii la care parem a fi condamnati cit timp viermuim in ambalaj fizic nu-i deloc usor de spart, fiind [aproape] perfect conceputa / ghidonata.
-   D-aia nici nu-i posibila vreo schimbare majora-n Sistem fara un ALT consens majoritar... non-consensual, posibil insa si el numai "post-trezire" pe cit de majoritar necesara, p-atit de improbabila in timpul vietii noastre dintre doo postari.
-   Pseudo-Realitatea impusa noua de Ei-Cazutzii Cu Scop pare a fi intr-adevar circumscrisa unei operatiuni lucrative tip "ferma containerelor" - dar are si-un rol evolutiv pozitiv, chiar daca [prea] lent pentru unii carcotasi ca noi.
-   Toate restartarile radicale de Sistem (4, 6 sau 46 in ultimele 3-5-7 milioane de ani, mai putin conteaza) n-au fost deloc intimplatoare, ci executate controlat...
-   ...exact in momentul cind un procent consistent din Turma a inceput sa le bungheasca mecanismele...
-   ...existind zic eu pericolul depasirii capacitatii de cazare-n "cerul imediat superior" de catre un aflux de mielusei semi-treziti cam dupa ureche si datori cu inca multe reveniri intru tundere energetica-n MS (Marele Saivan.)
-   Cit despre procentul auto-meritocratilor treziti de-a binelea (ca sa raspund in devans cu alte aiurari la intrebari inca nepuse), inclin sa cred ca-i unul minuscul si constant in decursul fiecarei Kali-, Mali-, Hali- Etc-Yugi, dar traiectoria lor nu trebuie sa urmeze musai Cerul Imediat Superior (detalii, in episodul urmator.)

...si @fiulploii: Stii sigur vorba "Daca esti ciocan, tot ce vezi iti par cuie" :-D – asa ca "neliniștea" ce te împinge sa cauti lucruri noi, sa afli lucruri noi, sa împingi frontierele cât se poate de mult" nu-i - sau n-ar trebui sa fie - o caracteristica surprinzatoare a niciunui forumist atras prin zona asta conceputa (parerea mea) cu scopuri mult mai mundan-superficiale decit ceea ce se dovedeste a fi devenit in decursul timpului unor ochi avizati, da' nu neaparat albastri.

...Uite ca am lungit-o insa iar prea mult, asa c-o sa revin alta data (si eu) c-un vis [a-vis] recent. Sint convins oricum ca deja visati si voi, adormiti de poliloghia mea imprastiata.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tzipi

Citat din: fiulploii din  26 Februarie 2016, 19:14:17
Întrebare pt cunoscători :

    Daca esti in tunel si înaintea ta e vestita lumina ... cum ieși din aceasta capcana ?

Spiritul cunoaste singur drumul spre casa, iar alienii intervin cu capcane tocmai pentru a-l impiedica sa treaca dincolo. Unii spun sa te indrepti in directia opusa si sa iesi prin ochiurile plasei care inconjoara planeta.

Indienii din USA ne arata aceeasi cale, dar cu mai multe repere : 

https://www.youtube.com/watch?v=I1qdhU5Lw2A&nohtml5=False

Grifon

Din multe puncte de vedere, Matrix-ul e o SCOALĂ. Cu clase (sociale), cu examinări (ex-anima-ri), unde aduni experiențe (ex- pieri-ențe), cu colegi, cu premii (pierim), cu bănci, cu grade (up-grade / down-grade), cu matricole, s.a.m.d, unde, de regula, iti alegi ce materie vrei...

Acum, recunosc, mie nu-mi plăcu niciodată școala - ba chiar am fost un campion al chiulului (de pildă, clasa XII am fentat-o aproape pe jumàtate), motiv ptr.care era să fiu de mai multe ori exmatriculat (sau, hm..era  să zic..e- matrix-ulat...)

Am ajuns insă ulterior să recunosc valoarea scolariizării  - fie si numai prin prisma  socializării. Probabil de aia Matrixul e necesar - mai ales in varianta in care (poate ?) ne-am ales singuri programa (programul).

Altfel, la ce naiba mai pierdem vremea prin Universitate ?

Aseneth

Citat din: Xanadron din  12 Aprilie 2016, 13:38:23
-   Toate restartarile radicale de Sistem (4, 6 sau 46 in ultimele 3-5-7 milioane de ani, mai putin conteaza) n-au fost deloc intimplatoare, ci executate controlat...
-   ...exact in momentul cind un procent consistent din Turma a inceput sa le bungheasca mecanismele...
-   ...existind zic eu pericolul depasirii capacitatii de cazare-n "cerul imediat superior" de catre un aflux de mielusei semi-treziti cam dupa ureche si datori cu inca multe reveniri intru tundere energetica-n MS (Marele Saivan.)

Da, cam asta era si ideea in cartea respectiva, dar nu am intrat in detalii pentru ca am citit undeva ca diavolul sade in detalii.
Ce mi s-a parut quasi-eliberator in acel vis este ca civilizatiile extraterestre ar fi dat toata maretia si dezvoltarea lor pe o rezistenta ca a pamantenilor. Si ca moartea la nivel personal sau planetar, nu exista. Cel putin pe Terra.


Cat despre astfel de vise, am mai avut unul, anul trecut, un fel de manual de cum se iese din orice matrix. Dar ala il tin pentru mine, nefiind la scara planetara.

Oricum, ideea de baza pe care am preluat-o din toate informatiile venite pe mai multe cai, este ca, in principiu, evadarea din matrix/patrix trebuie sa fie cam ca in povesti, cand fiul/fiica imparatului le zice parintilor: am facut pana acum tot ce ati vrut voi, acum e timpul sa merg in lume. Scena care nu inseamna nicidecum maturizarea sau emanciparea eroului/eroinei, ci are valente mult mai mari si mai complexe.

1.Omul nu poate fi manipulat fara vointa sa.
2.Cand se satura de a se lasa manipulat, nu trebuie sa se revolte. Doar sa nu se mai lase manipulat.

Aseneth

Citat din: Grifon din  12 Aprilie 2016, 16:09:11
Din multe puncte de vedere, Matrix-ul e o SCOALĂ. Cu clase (sociale), cu examinări (ex-anima-ri), unde aduni experiențe (ex- pieri-ențe), cu colegi, cu premii (pierim), cu bănci, cu grade (up-grade / down-grade), cu matricole, s.a.m.d, unde, de regula, iti alegi ce materie vrei...

Acum, recunosc, mie nu-mi plăcu niciodată școala - ba chiar am fost un campion al chiulului (de pildă, clasa XII am fentat-o aproape pe jumàtate), motiv ptr.care era să fiu de mai multe ori exmatriculat (sau, hm..era  să zic..e- matrix-ulat...)

Am ajuns insă ulterior să recunosc valoarea scolariizării  - fie si numai prin prisma  socializării. Probabil de aia Matrixul e necesar - mai ales in varianta in care (poate ?) ne-am ales singuri programa (programul).

Altfel, la ce naiba mai pierdem vremea prin Universitate ?

Da, total de acord.
Problema este ca aceasta scoala se transforma, daca nu suntem atenti, in FACULTATE (aia de o fac oamenii care ajung la inchisoare).
Si ca daca nu inveti ce trebuie, MATRIXUL nu e sistem comunist, sa zica, hai sa-l trecem si p-asta ca sa nu facem partidu de rusine.....

Enz

Hai sa fim noi o Universitate.

Practica.

123


Aseneth

Iara faci pe guruji criptic.
Sau sunt singura care n-a inteles ce vrei sa exprimi?

fiulploii

Aflându-mă cu ceva treburi pe lângă pădurea Baciu.lui îmi trecu o idee printre neuroni :
   cum să facem să rămânem in Matrix fiindca am impresia că suntem expulzați din ea ?

Părerea mea ..in tranziție  :lol:

mr

Cred ca putem numi si experiement tot ceea ce se intampla pe planeta asta, mai ales ca nu avem un scop comun prea elevat si prietenos, iar modul in care suntem directionati sa ne consumam energia confirma acest lucru, cel putin deocamdata. Singura posibilitate pe care nu ne-o poate lua nimeni estea aceea de a invata, despre noi insine si despre mediul inconjurator, fapt care ma face sa cred ca suntem intr-un [matrix] experiment-scoala...

P.S. Iar am avut un vis, din categoria celor povestite in trecut pe alte topicuri, cu cerul de o culoare bleu-indigo, dar de data asta cu vehicule zburatoare mai convetionale - multe avioane de lupta si elicoptere....invizibile (auzeam doar zgomotul lor) -  si in plus, la sol multe obuziere de mare calibru asezate in linie care trageau de zor in directia din care veneau zburatoarele... Cam asta a fost scenariul transmis, sau asa l-am decodat eu.... :-D :-(
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

"Nu voi înceta niciodată sa caut si cred ca sta in puterea mea sa descopăr o data pt totdeauna spre propria mea satisfacție nu spre a celorlalți adevarata natura a realității din jurul nostru in comparatievcu realitatea fenomenologica pe care o percepem "
       Philippe K Dick dixit si subscriu la cele spuse

Toate visele sunt doar teste si contribuie la producerea de "nectarul zeilor"
Recomand ca si altii , detașarea !

Xanadron

Hai sa bag si eu povestirea promisa dupa incitarea aseneth-iana - care descrie de fapt o repetare = re-visare extinsa a onirogramei cam simpliste postate mai demult pe topicul CERNit. :star:

  ...Se facea deci ca rataceam iarasi in zig-zag prin laboratoarele CERN - dar nu sub forma de muscoi, ca avansasem la stadiul de spirito-bula (cu "b" mic, nu mai chicotiti aiurea) - dupa ce dadusem o noua raita prin tunelul Hadron Collider-ului, acum in plina sarcina majorata periculos de mult. Mi-a luat doar citeva femtosecunde sa realizez ca, odata intrat in gamma-dardaieli dupa coliziunile orgasmice cu particula lu' Bozo(n) The Clown-God si mai vioaie la 322,666 TeV, puteam scana mult mai adinc ca-n visul anterior mintile savantilor viermuind aparent fara rost p-acolo.

   Unii mai prost platiti (10-15.000 euro/luna) se jucau in draci cu soldatei de plumb decupati din scuturile anti-radiatii oricum inutile sperind ca-i pot transmuta in aureturi, altii reparau continuu cablajele de cupru duse la REMAT (tot continuu) de maturatorii bronzati angajati pe motiv c-ar fi puradeii lu' Shiva, dar cei mai multi cautau cifruri ascunse in cartile lui Corutz, Tolkien, Cinamar, Moon, Rowlings sau Strainu.
   
   Doar sefu' al' mare si adjunctii lui PLF-androgini lucrau totusi pe bune cu niste cronovizoare manglitoare, cuplate la baterii de Feteasca Regala – banuiam io ca au conexiuni cu ceva Blue Blood Royal Lines... Tot la pritocirea unui nou Univers trebaluiau in orice caz, folosindu-l p-al nostru ca sursa de materie. Una subtila (cai verzi pe pereti, chitantze Ponzi, noxe VW, indulgentze www-virtuale, gaurici aproape negre din costume Armani purtate etc), dar si grosiera (ciment din autostrazile noastre, osinze din liposuctii offshore s.a.m.d.)
   Repet deci: daca simtiti in ultima vreme ca sinteti mai usori, e fiindca ni se fura particule la greu.

   Culmea e ca l-am reintilnit si pe Il Separatio, desi paruse anihilat ireversibil in precedentul vis – deh, intrasem se pare intr-o bula temporala redundanta fiindca simteam deja simptomele ei, traduse in mincarimi pe limba de la ceas. La fel de curios ca mine sa afle cum e sa devii Brahma, Shiva si Vishnu simultan, I.S. mi-a dat iarasi cu flit EM, amenintindu-ma intai intr-o pauza de ragaiala cuantica necesara digerarii trilioanelor de ginduri partajate cu circuitele A.I. helvetice.

   Am apucat de asta data sa-i zic ca n-are vreun contract de exclusivitate si daca-mi chem tovarasii din Exo-Matrics si-o ia din nou in freza, dar mi-a raspuns la fel de arogant printre dinti – tot cu strungareatza, clar, ca d-aia e cunoscut printre initiatii poligloti ca Il Separatio Stomatologicum:
   "Maaa leshi Xanadrobule? In timeline-ul asta reshapat afla ca nu mai ai spor. Asa ca beshi rapid d-aici - e o palarie prea mare pentru tine spionajul heptadimensional... Du-te si posteaza mai bine idiotenii pe forumul ala tembel, pina nu-ti gauresc buloplasma c-o antimaterie-doua! D-aia noua cu facelift, ai ghicit, pe care amicii tai n-au habar cum s-o mai pleosteasca."

   M-a injurat iar de mama, tata, bunici si ADN-ul prea ramuros (ce sa fac, imi ieseau crengutze-helix prin beshica bulei eterice), dar n-a apucat nici acu' sa ma dezintegreze, ca l-au tocat in cubuletze holo-fractalice patru calareti apocaliptici aparuti abrupt dintr-un punct de vedere evoluat intr-o linie (din plastic, 30 cm.) si-n final intr-un plan Moebius decapotabil – metalic, dar cam ruginit la balamale ca zacuse de eoni intr-un abyss atlant.

   Calaretii aveau ce-i drept sabii Ninjago, dar levitau calare pe dragoni obezi care-n loc sa scuipe foc haleau shaorme non-stop. Ciudatii au si tescuit insea cuburile ca masura de precautie, dupa o scurta pauza de masa - tot cu shaorme, stropite insa cu ambrozie la PET. Mestecau metodic cu sabiile cuburile mai negre ca al' de la Mecca intr-o Hazna De Foc Portabila (parea chinezeasca dupa cit fum scotea) pina le desfaceau in 2D, 1D si-n final in zero barack.
    Cruci si hexagrame deveneau treptat linii sau martz-uri in cutii de hiper-table, apoi puncte pe meta-zaruri karmice topite-n vibratii miuonice dansind focos din buric pina la sfaraiala ex-matrixularii ireversibile. Iar dupa noul barbecue i-am auzit din nou pe membrii cvartetului cum dialogau la fel de ciclic-vicios si fara rost ca-n primul vis, in drum spre acelasi router selenar de suflete: 

-      Pe RUFOn-istul asta de-l salvaram iar la ordin, da' si-nca trei-patru colegi de-ai lui cred c-am putea totusi sa-i promovam in Grupa Mica a gradinitei galactice, zicea unu' c-un corn de vinatoare-n frunte.
-      Nici vorba, ii raspunse altu' c-un ochi de aragaz in ceafa - prea se rup in rashini cu ipotezele lor blasfemice... taman fiindca-s adevarate!
-   Asa-i, interveni al treilea cu dinti de joagar in loc de sprincene - mai nou se cred si detectivi infailibili micutzii...
-   Lasati zizaniile inutile; stiti bine ca noi doar propunem promovari, chiar daca bossul ne da impresia ca i-am putea influenta deciziile, transmise oricum si Lui De-Mai-Sus - le taie sporovaiala al patrulea, care parea sef fiindca avea toate apendicele alorlalti, crescute p-un gen de dovleac Halloween emitzind scintei si aburi (probabil o mini-sfera Dyson animata de abureli.)
-   Fiti insa convinsi ca, si de-am incerca sa-i ispitim cu avansarea-n Hiper-Matrixul nostru - un copy/paste de-al lor mai sclipicios ce-i drept, da-n care degeaba levitezi cu shaorma-n traista ca tot la ordin esti... si ei stiu bine asta – am avea surprize mari si deloc placute.
-   ...Cum ar fi?! – bufni scurt flama intrebarii din Petromax (asa-l chema pe grifono-calaretul inflamabil, tre'sa ma credeti ca n-aveti de ales.)
-   Hec...%$#)(^&! {defectiune tehnica, :fullmoon: asa ca to be continued.}

(Disclaimer: a se lua tot drept pamflet = reantrenare a fibrei literare molesite pentru un concurs SF-umoristic.)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/