Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Jupiter la patrat (2003)

Creat de Urban, 16 August 2013, 21:52:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

In 2003, prin sistemul nostru solar s-a plimbat o cometa cu o dimensiune de doua ori cat a planetei Jupiter.... si totusi....nimic nu s-a intamplat.
Oare de ce?

Comet NEAT 2003 - We were given an other chance

fiulploii

Citat din: Urban din  16 August 2013, 21:52:14
. si totusi....nimic nu s-a intamplat.
Oare de ce?


Deduc de aici ca iti pare rau ca nu s-a intamplat nimic?  :evil: Aveai alte planuri?
  In caz ca astepti si un raspuns uite aici raspunsuri grila cu mentiunea ca pot fi valabile fie nici unul , fie unul sau mai multe simultan . Asadar :
   1. a intervenit Consiliul andromedan
   2. a fost doar antemergatorul la ce urmeaza
   3. caile Domnului sunt de nepatruns pentru noi muritorii si ar fi bine sa mergem mai des pe la biserica .
   4. era neplanificata
   5. asa a fost programata
:roll:

P.S. nu e la patrat e doar dublu  :-D

Urban

Nu ca imi pare rau dar la dimensiunea aia ar fi trebuit sa se lase cu schimbari climatice foarte serioase.

alx

Citat din: Urban din  17 August 2013, 07:20:17
Nu ca imi pare rau dar la dimensiunea aia ar fi trebuit sa se lase cu schimbari climatice foarte serioase.
Care dimensiune?
Daca imi aduc bine aminte,dimensiune REALA a miezului cometei a fost aproximata ca fiind de aceeasi marime cu planeta Mercur...desi cometa,in ansamblul ei,cu toate particulele care inconjurau nucleul a fost estimata ca avand de pana la 4 ori dimensiunea lui Jupiter.
Insa asta nu inseamna ca avea si gravitatia lui...nefiind vorba de o masa compacta.Nu am timp acum sa sap pe net pentru a cauta confirmari la ceea ce am afirmat...poate diseara sa pot face asta.
   Insa nici sa iei de bune niste afirmatii ale unuia care a a lipit filmari disponibile pe net,sau pe saitul naza... :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

#4
@Alx
De acord cu tine, eu ma refer la ceea ce argumenteaza Nassim, dintre toti mie mi se pare cel putin deocamdata...cel mai credibil.
Nibiru film de Viorel Micu by Vrancea Media
http://fymaaa.blogspot.ro/2012/12/nibiru-planeta-xxx-si-alte-manipulari.html

alx

Un articol interesant(ramane de vazut cat de real vi se va parea) despre faimoasa comeata si minciunele naza...in limba engleza,din pacate...
http://www.bibliotecapleyades.net/hercolobus/esp_hercolobus_5.htm
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."