Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Satelitul Black Knight

Creat de Nepo, 21 Mai 2013, 11:09:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nepo

Se pare ca exista deasupra noastra un satelit care nu este al nici unei natiuni terestre.
Acest satelit a fost descoperit pentru prima oara in anul 1960 atunci cand acesta  a "urmarit" satelitul sovietic Sputnik.
Insa se pare ca acest satelit trimite mai departe unde radio receptionate in anii 1920 - 1930.
Astronomul Duncan Lunan a analizat tiparul acestor transmisii si a ajuns la concluzia ca punctul de origine a primirilor de date este in Epsilon Bootes ( un sistem stelar la o distanta de 13.000 de ani lumina )

In cartea sa, "Disneyland to the Gods" autorul John Keel incearca o mica descriere.
CitatIn February 1960 the US detected an unknown object in polar orbit, a feat that neither they or the USSR had been able to accomplish. As if that wasn't enough, it apparently was several sizes larger than anything either country would have been able to get off the ground.
Desi SUA a fost prima tara care a descoperit acest satelit, URSS a monitorizat acest obiect din cauza celor intamplate cu satelitul lor Sputnik.
Oare cei care au plasat satelitul pe orbita Terrei, vizionau lansarea primului satelit a speciei pe care o studiau ?

CitatOn September 3, 1960, seven months after the satellite was first detected by radar, a tracking camera at Grumman Aircraft Corporation's Long Island factory took a photograph of it. People on the ground had been occasionally seeing it for about two weeks at that point. Viewers would make it out as a red glowing object moving in an east-to-west orbit. Most satellites of the time, according to what little material I've been able to find on the black knight satellite, moved from west-to-east. It's speed was also about three times normal. A committee was formed to examine it, but nothing more was ever made public.
Se pare ca acesta a fost o perioada scurta vizibil si cu ochiul liber. De ce a coborat oare de pe orbita inalta ?
Trebuia sa recupereze ceva sau sa lase ceva ?

CitatThree years later, Gordon Cooper was launched into space for a 22 orbit mission. On his final orbit, he reported seeing a glowing green shape ahead of his capsule, and heading in his direction. It's said that the Muchea tracking station, in Australia, which Cooper reported this too was also able to pick it up on radar traveling in an east-to-west orbit. This event was reported by NBC, but reporters were forbidden to ask Cooper about the event on his landing. The official explanation is that an electrical malfunction in the capsule had caused high levels of carbon dioxide, which induced hallucinations.
Se pare ca la nivel oficial acest satelit este intoxicarea cu dioxid de carbon si acesta provoaca halucinatii.
Cel putin asta este varianta oficiala pentru acest satelit din prisma celor care sunt la putere.

Cine este civilizatia care a lasat acest satelit aici si cu ce scop ?
Unul dintre ele cred ca este ca atunci cand evreii au primit Chivotul, acest satelit sa fi fost un fel comunicator intre Chivotul evreilor de pe Terra si a "ingerilor" din acel sistem solar.
Sau poate ca este un simplu satelit de observatie de la o civilizatie care este curioasa de modul nostru de evolutie.
Sau poate este doar o farsa si nimic nu este real....
Satelitul Black Knight

Sistemul Epsilon Bootes

Si o impresie artistica asupra satelitul Black Knight

:)

abyss


Nu comentez decat ca daca intri pe siteul NAZA si dai cautare la toate fotogramele misiunii respective vei vedea ca asa zisul satelit-nava-etc. e un fel de prelata-salata fara forma tehnologizata ,un fel de batista uriasa mototolita. Asta e fotograma in care arata ea super cool. Eu zic ca e un fel de interpretare aiuristica a unei poze banale facuta de catre unul din astronauti. Chiar crezi ca lasa ei la liber imagini deochiate? Nici macar luna nu au voie sa o foto-filmeze. Toate camere de pe naveta erau obligatoriu intoarse catre Terra sau cuprindeau zone cat mai mici de cer. And so on...

alx

#2
Mutat la Diverse.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss


jean

CitatSatelitul Black Knight - 13000 ani vechime
« : 09 Iulie 2013, 22:32:19 »
    Astazi am dat peste un articol destul de interesant privind un satelit artificial sau natural al pamantului, iar dovezile, in speta fotografiile cu satelitul misterios se gasesc pe site-ul NASA.
Articolul impreuna cu link-urile catre fisierele NASA aici: http://www.ancient-code.com/the-black-knight-a-13000-year-old-alien-satellite/#
13000 ani vechime?......Nu cred, cum au stabilit varsta reala a satelitului sau a obiectului respectiv in cazul cand nu este un satelit? Nu avem dovezi in acest sens, eu nu le cunosc.
Sau este vorba de citatul de mai jos:
CitatAstronomul Duncan Lunan a analizat tiparul acestor transmisii si a ajuns la concluzia ca punctul de origine a primirilor de date este in Epsilon Bootes ( un sistem stelar la o distanta de 13.000 de ani lumina )
CitatInsa se pare ca acest satelit trimite mai departe unde radio receptionate in anii 1920 - 1930.
Pai ori este satelit, ori este o prelata? Din cate cunosc, o prelata nu trimite unde radio si nici nu cred ca poate sa-si mentina orbita mult timp. Va sfarsi prin a arde in atmosfera.
O zi buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

Ganditorul

Jean:
CitatAstronomul Duncan Lunan a analizat tiparul acestor transmisii si a ajuns la concluzia ca punctul de origine a primirilor de date este in Epsilon Bootes ( un sistem stelar la o distanta de 13.000 de ani lumina )

1. Pai daca s-a stabilit punctul de origine - de unde a venit - este cam acelasi lucru cu varsta (unui aparat de zbor cosmic ce atinge viteza luminii. Pentru viteze mai mici ...varsta creste )
2. Interesant este ca nu avem relatari de la astronomi amatori sau profesionisti cu mult timp liber. Adica nimeni nu a indreptat obiectivul telescopului sau antena radiotelescopului catre aceasta "prelata" ... dar avem imagini si inregistrari de sunete de la corpuri ceresti aflate la ani lumina.
3. Prelata, prelata - dar cine naiba si-a "parcat" masina (cosmica) acolo si a uitat "prelata" la plecare? E "prelata" de Vril, de Soiuz sau de Apollo ?
- Cunoasteti vre-o misiune spatiala terrana care a avut ca scop amplasarea de "prelate" in spatiul circumterestru ?
4. Cat despre evolutia pe orbita a acestei "prelate" descoprita in 1960 (acum 53 de ani...) si care n-a cazut spre Pamant pentru a intra in zona de ardere ce sa mai spun... cunoasteti resturi care dateaza din 60 si nu au cazut inca spre Pamant sau nu au ars inca in atmosfera ?

Asa ca pana la noi probe consistente (care n-au aparut in 50 de ani si n-au starnit curiozitatea nimanui  :evil: ) ne jucam cu vorbele, iluziile si ipotezele.

jean

Citat din: Ganditorul din  12 Iulie 2013, 13:52:29
Jean:
1. Pai daca s-a stabilit punctul de origine - de unde a venit - este cam acelasi lucru cu varsta (unui aparat de zbor cosmic ce atinge viteza luminii. Pentru viteze mai mici ...varsta creste )
Asta dupa teoriile noastre, dar nu a verificat inca nimeni daca se intampla asta in mod real si cum a calatorit pana aici. Da-mi voie sa ma indoiesc pana la noi probe.
Citat... dar avem imagini si inregistrari de sunete de la corpuri ceresti aflate la ani lumina.
Imaginile?.....Da, reflecta o realitate, desi nu intodeauna, problema este cu sunetele. Ele nu sunt reale, sunt anumite vibratii, oscilatii, ale corpurilor respective pe care noi oamenii le-am scazut sau crescut frecventa pana au ajuns in zona audibila si a fi astfel percepute de urechea umana.
Citat- Cunoasteti vre-o misiune spatiala terrana care a avut ca scop amplasarea de "prelate" in spatiul circumterestru ?
Ar putea fi resturile unui balon de inalta altitudine, dar asta nu explica timpul de stationare in spatiu si nici modificarile de orbita amintite pe aici. Daca a coborat si iar a urcat pe o orbita superioara, deja nu cred ca mai putem vorbi de o prelata si totul este mult mai complicat
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

A mai fost o discutie aici. Nu are rost sa ma mai repet, punctul meu de vedere e acelasi. Cred ca s-a construit o adevarata poveste SF pe baza acestor fotografii. Satelit vechi de 13000 ani (cine l-a datat)? Cine poate dovedi indubitabil legatura dintre niste transmisii radio dubioase si acest presupus satelit? Cred ca nimeni.
Binenteles, e doar punctul meu de vedere, mai mult sau mai putin corect.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

O completare. Iata ce probleme raporteaza NASA referitor la misiunea STS 88:

"Problem areas/unexpected events: When the Unity-Zarya fittings would not align properly, it was necessary for the robot arm to ungrapple Zarya. In addition, several construction items (slidewire carrier, worksite interface socket, retractable tether, trunnion pin cover) floated away from the orbiter; some floodlights failed during EVA; an incompatible connection was found between the activated carbon ion exchange and the hose assembly, but repaired; a camera on the Orbiter Space Vision System experienced binding during fast-rate operation, but could be used for slow-rate; and uncertainties surfaced about the unexpected depletion of the SAFER propellant, gaseous nitrogen.
"
Sursa: http://www.nasa.gov/mission_pages/shuttle/shuttlemissions/archives/sts-88.html

Din cate se vede din descrierea misiunii aceasta a avut ca obiectiv principal asamblarea modulelor Unity si Zarya, plus montajul altor componente cu incidentele descrise mai sus.
Cred ca in poza e vizibila una din componentele descrise in incidentul de mai sus.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16