Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

StarDust

Poza doi, e masinaria de codificat "Enigma" folosita de germani in comunicatiile navale. Cred ca cele doua poze sunt in legatura, deci, in prima cred ca e vizibil spatiul dintre carcasa interioara de presiune a unui U-boot si carcasa hidrodinamica exterioara (cuirasa).
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

#1276
Guest ,
    Imi place cum gandesti .

StarDust ,
    Daca spuneai si de care U-boat  e vorba ..erai fenomenal  :lol: asa esti doar exceptional  8-)
    E vorba de U-534.
Bonus in atasamente !
Poza a patra a camera torpilelor .

Arhanghelul

Ce avem ... noi ... aici ? ...

P.S. Este calda ... capturata in urma cu cateva minute ...  :ufo:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

prodcomb

#1278
Este un obiect mai apropiat decât copacii (după claritatea detaliilor).
Sunt și niște pete pe obiectiv, dar cred că ele sunt bașca! ;)
Poza originală nu poate mai multe detalii?

PS
În dreptul fiecăruia din cei doi copaci sunt niște legături ciudate, pe cablurile de întindere.
Pare o zonă ciudată; oare are legătură cu submarinul de pe cer?
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

#1279
Hai ca ... nu va mai tin pe pioneze ... BIAS

https://www.youtube.com/watch?v=rQ8llabFkYU
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

StarDust

Dupa cum spune titlul topicului... ce am fotografiat? Am facut o decupare din poza originala, si nu redimensionare pentru a pastra claritatea originala. :)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

zamotrak

Pare a fi tot o punga,ceva mai transparenta si mai subtire decat in postarea anterioara .
Asa ca o parere,de seara,inainte de codul galben,de ploi,Timisene. :roll:

StarDust

#1283
Corect! O punga care a prins un curent ascendent de aer si a oferit o evolutie "pe cinste". Pozele au fost facute cu obiectiv de 300mm. Pun un gif animat cu evolutia:

http://i.imgur.com/HIj6WXE.gifv
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

prodcomb

A început să se umple văzduhul de gunoaie!  :-D
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

prodcomb

Și un ceva din atmosferă, cu totul diferit.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

equilibrum

Imagine de la filmarile Independence Day 2  :-D
Pastreaza-ti energia.

prodcomb

Pânza de păianjen situată la mare înâlțime pe vârful crengilor, conține păianjenul și ceva din prăzile sale.

Păianjenilor, cu care am făcut eu cunoștință, le place Soarele și aerul tare al înălțimilor.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit