Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Drepturi de a trimite un satelit in spațiu.

Creat de Andrey__, 01 Martie 2013, 05:15:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Andrey__

Am si eu o intrebare dacă imi permiteți. E doar o nelămurire de-a mea.

Dacă vreau să trimit un satelit in spațiu, in apropierea planetei Marte de exemplu, de ce autorizații am nevoie sau pe cine trebuie să inștiințez ?

Dacă știți să-mi răspundeți, aș vrea să-mi răspundeți luând in calcul două posturi. Una ca persoană fizică, și una ca stat (din UE sau nu).

Mulțumesc.

alx

Citat din: Andrey__ din  01 Martie 2013, 05:15:20
Dacă vreau să trimit un satelit in spațiu, in apropierea planetei Marte de exemplu, de ce autorizații am nevoie sau pe cine trebuie să inștiințez ?
1. Antiaeriana de pe Marte.
2. Controlul zborurilor Terra-Marte,ca sa nu treaca cursa zilnica prin apropierea satelitului tau si sa iti "contamineze" fotografiile.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jean

CitatDacă vreau să trimit un satelit in spațiu, in apropierea planetei Marte de exemplu, de ce autorizații am nevoie sau pe cine trebuie să inștiințez ?
Frumos raspunsul lui alx de la punctul 1.  :lol:
Ce pot sa spun eu, cred ca, intai trebuie sa fii capabil sa faci acest lucru si dupa aceia sa pui astfel de intrebari. Altfel la ce ar ajuta?
Adevarul este dincolo de noi