Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Clip 'Big Brother is watching you'

Creat de zaharosu, 04 Februarie 2013, 21:30:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

zaharosu

Am gasit acest videoclip pe un site de unde scot eu muzica  :mrgreen:      sper sa va placa


BIG BROTHER (P.A.F / VJ PAZ)

papilllon

Incet, incet ajungem sa fim monitorizatisi in propria casa.
:-D 

uforever

#2
Citat din: papilllon din  04 Martie 2013, 21:23:16
Incet, incet ajungem sa fim monitorizatisi in propria casa.
:-D

Nu cred ca e necesar sa fi "monitorizat" in propria casa, atat timp cat: ai un card, utilizezi telefonul mobil, conduci un vehicul inscris evident, ai o casa pe numele tau(nu ca Basexu' pe numele lu' fisa sau mama-sa :lol:), platesti impozite, taxe, asigurari medicale, pensii private...etc. ...ori, tanjesti dupa o casa, o masina, o plasma, o canapea, un cuptor cu microunde, un sistem audio, un prajitor de paine, o vacanta...etc. Iti doresti aceste lucruri? Esti al "lor"...sau poate fi vazut din satelit, ce marca de tigari fumezi :lol: :lol: In curand "pe ecranele Big Brother", pasaportul "bio", care nu este cu nimic mai presus, comparand cu exemplele de mai sus. Cat timp vecinul de mai sus, stie exact cand fac snitzel, mujdei de usturoi sau trag apa la baie, ce ar putea sa ne mai mire, vis-a-vis de controlul "pradatorilor". Culmea e ca "baietii spirituali" stiu totul despre noi, iar noi habar n-avem ce se intampla in propia primarie, asta asa ca idee, deci papilllon, iti mai faci griji in legatura cu intimitatea proprie? Eu zic sa-ti bei linistit cafeaua dimineata, zarurile au fost deja aruncate cu mult timp in urma.

p.s. am uitat sa-ti urez: Bine ai venit in gasca formidabila RUFOn, unde "energia universala" e free, pentru toata lumea :lol:

panta_rh_ei

 In afara de faptul ca nu-i o noutate, totu-i DOAR pentru ' paza si protectia' mult 'iubitului si stimatului' cetatean  :-D .  De ce sunteti dom'le carcotasi? :-o  Am citit io intr-un numar din Stiinta&Tehnica ca 'ochi oblici' au comercializat deja un laptop cu o camera web amplasata in asa fel si evident 'programata' sa transmita imagini din mediul ambiant (oricare ar fi ala carevasazica) chiar si atunci cand laptopul nu este in stare de functionare. Atentie deci . Daca va achizitionati ultimele modele aveti grija sa-i faceti si-o husa din pasla cel putin :-D :-D :-D . Paza buna trece primejdia rea, nu?
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.