Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine a vazut asa ceva?

Creat de alx, 02 Ianuarie 2013, 19:09:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

#30
Citat din: classic din  03 Ianuarie 2013, 01:43:20
Arborele ala se afla/u in bena vreunui mijloc de transport? Unde?
Scuza-ma...stiu,sunt obosit...care arbore?
  Stiu ca eu sunt incifrat,da tu ma depasesti cu lejeritate... ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

uforever

Citat din: alx din  03 Ianuarie 2013, 02:20:20
Scuza-ma...stiu,sunt obosit...care arbore?
  Stiu ca eu sunt incifrat,da tu ma depasesti cu lejeritate... ;D

Citat...cat despre partea centrala,impresia mea nu a fost de material ceramic,ci mai degraba parea a fi un material putin...poros...ceva in genul unui burete

La asta se refera "colegul petrecaret cu fete dragute"(brusc am simtit nevoia sa analizez avatarul lui classic, sorry :wink:). Nu prea a nimerit-o classic, dar nenea administratoru', toata ziulica "m-ai muncit" :-), daca n-am cautat la imagini asemanatoare cu "facaletul" de m-am zapacit, pana si pe "goangal cu poze" am cautat. Ce-i bre' cu "facaletul" ca m-apuca pofta de placinte? :-D
Hai nu te supara, mai am rabdare, interesanta "lampa", mai ales ca ai vazut-o "o secunda", patzasti ce sa-i faci, eu nu-s strain de "intamplari haioase" :ufo:.
'

classic

#32
Citat din: alx
Scuza-ma...stiu,sunt obosit...care arbore?
 
Faceam referire la un organ de masina, dar dupa ce am citit mai cu atentie, mi-a venit in minte imaginea uni bande transportoare cu role din diverse materiale (cauciuc, ceramica, plastic etc), precum cea din imagine (fig. 1, fig. 2, hyperlink). Ori poate o rola de la o presa tipografica, imprimanta!?
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

kitzkhan

poate fi o piesa(axul pe care se invarte dracovenia) de la un minicarusel din acela de copii de il gasesti prin parcuri?, defapt poate fi cam orice, poate fi o piesa executata de vre-un student la inginerie mecanica, sau poate fi foarte bine un obiect de arta neconventionala.

fiulploii

Da' chiar asa dom'le ! Cine a mai vazut asa ceva ? Stimulezi curiozitatea omului , il bagi in boala cu secretomania , il perpelesti la foc mic , te tii tare , lumea sare sa te ajute si nimic. Silentzium !
NSL Forum Berlin - Silentium!

Indraznesc sa dau o ultima varianta :
-Domnule, mama intr-o sara , o vazut un asemenea divais   in curte . O fi asta vreo demonstratiune despre ce ai vrut mata sa reprezinti aici?  :lol:
Caragiale - Pedagog de scoala noua (Florin Piersic).avi

P.S. O fi ceea ce a ramas de la Motoare in noapte ?   :roll:

fiulploii

Draga Domnule ,

   In primul rand , va transmit sanatate si viata lunga !
   O sa aveti nevoie de sanatate ca sa puteti trai ani multi iar viata lunga pentru a putea sa explicati generatiilor care vor urma dupa noi, astialalti, cum ca subiectele Motoare in noapte si Cine a vazut asa ceva ?   nu reprezinta enigme sau conspiratii asa dupa cum ati lasat sa se inteleaga pana acum .

   In al doilea rand doresc sa va asigur de bunele mele intentii cand va solicit si alte subiecte de acest gen fiindca m-am obisnuit cu creierul in bucle mai mult sau mai putin astrale si la modul cel mai serios va spun ca imi lipsesc asemenea subiecte . Ma tem ca in lipsa lor , suprafata creierului meu va deveni un patinoar pentru cei doi neuroni de serviciu .

   Cu regret in suflet ca nu voi ajunge poate sa asist la desconspirarea misterului din cele 2 subiecte mai sus mentionate reiterez urarea mea de viata lunga si sanatoasa !
   Al Dvs. cu speranta ca ne veti agita batranetile si cu alte subiecte de acest gen ,
         fiulploii

8-) :wink: :star:

Poate trebuia pus la pagina comica , insa nu avea inteles acolo ?

uforever

Gluma, gluma, dar poate ne ataca alx psihotronic :lol:, asa ca alege imaginea lui alx("facaletul") :lol:

P.S. vad ca lumea nu uita pe aici, n-ai spune ca esti in Romania :-D

Nicipreaprea

Haideti sa introducem si factorul psihotronic in ecuatie.  :mrgreen:

Parerea mea e ca Alx a vazut obiectul repectiv prin ochii cuiva. Obiectul in sine nu are importanta, mai interesant e de aflat cu cine poate comunica Alx telepatic.

Merge ?  :lol:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Xanadron

#38
Citat din: uforever din  11 Ianuarie 2013, 03:26:55
(1) Gluma, gluma, dar poate ne ataca alx psihotronic :lol:, asa ca alege imaginea lui alx("facaletul") :lol:

(2) P.S. vad ca lumea nu uita pe aici, n-ai spune ca esti in Romania :-D

1. "Facaletzul" alx-ian se pare ca trebuie sa ramina in istoria forumurilor drept cea mai mare enigma tinuta secreta si-nvelita-n misterul cel mai cetzos al ambiguitatii bivalente, multiplexata conflictual prin catharsisul irefutabilelor transmigratii pterodactilian-imanente. :lol:

2. Aici lumea nu uita, dar iarta - pina cind uita ca iarta si... nu mai iarta :-D (v. ultimele doua exmatriculari de trolli).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AdarM

Domnule Alx, e ceva in text care nu-mi da pace.
Deunazi spuneai ca te ocupi cu productii video, publicitate, treburi d-astea. S-ar presupune ca ai ochiul format, un anume simt al proportiilor, al incadrarii si altele de genu'. Cu toate acestea, marja de aproximare a dimensiunii obiectului in cauza e nepermis de mare - si spun "nepermis" cand vine din partea dumitale.
50 de cm masoara un nou nascut, iar doi metri inseamna inaltimea unui adult cu mult peste medie.
Un asemenea obiect, aflat pe sol, neaparat se incadreaza intr-un sistem de repere: copaci, cladiri, vegetatie, relief, etc.
Vezi 'mneata, e ceva ce nu se leaga, da'  nu se leaga chiar deloc!
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

alx

Citat din: AdarM din  12 Ianuarie 2013, 21:12:56
Cu toate acestea, marja de aproximare a dimensiunii obiectului in cauza e nepermis de mare - si spun "nepermis" cand vine din partea dumitale.
50 de cm masoara un nou nascut, iar doi metri inseamna inaltimea unui adult cu mult peste medie.
Un asemenea obiect, aflat pe sol, neaparat se incadreaza intr-un sistem de repere: copaci, cladiri, vegetatie, relief, etc.
Vezi 'mneata, e ceva ce nu se leaga, da'  nu se leaga chiar deloc!
Pai...s-ar lega daca ti-as spune,de exemplu,ca erau mai multe obiecte,si nu toate de aceeasi marime,dar toate de acelasi tip?  Intreb si eu...nu-i musai sa fie asa...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Citat din: alx din  12 Ianuarie 2013, 23:18:23
Pai...s-ar lega ....dar ...nu-i musai sa fie asa...
Si mai ce anume s-ar putea sa nu fie asa?  :roll:

fiulploii

Nu a mai văzut nimeni așa ceva dintr-un motiv simplu: ai implantata o amintire de acoperire a ceea ce S-a întâmplat in realitate . Părerea mea este sa apelezi la hipnoza pt perioada aceea.

alx

Citat din: fiulploii din  10 Februarie 2016, 13:47:13
Nu a mai văzut nimeni așa ceva dintr-un motiv simplu: ai implantata o amintire de acoperire a ceea ce S-a întâmplat in realitate . Părerea mea este sa apelezi la hipnoza pt perioada aceea.
Hai sa fim de acord ca nu suntem de acord! Vrei?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: Nicipreaprea din  11 Ianuarie 2013, 08:07:34
Haideti sa introducem si factorul psihotronic in ecuatie.  O0

Parerea mea e ca Alx a vazut obiectul repectiv prin ochii cuiva. Obiectul in sine nu are importanta, mai interesant e de aflat cu cine poate comunica Alx telepatic.

Merge ?  :D
Interesanta ipoteza...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."