Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

21.12.2012: In Noua Zeelenda o fi deja Inceputul Sfirsitului Lumii? :-)

Creat de Xanadron, 20 Decembrie 2012, 14:13:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Hmmm, ora locala in Auckland - NZ deja e asta: Current Time: Friday, 21 December 2012, 00:10:24 NZDT

http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=22

OMG, :-o zic si io cum vad ca-i la moda acum - inseamna ca a incepuuut ??!!! :roll:

La modul (ne)serios acum: pina si ex-mayasii aia astronomi cred ca se tavalesc de ris in morminte. :lol:

Si-un P.S. numerologic: abia acum vad c-am postat la ora locala 13:13.
Brrr... fuuug deja spre bunkereala finala!!! :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Englezii tocmai ce au denumit o mare portiune din Antarctica dupa numele reginei mama. Deci, daca pica Noua Zeelanda , se inlocuieste cu Antarctica.
  Apropo, UK este un adevarat bunker, lumea isi vede linistita de treaba, politica, shopping si.. altele  :wink:

Xanadron

Tulai Doamne (si Domni) - sint tot eu, andromedanu' Niquflostiqwu' :martiansmile: (ala cu diversi cumnati / veri / nepoti etc. si-aici pe Terra) si postez din nou in numele cumatrului zis p-aici Xanadron, pe care-l vad ca fumeaza deja a treia tigara in bunker, ca sa verifice sistemul de ventilatie.

Intervin deci din nou doar ca sa repet avertizarea ca n-o sa va putem lua la bord :ufo: si pe voi, RUFOn-istii plecati in Marea Britanie, Italia, Spania sau... mai ales Franta. :-D

Sintem inca-n Red Alert deci: NO GAS, no Global Rapture, sorry.

P.S. ultim - pentru forumistii cu mai mult de 666 Likes :evil: (singurii selectati din pacate pentru Marea Evadare, abia acum observind ca n-avem pneuri de iarna la nava-muma):

Iesiti pe dealuri, stilpi, capitze de fin etc la ora 22:11 GMT_minus-2 cu lanterne, felinare sau macar luminari, :star: ca ne-a inghetzat si radarul de adincime ! :|

La buna vedere! (dac-om reusi sa va zarim, clar). :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  20 Decembrie 2012, 15:18:19
Tulai Doamne (si Domni) - sint tot eu, andromedanu' Niquflostiqwu' La buna vedere! (dac-om reusi sa va zarim, clar). :-D
Mai, ficioru' lu' Nicu Flosticu Wu , voi ce respirati acolo pe nava aia / Ca pari cam dubios  :lol: II fi vreo holograma de automat . Dovedeste ca esti cine zici, pls.

alx

Citat din: Xanadron din  20 Decembrie 2012, 15:18:19
Iesiti pe dealuri, stilpi, capitze de fin etc la ora 22:11 GMT_minus-2 cu lanterne, felinare sau macar luminari, :star:

Mda...si transmisia s-a efectuat din Mijlocul Atlanticului!  :abduct:

Citat din: fiulploii din  20 Decembrie 2012, 15:22:14
Mai, ficioru' lu' Nicu Flosticu Wu , voi ce respirati acolo pe nava aia / Ca pari cam dubios  :D II fi vreo holograma de automat . Dovedeste ca esti cine zici, pls.
Nu e bre...nu văzuși cum s-a dat de gol? Apăi ce,noi avem GMT-2?   Ete na...aci îi GMT+2...
Asta sigur îi de la partea adversă,aia cam solzoasă... adică ȚEAPĂ BRE!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

 :-D Raport confidential: Testare incheiata cu succes. beeep-fass - subiectul alx corespunde standardelor IQ andromedane fiindca n-a pus botu' la nada aruncata de agentul nostru Niquflostiqwu' :martiansmile: pe forum.

Continuati insa testarile si cu userul fiulploii, poate-l luam si pe el - desi o arde cam aiurea. :lol:

End of Report - trosc-pleosc. :ufo: :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Asa cum era de asteptat, pina si neo-zeelandezii sint oarecum mirati :roll: ca nu i-a luat inca valu' Apoca_lipsei.

http://www.telegraph.co.uk/news/religion/8527582/Apocalypse-not-right-now-Rapture-end-of-world-fails-to-materialise.html

P.S. Postarea asta-mi apartine - mi-s deci chiar io Xanadron bre fiu'ploii, ca Niquflostiqwu' :martiansmile: e ocupat pe moment, si-a pus caucioace de iarna la OoZeNeu si-acu' testeaza o palinca-n bunker). :-D
Inainte de Marea Plecare, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: Xanadron din  20 Decembrie 2012, 16:08:44
Asa cum era de asteptat, pina si neo-zeelandezii sint oarecum mirati ::) ca nu i-a luat inca valu' Apoca_lipsei.
Pai sa nu fie cu suparare,da in mod cert mayasii au calculat apocalipsa dupa timpul lor...asa ca mai dureaza un pic...

Citat din: Xanadron din  20 Decembrie 2012, 16:08:44
P.S. Postarea asta-mi apartine - mi-s deci chiar io Xanadron bre fiu'ploii, ca Niquflostiqwu' :martiansmile: e ocupat pe moment, si-a pus caucioace de iarna la OoZeNeu si-acu' testeaza o palinca-n bunker). ;D
Inainte de Marea Plecare, clar.
Mda...ete fleoșc! Esti tu Xanadrom cum is eu...alx... >:D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

Citat din: alx din  20 Decembrie 2012, 16:15:42
   Mda...ete fleoșc! Esti tu Xanadrom cum is eu...alx... >:D
Ba mi-s chiar io - uite ca-mi pusei si poza la avatar, sa ma recunoasca ozenistii din Consiliul Galactic, chiar daca se-mbata astia d-acilea.

P.S. Update - Alarma, Achtung, Attention please!

Niquflostiqwu' :martiansmile: era deja manga dupa al treilea tzoi de palinca si s-a riscat sa faca o tura de proba cu noile cauciucuri de iarna (second-hand, evident).
L-a oprit insa Die Galaktische Polizei :rocket: trimisa de NAZA si i-au suspendat permisu' de conducere, zbor, teleportare etc pe citiva eoni. :|

Nasol e ca n-ajunge pe Terra alt pilot de rezerva decit pe 23.03.2013,,  asa ca s-ar mai mai amina un pic The Doomsday, ca fara Rapture nu mai are vreun haz. :fullmoon:

Stay tuned deci c-o sa va tin la curent (trifazic, clar :lol:) despre ce decizie se ia chiar acum Mai Pe Sus. :star: :planet:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

Si cum bre, adica de maine tzugulanul planetar nu se mai scoala dimineata cu frica de apocalipsa ?
Adica de maine tzugulanul se va scula fara frisoanele date de  interpretarea elitista a unor profeti care vad in tot si in toate "semnele" premergatoare apocalipsei : ploi, furtuni, secete, imagini in sectiunea buturugilor, icoane plangatoare, fara incalziri si raciri globale, fara teama unei distrugeri iminente ?
Bre, voi nu sunteti normali ... adicalea nu mai inventeaza nimeni nici o criza care sa-i ridice un nod in gat tzugulanului platitor de taxe ? Adica de maine o sa traim doar cu teama frigului de afara ...si a celui din buzunare ?
Si mai ziceti despre mine ca-s optimist ... cand voi sunteti bolnavi de optimism daca credeti asta  :evil:

P.S. Ziceati ceva de niste lanterne aprinse ... nu-i mai bine sa inaltam zmeie chinezesti (alea de au lumanare la bord )... ca sa vada si apocalipticii ca a fost un mare fass ? Sunt ieftine, se gasesc la librarie si maine seara pe la 10 (22.00) ar fi ora perfecta sa umplem cerul de lumini.

padme

Eu as fi curioasa ce explicatie ar da maine capii de secte/profeti/etc. si care i-au convins pe diversi sa-i urmeze in cate o pestera....

Aliosa

Citat din: padme din  20 Decembrie 2012, 19:00:15
Eu as fi curioasa ce explicatie ar da maine capii de secte/profeti/etc. si care i-au convins pe diversi sa-i urmeze in cate o pestera....
Simplu, ne-a mai dat o sansa :) , se prescrie :D

Citat din: Ganditorul din  20 Decembrie 2012, 18:05:19
P.S. Ziceati ceva de niste lanterne aprinse ... nu-i mai bine sa inaltam zmeie chinezesti (alea de au lumanare la bord )... ca sa vada si apocalipticii ca a fost un mare fass ? Sunt ieftine, se gasesc la librarie si maine seara pe la 10 (22.00) ar fi ora perfecta sa umplem cerul de lumini.
Nu nu :D, ca o sa vezi la stiri numai OZN-uri ...

toma

Pina una alta, calendarul mayas a dat gres! A venit 21 decembrie, dar sfairsitul lumii n-a venit!
CitatEu as fi curioasa ce explicatie ar da maine capii de secte/profeti/etc. si care i-au convins pe diversi sa-i urmeze in cate o pestera...
Lasa, dialectica sa traiasca!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

bk

Poate ca mayasii s-au referit la 21-12-2112 ! Doar glumesc... dar parca o sa vad ca unii "prezicatori" care au luat teapa cu 2012 or sa imbratiseze aceasta noua posibilitate.


alx

Da Nibiru...Nibiru unde e? Ca nu o vad,si ar cam trebui sa se vada,chiar si de catre chiori...
Ca stresaratii multa vreme cu idioata aia de planeta,si amu tata lumea sta chitic...hai sa va vad,nibiristilor...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."