Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AURORA : TR-3A , TR-3B, TR-3C ?

Creat de fiulploii, 19 Decembrie 2012, 04:58:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

#15
Mersi pentru site, nu stiam de el.
Nu ai impresia ca multe din ele sunt drone ? Sau au ''  imitatoare de forma''  :-D .
Fiindca exista marturii despre ozeneuri care si-au schimbat forma in timp ce martorul/martorii privea/priveau la ele.

Si apoi, unele pot fi manufacturate pe Terra .

Xanadron

#16
Ba da, si eu am convingerea ca 85-90% din "OZN"-urile observate sint de fabricatie terestra.

Iar cel putin 50% din astea sint de fabricatie NAZISTA. 8-)
La fel de convins sint si de faptul ca tanti Merkel, Hillary, Lizzie & Co. stiu prea bine de hramul lor.
(Personal, as reinventa Inchizitia pentru ele/ei... pina ar spune tot). :-D

"Meme"-urile induse subliminal de tipul "trabucele-s annunakiene, ovoidele Mici-Grizulene, castroanele - andromedane" etc s.a.m.d. sint toate (zic eu) doar praf in ochii bizonilor - contribuabili docili pt. "programele negre", evident.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

acme

Citat din: Xanadron din  05 Martie 2013, 13:30:45
Ba, eu cred ca sintem foaaaarte interesanti pentru Ei. :martiansmile:
Evident ca parerea mea poate fi f. bine si gresita, iar cele 40 sau 57 rase ET care ne viziteaza doar ne... viziteaza in sens pur turistic (v. ipoteza "Zoo-Terra"). :-D

Sau: anumite directii de dezvoltare sint atent "inhibate" de catre   :-( ca nu cumva sa depasim un anumit nivel (cel putin la nivel de masa); asa ca  :ufo: de le vedem noi ar putea fi niste simple inspectii (asa cum vine FMiul in Romania); motivele pentru care sintem "inhibati" nu pot fi decit banuite dar parerea mea este ca pentru ca sintem prea razboinici si ca asemenea inhibitori sint plasati pe linga toate civilizatiile intr-un anumit stadiu de evolutie nu numai la noi.

On topic:
"Aproximativ 25-30 de avioane special de recunoastere - numite TR-3A Black Manta - ar putea fi puse în funcțiune în cele din urmă, cu baza la Holloman AFB, MN si Tonapah, Nev. Initial TR-3Aurile sint ansamblate cu F-117Auri, desi sint adapostite separate in hangare mai mari. Citeva TR-3Auri se crede că au fost desfășurate temporar în Alaska, Marea Britanie, Panama și Okinawa.. Mai recent, se crede că au sprijinit operațiunile F-117A in război din Golful Persic"

Scott, William, "Triangular Recon Aircraft May Be Supporting F-117A," Aviation Week & Space Technology, 10 Iunie 1991, pag.20
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

Noi, astia micii si nestiutorii (desi a-toate-platitorii - v. Black-Projects :ufo: care se indoapa cu trilioane din deturnari imense de bani=munca fraierilor :|) nu vom sti niciodata nici macar numele exact al diverselor gadgeturi cu tehnologie "miraculoasa".

Citeam nu demult de ex. ca guvernul SUA secretizeaza anual 560 milioane pagini de documente. :-o
Peste tot in lume insa nimeni "de la virf" nu da socoteala pentru nimic.
Si totusi, sint alesi bine-mersi in continuare.
Cred ca ne meritam soarta.

Strict ontopic: TR-3A are 1001 forme/caracteristici doar banuite - ca si restul TR-urilor de fapt.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#19
Un clip - care poate fi fals = CGI, nu ma pot pronuntza -, :roll: dar in care apare un TR-3B (sau cum i-or mai zice acum secretomanii de se plimba cu ele) exact cu forma/luminile confirmate de numeroase observatii ce-au inceput de prin anii '80 - v. pozele STS ale NAZA de mai sus, din 1986.

Observatiile au fost prin toata lumea asta larga, nu doar in USA (si eu am vazut unul identic in august 1995, in deplasare spre larg din S-SE spre N-NV, de pe balconul unui etaj inalt de hotel din Eforie Nord, pe la orele 3.45 - 4.00 AM, ex-nevasta-mea avand atunci o insolatie serioasa si dand la boboci la ore mici).
Martor - doar exa din pacate (care-i acum oricum pe lumea ailalta).
Toata observatia n-a durat mai mult de citeva minute si n-aveam aparat foto la mine, doar telefon mobil totusi - rare pe vremea aia, dar mai primitive ca acum, fara camere foto.

P.S. Ala vazut de JE acum aproape 20 de ani n-a disparut ca un magar in ceatza explodind :-D (ca asta din video, d-aia cred ca-i fake; nici macar ufologii cei mai dementi nu sustin ca s-ar putea transloca intre planuri astrale :star: etc), ci inaltindu-se aproape vertical - foarte rapid, ce-i drept.

Era oricum cam cit un stadion :-o (latura >100m, nu stiu daca exact 180 m insa, cum sustine Ed Fouche) - evaluare subiectiva, de la 2 -2,5 km cit am apreciat distanta la care zbura, la max. 500 m de suprafatza apei.
UFO transform in Paris, France Crazy!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

CitatAla vazut de JE acum aproape 20 de ani n-a disparut ca un magar in ceatza explodind  (ca asta din video, d-aia cred ca-i fake; nici macar ufologii cei mai dementi nu sustin ca s-ar putea transloca intre planuri astrale  etc), ci inaltindu-se aproape vertical - foarte rapid, ce-i drept.

Domnu' Zen, ala e intr-adevar fake, asta cred si eu. Cand mi-am facut cont pe forum, am postat o poveste 100% reala si "intreaga la minte" cu un astfel de obiect, care "se cam transloca in alte planuri", cel putin asa parea. Individul cu relatarea are martori, pe care-i cunosc si eu personal, nu se poate sa minta o intreaga scara de bloc. Relatarea arata cam asa: obiect triunghiular, culoare negru mat, "unghiurile" navei rotunjite, in fiecare unghi cate un "spot", in mijloc un fascicul de culoare rosie, fara zgomot, fara frecare cu aerul, dimensiunea unui imobil de 2 etaje, "a disparut brusc pe cer invaluit de o  lumina alba"(spune tipul). Nu am timp sa caut postarea, dar daca e cazul revin.

Xanadron

#21
Stiu postarea, colega uforever - te-am descusut p-atunci despre detalii, o consider veridica, dar ma indoiesc ca un gen de placinta / felie de pizza :-D d-asta triunghiulara poate fi comparata cu un bloc cu ...oricite etaje.
Cel mult c-o piramida - doar din anumite unghiuri si pina cind incepe sa se miste (zic asta din experientza 100% proprie).

Poate ca TR-333-Y-ul vazut de amicii tai era totusi un model facelift :lol: de putea sa se si evapore brusc.

P.S. Inclin sa cred ca cel putin un TR-3B e parcat pe sub baza din M. Kogalniceanu, citeva observatii dobrogene fiindu-mi comunicate sau cunoscute (una din Delta-Tulcea a fost postata si p-aici acum doi ani parca).

P.S.2: Ala vazut de amicul tau avea ampenaje verticale pe extrados (ca asta din clip?) :roll:
Fiindca eu stiam ca TR-3B n-are asa ceva, deplasindu-se in ce directie vrea muschiu' lui (cel vazut de mine nu stiu daca avea, fiind noapte si vazut - cu luminile citate - de jos).

P.S.3: Cind si daca mai merg la mare imi iau si prastia cu mine, clar. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#22
P.S. - cu scuze pt dubla postare, dar necesar:
Postarea ta era asta:  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3929.msg69211.html#msg69211

Acum ma uit pe schema atasata si cred ca poate avea totusi inaltimea unui bloc cu 3 etaje, daca ar avea latura de 180 m. :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

Citat din: Xanadron din  12 Martie 2013, 22:24:13
P.S. - cu scuze pt dubla postare, dar necesar:
Postarea ta era asta:  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3929.msg69211.html#msg69211

Acum ma uit pe schema atasata si cred ca poate avea totusi inaltimea unui bloc cu 3 etaje, daca ar avea latura de 180 m. :roll:

Ai dreptate, o sa stau 5 minute la colt , pe coji de nuci :lol: ...am pacatuit, cu un etaj! :-) Domnu' Zen, iarta-mi memoria "scandalos de prajita", daca e nevoie, "ma adun" si "live-uiesc" un interviu cu martorul in cauza(desi, ultima oara a fost invers). Sunt ultimul om care ar aduce informatii strambe pe acest forum, asa ca am sa fac "ceva" in aceasta privinta. Pana atunci, sper ca ramane totusi "in picioare expunerea mea", cu scuzele de rigoare... :-D

Xanadron

Stai blind prietene uforever, ca nu era problema de 2 sau 3 etaje, ci doar una de principiu a... viziunii, TR-3B fiind se pare nu doar triunghiular, ci si PLAT (mai plat decit in schema lui Ed Fouche).
Sau poate ce-a vazut amicul tau era un alt tip de nava. :roll:

Repet insa: asa ceva se plimba, zic eu, frecvent nu doar pe litoral sau in Popesti-Leordeni si toate premizele indica originea terestra a obiectelor :ufo:
Iar faptul ca nu prea se (mai) feresc indica si el citeva evolutii de perspectiva - parerea mea. 8-) 
Nu apropo de vreo Disclosure, nici vorba - ceva doar in legatura cu extinderea controlului total si a fricii ce trebuie livrata la pachet, in portii gradate.
Tot parerea mea si asta.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

zana@M

Citat din: Xanadron din  12 Martie 2013, 22:24:13
P.S. - cu scuze pt dubla postare, dar necesar:
Postarea ta era asta:  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3929.msg69211.html#msg69211

Acum ma uit pe schema atasata si cred ca poate avea totusi inaltimea unui bloc cu 3 etaje, daca ar avea latura de 180 m. :roll:


Am vazut si eu schema atasata si mi-am amintit ca in toamna anului trecut am vazut asa ceva (am mai scris undeva ,dar n-am timp sa caut ,cineva a postat un videoclip ) de la balconul apartamentului meu din Constanta aflat la etajul 9 impreuna cu nepotul meu .Era ceva triunghiular cu lumini rosii la cele trei capete iar in mijloc o lumina galbena .Inaltimea cam cat a unui avion cu reclame ,venind dinspre S ajungand la E  \(unde locuiesc) si se indrepta spre N ,aflat deasupra marii .Cred  ,se indrepta spre aeroportul Mihail Kogalniceanu aflat laNVV ,asa cum bine a banuit si Xanadron.

Cand si daca ajungeti la malul marii puteti vedea multe pe cerul instelat vara ,mai ales avioane supersonice .
De la etajul 9 pot cuprinde toata marea de la poarta 1 la poata 6 nu mai spun de rasaritul soarelui ,extraordinar!!!
De ce nu se face o intalnire RUFOn-ista la malul marii?/Zic si eu....
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

uforever

#26
CitatP.S.2: Ala vazut de amicul tau avea ampenaje verticale pe extrados (ca asta din clip?)

Nu avea ampenaje, dar tocmai mi-am dat seama de ce la comparat cu un bloc. Pe-aici pe la mine, blocurile sunt de maxim 3 etaje, sunt cateva si cu un etaj, amicul meu a vazut doar "baza" navei, de aici comparatia cu inaltimea unui bloc de 2 etaje, nu-mi amintesc sa-mi fi spus ceva de partea superioara a navei, cred ca a vazut doar baza acesteia. Culmea e ca nava, a disparut intr-un "blitz"avand ca sursa spoturile de pe baza, deci despre ce viteza vorbim si incotro s-au carat "baietii"?

Citatextinderea controlului total si a fricii ce trebuie livrata la pachet, in portii gradate.

Aaa, pai domnu' Zen, astia par a fi de-ai nostri sau chiar tot "universul" asta, vrea sa bage frica in noi :lol: De ce-ar face asemenea "scamatorii" o "civilizatie serioasa"? sa nu cumva sa fie vorba de S.D. din T.V.M. :wink: astia-s tare neseriosi. Oricum incep sa fie plictisitori, forever aceeasi teama.

CitatDe ce nu se face o intalnire RUFOn-ista la malul marii?/Zic si eu....

Unde ne cazezi pe toti? :lol: Nu m-ar deranja o intalnire, nici pe malul Dambovitei, dar se baga cineva? :-D vezi sa nu :-P


later edit: Domnu' Zen, ca asta arata, dar fara luminile de pe margine. Cand i-am aratat filmuletul, omul a spus: "asta e!" Aceasta "nava" este o creatie a unor studenti, defapt e un concurs pentru a arata ceva cat mai realistic :ufo:
Black triangle UFO with red laser (full original video)
This is a longer version of the video that was posted a few weeks ago that people said was the irish UFO. It is in fact a craft I created for a contest to see who could build the best and most realstic looking UFO.
This was all filmed in 2007.
see http://www.ufocontest.com/ and http://www.hoaxresearchcenter.com/ for more information.

Xanadron

Observatie recenta (Oregon, USA) din categoria certa TR-3B. :ufo:

Amazing UFO Oregon (new)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aseneth

Citat din: Xanadron din  06 Martie 2013, 16:12:31
Un ghid al formelor mai tuturor OZN-urilor observate de-a lungul timpului, aici:

http://www.uforth.com/

Treburile-s oricum f.f. complicate cu zburatoarele astea, fiindca se pare ca apartin mai multor aliantze umano-ET. :-)
Nu exista deci o singura "Breakaway Civilization" (v. Omenirea 2.0), ci mai multe.
Din pacate nu avem insa destule informatii (ori sint atit de vagi si/sau contradictorii) incit nimic nu poate fi confirmat 100%, dar nici infirmat. 8-)

Daca exista mai multe forme de nave inseamna ca exista mai multe aliante? Crezi ca in Univers e ca in jocurile electronice, fiecare alianta cu forma ei de nava?

De ce spui alianta umano-ET? ET nu sunt umani?

fiulploii

#29
Citat din: Aseneth din  27 Martie 2013, 10:24:16
De ce spui alianta umano-ET? ET nu sunt umani?
Chestie de sistem de referinta . Adica Noi - umanii si restul universului ET - extraterestrii ( care nu sunt de aici , de pe Terra ) . Chiar daca sunt umani sau insectiformi sau solarieni .

Citat din: Aseneth din  27 Martie 2013, 10:24:16
Daca exista mai multe forme de nave inseamna ca exista mai multe aliante? Crezi ca in Univers e ca in jocurile electronice, fiecare alianta cu forma ei de nava?
Poti spune altceva pe tema asta? De ce ar fi doar o singura supraveghetoare in zona? Eu cred ca ai alte informatii decat noi si poate ai fi dispusa sa le impartasesti .
Parerea mea...

P.S. daca vrei sa cari pietre alaturi de mine , sunt dispus sa iti accept ajutorul  :wink: