Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Tipicul Triangle UFO, Timisoara, aprox 25-27 Iulie 2011

Creat de Rzs, 15 Decembrie 2012, 23:03:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Rzs

Buna tuturor!

Intai de toate doresc sa spun ca ma bucur ca exista o asemenea comunitate... felicitarile mele!

Ca scurta prezentare, eu sunt de mic ,,fan'' al acestor evenimente, cred ca deja considerati un cliseu ce voi scrie... Sunt un om oarecum sceptic, de aceea desi cred in existenta altor fiinte pe alte planete (este destul de logic dat fiind ecuatiile de calcul a vietii avansate in univers, si etc, tot ce am vazut noi la Discovery, le stim toti), nu cred totusi ca am fost ,,vizitati'', cel putin nu neaparat recent.

However, eu sunt un om foarte tehnical freak, nu cred in fantasmagorii cu religii si altele, imi place sa cant la chitara si sa fac cablaje electrice, ma intereseaza ,,how stuff works'',etc, de aici  si interesul meu nr 2, proiectele secrete arhicunoscute de voi toti si propulsiile ,,secrete'' existente la ora actuala( desi sunt nou in comunitate, cred ca toata lumea stie foarte bine toate proiectele si tot ce exista pe toate paginile legate de toate proiectele secrete, negre, cum vreti sa le spuneti, dci ca idee luati-ma ca si cum stiu tot ce stiti si voi , desi sunt nou)

_____________________________________________________________________________

De aici incepe povestea mea, sincer sa fiu am vrut chiar atunci in seara cu pricina sa imi fac cont dar am zis ca o las balta.... Povestea mea este asa:


Nu mai tin minte EXACT cand, dar in data de 25-27 (aprox) Iulie 2011, am fost lasat de varul meu sa stau pe strada Epurelui in Timisoara la casa lui, cat el si familia erau plecati in vacanta.

Am venit cu prietena, am adus cainele, foarte fain si frumos...

Intr-o seara am iesit cu prietena la masa in curte, era placut...chiar daca era oarecum tarziu.

Eu sunt asa mai distrat putin uneori  :-D si imi place sa ma prostesc, cum face Jim Carrey cu faces si imitatii ma rog haha...

Stateam la masa, in curtea interioara cu prietena.

M-a apucat asa pe mine sa ma uit in sus...total aiurea fra motiv, sa strig ,,LOOK AT THE SKYYYY  :roll:!!!'' Cerul era fain si plin de stele...

Domnilor, a doua oara...cand am facut chestia asta... mi-a picat fata

Cum ma uitam drept in sus...din SPATE venea pe cer, ACOPERIND stelele.. Un avion/nava/triunghi/whatever, cu 3 (lumini?) cercuri care mai degraba pareau un fel de ...energie activa existenta IN acele cercuri de culoare portocalie...obiectul era destul de jos deci se vedea binisor!

A trecut...superb deasupra capului meu, aproximez dimensiunea aproape cat un avion de pasageri wizzair, ACOPEREA cum am zis stelele...cu o superba forma de triunghi in timp ce se deplasa inainte...absolut..NICI un zgomot.

Am sarit ca nebunul la prietena mea sa se uite sa...a vazut si ea, amandoi am avut pielea de gaina...

M-am simtit privilegiat ca am putut sa vad asa o minunatie tehnologica fara sunet..trecand sub stele, cu 3 cercuri luminoase(nu puternic, doar ca energie cumva slaba in ele). Cercurile btw, erau distantate cele 2 mai DEPARTE de cel din varf, deci un triunghi isoscel.

Ora era exact 22.45 (ma uitasem la ceas)

Nu spun ca erau ,,vai, alienii! '' haha,sunt foarte sigur ca este un proiect (cunoscut si de voi in acest forum), al americanilor banuiesc...dar cu toate astea am vrut sa impart cu voi aceasta experienta.

Nu cred ca voi mai vedea in curand asa ceva vreodata. Am sperat toata viata ca ,,fan'' de avioane (am fost si la aeromodelism cand am fost mic), sa vad asa ceva...acum am avut ocazia.


Dat fiind povestea mea...POATE CINEVA sa mai isi aduca aminte daca , cumva in perioada aceea, oriunde in tara, a vazut ceva similar? M-ar bucura foarte mult.

Sper ca nu ma credeti ceva nebun dar a fost superb ce am vazut, am fost cu adevarat impresionat..si acum mi se face pielea de gaina.

Eu sunt userul Razvan S. de pe RGC (romanian guitarist community), dealtfel si moderator la mica publicitate pe acel forum, si am cel mai mare feedback, deci, sa nu ma credeti un nebun aleator :D care s-a gasit sa isi faca cont sa vorbeasca aiurea.

O seara cat mai faina! Astept niste mesaje pe topic ...poate isi mai aduce cineva aminte daca a vazut ceva in perioada data!

Numai bine la toti

Am corectat(la cerere) data (luna) observatiei. StarDust