Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fiţi sinceri cu sfârşitul lumii!

Creat de SLEAH19, 26 Noiembrie 2012, 01:13:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vă este sau nu frică de 21 12 2012 ?

Da, cred că vor fi evenimente teribile care vor determina sfârşitul.
4 (5.4%)
Îi încurajez pe cei apropiaţi dar personal mi-e frică .
2 (2.7%)
Nu, dar neliniştea sa cuibărit totuşi în subconştientul meu.
12 (16.2%)
Nu ştiu , nu am încă o părere formată.
12 (16.2%)
Nu am nici o frică.Sunt absolut sigur că nu va fi nimic .
44 (59.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 74

Votare închisă: 21 Decembrie 2012, 01:13:11

aress1818

Pe 7 Martie anul trecut, Toata lumea a vazut un obiect urias, mai mare decat pamantul care parea ca "ia ceva din Soare". O grupare  InfoNews CTZ din Bazilia care pretinde ca e in legatura cu 49 de rase ET, spune ca ceea ce s-a vazut era o nava cosmica ET care descarca anumite chimicale in Soare pentru a-l "calma" si a proteja Pamantul de efectul unor  emisii catastrofale! mai mult aceeasi nava va reveni pw 17 Dec. 2012 cu acelasi scop la 1:15 pm (ora Braziliei) si va stationa langa Soare 4h si 25 minute pentru o alta descarcare de chimicale! Vor urma si alte stiri ale aceleiasi surse, spun acestia!

UFO's Around The Sun - New date !

calator astral

Bun. Sint tot felul de opinii diferite, deocamdata o foarte scurta majoritate e convinsa ca nu va fi absolut nimic, 50 si ceva %.

  Daca colegul @aress1818 are efectiv dreptate si se observa actualmente obiecte enorme in apropierea soarelui sau pe linga Marte si Saturn, eu zic sa nu ne pripim sa afirmam ca cunoastem in intregime intentiile presupuselor entitati bilogice extraterestre.

Sint niste nave da, insa nu putem sti cu siguranta cine sint ocupantii.

Eu cred ca in eventualitatea in care vom fi nevoiti sa alegem , sa ne gindim foarte bine, ipoteza unei mistificari e extrem de probabila.

Nu stim cine/ce sint, nici intentiile lor.

Se pare ca e o strinsa legatura intre aceasta posibila interventie aliena asupra Soarelui sau a Terrei si unele ozeneuri interdimensionale care ar servi o putere oculta, luciferiana, gata sa insele oamenii si sa-i rataceasca spre directia opusa Salvarii.

Deci atentie, sint prezenti dar nu stim ce anume vor.


     False Flag Alien Event - Don't Fall For It When It Happens!
       

fiulploii

Citat din: aress1818 din  16 Decembrie 2012, 20:02:47
era o nava cosmica ET care descarca anumite chimicale in Soare pentru a-l "calma" si a proteja Pamantul de efectul unor  emisii catastrofale! mai mult aceeasi nava va reveni pw 17 Dec. 2012 cu acelasi scop la 1:15 pm (ora Braziliei) si va stationa langa Soare 4h si 25 minute pentru o alta descarcare de chimicale! Vor urma si alte stiri ale aceleiasi surse, spun acestia!
:lol: interesant era daca respectivii ziceau si ce chimicale injectau . O fi fost vorba de productia  mondiala de droguri pe un  an? Ar fi descoperirea mileniului faptul ca intr-un reactor nuclear se petrec reactii chimice .
Parerea mea ... abureala si stirea asta , ca aproape tot ce vine prin canalizare adica channelling ala medium-mitic
http://en.wikipedia.org/wiki/Channelling_(physics)

alx

Citat din: calator astral din  16 Decembrie 2012, 20:59:02
Bun. Sint tot felul de opinii diferite, deocamdata o foarte scurta majoritate e convinsa ca nu va fi absolut nimic, 50 si ceva %.   
Off-topic!
Mai,ce repede se schimba oamenii?,dupa interesul de moment...
   Adica cu doar 2 zile in urma,11 votanti care insemnau pe acel topic aprox. 90% erau o majoritate absoluta si reprezentau tot forumul,iar astazi 41 de useri,adica aprox. 57% inseamna o scurta majoritate...si sa ne mai miram ca nu ne-au iesit calculele la referendum... ;D

On-topic!
   Daca imi aduc eu bine aminte filmarea cu pricina,acolo se INTUIA un trafic de materie DINSPRE Soare inspre...ce-o fi fost,si nicidecum invers,asa cum sustin baietii astia...sau au descarcat chimicalele alea si aveau nevoie de lest,sa nu ii scuture prea tare...tangajul?
   In plus,tare as vrea sa stiu si eu cate chimicale ar fi necesare pentru a domoli un soare...si cum ai putea sa faci asta aplicand "corectia" chimica la suprafata soarelui...eu le-as recomanda baietilor astora sa-si mai curete "canalul" pe care le vin informatiile,fie sa lase dracului drogurile de o parte...

Si stiti ce e mai misto? Ca daca nu s-o intampla cum au zis ei.tot vor putea sa spuna ca NAZA a trucat filmarile de la satelitii aia de supraveghere...si uite asa scapa basma curata...nici usturoi nu au mancat,nici gura nu le miroase!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: alx din  16 Decembrie 2012, 21:48:58

On-topic!
   Daca imi aduc eu bine aminte filmarea cu pricina,acolo se INTUIA un trafic de materie DINSPRE Soare inspre...ce-o fi fost,si nicidecum invers





    exact, exact, mea culpa, yransferul presupus de energie se efectua in sens opus.


  astea sint imaginile care au aprins forumurile occidentale si nu numai:




     Planet being BORN or a HUGE UFO charging energy from the SUN??





elena78

Citat din: aress1818 din  16 Decembrie 2012, 20:02:47
Pe 7 Martie anul trecut, Toata lumea a vazut un obiect urias, mai mare decat pamantul care parea ca "ia ceva din Soare". O grupare  InfoNews CTZ din Bazilia care pretinde ca e in legatura cu 49 de rase ET, spune ca ceea ce s-a vazut era o nava cosmica ET care descarca anumite chimicale in Soare pentru a-l "calma" si a proteja Pamantul de efectul unor  emisii catastrofale! mai mult aceeasi nava va reveni pw 17 Dec. 2012 cu acelasi scop la 1:15 pm (ora Braziliei) si va stationa langa Soare 4h si 25 minute pentru o alta descarcare de chimicale! Vor urma si alte stiri ale aceleiasi surse, spun acestia!

UFO's Around The Sun - New date !

citind unele documente ,eu am inteles contrariul a ceea  ce afirmi  tu aici domnule  aress1818!.se pare ca imprejurul soarelui  se afla multe nave  fie ele extraterestre fie terestre ,se pare ca ele bombardeaza soarele  nu cu arme chimice ,ci cu arme  cu energie plasma,il bombardeaza ca sa para mai puternic...voi merge in cautarea acelui document cu speranta ca il voi pune si aici pe acest forum... 

aress1818

Se pare ca sursa citata de mine este credibila, azi 17.12 a aparut un obiect similar.



SLEAH19

Da triunghiu'.. ce face triunghiu'? Încarcă sau descarcă ?

La sfârşitul filmuleţului de mai jos (care n.b. a mai fost postat ), apare un alt corp mai mic care se desprinde de soare în timp ce ISOSCEL staţionează.

Cred că e un fel de autogară în soare!

Soarele si misterele lui din data de 12 martie( NASA SDO AIA193)
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

#53
Daca te uiti la filmuletele de pe siteul respectiv , o sa observi ca tot felul de umbre-corpuri intra si ies aparent in si din Soare , nu numai la datele specificate .
  Exact ca si in cazul pozelor de pe Nasa luate pe Marte sau Luna. Nu numai in pozele vehiculate pe diverse siteuri apar formatiuni regulate si in colturi , cu alura de constructii diverse.

P.S. unele din formatiunile care par ca ies din Soare sunt pur si simplu expulzari de materie solara.Insa unele nu . Mai ales cele care intra .

Nox

Am vrut să votez şi eu ca omu', că e la modă acum, dar când am văzut...

Citat
    Îi încurajez pe cei apropiaţi dar personal mie frică .

    Nu am nici o frică.Sunt absolut sigur că nu va fi nimic .

am zis că mai bine mă las păgubaş. Măcar am fost sincer.

Qapla'!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

SLEAH19

 De asemenea, cred că pentru oamenii cu impresii nu este nici un pericol de apocalipsă, ei vor moştenii pământul!
Cine nu poate ieşi dintr-un pamflet, nu poate pune în pericol nici o paradigmă.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Xanadron

#56
Citat din: Nox din  18 Decembrie 2012, 03:00:14
Qapla'!
Star Trek: Voyager - The Doctor's Qapla'!
Mie mie frica ca najung pinla sfirsitul lumi linga pers. careo iubesc ca ma rapesc extraterestri. :-D
(n.b.: bolduit fiindca ontopic totusi - sa nu ajung deci ca Tolea Ciumac la tomberon). :lol:

Citat din: SLEAH19 din  18 Decembrie 2012, 12:08:34
De asemenea, cred că pentru oamenii cu impresii nu este nici un pericol de apocalipsă, ei vor moştenii pământul!
Cine nu poate ieşi dintr-un pamflet, nu poate pune în pericol nici o paradigmă.
Serios acum: amindoi aveti dreptate - vorba rabinului ala din maxime/minime. :lol:
In sensul ca unele reguli ortografice/epice stabilite de "dinozaurii" academiei prin 1996 sint dupa mine aberante (inclusiv niciuna/nici una), dar si fiindca unele chestii nu prea serioase - cum e si sondajul asta -, :-D pot fi scrise si mai "lejer". Scuze, dar asta chiar cred, colega SLEAH19.

Alte consideratiuni in directia dreptatii noxiene care o apreciez :lol: (brrr, ma oripileaza inca lipsa acuzativului - clar, sint irecuperabil) le-am tooot postat p-aici - evident ca fara vreun rezultat "educativ" vizibil/lizibil. :-P

P.S. offtopic... si nu prea: Deunazi am ajuns definitiv la concluzia ca mi-am amarit de fapt viatza :| scriind dintotdeauna (de la 3 ani jumate adica) 100% corect. Timp pierdut si viatza inutil complicata, clar (2-1 deci pentru colegul SLEAH19 in meciul cu Nox, dar si cu JE). :-D
De ce? Simplu: Becali, Vanghele, Videanu, EBA, "etilistul" Ontzanu sau chiar agramatul mason Tariceanu etc. joaca in continuare relaxati table la Monaco_care este, in timp ce altii le sporesc averile aberante, iar altii si mai anagramati :-D ca ei le lustruiesc imaginea.

P.S. Tot ce scrisei acu' se subintelege ca-i doar un ALT pamflet desuet.
Si ca apreciez in continuare noima postarilor SLEAH19-iene sau concizia taioasa a logicii nox-iene.
   
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

adrian75

Inca se mai trag semnale de alarma in legatura cu 2012? Cu mai bine de un an in urma ma retrageam (temporar) de pe acest forum exasperat fiind de cei care tot trageau semnale de alarma in legatura cu aceasta data presupus fatidica...21.12.2012. Inca se mai practica acest sport? Am observat pe alte site-uri care faceau un mare tam-tam tot pe acest subiect ca de aprox. o luna au redus sonorul mult de tot....si-au dat cumva seama ca devin penibili? Voi incerca de acum incolo sa trec mai des pe aici si asta nu pt ca ar fi nevoie de mine ci pt ca...pur si simplu imi place RUFON!

fratelelup

cum spunea un coleg de forum...pe aici pe undeva, cred ca striga 'lupul'.....ca sa nu mai credem in el.
Cresterea demografica, pierderea terenurilor cultivabile, etc. obliga Terra sa se scuture nitel de cativa din noi....ajutata cred de ceva potentati.

Xanadron

Rar, dar mai maninca si cite-o oaie un lup.
Si-atunci o sa se strige inutil "Vine oaiaaaaa !" :-D

Pasarea Colibri - Puterea obisnuintei
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/