Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nalucul: o intalnire de gradul III?

Creat de Skywalker, 06 Decembrie 2005, 15:53:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Skywalker

  Aswotim a scris:
CitatMai nu stiu de unde le "scornicitzi", dar suna a literatura SF. De ce nu mentionati sursele de unde ati aflat de ele, sau sunt spuse ca telefonul fara fir, din "gura in gura"?
Fara referinte, nu se vor putea cerceta, si o voi trata doar ca literatura.

   O relatare concreta despre extraterestri inofensivi

  In 1957, in Petropolis, Brazilia, in noaptea de 25 octombrie, parintii unei fete bolnave de cancer incercau s-o consoleze. Si deodata un OZN a aterizat langa casa lor. O raza de lumina se vedea iesind din OZN si au iesit doi extraterestri inalti de 1,20 m cu par galbui rosiatic si ochi verzi piezisi. Fiintele s-au apropiat de fata si si-au scos instrumentele medicale. Tatal fetei afirma ca ei au obtinut in mod telepatic detalii ale bolii fetei, de la el. Apoi, folosind un alt tip de lumina, ei au facut vizibile organele interne ale fetei si au indepartat cancerul. Rapoartele spun ca ei i-au dat tatalui un flacon cu pilule pe care fiica lui trebuia sa le ia inainte sa zboare inapoi.
                      Material luat dintr-un raport citat de John si Anne Spencer in "Dincolo de noi"

CitatGreu de spus, parea un pitic, un copil, o aratare cu parul galben, dat pe spate, in plete. Nu era mai inalt de 90 de centimetri
Aceasta e descrierea fiintei din poiana Blagoaia.

Se pare ca extraterestrii din ambele evenimente aveau aceeasi culoare de par si aproximativ aceeasi inaltime. Datorita lipsei de detalii, nu pot sa afirm ca extraterestri din cele doua evenimente erau din aceeasi rasa. Mai ales ca in cazul din
poiana Blagoaia nu se dau detalii referitoare la ochi. Si acest detaliu m-ar putea ajuta.
    Am citit articolul lui Jackie28t de mai multe ori si nu am gasit vreun comportament violent al extraterestrului. Si aceasta trasatura este inca una care m-ar face sa cred ca in ambele cazuri este vorba de aceeasi rasa.
 
 

Skywalker

Despre extraterestri, am gasit un mp3 tare dragutz si chiar daca nu e ceva serios, va rog sa-l ascultati. Macar cu ocazia asta se mai pot deconecta cei foarte seriosi care cauta doar dovezi concrete. E ceva simpatic :wink:

http://www.vaidevoi.ro/content/asurzenii/Intalnire%20De%20Gradu'III.mp3

Daca admin+moderatorii considera ca ce am postat chiar e inutil si de nimik, ii rog sa shtearga mesajul.