Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Deschidera jocurilor olimpice 2012, survolata de un OZN

Creat de jean, 28 Iulie 2012, 21:39:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

Citat din: mariusvlad din  31 Iulie 2012, 21:42:12
asa ca ma intreb oare de ce facem caz de prezenta ozn-urilor la evenimente speciale? Pentru mine acesta stire este echivalenta cu vizita primarului in firma la care lucrez.  :lol:
:))))))))
Haide bre @mariusvlad! Eu nu cred ca vrea toata lumea sa puna mana pe primar sau sa se dea o tura cu el!
Si mai ales, nu cred ca incearca sa va convinga  nimeni ca primarul nu exista, ca e vezi doamne, un balon meteorologic! :)))))))

Arhanghelul

#16
Citat din: mariusvlad din  31 Iulie 2012, 21:01:54
Si totusi, ce lege exonereaza acel dirijabil (daca e dirijabil) de semnalizarea pe timp de noapte?

Nu exista exceptie pentru aeronavele civile si chiar militare ... exceptia la cele militare exista doar cand indeplinesc misiune de lupta (chiar si pe timp de pace) ...



http://translate.google.ro/translate?hl=ro&sl=en&tl=ro&u=http%3A%2F%2Fwww.learntofly.ca%2Faircraft-navigation-lights%2F



Citat:

"Poziţia relativă
Luminile de roşu, verde şi alb de navigaţie vă va ajuta să identifica rapid şi uşor poziţia relativă a altor avioane pe timp de noapte.

Cu înţelegerea de localizarea şi de culorile din aceste lumini de navigaţie importante, puteţi determina orientarea a altor aeronave în cer.

Puteţi vedea unele lumini constantă în Sky. Care este poziţia de avion pe care altul?

    Dacă vedeţi cât o lumina rosie si verde ... Ştii avionul celălalt vine la tine.
    Dacă vedeţi doar o lumină albă ... Ştii avionul celălalt se departeaza de tine.
    Dacă vedeţi atât o lumină roşu şi alb ... Ştii avionul celălalt se deplasează de la dreapta la stânga după cum vedeţi partea Portul a avionului.
    Dacă vedeţi atât o lumina verde si alb ... Ştii avionul celălalt se deplasează de la stânga la dreapta, după cum vedeţi tribordul a avionului.

Lumini de navigare ajuta piloţii pentru a determina pozitia relativa a altor aeronave. A se vedea şi de a fi văzut! "
_____________________________________________________________________________________________________

http://translate.google.ro/translate?hl=ro&langpair=en|ro&u=http://www.aerospaceweb.org/question/electronics/q0263.shtml

http://www.abacuspub.com/freepress/DontBeAfraidOfTheDark.pdf

P.S. Am incercat sa folosesc surse de informatii din Romania ... din pacate sunt greu de citit si au un limbaj rigid ... o caracteristica a articolelor de lege, regulamentelor  si normativelor ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Chiar nu e nimeni intrigat de tema principala din deschidere? Si anume , sistemul national de sanatate englez - poate aici e legatura cu emergency code 9 - si personajele negative din povestile copilariei , evident englezesti cu rezonante insa universale. Singurul personaj pozitiv a fost Mary Poppins clonata in nu-stiu cate exemplare necesare a starpi Raul  :-D singurul personaj care evident , aterizeaza adica vine de sus .
  Tot timpul copiii au stat in paturile de spital . 
Mie unul mi-a cam dat de gandit . Continuarea pe tema asta , mai tarziu ca acum e prea devreme  :lol:

Siberia

Citat din: fiulploii din  01 August 2012, 22:34:21
Chiar nu e nimeni intrigat de tema principala din deschidere? Si anume , sistemul national de sanatate englez - poate aici e legatura cu emergency code 9 - si personajele negative din povestile copilariei , evident englezesti cu rezonante insa universale. Singurul personaj pozitiv a fost Mary Poppins clonata in nu-stiu cate exemplare necesare a starpi Raul  :-D singurul personaj care evident , aterizeaza adica vine de sus .
  Tot timpul copiii au stat in paturile de spital . 


Mie unul mi-a cam dat de gandit . Continuarea pe tema asta , mai tarziu ca acum e prea devreme  :lol:

Ai putintica rabdare, moncher :-D
Mai este si ceremonia de inchidere :))
Banuiesc ca toata lumea trece usor peste culoarea violet prezenta mai in toate colturile...

Si totul este o magie ! Puuuf !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Citat din: Siberia din  01 August 2012, 23:12:09
Ai putintica rabdare, moncher :-D
Mai este si ceremonia de inchidere :))
Banuiesc ca toata lumea trece usor peste culoarea violet prezenta mai in toate colturile...

Si totul este o magie ! Puuuf !
Normal ca se trece usor peste o culoare devenita cotidiana, aproape banala .
Apropo de ceremonia de inchidere , din care realitate  ?   :lol:
Si mai am o intrebare : cum s-a ajuns ca anul 2012 sa se citeasca ZION , ca mie mi se pare putin fortat acest mod de citire.  :roll:
Fiindca , evreii parca citesc de la dreapta la stanga pe orizontala si nu pe coloane , de sus in jos si apoi , daca iei numai cifrele 2 , pozitionate ce e drept foarte ...fain - sau literele Z si N , na ! - cam cu ce simbol aduce daca le ..alaturam ?
Si exista o multitudine de alte posibile citiri .
parerea mea..