Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Deschidera jocurilor olimpice 2012, survolata de un OZN

Creat de jean, 28 Iulie 2012, 21:39:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Obiectul a fost observat la inchiderea ceremoniei si a fost vazut atat pe SKY News cat si pe BBC News.
Exista o credinta ca OZN-urile sunt mult mai frecvente in jurul planetei noastre in cazul unor evenimente majore.
Obiectul nu poate fi exclus ca facand parte  din ceremonie dar nu a existat nici un anunt in acest sens. Filmul poate fi vazut pe www.youtube.com UFO on the News during Olympics Opening Ceremony. July 28th, 2012 sau pe http://www.ufocasebook.com/2012/openingceremony.html
Voi ce parere aveti? Este prea material pt. a nu fi real. Pare a fi un aparat zburator inzestrat cu o camera de filmat pentru supraveghere sau pt. filmarea evenimentului de la inaltime, dar cine poate stii sigur ce este.
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#2
Am gasit si promo youtebist lipsa/sters din postarea lu' sevastase ...  London 2012 Olympic Stadium Insight Promo - REALLY GOOD

London 2012 Olympic Stadium Insight Promo - REALLY GOOD

Ciudate sunete
... asemanatoare cu cele din ...  filmul ... cu capra ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

zaharosu

Traiesc in Londra , la 15 min distanta de stadion unde au avut loc festivitatile de deschidere.Am fost pregatit cu camera de filmat special pentru a surprinde ceva neobisnuit deasupra stadionului.
Am imagini foarte clare cu ce s-a petrecut deasupra.Pot sa va spun 100% ca este un dirijabil care a survolat deasupra si este dotat cu camere de filmat.O sa incerc sa uploadez filmarea, dar o sa dureze ca am inregistrat pe minidv.
:-)
la inceput am incremenit cand am vazut prima data , dar pe urma se vede clar ca e un dirijabil care il vedeam in fiecare zi deasupra zonei Stratford.As fi vrut sa fie altceva... :)

zaharosu

nu am placa de captura sa iau de pe caseta filmarea:( dar am inregistrat pe tel ..sper sa se inteleaga ceva.O sa incerc sa pun toata filmarea daca o sa va mai intereseze, dar sper ca e destul de clar ca a fost un dirijabil.

VIDEO0014




Arhanghelul

#5
Poti sa faci captura ... si cu un tv-tuner sau chiar un dvr pentru supravegere CCTV ...

In legatura cu obiectul aerian si eu inclin sa cred ca este un dirijabil  ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

zaharosu

 o sa o fac , numai sa imi cumpar un pc , ca acuma am doar laptop... si nu am nici tv tuner nici dvr pentru cctv.Are vreo 12-13 min filmarea .Daca vreti o pun toata dar filmata ca cea mai de sus.


mariusvlad

Citat din: Arhanghelul din  29 Iulie 2012, 18:31:41In legatura cu obiectul aerian si eu inclin sa cred ca este un dirijabil  ...
Si de ce nu au acele lumini sau flash pentru evitarea coliziunii pe timp de noapte? Nu sunt obligatorii la toate aparatele de zbor.

elena78

Citat din: zaharosu din  29 Iulie 2012, 14:47:10

Pot sa va spun 100% ca este un dirijabil care a survolat deasupra si este dotat cu camere de filmat


sunt absolut de acord cu tine ,asa este a fost un dirijabil,nimic mai mult....

padme

Mi-am amintit ca am vazut si eu fotografii de dirijabile moderne care au forme care mai de care mai... futuriste, cautand imaginile am dat peste articolul urmator care are si fotografii. Mi-a placut farfuria zburatoare - credeti ca nu poate exista un asemenea prototip care este probat?

http://www.ziare.com/magazin/inventii/cele-mai-impresionante-aeronave-ale-viitorului-galerie-foto-1100930

In plus de asta, la JO era imposibil sa nu se sesizeze nimeni ca e un UFO pe deasupra...

mariusvlad

#11
Si totusi, ce lege exonereaza acel dirijabil (daca e dirijabil) de semnalizarea pe timp de noapte?

zaharosu

Two Olympic UFOs Confirmed 2012 HD


in acest video apar doua ozn-uri nu unu :)

Belea mare ....:D

fiulploii

Ok, sa zicem ca sunt ozeneuri . Care e problema ?  :lol:
Mai interesant ar fi daca cele doua sunt de fapt un anume gen de entitati , cea mica fiind copilul zglobiu care a fugit sa vada jocurile de lumini iar dupa el a plecat repede unul din parinti pentru a-l aduce acasa si a nu complica viata oamenilor in mod inutil .
Ma poate contrazice cineva ?  :lol:

mariusvlad

De ce sa fie belea? Poate ca pe planeta lor nu au drept de retransmisie a olimpiadei, in acest caz eu ma asteptam la mai multi oznospectatori.  :-D
In alta ordine de idei, traim intr-o era in care existenta vietii inteligente pe alte planete nu mai este un subiect tabu fiind acceptat atat de lumea stintifica cat si de biserica asa ca ma intreb oare de ce facem caz de prezenta ozn-urilor la evenimente speciale? Pentru mine acesta stire este echivalenta cu vizita primarului in firma la care lucrez.  :lol: