Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

PosibilOZN noaptea dinspre 04-05 Iulie 2012 ...cartoerul

Creat de aztec11us, 05 Iulie 2012, 16:52:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

aztec11us

sal din nou

in noaptea dinspre 04 Iulie - 05 Iulie, ora 01:15 A.M. - 01:20 A.M., din cauza caldurii, am iesit pe balcon

era o luna plina luminoasa, clara  (inca este si azi cred...)

ma uitam pe cerul luminat de luna, si pe directia Vest - Est ( nu chiar exact pe axa Vest -Est, dar foarte aproape), pe deasupra Hotelului Bucuresti (cel de la Sala Palatului) , am vazut , Burand nu chiar atat de aus, un obiect de forma romb ( zbura asezat pe diagonala, cu un colt inaite)

avea luminite stralucitoare puternic, alb- albastre, dar caracteristica frapanta era ca avea o lumina stralucitoare ( mai puternica nitel decat cele din varful colturilor) care stralucea rapid pe rand , pe varfurile aparatului, in succesiune rapida!!!!( ca la luminitele alea de craciun ce stralucesc in pozitii succesive)

aceasta luminita mobila facea inconjurul aparatului romboidal, parcurgand varfurile acestuia in pozitii succesive rapide !!!

se vedea clar forma aparatului pe cerul luminat de luna, cu tot cu luminite

insa aparatul se deplasa foarte foarte rapid!
nu l-am reperat nici 10 sec   :oops:
zbura de asemenea total silentios, pe deasupra blocurilor!

a mai reperat careva aparatul asta va rog?

a fost cineva mai pe faza ca mine, cu aparatul foto ??

PS: ce wtf se intampla ?! e vreo conventie OZN la Polivalenta si noi nu stim ?!  :roll: