Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomenul OZN, cea mai mare minciuna creata vreodata

Creat de classic, 16 Iunie 2012, 20:09:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Fenomenul OZN nu este o minciuna, el este real, chiar daca greu de inteles de noi cei multi. Colegul alx a descris foarte bine manifestarile ce se includ in aceasta categorie. El a spus cam tot ce ar fi de spus, nu am mare lucru de adaugat. Totusi ar mai fi de adaugat ca, nu trebuie sa respingem anumite idei sau informatii pentru ca nu ne plac sau nu se calibreaza pe modul nostru de a gandi. Cred ca, adevarul este mult mai profund decat gandim noi. Sa lasam receptorii liberi iar mintea noastra sa fie capabila sa sorteze si sa depoziteze informatiile.
O zi buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

SLEAH19

 Desluşeşte cineva adevărul de minciună?

După 65 de ani, CIA dezvăluie, în premieră, adevărul despre incidentul de la Roswell
.........Acum, Chase Brandon explică ceea ce s-a întâmplat cu adevărat, scrie Daily Mail. El spune că dovezile vazute de el sunt pastrate într-o cutie, în sediul CIA.

"Era o construcţie care în mod clar nu venea de pe această planetă. S-a lovit de sol şi nu mă îndoiesc nici măcar pentru o secundă că folosirea cuvintelor rămăşiţe şi cadavre era menită să exprime exact ce vorbeau oamenii că reprezintă", a afirmat fostul agent CIA.


http://www.jurnalul.ro/externe/roswell-cia-dezvaluire-extraterestri-617727.htm
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

jean

CitatDesluşeşte cineva adevărul de minciună?
Bineinteles, oricare dintre noi poate face asta pe baza unor informatii corecte. Numai ca, din pacate, noi muritorii nu avem informatii credibile. Ele sunt ascunse noua de diferite organizatii si in plus mai suntem bombardati si intoxicati, manipulati mental. Fac ce vor cu noi, suntem pleava, albinele lucratoare. Daca dispar cativa indivizi, stupul merge inainte.
Din pacate nu cred ca se va schimba ceva asa curand. Poate la multi ani dupa ce voi muri eu. Ne semnificativ pentru mine.
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

Citat din: SLEAH19 din  09 Iulie 2012, 17:28:42
[...] a afirmat fostul agent CIA.[/i]

...Si fiindca nu exista FOSTI agenti CIA (si din sicrie cred ca dau rapoarte 8-)), adevarul inca ramine greu separabil de minciuni.

Referitor la Roswell: chiar daca-s convins ca Micii Gri :-) exista si ne viziteaza, hibridizeaza, leviteaza, enerveaza etc, in cazul asta specific inclin sa cred ca teoria lui Josph P. Farrell din "Roswell and the Reich; the Nazi Connection" (2010) se apropie de adevar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78

Citat din: jean din  09 Iulie 2012, 21:44:37
noi muritorii nu avem informatii credibile. Ele sunt ascunse noua de diferite organizatii si in plus mai suntem bombardati si intoxicati, manipulati mental. Fac ce vor cu noi, suntem pleava, albinele lucratoare.

eu cred ca  informatii  sunt si nu sunt chiar ascunse ,important e sa cautam sa scormonim ,Dumnezeu ne da ..dar nu ne baga si-n traista ! suntem intoxicati si manipulati mental  pentru ca noi le-am permis  lor ...noi am acceptat   totul .. este vina noastra ......Umanitatea  se gaseste ,se afla la o rascruce de drumuri  trebuie sa alegem: ori strada care ne duce spre libertate  ori strada care ne duce  spre dictatura globala ,este o    alegere cam grea  nu-i asa???.. .. Cat despre ozn-uri   80% din ele care se vad pe cer  sunt opera omului  care sunt facute  in tunele subterane prin  zona 51  sau  ,,Zona del silencio (Mexic) ... ..

dab270277

#20
THE UFO RADIO TRANSMISSIONS: THEY ARE HERE !

;)

Vezi punctul 1.5 din regulament [StarDust]
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

tudorflorin96

extraterestrii pot exista sau nu pot exista.de ce sa fim noi atat de egoisti incat sa credem ca doar noi suntem singurele fiinte create de dumnezeu.dar totusi extraterestrii pot fi doar o inventie.de ce spun acest lucru?motivul este urmatorul.
"Intr-un document al Consiliului Clubului de la Roma,publicat in anul 1970,si intitulat Prima revolutie globala,se spune,printre altele.
Barbatii si femeile au nevoie de o motivatie comuna,mai precis de un adversar comun,impotriva caruia ei sa se poate organiza si actiona impreuna.Natiunile divizate trebuie adunate impreuna,pentru a se opune unui adversar comun,fie ca este unul real,fie ca este unul inventat pentru acest scop.Noi inamici trebuie sa fie identificati,noi strategii trebuie imaginate si noi arme trebuie sa fie inventate."
am transcris citatul de mai sus,din documentul Prima revolutie globala,de pe site-ul lui lovendal.mai precis dintr-un articol care se concentreaza pe  acest lucru.In legatura cu citatul de mai sus cine a spus acel lucru s-a gandit foarte bine.ce dusman ar fi mai bun decat omul?extraterestrii.deci daca extraterestrii sunt o inventie a masoneriei,atunci cu ajutorul acestei inventii ei planuiesc sa uneasca toata natiunile cu ajutorul acestui lucru.
"Politicienii sunt la fel peste tot. Promit ca vor construi un pod chiar si acolo unde nu exista nici un rau."

elena78

Citat din: tudorflorin96 din  11 Iulie 2012, 09:25:10
extraterestrii pot exista sau nu pot exista.de ce sa fim noi atat de egoisti incat sa credem ca doar noi suntem singurele fiinte create de dumnezeu.dar totusi extraterestrii pot fi doar o inventie.de ce spun acest lucru?motivul este urmatorul.
"Intr-un document al Consiliului Clubului de la Roma,publicat in anul 1970,si intitulat Prima revolutie globala,se spune,printre altele.
Barbatii si femeile au nevoie de o motivatie comuna,mai precis de un adversar comun,impotriva caruia ei sa se poate organiza si actiona impreuna.Natiunile divizate trebuie adunate impreuna,pentru a se opune unui adversar comun,fie ca este unul real,fie ca este unul inventat pentru acest scop.Noi inamici trebuie sa fie identificati,noi strategii trebuie imaginate si noi arme trebuie sa fie inventate."
am transcris citatul de mai sus,din documentul Prima revolutie globala,de pe site-ul lui lovendal.mai precis dintr-un articol care se concentreaza pe  acest lucru.In legatura cu citatul de mai sus cine a spus acel lucru s-a gandit foarte bine.ce dusman ar fi mai bun decat omul?extraterestrii.deci daca extraterestrii sunt o inventie a masoneriei,atunci cu ajutorul acestei inventii ei planuiesc sa uneasca toata natiunile cu ajutorul acestui lucru.

extraterestrii   nu sunt inventii !exista  si ei cum existam si noi !!problema e  ca s-a raspandit  o anumite stirea in lume   spunand ca  vom fi vizitati de catre extraterestrii ,cum sa vina extraterestrii aici printre noi ?? asta nu ar insemna decat incalcarea legilor universale ,deci  ei nu intervin in viata pamantenilor  sub nici o forma  asta ar insemna sa creeze panica  !!!  problema e ca se creeaza cat mai multe masinarii ozn  ca mai apoi cu timpul  sa ne invadeze cei ...din  guvernul ocult cu farfuriile lor zburatoare   ,spunand ca  au venit extraterestrii ,,fir-ar sa fie!   este o alta capcana pusa  la cale  ca sa uneasca natiunile si  sa accepte  o noua  ordine  mondiala ...
cat despre mesajul tau Tudorflorin  ultima parte imi place cel mai mult :wink:......

mariusvlad

@elena78, de ce esti atat de radicala? Dovezile ca am fost vizitati de extraterestrii in vremuri de mult apuse sunt de necontestat. Daca au facut-o atunci, de ce n-ar face-o si acum?
Parerea mea este ca suntem ajutati sa evoluam in acelasi mod in care isi ajuta un parinte copilul doar ca nu constientizam lucrul acesta. Suntem o civilizatie in fasa cu limitele impuse de acea varsta. E doar o parere.
Cat despre incalcarea legilor universale prin interventia in viata noastra, prin ignorarea liberului arbitru, astea sunt de la pamanteni cetire. Daca ar exista o asemenea directiva atunci ea nu ne-ar fi adresata, deci nu am sti de ea caci inca nu avem cum sa ne implicam in viata altora.

mihi77

Observ ca incetul cu incetul se aluneca intr-o alta directie a discutiei si se omite tema ei. Tema discutiei lansata a fost o teorie potrivit careia OZN-urile sunt de origine spirituala. Sincer, studiez fenomenul de cand ma stiu. Intradevar, in decursul timpului s-au format mai multe teorii asupra fenomenuluii OZN. Una dintre acestea ne spune ca fenomenul vine din alt plan, un plan paralel cu al nostru(spiritual spe exemplu). Teoria are la baza faptul ca OZN-urile au capacitatea de a se materializa si dematerializa, precum si cazuri de rapiri in care subiectii par sa traiasca experiente de tip paranormal. Teoria explica materializarea si dematerializarea acestor obiecte din prisma ezoterica, nonmateriala.
Personal nu sunt adeptul unei astfel de teorii desi nu conbat in totaitate existenta si acestui fapt. Aceasta teorie exclude partial existenta vietii la scara universala. Cu acest lucru nu pot sa fiu deacord deoarece nu mi se pare normal sa gandim ca noi suntem singurele fiinte din univers, ca planeta pamant e singura care a dezvoltat sistemul numit VIATA. (Viata poate exista cu sau fara fiinte inteligente, cu sau fara oameni...). Materializarea si dematerializarea acestor obiecte ne duce mai de graba cu gandul spre un domeniu tehnic decat spre unul spiritual. Da, intradevar ne-ar fi dus spre un domeniu spiritual daca am fi cu cel putin 3000 de ani in urma. Domeniul tehnic ne deschide ochii spre cunoastere, spre stiinta, spre adevar(oricare ar fi acela). Domeniul spiritual nu cauta sa explice in amanunt un fenomen ci-l catalogheaza in mod direct ca fiind supranatural si se multumeste cu atat.
Odata ce spunem despre un obiect ca e materializat, intelegem ca acel obiect are o structura materiala, deci fizica (nu eterica). Daca un obiect se dematerializeaza, intelegem ca acel obiect, material fiind, sufera o transformare prin care structura materiala se transforma in ceva imaterial. Acuma se naste intrebarea : ce inseamna imaterial? Imaterial inseamna un obiect care nu e alcatuit din materie cunoscuta (cel putin la ora aceasta). Se desprind doua aspecte ale acestui fapt:
- imaterialul din prisma ezoterica; obiectul, fenomenul, lucrul imaterial face parte dintr-o lume paralela cu a noastra, o lume spirituala spre exemplu.
- imaterialul ca si constituent fizic cunoacut. Din aceasta prisma fac parte in deosebi fenomenele energetice, magnetice sau gravitationale. Acestea desi nu sunt alcatuite din materie, sunt caracteristici ale materiei.
Spre exemplu daca luam o telecomanda care emite in infrarosu, noi nu-i vedem fascicolul dar daca privim la ea cu o camera care are senzor IR putem vedea lumina ce o emite. De ce n-ar fi posibil ca o civilizatie suficeient de avansata sa reuseasca ca sa transforme, sau mai bine zis sa pacaleasca materia si sa n-o mai faca vizibila in spectrul de lumina pe care il poate detecta ochiul uman? Daca un lucru nu-l vezi asta nu inseamna ca el un exista.
Majoritatea, cand vine vorba despre OZN-uri spun ca nu e posibil ca ele sa vina din alte sisteme pentru ca sunt prea departe. Deci bariera spatiului e imposibil de trecut. Nu ca sa ma laud, dar am realizat un proiect prin care e posibila ruperea acestei bariere. Sa nu se inteleaga ca am ajuns sa si calatoresc prin spatiu, e doar un proiect dar ne pus in practica. Cu ceva timp in urma chiar am fost surprins sa constat ca acel proiect, acea teorie, e posibil realizabila in procent de 80%, aicea pe pamant, cu materiale cunoscute. Pentru inceput nu dau date deoarece mai am de lucrat. Poate il voi publica si aicea.
V-am salutat.
Ne mai auzim.

mariusvlad

Citat din: mihi77 din  13 Iulie 2012, 12:46:11Domeniul tehnic ne deschide ochii spre cunoastere, spre stiinta, spre adevar(oricare ar fi acela).
Cu aceasta afirmatie personal nu sunt de acord. De cate ori calatoresc cu masina simt ca a-si fi putut sa o fac in alt mod mult mai rapid si eficient. Simt ca tehnica ne fixeaza in spatiu si timp. Si mai cred ca incepand cu descoperirea rotii am luat-o pe un drum gresit. E parerea mea, nu dati cu batul.  :mrgreen:

Xanadron

#26
1. Bun venit pe RUFOn, mihi77!

2. E absolut logic ce sustii mai sus si-i clar ca lumea "nevazutelor" e inclusa / circumscrisa lumii asa-zis "materiale" (n-are rost sa ma lansez acum pe tarlaua analizelor filosofico-religioase ale Matrixului, de la notiunea iluzoriei "Maya" budiste incoace, ajungind la studiul "disparitiei materiei" odata cu divizarea ei subatomica avansata). Totul ar fi deci VIBRATIE a unui Gol.... cumva Plin :lol: energetic in definitiv - si nu doar de la Heisenberg citire si-ai lui electroni atit de probabilistici.

3. Asteptam cu interes... nu al XIV-lea Congres, :-D ci alte informatii cit de cit lamuritoare despre interesantul tau proiect. Evident ca doar atita cit iti permite cenzura ta interioara, pina cind vizitezi si OSIM-ul poate... :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

NASTASE MIHAIL

Ptr cel care ai deschis topicul.
Nu am citit tot ca nu am timp.
Spui ca e o minciuna, si apoi vii cu exemple ca e real fenomenul. Ce e asta?
E cit se poate de real.
Sint vazute manifestari de mai multe sute de milioane de oameni, in juma de secol 20.
Sint de toate felurile, si practic nu se pot explica cu cunostintele actuale....deocamdata.
Si bineinteles nu sint toate artificiale si ale altor fiinte.
Posibil si umane...drone.
Unele fenomene naturate necunoscute. Fenomene plasmatice...etc.
Minciuni sint unele filme de pe net, cu modificari de imagine si animatii.
Cind era pelicula analogica, modificarile se faceau f greu. Si se cunostea la o expertiza.

fiulploii

Citat din: NASTASE MIHAIL din  03 Aprilie 2013, 16:29:37
Ptr cel care ai deschis topicul.
Nu am citit tot ca nu am timp.
Sarut-mana boierule ! ca te apleci asupra noastra sa ne certi desi nu ai timp.  :lol:
Hai mai, ma leshi ?
Daca nu ai timp , nu posta . Se vede ca nu ai inteles nimic, colega superior.
   
Nici eu nu am avut timp sa iti citesc postarea insa uite, ti-am raspuns dupa metoda ta. E bine , nenea?  :lol:
O zi buna sa ai ! evident, daca ai timp .  8-)

classic

"Noua "religie" mondială New Age reprezintă un amestec confuz de feminism sălbatic, adularea naturii, forțe energetice, autovindecare, astronomie, extratereștri, spiritism, păgânism, satanism, yoga.

Adepții pseudoteoriei numită "schimbare climatică" susțin faptul că acestea ar fi cauzate de activitățile umane care au poluat atmosfera. Globaliștii au tot interesul să susțină această pseudoteorie - inventată tot de către ei - căci aceasta va fi folosită pentru impunerea unor restricții ecofasciste la nivel mondial.

Astfel, folosindu-se de această pseudoteorie, globaliștii vor putea implementa o serie de măsuri draconice:
- confiscările proprietăților (terenuri, păduri, lacuri ...) în vederea creării unor rezervații naturale în care oamenii nu vor avea voie să intre;
- înlocuirea semințelor naturale cu organismele modificate genetic;
- mutarea oamenilor în spații foarte strâmte pentru economia resurselor;
- restrângerea activităților umane;
- raționalizarea apei și hranei.
În noul sistem ecofascist răzvrătirile nu vor fi tolerate! Tăierea unei simple crengi de copac va fi pedepsită cu ani grei de închisoare, fapta fiind considerată un fel de blasmefie. Cei care se vor opune măsurilor ecofasciste vor putea fi declarați bolnavi psihici. Un adevărat sistem fascist.

Vor fi înființate așa-numitele "poliții verzi", un fel de Green Gestapo. Aceste comandouri ecofasciste au fost deja înființate în anumite state. Acestea au dreptul să verifice facturile de la utilități, să inspecteze casele oamenilor și să-i amendeze pe proprietarii care consumă prea multe resurse (prea multe becuri aprinse, prea fierbinte apa de la duș, prea multă apă consumată ...). Dacă nu sunt plătite amenzile ecofasciștii pot declara "ilegală" șederea proprietarilor în propriile case?! Știu că sună absurd însă situația asta este deja foarte reală."
Sursa: Internet

Mai jos îl puteți auzi și pe cunoscutul politician Christopher Monckton vorbind despre ecofascismul care a început deja să bântuie prin lume. Christopher Monckton este un adversar declarat al pseudoteoriei ecofasciste numită "schimbarea climatică". Dacă doriți, pe net puteți găsi foarte multe materiale despre acest politician care încearcă, de câțiva ani, să spună lumii adevărul.

Este foarte important ca lumea să înțeleagă care sunt adevăratele motive pentru care globaliștii se luptă să promoveze cu orice preț (miliarde de dolari) "schimbarea climatică".


http://youtu.be/XQttoMH9Fdg

Cine a lansat inițial bizara pseudoteorie? Responsabil de lansarea acestei mari înșelătorii este grupul secret (masoni)  Clubul de la Roma care, în anul 1981, a publicat raportul Prima Revoluție Globală. De aici a început povestea cu "schimbarea climatică".

(N-am știut unde să postez asa că am reinviat mortul. Nasol momentul, mijto coliva)
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)