Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN filmat la Buzau - 06.05.2012

Creat de Xanadron, 15 Mai 2012, 15:11:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#30
Citat din: jean din  16 Mai 2012, 22:42:30
(1) In continuare cred ca este vorba de un avion cat se poate de terestru. Numai observatia si filmarea nu a fost facuta in conditiile cele mai bune.

(2) In legatura cu filmul postat de colega Arhanghelul mai sus, cel cu avionul normal si cel triunghiular. Cred ca este o facatura. Avionul normal este cu patru motoare turboreactoare si sunt numai trei dare de condensare  :-D
Lipseste una. Unde sa fie oare?  :? Sau acel motor era defect si pasageri in pericol. Deci, fiti mai atenti.

1. In lipsa unei reveniri - inca asteptate - a lui rrazor17 cu inregistrarea video ORIGINALA, poate fi valabila orice ipoteza - inclusiv asta a ta, stimabile Jean.
Pina atunci, eu ramin totusi la parerea ca, fie si dac-a fost un aeroplan, n-a fost vorba de-un avion "normal".

2. Aici nu pot fi de acord insa - din simplul motiv ca unghiul diedru destul de pronuntat al aripii avionului cvadrimotor de pasageri face ca, din anumite pozitii de observare, sa apara iluzia unei singure dire de condensare a doua motoare de pe aceeasi aripa - deci, fiti mai atenti la perspective si suprapuneri de jeturi/contrails, dragi aeromodelisti... :-D

Strict ontopic acum, imi pare interesant unul din comentariile stirii de-aici:
http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/video-am-filmat-un-ozn-la-buzau-marturia-surprinzatoare-a-unui-roman-care-se-intorcea-acasa.html

Bybanu (16.05.2012, 21:10)
Salut,
Sunt din Bucuresti, dar acum sunt in vacanta la tara, in Vrancea, Ciorasti.
Vedeti ca nu este nici o gluma in treaba asta.
Eram pe banca afara cu niste prieteni si la un moment dat..unu din ei ma intreaba: Bybane cei asta? ..i-am zis ca e avion ...si la 2 secunde dupa, a inceput sa se miste haotic...apoi si-a reluat traiectoria si a zburat asa incet pana nu l-am mai vzt...disparuse dintr-o data.
Nu am chef de glume, vorbesc chiar serios.
A fost acum 2 sapt. treaba cu ozn-ul asta. Prietenii zieau in gluma...da ma i-a sa vezi ca o sa dea la stiri...trecuse cateva zile si crezusem ca, na...o fi fost altceva...
Zburase cat puteam noi vedea cerul, dintr-o parte in alta...


P.S. Cit despre al doilea clip postat de colegul Arhanghelul, e intr-adevar dovedit a fi un CGI - chiar daca adevaratul TR-3B arata similar creatiei digitale din video, conform relatarilor nu doar ale lui Ed Fouche, ci si a citorva sute de martori deja (majoritatea din USA), pe parcursul ultimelor doua decenii.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

#31
OFF - TOPIC

Hm... cred ca este nevoie sa fac o precizare referitor la  imaginile postate special pentru colegul @rrazorr17  ... in postarea mea publica lui m-am adresat ... le-am afisat cu intentia de ai "debloca" din amintiri ... era o imagine comparativa cu un "triunghiular" si un inaripat cu dara ... si CGI-ul a avut acelasi rol ...

Acum astept de la colegul @rrazorr17  un raspuns ... de genul "a disparut exact ca in filmulet" ...

Sper sa nu raman doar cu ... asteptarea ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#32
Citat din: Arhanghelul din  18 Mai 2012, 19:25:18
OFF - TOPIC

Hm... cred ca este nevoie sa fac o precizare referitor la  imaginile postate special pentru colegul @rrazorr17  ... in postarea mea publica lui m-am adresat ... le-am afisat cu intentia de ai "debloca" din amintiri ... era o imagine comparativa cu un "triunghiular" si un inaripat cu dara ... si CGI-ul a avut acelasi rol ...

Acum astept de la colegul @rrazorr17  un raspuns ... de genul "a disparut exact ca in filmulet" ...

Sper sa nu raman doar cu ... asteptarea ...


Pana la aparitia de noi informati in acest "caz" ... o sa ma joc cu ... guvizi ...  :evil: :evil: :evil:

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05