Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Disclosure? - Steven Greer

Creat de abyss, 10 Mai 2012, 17:42:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

Citat din: abyss din  18 Mai 2013, 19:09:42
Bre ai dreptate. M-am inselat singur, greer e un incalificabil pt ca percepe bani si vinde beshini la 2 lei snopul. Gresim cu totii asta este. Multumesc pentru faptul ca mi-ai deschis ochii. Fara bani. Lucru mai rar astazi.
Multumesc pentru mica ironie , @abyss  :lol:

   Ma gandeam totusi ca ai chef de o discutie . Am gresit si eu , este evident.

Intrebare retorica :
Oare de ce percepem ca atacuri  personale parerile altora care nu sunt de acord cu noi in anumite probleme ..mai delicate? Si asta se intampla de ceva timp .  :|

abyss

Da-mi voie sa-ti spun ca nu ai gresit. Problema mea daca exista in aceasta chestiune tine de timp. Nu vreau sa crezi ca ma supara acuzatiile vizavi de mercantilismul unuia sau al altuia si care desigur pot fi bine fondate. Nu ma supara. As avea regrete totusi faţă de directia discutiei. O directie care arunca in abis momente unice, momente ce nici macar nu au mai intrat in manifestare. Si care ar fi creat cel mai pretios lucru pentru mine: conexiunea.
Cu siguranta am si eu frustrarile mele.

uforever

Eu personal gasesc "galceava" voastra foarte constructiva, in mod paradoxal aveti amandoi dreptate si e suficient de argumentat "conflictul aparent". Ma "mananca tastele" sa spun ceva, evident am vazut documentarul de cateva ori, dar sunt convins ca e mult prea misto ce va urma, in urma interactiunii "blanosului alb cu abyss". Mi-am luat o sticla de vin bun si am langa mine un pix si-o agenda, ne vedem in "semifinale" :lol:

fiulploii

@uforever
   Daca tot esti inclinat spre aceasta tema fii te rog amabil si citeste cartea de aici :
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2689.msg82143/topicseen.html#msg82143
daca tot ai dat un like la ea :-D
  Fiindca protocoalele de care se face vorbire au legatura cu oob.
Zic si eu no, sa nu te plicti  :lol:

uforever

Citat din: fiulploii din  18 Mai 2013, 23:11:15
@uforever
   Daca tot esti inclinat spre aceasta tema fii te rog amabil si citeste cartea de aici :
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2689.msg82143/topicseen.html#msg82143
daca tot ai dat un like la ea :-D
  Fiindca protocoalele de care se face vorbire au legatura cu oob.
Zic si eu no, sa nu te plicti  :lol:

Cum nu-mi place cafeaua de la Starbucks, consider ca e desert, nu cafea :lol:(n-are tarie), am luat cafeaua la RUFOn, fixat pe "obe-urile" postate de tine. Acuma ce-oi  vrea si matale, crezi ca-s  Kim Peek :-D, valeu doamne e multa informatie acolo si mai e si in engleza, mai bine era in germana(aveam traducere gratuita). Dimineata(ceva nou pentru mine :-)) m-am bagat direct in "Chapter 2. Application to Be Abducted by Aliens" din curiozitate, stiam ca n-am timp sa stau cu "burta pe carte", asa ca un "ochi urduros" am aruncat pe acolo. "Nu ca zic, dar vreau sa spun" :lol: ne facem timp si de "distractie", dar tre' sa si traim, mama ei de viata Terrana :-D. Mno, senchiu for da linc, ai reusit "sa-mi dai de lucru", parca nu aveam destule "restante" :lol:

Chapter 2. Application to Be Abducted by Aliens"

abyss

Ai grija ce iti doresti :)

uforever

Citat din: abyss din  19 Mai 2013, 02:06:03
Ai grija ce iti doresti :)

Deocamdata nu-mi trimite nimic :-), sunt ocupat si nu e curat in casa  :lol:

jean

Disclosure? - Steven Greer
Ce cred eu.....A incercat sa faca ceva, dar este greu. Grupurile au interese diferite fata de mase. A abordat problema si altfel. Nu este rau. Oamenii vad, incep sa-si puna intrebari, asta duce la grabirea procesului, treptat, treptat se face lumina. Nu mai aruncati cu pietre in el, macar a facut cate ceva fata de altii.
Cu cat grupuri mai mari de oameni vor intelege si constieniza fenomenul, cu atat grupurile cu interese obscure, mai mici, vor scapa situatia de sub control. Numarul de indivizi apartinatori unui grup este important dar si resursele de care dispun.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

Citat din: fiulploii din  18 Mai 2013, 23:11:15
@uforever
   Daca tot esti inclinat spre aceasta tema fii te rog amabil si citeste cartea de aici :
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2689.msg82143/topicseen.html#msg82143
daca tot ai dat un like la ea :-D
  Fiindca protocoalele de care se face vorbire au legatura cu oob.
Zic si eu no, sa nu te plicti  :lol:
Protocoalele au legatura insa sunt mai pe profilul nostru. Adica intri in "faza" cauti prin sistemul solar ori galaxie vreo nava si le vizualizezi locul de unde vi, planeta, continentul si locul in care te afli impreuna cu intentia unui contact pasnic. Ii chemi si apoi astepti rezultatul. In multe cazuri accepta sa vina si ai parte de o confirmare. Deci iti verifici demersul. Cam asta e pe scurt un CE-5.

equilibrum

Citat din: abyss din  20 Mai 2013, 21:25:35
Protocoalele au legatura insa sunt mai pe profilul nostru. Adica intri in "faza" cauti prin sistemul solar ori galaxie vreo nava si le vizualizezi locul de unde vi, planeta, continentul si locul in care te afli impreuna cu intentia unui contact pasnic. Ii chemi si apoi astepti rezultatul. In multe cazuri accepta sa vina si ai parte de o confirmare. Deci iti verifici demersul. Cam asta e pe scurt un CE-5.

Ce nu inteleg eu: de unde sunt sigur ca am trecut de campul mental colectiv, ca aceea e o nava reala si nu una vizualizata din mental? La cate filme exista, cu acelasi model de nava, aceeasi fata e.t. si acelasi decor spatial, ma pot astepta sa existe o forma concreta in mentalul planetei. Dupa conectarea la mental, confirmarea nu mai e o problema... De unde stiu ca sunt in spatiu?
Pastreaza-ti energia.

abyss

La inceput se fac exercitii simple de confirmare a raspunsului primit pe calea respectiva. Cine suna la usa? Ce culoare va avea masina din fata la urmatorul semafor? Etc.

fiulploii

#26
  O lectura de sfarsit de vara - poate se mareste numarul celor care au ''experiente'' despre marele impuls EM care sta sa ne loveasca - dupa parerea unora mai cu acces la informatii.
http://ebookbrowsee.net/54439251-steven-greer-adevarul-ascuns-informac5a3ii-interzise-completa-rearanjata-doc-d343793090

  Asteptati sa se incarce pagina iar cand apare mesajul

Nu se poate genera o vizualizare a documentului în acest moment. Încercaţi din nou mai târziu.
De asemenea, puteţi încerca să descărcaţi documentul original făcând clic aici.
[/i

  urmati instructiunile si documentul se descarca rapid fara probleme.

Iar aici sunt altele , diverse :
http://ebookbrowsee.net/st/steven-greer#.UgfwfZK1GSo

oniguc

Citat din: equilibrum din  30 Mai 2013, 00:48:13
Ce nu inteleg eu: de unde sunt sigur ca am trecut de campul mental colectiv,  Dupa conectarea la mental, confirmarea nu mai e o problema... De unde stiu ca sunt in spatiu?
E mai simplu decat ti-ai fi imaginat vreodata.LOVE is the answer...In ambele cazuri.Banuiesc ca intuiesti care este importanta sentimentului in cazul acestor situatii mentionate de tine.
  P.S.
   Te rog sa ma crezi ca din pura intamplare citez postarile tale.Nimic personal ...

Arhanghelul

Citat din: fiulploii din  11 August 2013, 23:23:14
  O lectura de sfarsit de vara - poate se mareste numarul celor care au ''experiente'' despre marele impuls EM care sta sa ne loveasca - dupa parerea unora mai cu acces la informatii.
http://ebookbrowsee.net/54439251-steven-greer-adevarul-ascuns-informac5a3ii-interzise-completa-rearanjata-doc-d343793090

  Asteptati sa se incarce pagina iar cand apare mesajul

Nu se poate genera o vizualizare a documentului în acest moment. Încercaţi din nou mai târziu.
De asemenea, puteţi încerca să descărcaţi documentul original făcând clic aici.
[/i

  urmati instructiunile si documentul se descarca rapid fara probleme.

Un link ... mai simplu ...

http://ebookbrowsee.net/gdoc.php?id=343793090&url=26085298ebd229fccd34bb83754187e0
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

O conferință tinuta acum cateva luni. Foarte interesant ce spune omul.

Pe scurt se refera la faptul că TPB au de scurt timp acces la tehnologii ce pot nu doar imita fenomenul ufo cat si evenimente multidimensionale.
  Mai spune ca deja in sistemul solar nu mai poate intra nici o nava extraterestră fara a fi obliterata.
  Tot ce vedem de azi inainte ca apartinând fenomenului ufo este fals si pus la cale de intunecati pentru a instaura o guvernare militară planetară dupa un presupus atac extraterestru simulat și orchestrat de PTB.

Desi eu cred că SG e posibil să fi cazut prada intoxicarii, ramane ca fiecare sa discearnă dupa cum crede spusele lui.
E incredibil...



https://youtu.be/VL0Rpy0Dhhs