Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Film - extraterestri 1942-1969

Creat de micronik, 07 Aprilie 2012, 19:30:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#30
Lasind la o parte faptul ca s-a derapat colateral de la tema topicului, ma surprind (desi le respect) unele pareri cam prea generalizante, fie si pe directia "Disclosure". Macar de-ar fi unele noi...

Zic asta fiindca tindeam sa cred ca macar RUFOn-istii sint constienti ca operatiunea "E.T.-contact" :-) e in curs de ceva vreme - chiar daca la un mod selectiv-limitat, ale carui posibile motivatii au mai fost discutate prin zona de citeva... sute de ori. :-D
Fiindca - ma repet poate - amarnic cred ca se-nsala cei care cred c-am putea fi primiti "in corpore" prea curind fie si doar in grupa mare a gradinitei galactice.
Pe moment, eu cel putin ramin deci la convingerea ca planul si forma fizica in care ne miscam ne obliga sa fim cumva limitati "din fabricatie" la anumiti pasi evolutivi - treptati, cu mecanisme justificat ocultate (nu neaparat dupa logica noastra) si bariere necesare-n definitiv pentru umanitatea actuala, luata ca "medie ponderata" sa zicem.

Continui deci sa cred ca doar extrem de putini din actualii traitori pe "Prison Planet Earth" reusesc "sa arda etapele" inca din cursul vietii si sa acceada la idealele si idealistele cai si resurse deseori citate prin zona "vibratorie" a forumului.
Carari ce includ si contactul selectiv al unora cu "catalizatori ai evolutiei" ce par sa fie E.T.-ii :martiansmile: - rai, buni sau nebuni. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Citat din: micronik din  12 Aprilie 2012, 13:22:30
Civilizatia a fost ajutata prin furnizarea unor tehnology ca microcipurile, fibra optica, dar au fost preluate si lucruri simple precum sitemul velcro ( ariciul ce ar face parte din costumele lor ), conform acelorasi declaratii.
Vezi ca partea cu ariciu' e dintr-un episod Enterprise, ultima serie din gama Star Trek, daca vrei caut sitzi spun si care.
In serial o parte din echipaj ramane blocata in ani 50 in nordul SUA, neavand bani se duc la un birou de patentare si vand ariciu' de la costume .
Citat
Velcro is the brand name of the first commercially marketed fabric hook-and-loop fastener,[1] invented in 1948 by the Swiss electrical engineer George de Mestral. De Mestral patented Velcro in 1955, subsequently refining and developing its practical manufacture until its commercial introduction in the late 1950s.

micronik

Uitati-va la filmele lui Ivan0135.
Eu spun ca sunt momente in care nu se vede padurea din cauza copacilor.

Ei doar ascund si neaga.
Voi va creati propia dezinformare.