Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Film - extraterestri 1942-1969

Creat de micronik, 07 Aprilie 2012, 19:30:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

micronik

In mai 2011, patru filme au fost publicate pe Youtube, toate patru fiind considerate reale de marea majoritate. Aceste filme pot fi considerate ca facand parte din arhiva serviciilor secrete ruse, acestea fiind cele ce au hotarat publicarea. Nu exista pana in acest moment dovezi ca aceste filme ar fi un fals.


http://www.youtube.com/user/ivan0135




bechamro1

Frate ce-s cu linkurile astea ? Din câte știu eu trebuie sa fie http://www.youtube.com/... Nu http://youtu.be/.... . Rog administratoru sa le verifice. O seara buna

abyss

linkurile trimit aici (e vb de filmele cu \\skinny Bob\\)

alien grey extraterrestrial zeta reticuli tape 06 - family vacation

Un topic separat acordat acestor filme nu exista asa ca pot ramane.

StarDust

Citat din: bechamro1 din  07 Aprilie 2012, 23:10:44
Frate ce-s cu linkurile astea ? Din câte știu eu trebuie sa fie http://www.youtube.com/... Nu http://youtu.be/.... . Rog administratoru sa le verifice. O seara buna

Se pare ca e vorba de o prescurtare a adreselor URL. Eu am mai intalnit chestia asta de mai multa vreme si am observat ca duceau de fapt  pe adrese valide, deci nu m-am ingrijorat si le-am accesat fara retinere. Oricum, avand antivirus bun nu m-am agitat vreodata ca ar fi ceva dubios cu ele. Stiind acestea, sa ne intoarcem acum la subiect.

http://en.wikipedia.org/wiki/URL_shortening
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

SkiesOfLust

foarte interesante video-urile, pacat ca sunt fake. daca chiar erau adevarate, trebuiau sa fie scoase de pe youtube imediat. destul de bine facute, totusi. am ras putin :D

dorel6

Trebuiau sa fie scoase de pe youtube imediat ?
Si daca ar fi fost real/fals videoclip-ul tot acolo ramanea.
Pentru ca majoritatea gandeste cum gandesti si tu.
Nu vreau sa jignesc.
Dar gandeste-te si tu unpic.(In caz ca ar fi adevarate) Nu mai bine lasi acele videoclip-uri ca insusi omul sa zica ca sunt false ?


Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Aliosa

Sunt fake, cum spunea si cineva pe utube, pe o pelicula de film din ani 1942-1969 nu aveai data si ora digital. Daca erau prelucrate ulterior, nush cum pastrau "vechimea" din restul frame-urilor.

abyss

#7
Eh ...fake ori nu, de unde stim noi cum arata un grey?
Sunt persoane care afirma ca unii greys arata asa (adica cu trasaturi fizionomice mai putin umane (nas etc):


Ganditorul

Aliosa:

CitatSunt fake, cum spunea si cineva pe utube, pe o pelicula de film din ani 1942-1969 nu aveai data si ora digital. Daca erau prelucrate ulterior, nush cum pastrau "vechimea" din restul frame-urilor.

ai si ...nu ai dreptate. Sunt sute de inventii (printre care si magnetofonul sau camera de filmat digitala ) care au stat zeci de ani in serviciul militar pana a fi apoi puse la dispozitia societatii civile. Uite un exemplu - SUA a spionat de pe vestitele U2, teritoriul URSS - avion conceput in anii 50. Crezi cumva ca la bord aveau imensele aparate de fotografiat si filmat de la televiziunile civile sau ... ceva extrem de performant, ce a aparut in zona civila prin anii 80 - 90 ? Despre U2 s-a spus tot - conceptie de fabricatie, de zbor etc etc ... mai putin aparatura cu care-i inregistrau pe rusi  :evil:
Asa ca aparitia orei si datei pe o pelicula din anii 40 -50 s-ar putea sa nu fie semnul unui fals ci doar semnul aparaturii pe care militarii au tinut-o la secret. Parerea mea.

Aliosa

Citat din: Ganditorul din  09 Aprilie 2012, 10:44:37
Aliosa:

ai si ...nu ai dreptate. Sunt sute de inventii (printre care si magnetofonul sau camera de filmat digitala ) care au stat zeci de ani in serviciul militar pana a fi apoi puse la dispozitia societatii civile. Uite un exemplu - SUA a spionat de pe vestitele U2, teritoriul URSS - avion conceput in anii 50. Crezi cumva ca la bord aveau imensele aparate de fotografiat si filmat de la televiziunile civile sau ... ceva extrem de performant, ce a aparut in zona civila prin anii 80 - 90 ? Despre U2 s-a spus tot - conceptie de fabricatie, de zbor etc etc ... mai putin aparatura cu care-i inregistrau pe rusi  :evil:
Asa ca aparitia orei si datei pe o pelicula din anii 40 -50 s-ar putea sa nu fie semnul unui fals ci doar semnul aparaturii pe care militarii au tinut-o la secret. Parerea mea.
Respect parerea ta, dar ...
Ok , daca tot aveau performante nebanuite si tinute la secret, de ce filmau pe pelicula, de ce e alb negru, de ce atat de prost calitativ ?, simplu, daca nu respectau tehnologia din vremea aia nu era credibil filmul.
Daca vestitul U2 avea camere mai performante, cum de, la aselenizare s-au folosit niste bombe, chiar nu era un eveniment important ?
Toate astea lasand la o parte partea cu, cum naiba pastrezi secrete tehnologice atat de bine si iese la iveala pe utube un grup de filmulete despre un subiect care este si mai bine ingropat.
Sunt multe alte filmuletze mult mai credibile pe utube decat astea, eu unul il consider un material de rumegat si ma intreb uneori, oare ce e in spatele conspiratiilor care ne sunt oferite pe tava.
Cum spune colegul dorel6
CitatDar gandeste-te si tu unpic.(In caz ca ar fi adevarate) Nu mai bine lasi acele videoclip-uri ca insusi omul sa zica ca sunt false ?
nu, nici macar nu le potzi fura , uploada(pe utube) sau transfera prin domeniul internetului, culmea hackerii(vestitele sau mai putin grupari)nu gasesc nimic legat de subiectul asta.
Dezbina si cucereste functioneaza de minune, unii cred in Dumnezeu, altzii in UFO, altzii in fiinte din alte dimensiuni, atata timp cat nu ai o gloata compacta in gandire e perfect .

micronik

#10
Conform analizei filmelor, au rezultat urmatoarele:
- filmele postate sunt rezultatul unei filmari de pe un monitor sau o proiectie
- contorul este adaugat ulterior filmarii initiale
- contorul este adaugat dupa anul 2005 ( tipul de caracter )
- sunetul este adaugat, cel original fiind inlaturat

Urmariti miscarea gurii din filmul alb-negru si al ochilor din filmul color.
Detaliile nu sunt vizibile la primele vizionari. Rulati filmele de mai multe ori si urmariti cu atentie miscarile.

Din punctul de vedere al tipului gri, sunt mai multe specii, conform catalogarii publicate in urma conferintei de la Clubul de Presa in 2001. Catalogul continea in 1989 un numar de 57 de specii diferite care viziteaza aceasta planeta. Speciile tip "grey" sunt cele mai active si majoritare. Dealtfel, culoarea speciei din film este apropiata de culoarea asiatica, asa cum apare in ultimul film.

Veti gasi multe comentarii interesante pe Youtube cu privire la aceste filme. Asa cum spune Ivan0135, "voi decideti si voi va creati propia dezinformare."

Aliosa

O intrebare, voua nu vi se pare curios cum de nici un grey nu seamana cu altul in functie de film, poza sau mai stiu io ce alta sursa? Adica, eu unul nu am vazut pana acum 2 din 2 filmari cu surse diferite care sa aiba aceleashi trasaturi, ba la uni e gura mai mica, la atzii capul mai mare, ridurile(daca le au) fetzei asezate altfel , totusi sunt enshpe mii de cazuri/poze/filme .
Citat din: micronik din  09 Aprilie 2012, 23:51:56
Urmariti miscarea gurii din filmul alb-negru si al ochilor din filmul color.
Detaliile nu sunt vizibile la primele vizionari. Rulati filmele de mai multe ori si urmariti cu atentie miscarile.
Mie unul imi par mecanice, or fi robotzeii unei specii asa cum se vehiculeaza, pleoapele nu se inchid complet, miscarea gurii in cazul in care 99% din relatari spun ca sunt telepati, este inutila, de respirat respira pe nas ca vad ca-l au, culmea respira in atmosfera noastra . E posibil sa fie foarte avansati in tehnologie si sa aiba altfel de sisteme de respirat daca chiar au nevoie sa respire, dar de aici vine marea intrebare, daca sunt atat de avansati si precauti in toate, cum naiba se prabusesc in atmosfera noastra dupa o calatorie de 39 ani lumina .
Sunt prea multe chestii care nu se pupa neam in mai toate cazurile , de aici si concluzia la care am ajuns, inca nu am vazut adevaratii extraterestrii, nu ca nu ar exista .
Sincer sunt pasionat de subiect si as vrea sa cred dar nu vad dovezi reale si cu cat utube-ul si alte surse incarca constant colectia de date cu fake-uri, devin din ce in ce mai sceptic .

micronik

Urmatoarele afirmatii sunt rezultatul unor deductii si trebuiesc tratate ca atare:

Dintre filmele aparute pe internet in care apar EBE, sapte pot fi considerate reale: cele patru filme Ivan0135, cele doua ale autopsiei respectiv aducerii corpului la baza, si o parte a filmului McPherson, finalul acestuia fiind trucat. In autopsie este o alta specie. Specia aparuta in filmele lui Ivan0135 se regaseste intr-o serie de poze publicate in 2008 dintr-o sursa diferita, provenita tot din Rusia.

Planetele ce contin viata umanoida au o atmosfera asemanatoare.

Conform lui Bob Lazar, navele functioneaza avand la baza generatoare gravitationale si alte echipamente. Orice camp electromagnetic puternic poate deregla sistemele unei asemenea nave. Un astfel de generator este radarul de mare putere.

Ei nu au nevoie sa dovedeasca nimanui nimic. Primul pas a fost facut, acesta fiind acceptarea ca aceste specii exista.
Nu cred ca toate acestea au ca scop pregatirea oamenilor, pentru ca nu cred ca este programat un contact viitor de masa cu aceste specii. Contactele au fost la nivel oficial si sunt mari sanse sa ramana doar la acest stadiu.

uforever

#13
Eu nu m-as baza prea mult pe aceste filme, sansele sa fie "facaturi"sunt foarte mari, asta asa de dragul dezinformarii. Sincer, mai repede ma incred in relatarile anumitor oameni, avem colegi pe acest forum care au avut astfel de experiente, cum depistam daca spun adevarul? pai depinde cat de dezvoltat ti-e "mirosul", un om care a avut ceva experiente "stranii" isi cam da seama de astfel de lucruri."Rasfoiti topicuri mai vechi si o sa gasiti informatii gramada despre aceste "aratari", iata cateva relatari interesante:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1319.msg44744.html#msg44744
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3911.0.html
E.T. "grey" nu arata lafel in toate filmele, dar ce, noi aratam lafel? Pune-l pe Boc pe langa Basescu, ai zice ca-s doua creaturi diferite :lol: :lol: , sa nu mai zic "Inalt Prea sfintitul" pe langa Octavian Paler :lol:, nici o treaba.Desi sansele ca filmele sa fie fake sunt mari, nu trebuiesc ignorate, nu cred ca-s "aruncate" la intamplare, sa nu uitam ca o conspiratie exista, este evident.
Sunt putini cei care au curajul sa detalieze pe forum astfel de experiente, vad ca pana si aici un individ cu astfel de "antecedente" poate fi luat in deradere, increderea e cel mai pretios lucru si  se castiga greu.De ce ne uitam noi in gura altora, cand avem printre noi martori ai acestui gen de experienta, cred ca ar trebui sa le oferim mai multa crezare, pana la urma o poza sau un film nu face cat o relatare amanuntita, sa nu mai zic ca, exista sanse mai mari sa primesti un raspuns.
Parere personala.

Ganditorul

Atata timp cat ET se feresc sa lase "urme" ale intalnirilor - desi asta ar avantaja cooperarea/comunicarea intre cele doua rase prezumtive - nu vad ce am putea aduce ca dovezi in afara de impresii, pareri, ipoteze, foto neclare si filme de cateva secunde...