Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O intrebare veche dar niciodata uitata sau lasata deoparte

Creat de avramescub, 03 Mai 2006, 22:37:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca statele sau conducatori lor ascund adevarul despre extraterestri?

Da
Nu
Ma abtin

Max C.

Da! Cu siguranta se ascunde adevarul !
Sunt prea multe musamalizari si prea multe explicatii aberante...

Mihai_Tm

Era o vorba din batrani tare bine gandita:toate la timpul lor,altfel nu-mi explic pt ce mai musamalizeaza.

adelinn

nu ascunzi un adevar,decat atunci cand ai ceva de pierdut daca s-ar afla acel adevar.probabil ca fiecare guvern,spera sa afle mai multe decat ceilalti si atunci nu are nici un interes ca ceilalti sa stie ce informatii detine.
eliminand imposibilul,ceea ce ramane,oricat de improbabil ar fi,constituie adevarul.Arhtur Conan Doyle

xennon_2000

Sunt sigur ca guvernul multor tari ascund adevarul despre ET si a unor tehnologii....pt ca au si unele interese!

dedeiu

Evident ca daca stiu de ei ascund acest lucru. Asa as face si eu, doar nu vrem o panica generala sau tot felul de reactii dubioase, violente, etc din partea populatiei cu un nivel intelectual mai scazut.

xennon_2000

Cu dezamagire:....asta e! :oops:...vom mai avea de trait in bezna

dedeiu

Oricum traim in bezna de niste ani buni. Tu crezi ca ti se va da totul pe tava?

baaron

Am impresia ca rezultatul sondajului este destul de relevant :mrgreen:


baaron


Sarkelaru

In momentul de fata este absolut necesar sa ni se ascunda adevarul, pt. ca in primul rand biserica ar avea de suferit si nu in ultimul rand noi oamenii. Cauza si efect.
Dezvaluirea unui astfel de secret trebuie facuta cu o strategie bine pusa la punct.

xennon_2000


Arckadii

Sa nu produca un soc sau sa nu strice ce au obtinut pana acum. Daca totul e public si vin eu taran prost din Bucuresti si vreau sa vorbesc cu X Martianu', si reusesc sa il fac sa imi spuna secretele Universului, atunci puterea nu va mai fi a conducatorilor.
E mai bine sa nu stie nimeni nimic. Socul nu cred ca ar fi foarte mare. Tinand cont ca toti am vazut atatea SF-uri, filme cu ozn-uri, documentare etc etc etc.
Ar fi intr-adevar un soc pentru bunica-mea insa si ea cred ca a vazut destule filme.
Cred ca pe undeva suntem pregatiti in directia asta. Probabil ca se va face publica o mica parte la un moment dat. Cand? nu se stie. Si daca s-ar face...la ce ne-ar folosi? tot ei ar avea de castigat.
Arckadii

xennon_2000

mai ciupim si noi nitzel din cunostintele lor....cum ar fi dematerializarea (exemplu).. cu ajutorul gravitatiei

Arckadii