Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Faþa ºi Piramidele de pe Marte

Creat de Necunoscutul, 03 Mai 2006, 21:08:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Necunoscutul

 In timp ce ma uitam pe google la niste fotografii cu Marte am gasit si unele cu fata si pitamidele de pe aceasta planeta misterioasa.

Fata de pe marte

Din cate am citit fata de pe Marte are  2,5     km lungime
                                                       2      km latime
                                                     400 m inaltime

  Piramidele de pe Marte

Chiar nu stiu prea multe chestii despre aceste piramide, decat ca ele au unele asemanari cu cele din Egypt.

 
  Fata si piramidele martiene sunt asezate in acelasi loc.
 


  Dupa cum vedeti nu prea am informatii despre aceste "monumente" deaceea va rog pe voi sa mai adaugati cate ceva. :-D



8-)

Skywalker

Ai putea da niste linkuri despre subiectul acesta? M-ar interesa.

Necunoscutul


Necunoscutul

 Momentan nu am link-uri, dar voi cauta maine, promit. :-)


8-)


udar

#5
This is a photo taken by Viking 1 in 1976. For 2 decades, conspiracy theorists claimed it showed evidence of intelligent life on Mars.



However, this latest image, taken at a far greater resolution and needing less visual enhancement seems to put paid to any such theory.



Existau si niste povesti despre tunele pe Marte, despre felul in care americanii care au baze pe Marte, dupa pozele Viking, s-au pus pe distrus Fata de pe Marte (semn al civilizatiilor antice care ar fi existat pe planet) cu excavatoarele... dar bineinteles sunt toate speculatii.

//bluemoon8520 [fara text integral cu bold]
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Necunoscutul

  Eu cred ca aceste monumente au fost facute de mana unor civilizatii (de pe marte sau de altundeva..) Unii sceptici cred ca acestea au fost facute de fenomene naturale. Voi ce parere aveti?

8-)

Necunoscutul

  Ce parere aveti de aceste imagini:


8-)

Skywalker

In a doua poza e tot fatza aceea. Din anumite surse am aflat ca a existat o civilizatie pe Marte. Inca nu stiu daca ei au creat fatza sau nu. Oricum, lucrez la un amplu articol pe tema asta, insa nu pot sa spun cand va fi gata.

Necunoscutul

  Dar cand va fi gata unde il vei posta? Pentru ca astept cu nerabdare sa-l citesc !!!!  :mrgreen:


8-)

DepthOfField

Udar a prezentat putin mai sus cu 5 posturi, imaginea originala luata de Viking 1 in 1976, si care a devenit celebra.
Ulterior, NASA a prezentat o imagine a aceleasi formatiuni geologice (a doua poza de la postul lui Udar), dar luata mai aproape de zilele noastre, si la o rezolutie mult mai buna, in care "fata de pe Marte" sunt doar niste formatiuni geologice, care la poza din 1976, datorita formelor sale cat si unui joc de lumini favorabil, au dat acea iluzie.

Daca dezbateti aceasta, inseamna ca la poza recenta, NASA musamalizeaza si minte, nu?
In plus, de cativa, ani, si Agentia Spatiala Europeana ( www.esa.int ) are trimis satelit "Mars Express" ce fotografiaza in detaliu suprafata lui Marte, si ei nu au vazut nici o fata pe Marte, in afara ca ar fi mana in mana cu mincinosii de americani.

Ce e mai plauzibil:
1) imaginatia umana nu are limite si oprelisti
2) NASA, Europenii, toti ne mint cu nerusinare = Teoria Conspiratiei

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Necunoscutul

  Pai daca NASA colaboreaza cu extraterestrii atunci trebuie sa merg cu frianta nr. 2.



8-)

Skywalker

De exista intr-adevar aceea fatza sau sunt doar minciuni, ramane de vazut. Insa am informatii din alte surse ca ar fi existat o civilizatie acolo. Mai sunt si medii (de ex. Melfior Ra)care spun ca exista si acuma o civilizatie acolo, insa in dimensiuni superioare.

udar

Eu nu pot spune ca nu a existat vreodata viata pe Marte (va spun sincer, credinta mea e ca ODATA si ODATA a existat cineva acolo... nu stiu de ce am impresia asta, e ceva instinctiv)

Ceea ce pot spune insa, este ca omul are mai presus de toate - imaginatie. Si imaginatia aceasta zboara pana la culmi nebanuite. Eu fac deseori exercitiul de a ma uita la nori si de a imi imagina cam cu ce ar arata - OZN-uri, catelusi, ursuleti, diavoli chiar. Este ceva normal cred... Asa se intampla si in cazul unor poze de genul celor de pe Marte. Avem in fata, ce-i drept, o configuratie mai neobisnuita a solului, si asta ne face sa asemanam ceea ce vedem cu o fata. La fel se itnampla si in cazul altor poze, cum ar fi acestea 2 :

http://www.sewergator.com/images/wtc_face.jpg
http://www.taner.net/wtc/media/face2.jpg

http://www.dugweb.com/faces/

Bineinteles ca fiecare este liber sa creada ce vrea. Eu am citi mai demult o varianta care spunea ca dupa ce au fost publicate acele poze cu fata, americanii, care aveau baze pe Marte, s-au dus repede acolo la fata locului si au distrus cu bulozerele fata  :lol: :lol:. Repet... fiecare e liber sa creada ce vrea, dar permiteti-mi  si mie  sa fiu sceptic...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

toma

CitatPai daca NASA colaboreaza cu extraterestrii atunci trebuie sa merg cu frianta nr. 2.
Fratilor, sinteti incoruptibili :lol: :lol: :lol:
CitatCeea ce pot spune insa, este ca omul are mai presus de toate - imaginatie. Si imaginatia aceasta zboara pana la culmi nebanuite
Nici ca sa putea zis mai bine!
CitatEu am citi mai demult o varianta care spunea ca dupa ce au fost publicate acele poze cu fata, americanii, care aveau baze pe Marte, s-au dus repede acolo la fata locului si au distrus cu bulozerele fata 
Vezi Skywalker, si Udar a citit ....
Va mai propun ceva faceti o comaratie intre aceste doua fotografii si trageti niste concluzii. Pe urma stam de vorba!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)