Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Baza americana...

Creat de elena78, 06 Martie 2012, 14:18:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cautatorul

In caz de pandemii o solutie este incinerarea cadavrelor. Din punct de vedere religios incinerarea de buna voie este interzisa de canoane la crestinii ortodocsi.

Nu stiu la alte religii care-s regulile dar nu inteleg de ce-ar fi nevoie de cosciuge pentru o singura persoana cand se pot face gropi comune ori containere mai mari in care sa se poata introduce mai multe persoane. Un fel de cosciuge comune pentru mai multe persoane.

Mai exista posibilitatea de a folosi aceste cutii pentru a transporta persoanele infectate la incineratoare ori la groapa.
Ori e pur si simplu un contract din care s-au furat bani publici.

Totusi ar putea fi folosite ca lazi de zestre...   8-)
Sau or fi sarcofagele din Stargate...   

Xanadron

#16
Citat din: liviu86 din  07 Martie 2012, 01:46:31

Altfel nu cred ca astia cheltuesc banii americanilor ca PDL-ii, nu exista comparatii cu "ciumele" noastre.
:-D :lol: :-D Optimismul tau naiv e reconfortant, liviu86 - dar adevarul ...planetar al jafului pe banii/munca sclavilor "plini de drepturi democratice" contrazice orice tentativa de legitimizare a Sistemului (ca fiind "corect" pe unele meridiane):

http://www.wanttoknow.info/corruptiongovernmentmilitary

Un singur exemplu: pe 10 sept. 2001 (c-o zi inainte de "911") Donald Rumsfeld anunta ca nu se stie de urma a... 2,3 trilioane USD (adica 2.300 miliarde) :-o din bugetul DoD (Department of Defense).
Ca totul s-a uitat, fiind eclipsat de tragedia ulterioara (chiar regizata, tot tragedie ramine), e unul din aspecte. Cel mai important mi se pare insa mecanismul umflarii cheltuielilor guvernamentale pe tipic Necolaiciuc/CFR, pe care nu l-am inventat noi, atit de hulitii "fanariotizati". :-P

Strict ontopic: sicriele amintite-s cu mult mai multe in depozitele FEMA, care si-a tras in ultima vreme si mii de autobuze cu siruri de catushe, plus  trenuri cu jdemii de vagoane la fel de "pirnaist" echipate. :evil:
Discutia e interesanta-n principiu, dar mi se pare oricum inutila din pdv practic, cit timp cei multi care finanteaza toate programele astea ciudate n-au vreun cuvint de spus. :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

#17
Citat din: uforever din  06 Martie 2012, 20:21:04
De ce ar face cineva sicrie din plastic? La dracu, le faci din lemn, e biodegradabil, e ilogic sa pui 2,3 oameni intr-o cutie de plastic.Plasticul are nevoie de cel putin 1000 de ani sa se degradeze, ocupi spatiu inutil, daca ai nevoie sa <scapi> 5.000.000 de cadavre le arzi si gata, ia sa ne gandim, cat ocupa cenusa a 5.000.000 cadavre? Cenusa unui om ars incape intro mica vaza, daca nu folosesti spatiul si cu vaza e suficient sa faci o groapa mai mica decat Glina.
Liviu are dreptate, e senzational si atat, probabil vreun paznic se distreaza pe undeva, ceva.

Dar la victimele unui atac nuclear nu s-a gandit nimeni? Nu uitati ca exista cel putin 3 natiuni care si-ar trimite cu placere "jucarelele" peste SUA si Europa.

liviu86

Citat din: angellla29 din  07 Martie 2012, 09:30:39
Nu uitati ca exista cel putin 3 natiuni care si-ar trimite cu placere "jucarelele" peste SUA si Europa.

Pe langa alea 3 natiuni, m-as inscrie si eu data as avea bombardeaua. Ii urasc din suflet pe americani.
Astia sunt un fel de lacusta pentru planeta. Nu m-as supara sa foloseasca scriile alea la patrat.

Xanadron

Citat din: liviu86 din  07 Martie 2012, 10:22:10
Pe langa alea 3 natiuni, m-as inscrie si eu data as avea bombardeaua. Ii urasc din suflet pe americani.
Astia sunt un fel de lacusta pentru planeta. Nu m-as supara sa foloseasca scriile alea la patrat.

Sa nu generalizam totusi :wink: - fiindca americanii ca popor nu-s nici mai buni, nici mai rai ca altii.
Si la ei insa, "sforarii" sint adevarata problema.
OK deci, ceva bombardele pe Wall Street ori Federal Reserve Fund ar merita sa cada totusi... :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

#20
Citat din: Urban din  06 Martie 2012, 22:14:02
Dar daca acele cutii nu au fost create pentru oameni ci pentru alte fiinte?


Scuza-ma Urban, am priceput (duh) mai tarziu ce ai vrut sa spui! :)))))))

Citat din: Siberia din  07 Martie 2012, 00:21:36

Nu este biodegradabil !

Da si este garantat doar 100 de ani! :)))))))

Sicriele, banuiesc ca si cele din imaginea filmata, apartin unei societati care se ocupa de producerea si comercializarea acestora, utile dupa cum spun ei pt ingropari in zone climaterice aspre!?
Si nu numai! Nenea de pe site-ul postat de Siberia si care se ocupa de acest business spune ca dupa ce unii au ras de el fo 25 de ani pt. ca vinde sicrie de plastic (deci chestia nu e de ieri, de azi), cica Boeing face un intreg avion din plastic (sac)

http://www.polyguardvaults.com/index.cfm?ID=6

Da' mie topicul asta mi se pare un deja-vu! Parca s-a mai vorbit despre asta!

uforever

Citat din: liviu86 din  07 Martie 2012, 10:22:10
Pe langa alea 3 natiuni, m-as inscrie si eu data as avea bombardeaua. Ii urasc din suflet pe americani.
Astia sunt un fel de lacusta pentru planeta. Nu m-as supara sa foloseasca scriile alea la patrat.

Nu putem generaliza, SUA reprezinta mai multe popoare si nu traiesc toti lafel.La cat de corciti sunt nu au cum sa traiasca toti lafel, eu cunosc mai multe persoane care traiesc in SUA, aia de la tara traiesc total diferit de restul.Foarte multi americani sunt terminati, habar nu au pe ce lume traiesc, asta nu inseamna ca le-as trimite o bombardea la toti, mai sunt si oameni capabili pe acolo, doi cunosc eu, sunt foarte ok.
Faza cu sicriele in continuare mi se pare aberanta, ori nu ma pricep eu la <servicii funerare>.

elena78

Citat din: uforever din  08 Martie 2012, 17:34:44

Faza cu sicriele in continuare mi se pare aberanta, ori nu ma pricep eu la <servicii funerare>.

iti respect parerea insa nu sunt de acord cu ea ...faza cu sicriele pentru mine  reprezinta o problema foarte serioasa,as comenta aici si altceva  ,dar avand in vedere ca acest forum este foarte vizualizat ,prefer sa tac  si sa nu afirm  prea multe lucruri...toate la timpul lor...

StarDust

Citat din: elena78 din  08 Martie 2012, 20:25:29
iti respect parerea insa nu sunt de acord cu ea ...faza cu sicriele pentru mine  reprezinta o problema foarte serioasa,as comenta aici si altceva  ,dar avand in vedere ca acest forum este foarte vizualizat ,prefer sa tac  si sa nu afirm  prea multe lucruri...toate la timpul lor...

Eu zic sa stai linistita. Ei, sunt doar pregatiti pentru ce e mai rau(daca fa fi cumva ceva), nu ca noi. Nimic secret, nimic ascuns. Chestia asta cu sicriele se exagereaza inutil. Parerea mea!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

liviu86

Nici una din ipotezele spuse de noi nu prea au valoare.
Daca gandim la rece ne dam seama ca acelea nu sunt sicrie.

Sunt alceva, dar oare ce?

Orice s-ar intampla nu cred ca ar face sicrie sa puie mai multi morti la un loc.

Daca ar fi morti de o epidemie ceva, morti ar fi arsi.
Daca ar fi morti de la alte catastrofe (tunami,uragane,tornade...), nimeni nu ar fi de acord "ca mortul meu sa il pun cu al tau" in acelasi sicriu, deci???

Ca in reclama cu puscariasi: "ti-am pregatit un loc la noi in sicriu".




Urban

Poate asteapta sa transporte niste extraterestrii in ele, din punctul A in punctul B...vreodata.

padme

Citat din: elena78 din  08 Martie 2012, 20:25:29
dar avand in vedere ca acest forum este foarte vizualizat ,prefer sa tac  si sa nu afirm  prea multe lucruri...toate la timpul lor...

Stai linistita, nu o sa afirmi nimic din ce nu se stie deja si/sau nu trebuie stiut! :))))))))))) Poate doar daca lucrezi pe undeva top secret, atunci iti respect decizia!
Forumul normal ca e vizualizat, din cand in cand se mai ia temperatura, se mai arunca o petarda ceva, o piatra sa vedem cine sare dupa ea, etc.! :)))))))

bk

CitatDar daca acele cutii nu au fost create pentru oameni ci pentru alte fiinte?

Cred ca asta si este destinatia lor ca pentru oameni sigur nu sunt. Cine poate sti ce ei stiu deja ei si tin secret...

uforever

Citat din: elena78 din  08 Martie 2012, 20:25:29
iti respect parerea insa nu sunt de acord cu ea ...faza cu sicriele pentru mine  reprezinta o problema foarte serioasa,as comenta aici si altceva  ,dar avand in vedere ca acest forum este foarte vizualizat ,prefer sa tac  si sa nu afirm  prea multe lucruri...toate la timpul lor...

Mare lucru sa respecti parerea cuiva, chiar daca nu esti deacord, mi-a placut asta 8-) :wink:
Ce nu poti comenta aici, poti comenta in MP, eu dabia astept, vino numai cu ceva <graunte> ca gasesc eu porumbelul. :lol:

See you later aligator!
Uforever.

elena78



am  mai gasit un video ,uitandu-ma la el am observat  ca este aproape la fel dar cu o diferenta :incepand cu minutul 5.00 se vad si sicrie pentru cei mici ,copii.. 
FEMA COFFINS! PROOF OF FEMA CAMP PLANS!.