Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Mesaj adresat umanitatii

Creat de Necunoscutul, 02 Mai 2006, 14:11:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Daca ati citit mesajul ce ati raspuns?

Da as vrea sa vina extraterestrii
10 (90.9%)
Nu as vrea sa vina extraterestrii
1 (9.1%)

Numărul total de membrii care au votat: 3

Necunoscutul

  Ceva este clar acest mesaj nu este unul de pe mess deoarece am dat si de sursa lui: http://www.alienshift.com/id89.html


8-)

apokryphos

O aiureala in aceeasi linie cu chain letters si celelalte bazaconii ca microsoft care plateste daca trimiti emailul cutare mai departe. Singurul lucru bun pe care l-au adus sunt descoperirea, uneori socanta, a cat de creduli sunt unii din proprii prieteni.

A.

assiris

Se pare ca in urma mesajului nu mai voteaza nimeni.

Skywalker

Indiferent de provenienta textului, acesta e bine sa fie citit, caci contine lucruri care-ti dau de gandit. 

  In acest text vad ca se promoveaza, ca sa zic asa, conversatia telepatica cu extraterestrii. Acest tip de conversatie s-a realizat de-a lungul intalnirilor de gradul III, chiar si de la distanta mare. Tocmai am aici un astfel de caz. Textul integral este la http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,232.0.html

Acum redau aici doar partea cu conversatia telepatica:

Bender era un ufolog care a fost contactat de catre MIB, acestia obligandu-l sa nu dezvaluie anumite informatii.

In data de 15 martie 1953, Bender se afla si el in camera lui si la ora 6 incepu sa se concentreze asupramesajului urmator: "Catre echipajul navei interplanetare care tine sub observatie planeta noastra numita Pamant. Noi, membrii I.F.S.B. vrem sa luam legatura cu voi. Suntem prietenii vostrii si va rugam sa veniti pe Pamant. Va vom intampina cu prietenie. Vom face tot posibilul sa ne intelegem cu voi... etc, etc. Repeta mesajul de trei ori, concentrandu-se cat mai tare. Apoi simti o raceala in tot trupul si o durere acuta de cap. Se detasa parca de trup si se smti plutind la cativa metri deasupra patului. Atunci i se comonica urmatorul mesaj: "Te urmarim de mai multa vreme... Nu mai incerca sa ne tulburi, deoarece avem de indeplinit o misiune pe Pamantul vostru... Suntem printre voi...

Mesajul a venit de la un MIB, cu care peste ceva timp a avut un nou contact.

spooky

referitor la mesajul initial...

no comment...

dar se pare ca cineva a pierdut timpul sa si traduca.

un raspuns in urma acestui mesaj... as zice ca ar fi dat de puterea inconstienta a maselor de oameni...
dar cred ca e inutil acest mesaj... dat fiind faptul ca un procent de aproape 100% din oameni ar fi curiosi/interesati/atrasi de un contact cu o civilizatie necunoscuta... face parte din simtul oamenilor de a descoperi ceva nou, de a cunoaste necunoscutul...

si totusi imi e greu sa cred ca o astfel de comunicare poate avea loc la un astfel de nivel... iar daca o fac... inseamna ca nu sunt prea intelepti... [my 2 cents]
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

xennon_2000

Sunt sigur ca daca am intra in contact cu o civulizatie extraterestra (facuta publica), am avea de castigat! Dar poate nu acum e momentul....unii dintre noi ar folosi tehnologia in scopuri malefice ceea ce ar putea duce la autodistrugere!

sxn_b

Presupun ca daca ei ar incerca sa ne transmita un mesaj ar incerca tot prin telepatie. Sau ar incerca (tot prin telepatie) sa ne faca sa intelegem ca ar fi un avantaj sa intram in contact cu ei. Si oricum, e simplu sa iti dai seama daca un om vrea ca extraterestrii sa se arate sau nu doar vazand reactia lui atunci cand spui "extraterestru" sau "OZN".

xennon_2000

Ai dreptate cu telepatia!....dc sa ne contacteze prin primitivele unde radio!?adica asa cum se asteapta toata lumea....poate pentru ca nu suntem pregatiti sa acceptam adevarul despre telepatie!

LupinThe3rd

Poate adauga cineva la vot si optiunea de "sifon cu apa rece" ca sa pot vota si eu  :-D

xennon_2000

pri3st3ss ..........Au operatori..... :-D!!!!!!! care pot sa faca pe "serverii"!daca omenirea pana in prezent a reusit prin reteaua de net atatea lucruri dar EI !?Si sigur ar incerca prin telepatie sa comunice!Prin unde radio s-ar putea "interpreta"!