Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN-urile de "sub" noi .....

Creat de niphilim, 11 Februarie 2012, 06:43:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

niphilim

In primul rand va spun Bine v-am gasit !

...

Am rasfoit mai toata sectiunea asta a forumului si n-am gasit un topic special destinat teoriei "Inner Earth" ( iar daca mi-a scapat cumva imi cer scuze . Probabil inca nu m-am familiarizat cu formatul forumului ).

Primul care mi-a atras atentia asupra posibilitatii de-a nu mai incerca sa gasesc originile OZN-urilor in sus , in ceruri , .... ci in jos , in Pamant , a fost Cristian Negureanu cu a sa "Civilizatiile intraterestre". Au urmat alte cateva lucrari ale altor autori , si s-a-ncheiat ( cel putin pana acum ) cu Jan van Helsing si Zecharia Sitchin .

Probabilitatea ca Pamantul sa fie de fapt un ..... "ansamblu" planetar , si nu o planeta asa cum "am invatat la scoala" , ansamblu constituit dintr-un mic soare interior ( inner Sun ) si o "crusta" formata in zona tamponului gravitational dintre cei doi sori din prafuri cosmice si diversi alti corpi ..... capata din ce in ce mai multa atentie si credibilitate . Crusta care - deja e logic in acest context - are doua suprafete , ambele propice vietii . Ori , iarasi are logica , cea din interior s-ar putea constitui in "palatul rezidential" . Lume ( Agartha ) in care au migrat in timp civilizatii evoluate . Atat de evoluate incat acum ...... "se duc cu masinuta lor pana la Mall" iar noi cadem pe spate , "Uite ozeneu' ! WOW !". Amiralul Byrd este probabil singurul care a nimerit in 1947 "in parcarea lor" . Si-ar mai putea fi facut-o misteriosul detasament al armatei germane format din 4400 ( !!! ) de expeditionari - din care s-au mai intors putini si ..... nebuni !

Putem trage multe paralele inspre a incerca sa probam ipoteza . Mergand pana la a da o alta explicatie Aurorei Boreale ...... ( in fine , avem multe de dezbatut aici )

Nu stau acum sa scriu tot ce-am gandit , postarea urmand a primi "verde" sau .... nu . Dar va invit la a discuta despre asta .
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

imperrio88

ce poti sa detaliezi despre acel detasament german?.....suna destul de interesant
prostia si domnia se platesc....intotdeauna

niphilim

Citat din: imperrio88 din  19 Februarie 2012, 20:37:09
ce poti sa detaliezi despre acel detasament german?.....suna destul de interesant
Extraordinar de multe nu am. Stiu insa c-am citit despre acest detasament in doua carti si ambele au evocat foarte vag si lipsit de detalii exacte respectivul eveniment .
Stiu ca nemtii au plecat de la premisa ca exploratorii nu au reusit sa cada de acord asupra punctului fizic-geografic ce-ar fi trebuit sa indice Polul Nord , de la faptul ca aparatele de zbor ce-au survolat Polul au prezentat erori grave ale instrumentelor de ghidare ( inclusiv ale aparatelor de zbor neconventionale Hanebu si Vril - despre care personal am convingerea c-au existat ) , de la marturiile pilotilor asupra a ceea ce-au vazut . Intrucat un survol nu putea aduce satisfactiile unei expeditii la sol SS-ul a instituit un detasament de elita format din matematicieni , fizicieni , cercetatori , etc , si din cateva sute de militari ce-ar fi trebuit sa se ocupe de securitatea expeditiei si sa faca fata unor eventuale confruntari militare .

Dupa aproximativ doua luni de totala tacere radio din cele (parca ) noua luni cat a durat expeditia se mai intorc doar cateva zeci de oameni din intregul detasament si de la care nu s-a putut scoate nimic concret asupra celor intamplate ( sau nu stim noi ) . Insa "baiguielile" acestora , cele ce-au putut totusi sa se constituie intr-o oarecare marturie coerenta , fac trimitere flagrant catre armele psihotronice si efectele acestora asupra celor expusi . Remarcabil din toate aceste marturii este faptul c-au relatat despre o incalzire a climatului pe masura ce se indreptau catre REALUL Pol Nord , si pomenesc chiar si despre vegetatie ce teoretic nu ar fi avut cum sa fie intalnita intr-o asemenea zona .

p.s. Am sa ma uit prin mai toate cartile din casa cu speranta c-am sa gasesc sursele si autorii si am sa revin .
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

uforever

Salut, iata ceva informatii despre acest subiect, Generalul Emil Streinu ne spune despre ce ar putea fii vorba.(video)
http://www.colectionarul.info/2010/08/13/video-general-emil-strainu-alte-fiinte-in-interiorul-pamantului/

Alte informatii, cam incomplete(parerea mea) dintr-un interviu cu Generalul Emil Streinu(am copiat eu ce e pe subiect):



- Trebuie stiut ca în prezent si în perioada urmatoare vom fi marcati de o serie de dezvaluiri despre contactul cu ipoteticele civilizatii extra-Terra. Parerea anumitor consilieri din guverne importante ale lumii, ale unor consilieri stiintifici ce se afla pe lânga UNESCO, ONU, Uniunea Europeana si altele spun ca toate aceste informatii nu fac decât sa pregateasca omenirea pentru o recunoastere care v-a fi evidenta si care se v-a produce într-o perioada de timp foarte scurta. În ultimii doi, trei ani, am vazut filme si poze mult mai "specatculoase" decât cele care au fost date public, dar care nu sunt date în circulatie. M-as referi acum la filmul si pozele facute despre intråndul de la Polul Sud care sunt facute din sateliti. Toate statele care au sateliti si au avut ca zona de cercetare Polii, au putut fotografia si filma acest intrând care este o realitate! Faptul ca nu este deocamdata recunoscut, probabil ca serveste unor interese.

- Am citit si eu despre acestea în urma cu ceva timp. Nu exista decât supozitii. Despre ce este vorba acolo? Sa fie intrarea în Agharta? Într-o alta lume? Locul unei alte civilizatii?
- În primul rând se vorbeste de o asa-zisa lume interioara – atestata ca exista! Sa-i zicem un tarâm interior.

- Este locuit acest tarâm interior?
- Aici vin semnele de întrebare. Calcule gasite care apartin expeditiei americanului Richard Byrd, nenumaratele dezvaluiri care s-au facut în urma expeditiilor germane facute acolo si multe altele confirma faptul ca acolo exista o prezenta. Ar fi vorba tot de o prezenta umana, poate ca e vorba de o anumita parte a civilizatiei de pe pamânt care s-a retras acolo, iar altii spun ca este o prezenta de un alt tip. Este probabil ca acolo sa fie vorba de conservarea unui anumit biotop terestru. Deocamdata exista multe ipoteze.

Puteti citi tot interviul aici:http://www.colectionarul.info/2010/05/28/interviu-cu-generalul-emil-strainul-despre-pamantul-gol-pe-dinauntru/ (sunt lucruri foarte interesante)

Teoria Pamantului Gol – de la extraterestri la nazisti(aici gasiti pareri pro si contra):http://www.colectionarul.info/2010/06/01/teoria-pamantului-gol-%E2%80%93-de-la-extraterestri-la-nazisti/

Am sa revin cu o parere personala, asta in functie de materialele pe care le avem pana in acest moment.Un lucru e cert, cartile lui Jules Verne <sau adeverit> cumva, pare imposibil ca pamantul sa fie gol in interior, dar nu ma mai mira nimic.

Salutare!

niphilim

Mersi .

Fascinant interviul lui Streinu . Este meritul lui ca este sarmant si usor de urmarit ( altii vorbesc ore-ntregi si nu spun nimic ) si norocul nostru ca-i roman .

...

Acum , vorbind despre Agartha ( Shambala ) , ipotetica lume interioara , ne-am "lovit" de multe marturii sau scrieri ale diversilor . Dar consider ca cel mai de luat in seama sunt Tibetanii , care , se stie , sunt vajnicii paznici ai uneia dintre cele mai importante intrari catre aceasta lume . ..... Cu siguranta n-are niciun sens sa-i ignoram daca ar avea ceva de spus pe tema asta .....

Despre aceasta Agartha s-a scris si vorbit mult . Inclusiv in ineptia aia "vandabila" a lui Tugui , "Sapte ani apocaliptici" , ineptie care-a generat o adevarata frenezie , o psihoza , din cautarea acesteia pe tarabele anticarilor si comerciantilor de carte .

Insa fascinant este faptul - si-aici nu ma refer strict doar la Agartha - ca , dincolo de ceea ce stim c-ar putea presupune controlul si cenzura de informatie "ilicita" , aceasta totusi scapa catre cititor . Este oare vorba de-un scenariu care se poate finaliza cu " Noi .... v-am tot spus , v-am aratat , am dat voie sa aflati ! Mai mult de-atat .... ce sa va facem ? Sa va spunem mura-n-gura ? "

Una peste alta , intrucat vad ca-n forum ( si-n lume-n general ) se tot vehiculeaza ideea de SECRET , de interzis , de conspiratie , ..... ei bine , sforarii acestui ansamblu misterios ar putea - cred - extrem de usor sa taie "conducta" . Ori ... n-o fac . Youtube-ul , net-ul in general , editurile , .... bubuie de informatie . Doar sa-ti pui in cap s-o cauti si te-mpiedici de ea . De ce oare ? Cred ca merita un topic special discutia asta .....
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

fiulploii

Ignorati va rog pe dom' jeneral  :lol:
Este fascinant de ... uimitor in patinarile domniei sale .
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3613.0.html

Rupeti-va putin din nerabdarea impartasirii de aspecte ascunse ale realitatii si cititi si pe la linkul de mai sus .Eu zic ca o sa va convingeti singuri de multe chestii emiliene    :wink:
Parerea mea ..

angellla29

Teoria " Pamantului Gol" sau "Hollow Earth" este deosebit de interesanta si cred ca ar raspunde mai multor enigme.... Subtitrarea nu am gasit-o din pacate :oops: In orice caz foarte interesant acest serial  numit : Ancient Aliens

Underground Species and the Hollow Earth - 1 of 3

Underground Species and the Hollow Earth - 2 of 3

Underground Species and the Hollow Earth - 3 of 3

" Vă propunem o incursiune fascinantă în tainele unei idei vechi de când lumea.  Despre Teoria Pământului Gol în Interior s-au scris numeroase cărţi, iar pe internet destui adepţi o susţin cu tărie. Vom vedea ce presupune ea şi dacă este sau nu "

http://geografilia.blogspot.com/2010/10/teoria-pamantului-gol-si-civilizatiei.html

Siberia

Citat din: niphilim din  11 Februarie 2012, 06:43:48
Amiralul Byrd este probabil singurul care a nimerit in 1947 "in parcarea lor" . Si-ar mai putea fi facut-o misteriosul detasament al armatei germane format din 4400 ( !!! ) de expeditionari - din care s-au mai intors putini si ..... nebuni !

Polul Nord sau Polul Sud ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti


elena78

Citat din: niphilim din  11 Februarie 2012, 06:43:48

". Amiralul Byrd este probabil singurul care a nimerit in 1947 "in parcarea lor" . Si-ar mai putea fi facut-o misteriosul detasament al armatei germane format din 4400 ( !!! ) de expeditionari - din care s-au mai intors putini si ..... nebuni !




doar 4.400 de ,,expeditionari,,??? s-ar putea ca cifra sa fie prea mica ,unii vorbesc  chiar de 100.000 de  ,,expeditionari,, :lol:

Ganditorul

Alo, aici radio Erevan :

Nu era polul nord ci polul sud, si nu erau 4400 de expeditionari germani ci ... americani. de unde a rezultat si Antartica - continentul neutru, bun al intregii umanitati, in care nu se putea pune piciorul decat in scopuri stiintifice ( nu cu soldati ai pacii... veniti dupa petrol si alte resurse ) . :-D
Mistoo, se rescrie iar istoria, si nu stiam  ?? Parca era deschis subiectul asta undeva, in Rufon, si se arata ca nemtii au fost in expeditia din Antarctica prin '38. Sau asta e un scenariu al unui nou film in care Indiana Jones a ajuns primul pe acolo ... :-D

niphilim

Citat din: Ganditorul din  20 Februarie 2012, 19:55:48
Alo, aici radio Erevan : Nu era polul nord ci polul sud, si nu erau 4400 de expeditionari germani ci ... americani.
Hello , here is radio Gaga ! Si stim exact ce "emitem" ! Expeditia din 38 a apartinut , e adevarat , americanilor . Dar nu despre aia vorbim .

Mai toate scrierile si marturiile fac referire la Polul Sud ca avand acces catre Inner World dai prin intermediul unei intrari "mititele" ( vorbeste Streinu despre ea intr-un reportaj postat mai sus ) recte Small Entrance din atasament , iar amiralul Byrd in 47 si detasamentul german despre care vorbesc au "fortat" the bigger entrance din Nord ( rusii ce credeti ca fac in Vostok ? De ce credeti ca scurma p-acolo ?? )

Elipsele rosii-mi apartin :
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

Ganditorul

#12
CitatExpeditia din 38 a apartinut , e adevarat , americanilor

Nu v-am zis eu ca se rescrie istoria si ca in "38 Indiana Jones a ajuns in Antartica - Voila de vezi ce zice colegul nostru ... :evil: :martiansad:

Dar hai sa ne distram ....

Citatiar amiralul Byrd in 47 si detasamentul german despre care vorbesc... (4400)

Dragul meu coleg, nu te supara, o intrebare : Ai aflat ca s-a terminat razboiul prin '45 ? Ala al ll -lea ? ca de Razboiul Rece n-am curaj sa intreb, ca sigur o sa spui ca Ceausescu a condus "operatiunea Tigareta" in 96. sau ca apara Iranul in 2012.
. Despre care detasamente germane vb Maria Ta in '47 ?   :mrgreen:

Apropo de rusi ...aia nu "foreaza" la Polul Nord" ci trec cu submarine nucleare pe sub calota polara... :evil:

niphilim

Citat din: Ganditorul din  20 Februarie 2012, 20:55:41

. Despre care detasamente germane vb Maria Ta in '47 ?   :mrgreen:
adu , te rog , pasajul in care asociez detasamentul respectiv cu anul 47 ........ ( nu confunda cu zborul amiralului  Byrd ... )

te rog mult , spune-mi ( no offence ) scriu sa ma aflu-n treaba , sau mi se citesc posturile cu atentie ?
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

Ganditorul

CitatAmiralul Byrd este probabil singurul care a nimerit in 1947 "in parcarea lor" . Si-ar mai putea fi facut-o misteriosul detasament al armatei germane format din 4400 ( !!! ) de expeditionari - din care s-au mai intors putini si ..... nebuni !


Scuza-ma, n-am observat ca, construiesti fraza cu ordine inversa a anilor . E ca si cum ai spune "privatizarea din 89 a fost catastrofala, dar planul cincinal a intrecut-o in consecinte"
Trebuia sa-mi dau seama ca ai construit fraza regresiv, de la evenimente apropiate, la cele departate . Mai ales ca ai spus de detasamentul de 4400.  Scuze ! Hai s-o lasam balta ca ne departam de subiect - si aratam doar ca nu ne documentam din aceleasi surse . Eu nu citesc Tugui  (contele Incapuciato") si Stainu ... dcat o singura data, de curiozotate.