Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Mister elucidat? Si mai departe?

Creat de arckadii, 09 Februarie 2012, 10:33:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

#15
Nu sunt rau, asta e realitatea in majoritatea cazurilor, fratzica. E stiut ca popii muncesc cu gura... si atat!


hai sa fiu putin, dar foarte putin on-topic.

Citat din: arckadii din  09 Februarie 2012, 10:33:21
Ce ar mai ramane? Unde ar merge toate aceste informatii si ce am reusi sa obtinem in momentul in care am afla tot?
Raspuns este: TOTUL si NIMIC  :D


alx

Citat din: arckadii din  10 Februarie 2012, 13:54:20
Ceea ce ma framanta pe mine este momentul in care se va afla tot.

Uite,iti spun eu ce sa va intampla cand se va afla tot:ABSOLUT NIMIC!
Si stii de ce? Pentru ca intr-un sistem aflat in permanenta miscare,cum e Universul in care traim,este IMPOSIBIL sa stii TOT,tocmai datorita acestei "agitatii" continue...
Si daca,prin absurd,am putea afla TOT ce e in univers,tot ar mai fi de aflat CE E DINCOLO DE ACEST UNIVERS...

Si mai e o cestiune care trebuie lamurita: suntem noi capabili SA STIM si SA INTELEGEM TOT?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Siberia

   Dupa ce vom afla ceea ce tu denumesti ca fiind TOTUL, ne va ramane sa intelegem acest TOTUL, sa punem in practica notiunile din acel TOTUL si sa invatam sa marim acel TOTUL cu ceea ce vom crea noi - creatie ce va trebui sa fie in armonie cu acel TOTUL pe care l-am descoperit.
   Vorba lui alx, totul fiind in miscare si transformare, nu vom putea stii absolut TOT niciodata.
   Vom afla doar ceea ce pare a fi TOTUL la un moment dat.

Zic si eu...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

alx

Pana se mai calmeaza spiritele,acest topic este blocat!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."