Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012: profetii, ghidusii, zvonaci, raspindaci, dar si destui dezaxati

Creat de Xanadron, 02 Februarie 2012, 22:41:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Colega socrate, iti dadui un Like mai mult fiindca ma tenteaza ideea unei Lumi Post-Apoca-Eliptice conduse de oaresce amazoane - se subintelege ca suple si tinerele fiindca inevitabil survivalist-dotate, :wink: dar si aflate intr-un raport supraunitar de minimum 5-6 femele la un mascul scapat printr-un noroc porcesc :-D (doar nu degeaba se zice ca barbatii e porci).

La modul serios acum insa: ti-as cere prea mult daca te-as ruga sa mai ataci macar o data pe an  si alte teme decit astea pro-matriarhaliste? :roll:
Nu de alta, dar sint atitea alte probleme, paradoxuri, aberatii, belele galactice etc. care ne inconjoara, in afara de asta a puterii - oricum subtil dominatoare - a femeilor... :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

socrate

Citat din: Xanadron din  16 Decembrie 2012, 18:09:26
.. la un mascul scapat printr-un noroc porcesc :-D (doar nu degeaba se zice ca barbatii e porci).

La modul serios acum insa: ti-as cere prea mult daca te-as ruga sa mai ataci macar o data pe an  si alte teme decit astea pro-matriarhaliste? :roll:
Nu de alta, dar sint atitea alte probleme, paradoxuri, aberatii, belele galactice etc. care ne inconjoara, in afara de asta a puterii - oricum subtil dominatoare - a femeilor... :wink:
...pe acest topic...baniesc.... se poate...flebetzea mea Xanadroane.... :-D "toti masculi e porci"?!!...uitzi ca faci parte cel putin scriptic si tu din rasa maskula...!!!!,daaa...tu vrei a zice caaa....  :roll: creati barbati(porci dupa voiata) nu sunt "comestibili" pt.createle amozoane?!!! :wink:
La modul serios acum....orice cauza are un efect...si viceversa,ti se pare logic sa deliberezi la infinit "efectele"(probleme,paradoxuri,belele galactice etc..) fara a studia profund cauza?!

Xanadron

Fara multe comentarii, desi un extras merita citat:

Potrivit Sydney Morning Herald, mulți cetățeni chinezi cred în apocalipsa maiașă pentru că este tema centrală a filmului ,,2012", care a avut un succes imens în China, acum trei ani, când a fost lansat.

Potrivit agenției de știri controlată de stat Xinhua, bărbatul care a rănit cu un cuțit 22 de copii săptămâna trecută era ,,afectat psihic" de zvonurile privind apocalipsa. Locuitorii din Sichuan și-au făcut provizii imense de lumânări, fiind convinși că ziua de vineri va aduce trei zile consecutive de întuneric.

În provincia Qinghai, autoritățile au arestat joia trecută 37 de persoane, membre ale unul grup numit ,,Biserica lui Dumnezeu Atotputernic", care împrăștiau zvonuri legate de sfârșitul lumii. Fondat în 1992, grupul crede că o femeie-Iisus s-a reîncarnat în China și cere moartea ,,Marelui Dragon Roșu", termen care denumește partidul Comunist.

http://ro.stiri.yahoo.com/-chinezi-aresta%C8%9Bi-pentru-c%C4%83-au-%E2%80%9Epopularizat-apocalipsa%E2%80%9D-145454784.html
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

acme

Citat din: Xanadron din  19 Decembrie 2012, 11:29:43
Fara multe comentarii, desi un extras merita citat:

Potrivit Sydney Morning Herald, mulți cetățeni chinezi cred în apocalipsa maiașă pentru că este tema centrală a filmului ,,2012", care a avut un succes imens în China, acum trei ani, când a fost lansat.

Am fost prin zona unde e o parte din actiunea filmului "2012" si intr-un sat am vazut o minastire budista nou-nouta plus un spital in constructie ambele finantate de o fundatie elvetiana; primul gind m-a dus la "2012" cum ca elvetienii si-au cumparat un loc pe nave prin fundatia respectiva
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

...Si nu uitati: videoclipul lui PSY are deja 991,421,889 vizionari... :wink:
Cu circa 30 de milioane mai mult decit acum 4 zile. :-D

Citat din: Xanadron din  16 Decembrie 2012, 14:44:32
Ca sa vedeti cite porti ale Gradinii Domnului (mare, dar mai ales zoologica) :-D a deschis previziunea asta cu 21 dec. 2012 - fiindca unii zic ca Nostradamus a facut o predictie cam asa:

"From the calm morning, the end will come
When of the dancing horse
the number of circles will be 9."


Adica:
Din calmul diminetii, sfirsitul va veni
Cind numarul cercurilor
Descrise de calaretul dansator va fi de 9 (noua) :roll:

Conexiunea pe care o fac unii raspindaci ar fi asadar cea cu idiotul (dupa mine) "hit" "Gangnam Style". :-o  Creat, cum bine stiti, de un cintaretz coreean numit Psy. 8-) In plus - v. Wikipedia - , Coreea e cunoscuta sub numele de  "The Land of the Morning Calm"  = Tzara Diminetilor Linistite.

Iar miscarile "hartistului" Psy sint o combinatie de dans si calarie cumva.

Partea cea mai comica :lol: (dupa mine) vine insa abia acum: clipul are cca. 961.000.000 vizionari, iar cind ar atinge 1.000.000.000 (adica cu 9 zerouri) - iar calculele arata ca asta s-ar petrece chiar pe 21 dec. - BUuMmM !!! :star: :fullmoon: :-D

...Ei, ce ziceti de ideea asta?
Eu zic ca-i una tzacanita rau, desi ar avea cumva o logica - fiindca sfirsitul unei lumi atit de aberante incit desheuri mentale gen Gangnam Style devin mega-hituri ar putea fi totusi anuntzat intr-un mod la fel de tembel.:lol:

PSY - GANGNAM STYLE (강남스타일) M/V
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mariusvlad

L-am deschis si eu acum de cateva ori si nu s-a contorizat nimic. Vroiam sa pun si eu umarul la profetie.  :-D
Imi trec prin cap 2 variante: ori noi romanii nu contam, ori sfarsitul deja a sosit si suntem in alta dimensiune iar utube-ul nu ne mai vede.  :lol:

SLEAH19

ghidushie:

Pluto nu este considerată planetă . (Uniunea Astronomică Internaţională i-a schimbat statutul, pe 24 august 2006)

Celor opt planete ( cercuri) , li se alătură ipotetica Nibiru şi astfel se aliniază 9 cercuri .
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

calator astral

Citat din: SLEAH19 din  21 Decembrie 2012, 00:40:14
ghidushie:

Pluto nu este considerată planetă . (Uniunea Astronomică Internaţională i-a schimbat statutul, pe 24 august 2006)

Celor opt planete ( cercuri) , li se alătură ipotetica Nibiru şi astfel se aliniază 9 cercuri .



   evident.

       :wink:

fiulploii

Citat din: SLEAH19 din  21 Decembrie 2012, 00:40:14
ghidushie:

Pluto nu este considerată planetă . (Uniunea Astronomică Internaţională i-a schimbat statutul, pe 24 august 2006)

Celor opt planete ( cercuri) , li se alătură ipotetica Nibiru şi astfel se aliniază 9 cercuri .
Eu propun sa consideram Pluto comeata   captiva sau s-o numim Nibiru . Oricum o dai , tot nu sunt numai 9 cercuri  :-D Mai trebuie sa spun de ce ?

icsfreeze


Urban


Xanadron

Citat din: icsfreeze din  21 Decembrie 2012, 06:43:42
... A ajuns apa pana la etajul 3
Aham, deci apa calda ti-a ajuns in fine si tie pe tzeava?! :-D

Citat din: mariusvlad din  21 Decembrie 2012, 00:12:46
L-am deschis si eu acum de cateva ori si nu s-a contorizat nimic. Vroiam sa pun si eu umarul la profetie.  :-D
Da, contorizeaza in pasi mai mari se pare: 995,842,897 and counting... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: icsfreeze din  21 Decembrie 2012, 06:43:42
... A ajuns apa pana la etajul 3
Dar tu pe ce fus orar esti?

Citat din: Xanadron din  21 Decembrie 2012, 09:19:22
Da, contorizeaza in pasi mai mari se pare: 995,842,897 and counting... 8-)
Stim cu totii - cred- ca se poate umbla la .. kilometraj  :evil:

Xanadron

Citat din: fiulploii din  21 Decembrie 2012, 12:11:03
Stim cu totii - cred- ca se poate umbla la .. kilometraj  :evil:

La fel cum stim ca se poate umbla chiar si la... Apocalipsa. :-D
Fiindca unii sustin ca ET-ii responsabili cu "plantatia Terra" o fac chiar acum, pe linga si chiar prin... Soare :star: :-o

Bine c-a trecut insa si ora 12:12.
Abia dupa 13:13 GMT+2 o sa pot respira totusi ceva mai linistit, hmmm. :lol:

P.S. 998,088,796 views and still counting... :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  21 Decembrie 2012, 13:16:49
La fel cum stim ca se poate umbla chiar si la... Apocalipsa. :-D
Fiindca unii sustin ca ET-ii responsabili cu "plantatia Terra" o fac chiar acum, pe linga si chiar prin... Soare :star: :-o
Fir-ar sa fie , iar au plecat baietii in misiune si m-au lasat in permisie  :lol:
Ideea e ca daca bagi o geana pe aici
http://helioviewer.org/?date=2012-07-22T14:41:03.000Z&imageScale=1.2102204¢erX=-828.0731063514039¢erY=-788.2972118757019&imageLayers=%5bSDO,AIA,AIA,335,1,100%5d

in filmulet , la sec 23-24 o sa vedeti ceva ce o zbugheste din Soare iar in acea poza albastruie , ghici cine e?